Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lusil2005
18. máj 2007

😀 😀 😀 certica saq to je ucel!!!! hahaha. arabeska no neviem ci to nevyriesim radsej tou zabou 😠 tesco mam kusticek...

certica
18. máj 2007

lusil, si rovno zbehni na antolsku pre jednu, to mas blizsie 😀 - vymenis novu vyfucanu za pouzitu nafucanu 😎 😀

lusil2005
18. máj 2007

hahahaha certica tak - to by som voooobec nenadavala! 😀

arabeska
18. máj 2007

😀 😀 no asi si tu zabu musim aj aj kupit.a lusil ty uz bez na tu antolsku nex si v utorok uz aj doma 😉

lusil2005
18. máj 2007

len co by oni na to 😝

certica
18. máj 2007

tak nevahej a toc 😀

arabeska
18. máj 2007

😀 😀 lusil ty na mna tusim pockas do septembra s tym porodom,potom si tam mozeme tie fit lopty poziciavat 😀

lusil2005
18. máj 2007

no, mam zabu. a fit lopta je mala... 😠
vsak to potrebujem tusim dva krat taku!!!

baby aky priemer tych lopt mate vy?

arabeska
18. máj 2007

lusil ty si si bola kupit u zabu?😀

lusil2005
18. máj 2007

hej hej. 🙂

arabeska
18. máj 2007

a islo to s tym dobre?

lusil2005
18. máj 2007

jasne. uz je to nafukane. ale je mala ta lopta 😒
ty mas aky priemer tej lopty?

arabeska
18. máj 2007

my mame tu vetsiu,ale aky to ma priemer ti uz nepoviem kedze krabicu uz muz vyhodil a ja si to uz nepamatam. 😖
a to ti je fakt mala?kolko merias?men ked som ju kupovala tak povedal ten ujo ze si mam zobrat tu vetsiu ze ta je pre mna lepsia...

lusil2005
18. máj 2007

ale tato by mala byt na moju vysku. ale je mi tak po kolena... 😒
to je divne. zeby som ju malo nafukala? ale zda sa mi dost narvana

arabeska
18. máj 2007

mas ip 😉

martush
20. máj 2007

caute, nevie niektora kolko sa plati za zazmluvnenie doktora, ktory bude robit cisarsky na antolskej? je to 5 alebo 7000? kedy sa tie peniaze davaju? mam uz doktora, zmluva je podpisana, ale kedy mam dat peniaze netusim, je to po prijati do nemocnice? co si treba vziat do porodnice? doktor povedal, ze okrem hygienickych potrieb a plienok nic. ze vraj vsetko dostaneme, aj kosele, vlozky, wc papier....je to tak?

ajuskamimi
20. máj 2007

MARTUSH, ak mas podpisanu zmluvu od lekara, musis s nou ist na Antolsku na II. poschodie na riaditelstvo k zastupcovi riaditela. Tam ju nechas na podpis a sekretarka ti povie, kedy si mozes pre nu prist. Ked ti ju podpise aj zastupca, potom ides s nou na prizemie, kde je centralny prijem a tam je aj pokladna, tam treba zaplatit 7.000 Sk. Ona ti da k zmluve doklad o zaplateni a toto nosis cely cas so sebou. A ktoreho dokyho si si vybrala? Ja mam tiez uz zazmluvneneho a tiez asi budem mat planovany cisarsky rez, lebo maly je velky. Neviem v kolkom si tyzdni tehulkovania, ale tato zmluva a platba sa vybavuje zhruba mesiac pred porodom.

Do nemocnice ti treba - pre miminko - 1 balik pampers najmensich a 1 balik vlhcenych utierok na ritku, ostatne miminku daju. Potom ked uz pojdete domov, tak manzel nech donesie vecicky, v ktorych si miminko budete odvazat.

- pre teba - 2 baliky poporodnych vloziek, 4 - 5 ks podloziek pod teba jednorazovych, 1 balik vloziek do podprsenky, 1 kojenecku podprsenku, 2 kojenecke nocne kosele, hygienicke potreby, osusky, uterak, WC papier, nieco na citanie, mobil, ak tak fotak. Ak nahodou nie si vydata, tak nejaky papier z matriky tusim ohladom priezviska babatka, ale to neviem presne co je za papier. Jo a este zupan, ponozky, slapky (1 do sprchy a 1 ako prezuvky). Neviem, mozno som na nieco zabudla, ak ano, este do potom doplnim.

No a pre male si mozes este vziat 1 cumlik, ak nahodou. 😉

martush
20. máj 2007

ajuska, som 38.-39.tyzden, ja uz mam podpisanu tu zmluvu, doktor to vsetko vybavil a v stredu idem na prijem. mam doktora havaldu. termin stanovil na stvrtok. on mi povedal, ze ziadne kosele, ani wc papier a ani vlozky mi netreba, ze si nemam spinit svoju vlastnu koselu, ze mi daju vsetko v spitali. ze potrebujem iba plienky, vlhke utierky a hygienicke potreby, papuce, zupan s uterakom. ake su to podlozky podo mna jednorazove? kde sa kupuju poporodne vlozky?

ajuskamimi
20. máj 2007

uz ides na prijem? A hned vo stvrtok porod? Nie je to este skoro? Teda ak ja pojdem cisarom, tiez pojdem asi zaciatkom buduceho tyzdna na prijem, ale budem zatial iba sledovana a porod mi chce moj doky naplanovat az na moj termin 8.6., skor nechce, ak by nenastali problemy. Jeeej sme skoro na tom rovnako, mozno by sme sa tam stretli.

No ono ti tam urcite na porod daju aj erarne kosele, to ano, ale ak tam budes 7 dni ako sa po cisare byva, tak vraj je dobre ak mas aj svoje veci. Nam to na kurze hovorila p. Jezikova, aj o tych potrebach, co ti treba. Vraj to aj davaju, ale pre istotu je dobre mat aj svoje, lebo nevies ako silno budes krvacat a podobne.

Tie jednorazove podlozky ako aj vlozky by si mala kupit v kazdych zdravotnickych potrebach alebo mozno aj v lepsej lekarni. Poporodne vlozky su take klasicke bez vone, lepiaceho pasu, proste take obycka. Tie podlozky su bud velke pre dospelych alebo male pre miminka. 1 ks stoji okolo 15,- Sk, je to potom dobra vec aj pre miminko pri prebalovani. Ked povies v tej lekarni, ze potrebujes po porode tie jednorazove podlozky pod seba, budu vediet, co ti maju dat 😉

martush
20. máj 2007

v stredu na prijem, stvrtok cisarsky. vraj mam 4 kg baby 🙂 uz je cas, budem 39.tyzden, naco cakat. kedy ta maju prijat?

ajuskamimi
20. máj 2007

no moj maly mal v 36tt 3,25 kg, cize tiez budem mat asi cisara kvoli tomu, ze bude okolo 4 kg a mam uzku panvu. V stredu idem do poradne, mne doky povedal, ze ak bude maly stale vysoko nad panvou, tak 10 -14 dni pred porodom by ma prijal na oddelenie aby sledoval, ci maly zostupuje do porodnych ciest a mohla by som porodit aj normalne, ale ak nebude zostupovat, tak urobi cisarak, takze este neviem, uvidim v stredu.

tak to ti drzim paluchy, nech ti vsetko dobre dopadne 😉

ajuskamimi
20. máj 2007

a MARTUSH ides rodit spinalom alebo pod celkovou narkozou?

martush
20. máj 2007

diky, aj ja tebe 🙂

martush
20. máj 2007

spinalom, ta celkova narkoza sa vraj dava iba zriedka, ked je to akutne. ak to mas planovane, davaju spinal

ajuskamimi
20. máj 2007

jemine a toho sa bojim, lebo ja som totalna padavka a si neviem predstavit, co sa mi bude diat v hlave, ked budem pri vedomi a budem vediet, ze som otvorena a krvacam, ja im na tom stole omdliem 😖 kurnik, tohto sa bojim. Tiez by som radsej spinal, aby som maleho aspon nachvilku hned videla, ale ked ja som take psycho sama o sebe, ze si to vobec neviem predstavit ☹

lusil2005
20. máj 2007

tak tak. 39 tyzdnov uplne staci... prosim vas - mohol by to niekto vysvetlit mojej dcere? 🙄

martush
20. máj 2007

ajuska, ja som rodila aj prveho syna spinalom a pohoda, nic som necitila, uplne ako drevena som bola, ale ten pocit, ze som mohla baby hned vidiet, aj to trvalo cele chvilku a odsledovala som si to vsetko 🙂 bol na nezaplatenie. urcite by som nechcela celkovu narkozu, to je velke riziko, aj anesteziologicka to povedala. ze radsej rodia spinalom. bola si uz na predoperacnych vysetreniach?

martush
20. máj 2007

lusil, prveho syna som tiez prenasala zopar dni, trapila som sa 17 hodin v bolestiach, napokon mi urobili cisarsky. neotvarala som sa, maly bol sprieceny a velky. rodila som v rakusku. to si neni hospitalizovana, ked prenasas? mne odtiekla plodova voda v noci a porodila som az takmer o 1,5 dna.

ajuskamimi
20. máj 2007

LUSIL dockaj casu, sak aj NATALKA si uvedomi, ze tam nemoze ostat vecne a coskoro vyjde von, neboj 😉

MARTUSH este nie, objednali ma az na 31.5, co sa mi zda dost neskoro ak mam ist na prijem uz o tyzden. Krv mam spravenu, neviem co vsetko robia, asi mi chyba uz iba EKG aktualne a to je vsetko. V stredu sa zastavim aj tam s vysledkami od krvi a uvidim, co mi povedia.

kika76
20. máj 2007

ahojte 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre