Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

rybka13
22. nov 2009

ahoj alex, nespis?

rybka13
23. nov 2009

aj ja mam strach, ale posledne dni to beriem tak, ze to skratka nejak prezijeme, pozri, prezila to mata aj ked je strasne unavena a znechutena z porodnice, prezila to metlonka aj ked mala hrozne bolesti a praskla jej krcova zila, a aj rainee, ktora sa prebrala na ARO...
musime sa snazit byt co najkludnejsie, aj ked to isto bude tazke... bolesti, neutulne prostredie, cudzi ludia, biele kachlicky uff..
Ja dakujem certici, ze mi napisala do IP krasne slova 🙂 dufam ze ich tu mozem copy..

porodom sa nejak prilis nezaoberaj, skus sa sustredit na ine, vychutnavaj si este posledne dni s brusinom (aj ked sa urcite necitis zrovna pohodlne) a porod si nepredstavuj ako strach z neznama, ale ako nieco vzrusujuce, dosial nepoznane, taky maly velky adrenalin, zazrak, ktory sa deje nanajvys parkrat v zivote, ak vobec a ty ho mas teraz sancu zazit tiez , navyse ti prinesie vytuzene babeno.

rybka13
23. nov 2009

alex asi uz nemozeme urobit viac aby sme boli pripravene 😔 (teda ty ano, ty ides zajtra este na prednasku 😀 )
Ja by som sa hlavne chcela prilis nezlaknut ked to pride, ci uz plodovka, alebo kontrakcie... ved to je prirodzene.. akoze viem ze sa isto trocha vystrasim, ale snazim sa opakovat si, ze to bude signal od dietatka, ze uz chce ist von... ved ono vysiela tie hormony co to vsetko spustia 🙂
A ze uz musim len spolupracovat...
A ked tie bolesti budu hrozne, ze budem uplne histericka... co uz, ved aj to som citala, ze zeny stracaju sebakontrolu.. tak to nas zazmluvneny porodnik a manzelia pri porode hadam preziju..
a dufam, ze ja sa z tej traumy nejak potom dam dokopy 😅

mata1977
23. nov 2009

rybka,ja som sa prebrala na ARE,nie rainne,ale to neva,už te z toho take všelijake 🙂
aj ja som bola posledne dni stale unavena a vyčerpana a určite aj metlonka a to sme sa museli postarať aj o naše male ratolesti..........................nebojte sa,obidve to zvladnete,zvladli sme to my ,
neviem ake su kontrakcie,odtok vody,nezažila som to ani pri jednom,ale ked zbadate ten malý zazrak atak zabudnete na bolesti a všetko okolo toho a vypadnú vám slzy radosti a šťastia,tak ako každej
..........aj mna ked previezli a sestra mi ho priniesla ukazať,tak slzičky tiekli,je to krasny pocit,ktorý vam obidvom prajem(rybka,alex)............a už sa nestresujte,uživajte si posledne chvile tehu
držim palce 🙂 😉 🙂

rainee
23. nov 2009

ja som sa na are nastastie neprebrala, ale taky porod aky som mala ja teda nikomu nezelam 😢 baby nestresujte mozno to budete mat uplne v pohode, je tu predsa dost mamiciek co si pochvaluju aj porod aj personal. ved same uvidite a spravite si nazor, hlavne drzim palce nech vam to dobre dopadne a rychlo porodite, nie ako ja 24 hodin v bolestiach....
rybka - zelene kachlicky 😉

rybka13
23. nov 2009

joj dievcata, som si vas trochu mixla 🙂
rainee zelene kachlicky? uff, tak aspon nieco pozitivne, ja mam zelenu rada 😀 😀 😀
mata mas pravdu, ja ked zbadam moje vytuzene babuliatko, tak urcite budem revat jak blazon 🙂 aj s manzelom 😀

tehula
23. nov 2009

alex, neboj sa, taketo veci sme mali v hlave aj my. Tiez som myslela, ze kontrakciu nespoznam a hned po druhej som vedela, ze je to tu. Snaz sa zabavit este nejako. Ja ked som sa pustila do farbenia vlasov, hned ma to raplo a iz sa slo rodit. A neboj, porod nemusi by dlhy. Z mojho tehu obdobia tu na konovi, sme boli viacere, co porodili za par hodin, ja konkretne za 3h od prvej kontrakcie. Bolo tu dost raketovych a pohodovych porodov, tak mysli pozitivne. 🙂

moncuska
23. nov 2009

ahojte hlasim sa po navrate z porodnice, porod bol pomerne rychly, len to sitie bol brutus, ale zvladli sme 😀
Dakujem hlavne MuDr. Bertoldovej, bola uzasna, tiez porodne asistentky a vsetci doktori, doktorky a sestricky na sestonedeli sa o nas vzorne starali.
Drzim vam vsetkym palce, aby ste mali rychly a co najmenej bolestivy porod a hlavne zdrave babatka 😵

mata1977
23. nov 2009

rainne,prosim ta ty alebo manžel ste alergici,ked ti predpisala lekarka ten nutrilon?.........lebo mne povedala,že to musi mať podložene pepierom že sme alergici.
metlonka nebola si to ty,čo sa na tej prednaške pýtala primara či sa môže piť melta a sedela si za stolom hned z kraja,chladničke chrbatom?ak si to bola,tak ja som si brala od toho stola stolicu a sedela som pri chladničke.....................tak potom si ťa vybavujem trocha,ak si to bola ty 😒

rybka13
23. nov 2009

moncuska, blahozelame k patrikovi 😉
tak fajn, pozitivne reakcie...
dik za povzbudenie tehula, kiez by sme to aj my s alex zvadli za 3 hodky, aj 4 by mi nevadili 😀

rainee
24. nov 2009

ano ja som alergicka takze mame narok na nutrilon ha na predpis /ale papier od alergologa lekarka nepozadovala/. ale ved mozes si kupit klasicky nutrilon, cenovo to vyjde uplne narovnako pri pomere gramaz+cena lebo ten ha je drahsi a ma mensi obsah, cize aj ked poistovna nieco preplati vyjde ma to cenovo rovnako....

babuc
24. nov 2009

ahojte, po dlhsej pauze, tiež sa hlásim po návrate z pôrodnice - hlavne chcem dať veľmi pozitívnu spätnú väzbu na Dr. Bertoldovú, nemala som krátky pôrod a ona ho so mnou celý v úplnom kľude prekonávala a dávala pocit pohody (čo som fakt potrebovala, kedže od začiatku odtekania plodovky až po pôrod nakoniec sekciou uplynulo 40h). No musím potvrdiť, že sa toho netreba báť vopred, okolo mňa sa rodicky striedali jedna radosť, jedna prvorodička so mnou na izbe, si stihla len zložiť tašku, 1x ľahnúť do postele, vybehnúť za sestričkami a už sa nevrátila, len sme počuli detský plač..🙂 takže ja som bola skôr veľká výnimka. So sestričkami na pôrodnici som mala aj dobré aj zlé skúsenosti, ale to bolo asi tým, že som tam testla niekoľko smien🙂 Ale podstatné je, že sme v poriadku, Šimonko je zdravý, plne kojený a všetko sa rozbehlo ako sa má. Tak držím palce všetkým, ktorých to ešte len čaká

zuzuxx
24. nov 2009

babuc blahozelam k simonkovi 🙂

Babule, urcite to tu bolo pisane, ale neviem to najst. Kde sa kona ta prednaska o EPI?
treba mat nejake doporucenie od lekara? a vyzaduje sa to interne vysetrenie k epi, ci uz nie?
diky 😉

rybka13
24. nov 2009

babuc, tak super, blahozelame k Simonkovi...
zuzux, ta prednaska o epi je kazdu stredu o 14.00 tusim, prejdi len okolo recepcie tou presklenou chodbou a tam uz uvidis cakat kopec zien..

dievcata volala mi alexandrah, je v nemocke, uz 3x jej po troche za posledny tyzden odtiekla plodova voda, ale zatial nerodi, ale nechali si ju na rizikovom, uvidia co sa stane tak do dvoch dni, ci to bude dalej odtekat, ak ano, tak asi uz coskoro porodi, ak nie, tak ju este poslu domov 😔

certica
24. nov 2009

rybka, pozdravuj pls alex, ze na nu myslim 🙂 , vsetko bude ok.

tehula
24. nov 2009

juj, tu sa zas rodi, no drzime palce 🙂
rybka, ty tiez hajde, nech ste tam spolu 😉

metlonka
24. nov 2009

ahojte babulky...jeeeeej to je parada....rybka tak uz si na rade 😉 budem na teba mysliet...neboj vsetko dobre dopadne a potom si povies ze to nebolo az take hrozne...pozdravuj odo mna alex...ze jej drzim palce 😉

rybka13
24. nov 2009

ahojte, zajtra alex budem volat, tak odovzdam vase pozdravy 🙂
som jej hovorila, ze keby sa to rozbehlo, nech mi napise sms, ze budem na nu intenzivne mysliet...
zatial nic... tak mozno predsa len pocka na mna 🙂
aj ked aj by som jej dopriala aby to uz mala za sebou...
tehula, ja neviem, ja sa nejak neponahlam, citim sa celkom dobre, pomaly 'hniezdim' 🙂 , upratujem veci, na ktore som nemala cas roky, takze ma to maximalne uspokojuje, pretoze na take veci asi zas roky nebudem mat cas 😀
Ale o taky tyzden by som uz ten porod aj brala.. tak uvidime ci vydrzim do decembra 🙂

mata1977
25. nov 2009

rybka,tak pozdravuj alex,držim jej palce a aj tebe nech to mate čim skorej za sebou 🙂 ,už si na rade potom ty,myslim na vas obidve nech to mate za sebou čim skor a tie male uzličky držite v naruči ako my

loginka
25. nov 2009

dievcata, mate tu niekde zoznam co treba do porodnice na Antolskej?
drzim vam vsetkym palce!!!

natalka2010
26. nov 2009

no mile mamicky prvorodicky... prave som sa vratila z prvej poradne od pana doktora janaca a schvalne ho nazyvam panom doktorom, lebo si tento titul a aj oslovenie podla mna urcite zasluzi... niektore prispevky na tomto fore ma ako prvorodicku neuveritelne vystresovali... zrejme to bolo na mne aj vidno pretoze som na antolsku isla z velmi malou dusickou a neuveritelnym strachom... takze sa chcem hlavne tymto mamickam podakovat....

bol uzasny... neuveritelne profesionalny citlivy a pritom rychly pristup , ma vela pacientiek a uz viem aj preco chcu ist vsetky k nemu... stretla som tam vela mamin a tak som v cakarni rozprudila debatu... ani jedna na neho nepovedala nic negativne a niektore k nemu idu rodit druhy treti krat...

urcite si ho zazmluvnim... aj keby to malo stat 10 krat tolko a ja by som mala ozeliet cokolvek zo svojho zivota...

mily tmavovlasy pna v okuliaroch vecne strucne vysvetlil, odporucil epidural vzhladom na moj viditelny strach... chcela som rodit cisarskym rezom... mozno aj budem musiet lebo mam trosku komplkovane tehu... ale potom co saom u neho zazila by som vlastne radsej rodila normalne....

viem, ze pan doktor janac necitta internetove fora... nema na to cas popri nas maminach, ktore ho neustale potrebujeme, ale vbiem, ze vacsina toho negativneho co sa tu o nom pise nieje ani z polivice pravda... mozno by sa niektore z nas mali zamysliet nadtym ci niesu prilis precitlivene a.... zo mna si teda ziadnu srandu nerobil ale ta profesionalita ... vedel co hovori a co je presne treba.... odporucila mi ho znama a aj napriek negativnym internetovym ohlasom som tam sla... nikdy jej to nezabudnem... este tisic krat sa jej podakujem, ze ma presvedcila...

ved co je dolezitejsie ako to aby sme my mami a aj nase babatka boli uplne v poriadku zdrave a krasne.... terza ma v tomto mojom rozpolozeni nic lepsie nenapada... mam slabu fantaziu a neviem ho poriadne vychvalit akoby si urcite zasluzil...

mamicky chodte k nemu nech to aj stoji cokolvek... vzdy vas budem informovat ako bolo a verte mi ze ja vam budem referovat pravdu... tiez pracujem s lusmi a viem aky slovensky lucdia su... aj mojui klienti si nikedey myslia ze nieosm dobra a pristupna a popri tom to nieje pravda ale tiez som toho v poraci mala vela... takze prec s tutu mutu a podme sa sustredit na to aby vsetci slovensky odbornici boli taky ako je pan doktor janac na antolskej, keby boli vsetci taky... tak sme uricte svetova jednotka v porodnictve ,,,,

zuzuxx
26. nov 2009

ahoj natalka, aj ja k nemu chodim... a ja som praveze nic negativne nanho necitala....
ja neviem co si o nom mysliet, pri prvom vysetreni sa zhrozil, ze mam skrateny krcok, ale potom som bola 2x u inych doktoroch, a ti povedali, ze je vsetko ok...
ale nech, radsej sa vopred pripravit a setrit, akoby sa malo nieco zanedbat... budes k nemu chodit stvrtky? ja chodim utorky 😉

kocky, zabudla som sa spytat jezikovej, kde sa kona to cvicenie, mam ist prvykrat, viete mi poradit, kde sa kona ta priprava? treba si zobrat aj nieco na prezutie? 😕

marione74
26. nov 2009

zuzux, mne sa s janacom stalo presne to iste, totalne ma vydesil, ze moj krcok je v mizernom stave, a moj doktor povedal, ze to vobec nie je az take zle...
A to zdaleka nebolo jediny krat co ma janac cez moje tehu vystresoval...

natalka2010, ja nejdem polemizovat o odbornosti doktora Janaca... kedze na to si netrufam ako laik ... kazdopadne si myslim, ze ma nevskusny humor, a jeho idotske poznamky ma nielen zaskocili, ale doslova nahnevali... to co si dovoluje k pacientkam? Ja som k nemu slusna, a nepasla som s nim husy, takze vyzadujem od neho takisto slusnost!
Takze sa chytam za hlavu, ako som vobec mohla niekedy pred porodom uvazovat ze si ho vobec zazmluvnim (aj take obdobie som mala).....!!!

jahodka11
27. nov 2009

natalka, suhlasim 😉 mne robil len ultrazvuky, ale bol super.....inteligentny, citlivy a vtipny....mne sa to pacilo...mala som zazmluvnenu ale inu dr, to sme sa dohodli uz predtym ako som spoznala janaca. Bola som s Dr. Dubcakovou velmi spokojna, ale nabuduce chcem "vyskusat" Dr janaca....uz teraz sa tesim 🙂
ja som zuzuxx citala nanho aj neg reakcie....aj na moju dr som citala neg reakcie, asi co clovek, to nazor a nech sa kazdy rozhodne ako chce 🙂

natalka2010
28. nov 2009

no ja som naozaj odchadzala ukludnena a velmi pozitivne naladena a porodu sa naozaj velmi bojim, od 6 mesiaca ma uz doma naznasaju lebo sa zevraj bojim az prilis... no az dr. janac ma fakt upokojil

ja knemu idem v pondelok na ultrazvuk ale az bud. tyzden... medzi tym si ete musim urobit to poucenie na pedu

zuzuxx
28. nov 2009

natalka, inac mame rovnaky termin 🙂
Tu na konikovi mi to ukazuje zle, prvy mam 27/12 a druhy 3/1, tak sa mozno niekedy stretneme 😅

loginka
29. nov 2009

kocky, mohla by mi niektora poslat zoznam, co treba do porodnice do IP? chcem si pokupit veci
dik

rybka13
29. nov 2009

ahojte, tak ja len, ze ani ja ani alex este nerodime, vyzera, ze budeme mat predsa len decembrovciatka 🙂

rybka13
29. nov 2009

loginka ja neviem najst ten zoznam priamo z antoskej, ale mam iny, tak mozno pomoze, ved to je hadam viac menej to iste..

Obsah vecí, ktoré si zoberie mamička so sebou do pôrodnice pre vlastnú potrebu
Doklady: občiansky preukaz, materskú knižku, preukaz poistenca, sobášny list, ak nie ste vydatá a chcete aby sa dieťatko volalo priezviskom po otcovi, prinesiete si so sebou potvrdenie z matriky o uznaní otcovstva a súhlas otca, že dieťa môže mať uvedené v rodnom liste jeho priezvisko.

Župan, nočné košele 2 ks, prezúvky+prezúvky do sprchy, 2 podprsenky pre dojčiace mamičky, tampóny pre dojčiace mamičky, toaletné potreby, 2 uteráky, jednorázové nohavičky po pôrode alebo nohavičky bavlnené, ktoré nemajú silné gumy, ponožky, zopár pôrodníckych vložiek, veci na spríjemnenie pobytu v pôrodnici ( kniha, časopisy, discman ), pol litra minerálky nebublinkovej, tzv. rýchly cukor ( med, hroznový cukor, čokoláda ...) balzam na pery, vodu v spreji, môže byť Vincentka, alebo morská voda Sterimar ( dostať ju kúpiť v lekárni ), olej na masírovanie bruška, podbruška a krížovej oblasti (čistý olivový alebo mandľový – dostať kúpiť v lekárni), vreckovky, ak užívate pravidelne nejaké lieky, treba si ich vziať so sebou do pôrodnice, odsávačku na materské mlieko, kozmetiku na ošetrenie prsníkov počas dojčenia, na ošetrovanie novorodenca v nemocnici si môžete vziať svoju vlastnú kozmetiku, ktorú ste si pre dieťatko vybrali, ale nie je to nutnosť. Pre dieťatko sa doporučuje vziať si ešte čiapočku a tenké rukavičky. Ďalej si treba vziať do zásoby jednorázové plienky, ak ste sa rozhodli ich používať. Môžete používať aj klasické bavlnené plienky, alebo plienky tzv. popoliny ( ktoré sú vyrábané na spôsob jednorázových plienok, ale majú vyberateľnú vložku, ktorá sa dá vyprať)

Pre otecka, alebo osobu sprevádzajúcu mamičku pri pôrode: prezúvky, jesť a piť (okrem alkoholu ), fotoaparát, kamera, mobilný telefón.

Vecičky potrebné pre dieťatko pri odchode domov:
1 zavinovačka, 1 tenká deka, 4 plátenné bavlnené plienky, jednorázové plienky Pampers 2 ks, 1 ks poštolkove nohavičky, 1 ks body, 1 ks tenký kabátik, ak je chladno aj teplejší kabátik a teplú čiapku, ponožky, dupačky, čiapočku, tenké rukavičky. Všetky veci pre bábätko musia byť vypraté a vyžehlené. V zimnom období prinesieme ešte aj fusak, alebo overal primeranej veľkosti.

rybka13
29. nov 2009

akurat myslim, ze tu kozmetiku pre dietatko netreba... rybiu mast tam myslim maju... ja beriem akurat destske mydlo Sebamed, ale to aj pre seba viac menej..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre