Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

babulkaa
27. sep 2011

@adetka ak je to takto tak to sa potom mohol sturat viac aby mala pochopila ze ma ist uz von 😀 😀 😀 😀 😀 nejak sa jej nechce a prenasat nechcem.

adetka
27. sep 2011

@sonitta ... to odporucenie si pre istotu pytaj... ja som nemala a Korbel mi vynadal...

babulkaa
27. sep 2011

kocky myslite ze ked poviem gynekologovi ze nechcem prenasat a chcela by som rodit na termin tak to pochopi a vyvola mi porod alebo nie? Dikes

makimakimaki
27. sep 2011

@babulkaa podla mna by doktor musel byt tvoj dobry znamy, aby Ti vyvolal porod na zelenie na termin.... Pokial viem to nerobia....

Baby, prosim Vas, kedy a kde je na Antolskej prednaska k epiduralke ? Dnes ma tam doktorka vyhnala, ze si to mam len pekne pre istotu vypocut. Hovorila ze v stredu o 14,00, ale nepochopila som ci tuto stredu alebo az buducu ??? A kde to prednasaju ??? Boze, mala som sa povypytovat, ale po tolkom cakani tam som bola uz nejaka zblbnuta 😨
Diky diky diky !!!!!

heln
27. sep 2011

@babulkaa závisí od situácie, ak budeš zatvorená, a spravia Ti monitor, kde nebude ani náznak kontrakcií a bábo sa podľa toho bude javiť v poriadku, tak vyvolávať nebudú...
mimochodom dovolím si podotknúť, že tehotenstvo trvá 38 až 42 týždňov a pôrod v tomto termíne je stále pôrod v termíne, až po 42 týždni sa hovorí o prenášaní....

babulkaa
27. sep 2011

@makimakimaki prednaska je kazdu stredu o 14:00, pojdes vchodom do nemocnice k vytahom a tam uvidis plno tehuliek 😀 😀 😀 😀 tam si vas vyzdvihne anesteziologicka. Neda sa to prehliadnut 😀 😀 😀

sonitta
27. sep 2011

@renatkas ďakujem velmi pekne za pomoc (:

makimakimaki
27. sep 2011

@babulkaa diky za info, tak pojdem teda zajtra, ked ma uz dokina tak vystrasila 😖

babulkaa
27. sep 2011

@makimakimaki radsej si to absolvuj lebo bez toho ti to nepichnu 😉

babulkaa
27. sep 2011

Kocky este jedna otazka ako casto sa robi ultrazvuk na poradniach na Antolskej???

adetka
27. sep 2011

@babulkaa ...mne ho pred takmer piatimi rokmi robili iba raz... a porod vyvolavaju len pri komplikaciach... pripadne pri rizikovom tehotenstve...

babulkaa
27. sep 2011

@adetka no tak dufam ze ma v piatok aspon na ultrazvuk posle doki ked uz som v 40tt alebo aspon na monitor... no som zvedava aspon by som rada vedela kolko mala vazi nech viem naco sa mam pripravit 😀 😀 😀 😀

kaciatko81
27. sep 2011

@makimakimaki ku komu chodis? ja nejako epi nechcem, tak dufam, ze ma nebudu presviedcat

x_shushu_x
27. sep 2011

@babulkaa no asi sme to zakrikli, dnes som myslela, ze odtial uteciem 😀 ocividne mi Dr. napomohla tym "prijemnym" lekarskym hmatom.....to sa ale mohla informovat, ze moj chlap ma dnes este nocnu a mozem rodit az zajtra 😀 😀 .....
A o Oravcovi som este nic nepocula- ale ocividne sa dost zuzuje zoznam lekarov, ktorych by som ako tak pri porode zvladla 😝 ...

babulkaa
27. sep 2011

@x_shushu_x 😀 😀 😀 😀 takze si zazila jednu z tych prijemnych kontrol zospodu 😀 😀 inak som sa ta chcela spytat neposlali ta na ultrazvuk ked si v 40tt alebo na monitor??? Mna by celkom zaujimalo kolko mala vazi nech viem naco sa mam pripravit 😅 😅 😅 😅 Inak Oravec ako lekar a pristup bol super az na ten prijemny lekarsky hmat 😀 😀 😀

makimakimaki
27. sep 2011

@kaciatko81 chodim k Dubcakovej. Ja EPI tiez nechcem, aj som jej to povedala. Ale vraj mam ist pekne na prednasku, aby som mala zadne dvierka, keby porod dlho trval a mala som velke bolesti.... Vraj jej tam minule 6 hodin vrieskala nejaka mamina, nech jej nieco daju lebo skoci z okna 😖 a kedze nebola na prednaske, EPI dostat nemohla.... Vraj bez tej prednasky to proste nepichnu...

renatkas
27. sep 2011

@babulkaa ja som bola prvy krat na monitore v piatok, ultrazvuk mi tiez urobil minulu nedelu, dalsi monitor mam v sobotu a podla toho ako to dopadne a ako budem tam dole pripravena na porod mi to v sobotu vyvola, ale ked sa nic nezmeni oproti dnesku tak to silit nebudeme. Ano da sa porod dohodnut na nejaky datum, ale musis byt aj ty tam dole pripravena inak su to zevraj velke bolesti a neradi to vyvolavaju proti prirode... Ja mam lekara zazmluvneneho a hovorila som mu ze chcem rodit skor, tak preto takyto postup... vobec to neni o tom ze musi byt lekar tvoj dobry znamy, dohodnuty porod je v dnesnej dobe bezny, ved aj ti lekari chcu odrodit svoje pacientky ked maju sluzbu a nie aby ich niekto budil pocas noci ked dospavaju smenu 🙂 a mna vysetrenie v poradni u tohto lekara neboli vobec...

okbukaj
27. sep 2011

aj ja idem zajtra na tu prednasku o EPI, asi nas tam bude veeeela 🙂

x_shushu_x
27. sep 2011

@babulkaa no ja uz som na uzv bola, ja uz proste len cakam :o)

x_shushu_x
27. sep 2011

@renatkas nechcu vyvolavat ked nie si pripravena? moju segru vyvolali, nechali ju tak tri dni bez toho, ze sa otvarala a vobec ich netrapila a tak miesto krasne donoseneho a plne zdraveho chlapceka si syna prve dva dni ani nevidela a dnes nastastie po 6 dnoch ho dali uz dychat sameho....takze by som skor skonstatovala, ze ta maju dost na haku.....alebo asi skor len takych, ktori si ich nezazmluvnia za tazke peniaze 🙂 .. A na novorodeneckom hovoria, ze to nebol za posledne obdobie prvy priprad, ktory takto dokaslali- zevraj bojuju s gynekologiou v tomto smere uz dost dlho :o/... To clovek aby si vsetko poplatil a zobral si na porod pozicku, aby mal zdrave babo ... to je trosku chore 😒 .... Uz som ticho 🙂 ..

minix
27. sep 2011

@babulkaa nehovorite nahodou o hamiltonovom hmate? 🙂

bv_alexandra
28. sep 2011

@makimakimaki mna Dubčáková tiež tam nahnala aj ked som neni uplne rozhodnutá pre EPI. Ja som scvhálne nechcela ist, lebo teraz ako sa poznam pri prvom pichnutí budem pýtať EPI. 😀
@babulkaa Babulka ja chodim na Antolskú od začiatku sept. bola som na sone raz, 22.09 čakala som na termín 2 týždne. Na CTG ma tiež ešte neposlala. Včera na poradni len zhodnotila že v utorok sa vidíme.
😉 🙂

makimakimaki
28. sep 2011

K UZV na Antolskej - chodim tam posledne 3 tyzdne, o 2 tyzdne mam termin - ale o UZV Dr. Dubcakova zatial ani necekla... Tak neviem, ak sa caka 2 tazdne na termin, tak to uz ani nestihnem 😉))) Ale je pravda, ze v knizke mam zapisany UZV od mojho gyndaka zo zaciatku septembra, tak to asi staci....

renatkas
28. sep 2011

@x_shushu_x a preco jej vyvolavali porod? ked mas zdrave tehotenstvo a vsetko prebieha ok, tak neradi vyvolavaju porod nasilu ked mas tuhy krcok a nevyzera to na porod, teda taky mal pristup aj moj prvy porodnik aj tento... Ked niekto vyvola porod nasilu bez toho ze by tam bol nejaky zdravotny problem a mas tuhy krcok a vobec sa neotvarat tak je to komplikovanejsie ale to uz je asi o nezodpovednosti lekara... Ja som chcela rodit skor lebo mam tehu cukrovku a bojim sa ze bude velke babo a mam nonstop poslickov a neviem sa od chrbtice pomaly ani pohnut, ale ked sa malej do soboty nebude chciet a krcok bude stale bez zmeny tak sa nezblaznim 🙂

x_shushu_x
28. sep 2011

@minix hovorime...

x_shushu_x
28. sep 2011

@renatkas viem, ze ty chces skor uz si tu o tom pisala 🙂 . Len ma zaskocilo, ze sa s tebou nejaky lekar rozprava o tom co robia radi a co neradi, ked normalny clovek aj tak nevidi do zakulisia, povedat ti moze co chce :o)... Ale asi je to fakt o zazmluvneni- len mi to pride take.....neviem sa vyjadrovat uz spravne 🙂 ... na co to studovali, ked im ide iba o peniaze a s normalnymi ludmi sa im vyslovene nechce babrat no..... Par mesiacov som pocuvala tu na konovi o Antolskej iba chvalu. Zacala som tam chodit, sestra tam rodila, na zaklade pruseru sme zistili, ze tam mame aj znamych....a tieto zdroje nic pozitivne pre nas nemali pripravene... Mne uz je to jedno, nebudem 3 dni pred porodom menit porodnicu, pre mna za mna ich tam aj zmlatim a nech su na mna kludne 4 dni hnusni je mi to jedno, ale za to, ze som lekarovi nedala peniaze nebude platit moje dieta zdravim alebo nebodaj zivotom... Je to ine ked ta take nieco stretne.. No a mala si spravnu otazku: preco jej vyvolavali bezproblemove tehotenstvo?... Na vela otazok dostanes odpoved, az ked sa do toho zacnu montovat vyssi ludia a urady... bohuzial je to tak 😒 ... Takze nam drzim vsetkym palce, nech to cele dobre dopadne 🙂 ..

x_shushu_x
28. sep 2011

@renatkas a aby sme sa pochopili, ja ti nic nevycitam ani podobne, dufam, ze to nevyznieva inak 😕 😅 ....Len ma trosku fascinovala ta vludnost zazmluvneneho lekara 🙂 .. Ja sa proste musim vzdy ozvat 😀 ..

minix
28. sep 2011

@x_shushu_x potom chápem, ja som ho nezažila, ale počula som. 🙂)

x_shushu_x
28. sep 2011

@minix no....nebolo to nic katastrofalne, ale ked prestala, bola soom velmi rada xD....aj tak mi len rozbehla dost silne kontrakcie a uz ich mam o dost menej 😒 ...

monia_
28. sep 2011

@okbukaj prosim ta, kde presne je ta prednaska? a byva o 14tej stale?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre