Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

cicimon
30. okt 2012

@pravvitra otecka mozes zaplatit aj ked pojdes rodit, my sme to tak 2x spravili, dokonca az ked som odrodila 🙂)

grelu
30. okt 2012

Ahojte, neviete, ci buduci utorok ma Dubcakova poradnu alebo je po sluzbe? 🙂

kristinka24
30. okt 2012

@andulqa tak to som teda este v norme, ked skoro vsetky tehulky tak chodia 😉

@wilinkaa ja som vedela, ze mi neurobia sono hned v ten den, ale cakala som, ze najneskor buduci tyzden sa tam dostanem. No co uz. Bud ho stihnem, alebo nie 😅

moonlightka
30. okt 2012

@ela_26 ale ono je to kvoli bezpecnosti dietata to privazovanie noh

tajomna21
30. okt 2012

@andulqa mi to nedalo, tak som si to kukala ... nasla som len zmluvu co som podpisala s nemocnicou, ked som si dr. zazmluvnila ... a tam je v čl.2, bod 3 citujem : "UNB sa zaväzuje vyplatit z tejto ceny po naplneni zmluvy a odvedeni porodu vyžiadanému lekarovi odmenu vo vyske urcenej v platnom internom predpise UNB."
akurat k tomu predpisu sa zrejme nedostanes 🙂

kristinka24
30. okt 2012

@pravvitra Ahoj, na tu epiduralku sa treba objednat na tel. cisle 02/68673025 a treba volat medzi 13-14. Je to v poliklinike na 1.poschodi, cislo dveri 106.

asocial
30. okt 2012

@tajomna21 samozejme, ze z toho maju, inak by ti nedavali mobil atd.
skor si myslim, zedotycna mudr. cakala este volaco extra...

este tu zaznela dakde otazka o privezovani noh...nepriviazal mi ich nik...ani neviem, ako by som s nimi hybala....ale zas, a si z porodu nepamatam vsetko...

andulqa
30. okt 2012

@moonlightka @ela_26

a co by sa dietatu stalo keby mamicka mala nepriviazane nohy? zaujimave ze vo svete sa to nerobi a ze tam zeny mozu rodit aj v inych polohach 🙂

ja som si napisala do porodneho priania ze si to nezelam 😠 a este to lekarke aj zdoraznim urcite

ked ma zena priviazane nohy, tak je to totalne nefyziologicka poloha pre nu pre porod, ked uz teda musi byt na chrbte alebo v polosede....je vtedy totiz ovela viac namahana hradza, tak sa potom necudujme ze je tolko nastrihov kolko je, aj ked to nesuvisi len s tym samozrejme

andulqa
30. okt 2012

@asocial
@tajomna21
akurat ze z toho fakt nemusi dostat nejako vela, na to ze to je 300 eur 🙂 a myslim ze nemocnica kludne moze mat nejake paky, ako lekarov prinutit aby dosli, ale ved to je jedno, naozaj si nemyslim ze konkretne tato lekarka by cakala nieco este aj pomimo, mozno som ju len zle pochopila 🙂

tajomna21
30. okt 2012

@ela_26 tak neviem, na antolskej mi nikto nohy nepriviazal .... asi to hromadne nerobia, kamosky co rodili na kramaroch mi nic take nespominali ... mozno je to potrebne v nejakom konkretnom pripade, celoplosne asi eee

alikaa
30. okt 2012

@moonlightka kvoli akej bezpecnosti dietata??? porod v lahu s hore nohami je uplne najhorsia poloha na rodenie, lebo dieta treba tlacit do hora proti gravitacii, je to skor PROTI bezpecnosti dietata a mamicky

andulqa
30. okt 2012

inak Kramare su podla mna na tom najhorsie v tychto predpotopnych praktikach 🙂 Antolska zas asi najlepsie momentalne, tak by som sa nebala, ale aj presne kvoli tomuto som si zazmluvnila lekarku, ktora nema nejaky extra problem s mojimi poziadavkami, lebo tiez zavisi asi na koho natrafis 🙂

hlavne sa treba ozvat ak si nieco nezelate, lebo sa tu nikdy nic nezmeni 🙄 😒

ela_26
30. okt 2012

plne suhlasim s andulqa, treba sa ozvat, lebo sa tu nikdy nic nezmeni. je to velmi smutne, ako prebiehaju porody na slovensku. a naozaj problem je to, ze zeny mavnu rukou a povedia, ze ved kazda tak rodila, preziju to, ved ich to nezabije. to iste s nastrihom (ved aj ich mamy, kamaratky sa hojili po nom niekolko tyzdnov, pripadne mesiacov, tak to byva, budem i ja), s moznostou vyberu polohy pocas porodu (s ktorym suvisi i to rodenie dohora, co je fakt OTRAS) atd, atd. a potom sa stava, ze porod nie je len nadherny, ale aj omnoho neprijemnejsi, bolestivejsi nez by mohol byt. mne len stacilo ked som bola na prehliadke a ja na koze, lekar este vyberal naradicko, pribehla jedna sestricka, potom dalsia a dalsia, tie si tam diskutovali (nie kvoli mne, jedna od lekarky nieco chcela a zvysne dve tam boli bohvie preco). pre sestricky je to normalne vidiet zeny tam dole, ok, ale ja na to zvyknuta nie som, tak nech nam dopraju trochu dostojnosti a najma pri porode, ked to ma byt najkrajsi moment v zivote zeny...
a dakujem za odpovede 🙂

asocial
30. okt 2012

@ela_26 ono zas, nastrih je dilema..co je lepsie, ked ta nechaju potrhat z principu ako v niektorych inych krajinach a potom je to este horsie ako ked ta nastrihnu?
a nestrihaju kazdeho z dlhej chvile, boli so mnou v porodnici zeny, ktore nenastrihli, lebo nebolo treba

aj ked uprimne poviem, som tyzden a den od porodu, a ten nastrih je svina, ledva sedim, aj to len v prapodivnych pozach, chodza je velmi obtiazna, zlepsuje sa to uplne minimalne, ak vobec...

ale pokladik je vedla mna, to je hlavne...

alikaa
30. okt 2012

@asocial v akej polohe si rodila? Pri porode na chrbte s nohami hore mas zuzeny porodny kanal az o 30%, preto su v tejto rodiacej polohe aj najcastejsie nastrihy. Keby si rodila spolu s gravitaciou napr. na styroch, alebo aspon na boku, je takmer nulova sanca, ze by si nastrih potrebovala. Mne ho inak pri prvom porode urobili automaticky a potom skonstatovali, ze som ho vlastne ani nepotrebovala 😠

asocial
30. okt 2012

@alikaa fuuha, to je dost zle, ze ti to spravili a potom ti povedia, ze vlastne sme vas nastrihli len z roztopase..

ano, suhlasim, jasne, rodila som proti gravitacii, ale bolo mi to uplne jedno, po 24 hodinach pravidelnych kontrakcii, zhorsenych vyvolavackou

celkovo vsak musim povedat, ze sa mi paci ten koncept porodnych domov..
je fakt, ze mam za sebou prvy porod...

rozmyslala som aj nad konceptom porodu doma, ale napr. ja som priklad toho, ze keby som rodila doma, tak neviem neviem, ako by to skoncilo...

zuzulianka84
30. okt 2012

caute kocky, ja som rodila na antolskej. urcite vsetkym odporucam zazmluvnit si lekarku, lebo ja som to neurobila a tak som aj dopadla..lekarka v zacviku, ruptura najvyssieho stupna, traja lekari ma davali dokopy. este som aj odpadavala pre stratu krvi a musela som absolvovat po sestonedeli ambulantny zakrok znova, lebo sa rana zle zrastla..ani radsej neopisujem, ako vyzeralo moje sestonedelie a este dlllho po nom... keby som vtedy vedela, ze ma nenastrihne, tak jej poviem, ze si to vyslovene zelam...🙂 nastrih v mojom pripade by bola zachrana, radsej nastrih ako natrhnutie.. nechcem vas strasit, je mala pravdepodobnost, ze sa to stane aj vam, nalepila sa na mna skratka smola v podobe zacinajucej lekarky a nabuduce budem mudrejsia. zo skusenosti kamaratiek viem, ze dobri doktori su rozemberg, malova, dubcakova, ale urcite ich je tam viac. inac som rodila v lahu s epi a pozeralo sa na mna asi 20 studentov/praktikantov....😀 bola som vsak v takom stave, ze mi to bolo uplne jedno. muz bol so mnou, treba si to zaplatit a to bolo pre mna asi najdolezitejsie...

co sa tyka platby, pocula som, ze lekari dostanu mozno stvrtinu z toho, co zaplatite, aby boli pri vas. ostatne zoberie nemocnica...

drzim vsetkym palce. tie neprijemnosti okolo nemocnice sa daju zvladnut, ked sa na vas pozrie vase drobatko....😉

alikaa
30. okt 2012

@asocial mozno by bol cely porod ovela pohodovejsi, nebola by si vystresovana z nemocnice a pripadneho personalu, pocuvala by si svoje telo a spolupracovala s nim 🙂

andulqa
30. okt 2012

@asocial prirodzene natrhnutie praveze vobec nemusi byt horsie ako nastrih, pretoze prirodzene poranenie vznika tam, kde je najslabsie tkanivo, a tam sa to potom aj lepsie hoji, pripadne sa roztrhne len koza, vacsinou su to poranenia 1. stupna, kdezto pri nastrihu to je automaticky poranenie 2.stupna...vacsie natrhnutie (3 a 4 stupna) vznikne asi pri 3 percentach zien....a tiez to suvisi s polohou, keby zeny nemuseli rodit na chrbte, tak by tych poraneni bolo ovela ovela menej 🙂 cize u nas je cely ten system zly, lebo hradza sa da chranit aj inak ako nastrihom - napr prilozenie tepleho obkladu, protitlak aby sa spomalilo vychadzanie hlavicky a podobne 🙂

jasne ze uz je ta situacia aj na slovensku o nieco lepsia, ale stale je nastrihnutych asi 70 percent zien 🙄

st2
30. okt 2012

@pravvitra no radsej si tam zavolaj, ja mam sice termin az v decembri ale uz teraz som sa objednala na prednasku resp. poucenie o epi a dostala som termin az 29.11. cize od dnes az o mesiac, ak chces tu je cislo 02/ 68 67 30 25 a treba volat len v case medzi 13,00 - 14,00 hod

andulqa
30. okt 2012

@asocial ono porody doma su velmi komplikovana tema a samozrejme tak nemoze rodit kazda zena 🙂 moze tak rodit len zena, ktora ma fyziologicke tehotenstvo bez akychkolvek problemov a zaroven aj porod je prirodzeny (bez liekov, bez akychkolvek zasahov) - vela komplikacii pri porodoch totiz vznika prave tymi zasahmi - oxytocin, epidural, neprirodzena poloha pri porode, nasilne tlacenie ked zena nema este potrebu tlacit atd

@zuzulianka84 tak to ma velmi mrzi ze si takto dopadla, jasne stava sa to, ze sa zena az takto roztrhne, verim ze to bolo velmi neprijemne 😔

oliverka
30. okt 2012

@zuzulianka84 Pri prvom ma nastrihli - dlho som sedela na pol zadku, problémov sa nezbavím do konca života 😒 . Pri druhom som nástrih odmietla, dosť som sa natrhla, ale takmer okamžite so začala normálne fungovať, hojenie bez problémov 🙂 . Podľa mňa (z vlastnej skúsenosti) radšej 100 natrhnutí, ako 1 nástrih 😉
Prezradíš meno lekárky (aspoň do IP)?

moonlightka
30. okt 2012

@andulqa
@alikaa nuz je to tak mozno vo vynimocnych pripadoch ja som rodila na polohovatellnom kresle cize nie rovny chrbat ale kvoli sedaciemu nervu ktory mi vystreluje do nohy az je neovladatelna som mala nohy priviazane...kvoli bezpecnosti, pretoze som ich mala vlastne pohyblive a nekontrolovatelne, nuz bohuzial , alebo nastastie

moncuska
30. okt 2012

ahojte tehulky, tak ja uz to mam za sebou, moj druhy porod a pobyt na Antolskej bol v pohode, musim vyjadrit maximalnu spokojnost s celym personalom porodnice aj sestonedelia, Dr. Bertoldova bola opat super a absolutny obdiv maju sestricky na sestonedeli, ako uzasne sa o nas starali a povzbudzovali nas 🙂 V case mojho prichodu tam bol naozaj natresk, ale nijako som to nepocitovala, okrem toho, ze sme boli 3 na izbe, ale to bolo v pohode 😉

pravvitra
30. okt 2012

@st2 @kristinka24 Dakujem baby za ciselko a za radu. Zajtra tam teda urcite cinknem. Ked som dnes volala do ambulancie po informacie, kedy sa mam zastavit a pod. tak mi o tomto vobec nehovorili... Dobre vediet, dufam, ze stihnem tu "uzasnu" prednasku este pred porodom, bo ma porazi, ak len koli takejto blbine budem musiet rodit bez.

@st2 - kedy mas termin? kolkeho decembra? Ja mam 2.12...Objednavala si sa tento tyzden? Pytaju sa tam aj na termin porodu a tomu prisposobuju termin prednasky alebo zadeluju baby podla toho, kto sa kedy zahlasi?

pravvitra
30. okt 2012

@zuzulianka84 Ahoj, aj mna by zaujimalo meno lekarky, ktora ta tak dokalicila... Lepsie vediet ako nevediet, komu sa treba zdialky vyhnut 😉 Pokial nechces meno zverejnit tu na fore, daj mi prosim vediet aspon do IP. Dik 🙂

alka127
30. okt 2012

@alikaa Ahoj...aj ja som rodila Samka na Antolskej a tiež máme v marci termín ako ty🙂chystám sa rodit opat na Antolskej...takže budeme mať rovnako stare detičky...chcem sa opýtať, z akej časti bratislavy si? Ala

st2
30. okt 2012

@pravvitra ja mam termin 24.12 a na termin sa ta vobec nepytaju, proste to zadeluju kto kedy zavola, pekne do radu
ja som tam volala preto takto skor, lebo som dostala info ako to chodi a ze tie terminy su full, tak radsej sa skor objednat

pravvitra
30. okt 2012

@st2 Jeeej, aky pekny datum porodu ti vysiel 🙂 No ja teda dufam, ze mi nedaju termin az dakedy po porode 😀 Ak nebudem mat absolvovanu tuto pripravu len koli tomu, ze budem skorej rodit, tak mi epi vobec nedaju?? 😕 Dufam, ze ano, ved zaplatenu ju budem mat vopred... Nevies, ako je to v takomto pripade?

st2
30. okt 2012

@pravvitra no vo ja viem tak bez poucenia ti epi nedajú aj keby si im milióny dávala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre