Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

barocka
8. apr 2011

@2jaja3112 ....hehe no ja mam tiez dnes nejake bolesti...cely den ma bolia krize ale tak to nic neznamena.....jaj no bodaj by sme to mali uz za sebou...ja som si ani epidural nezaplatila tak to bude zaujimave 😒 ...no ja mojho citim dost...lebo je velky..kazdy jeho pohyb,cele brucho sa mi hybe a ked stikutka tak ani nehovorim 😀

2jaja3112
8. apr 2011

@barocka ani ja nemam zaplatenu epi tak to si drzme palce bude to zaujimave ale ty aspon vies co ta caka uz mas jedno doma ja idem uplne do niecoho co neviem takze je tam aj strach ozaj odkial si ja dolne hony

tehula
8. apr 2011

@gojka dakujem, ste zlata, uz som ich chcela bezat zhanat do lekarne 😉

penn
9. apr 2011

@vindiska vindiska pani jezikovej musis volat do 7,45 rano, potom uz ma no pracu, hej cize nemoze byt pri telefone. mne dal lekar odporucanie.. ale on predtym robil na antolskej takze vedel ako to chodi.. no hmm je to celkom fajn podla mna, zo slov kamosky co nechodila, musim uznat, ze clovek aspon trosku ziska predstavu co od teba personal ocakava co inak moze cloveka dost zaskocit... samozrejme, ze sa mozes aj nieco dozvediet, kazdy ma nieco nastudovane..

a aj cvicenie je celkom fajn

neviem kedy zacina cyklus.. ale je ich 8 tych prednasok, takze napr. ja som stihla prvu nahodou.. ale po piatich uz mam termin porodu tak uvidime

barocka
10. apr 2011

@2jaja3112 ...tak viem do coho idem ale len do 3/4 pôrodu potom čo sa týka samotnéh tlačenia nie....ale tak v minulosti epiduralku nepoznali vôbec a zvládla to každá žena..neboj zvládneme to aj my...ten výsledok zato stojí 😉 .... ja som z ružinova inak....tu bývame ale svokrovcov mám z petržalky...a ty?

barocka
10. apr 2011

@2jaja3112 jaj pardon zle som precitala takze ty dolne hony

barocka
10. apr 2011

@2jaja3112 a neboj verím tomu že to zvládneš bravúrne a budeš dobrou maminou....ja som sa tiež musela veľa učiť ale nie je to nič zložité čo by si nezvládla...a keď sa to malé stvorenie na teba usmeje to bude pre teba najkrajší dar 😎 😉

vindiska
10. apr 2011

@penn dakujem za info. zajtra skusim zavolat..

2jaja3112
10. apr 2011

@barocka dakujem za povzbudenie dobre to padne drzim aj tebe palce ved niesme becka musime to zvladnut no nie uz cesta spät je nemozna

zuzkakorienok
11. apr 2011

Tehulky neviete náhodou či bude prednáška pre oteckov, ktorá býva v pondelky, aj 25.apríla? Vychádza na Veľkonočný pondelok, tak si nie som istá. Ak nebude, neviete kedy teda ďalšia? Ďakujem za odpoveď 🙂

dastyk
11. apr 2011

Ahojte dievčatá vie mi niektorá poradiť? Dnes som sa dozvedela, že mám zlé výsledky kultivácie. Že pri pôrode mi dajú infúziu s antibiotikami. Mala to niektorá z vás tiež? Neohrozí to dieťatko? A chcela by som ešte vedieť, ako zistím alebo ako sa prejavujú kontrakcie? Bojím sa, že to nebudem poznať. Kedy treba ísť na kurz o epidurálke?

barocka
11. apr 2011

@2jaja3112 ...neboj zvladneme to...a ako sa citis?

aaddeell
11. apr 2011

@dastyk ja som v 34tt a na prednaske som bola minuly tyzden, radsej som sla skor ako keby ma nahodou chytil porod a nebudem mat prednasku a potom mi to uz nepichne nik a hned som to aj zaplatila aj poplatok za otecka pri porode, nech to mame potom bez stresov 😉

2jaja3112
11. apr 2011

@barocka ajoj celkom dobre sem tam bolesti ale da sa to a ty ako ty si predsa v pokrocilejsom stadiu

dastyk
11. apr 2011

@aaddeell a koľko si platila za epiduralku? Môj manžel nechce byť pri pôrode, ale ak by sa rozhodol v deň D, tak aj to by mohol byť? Alebo tiež potrebuje nejaký kurz? U koho budeš rodiť?

droby
11. apr 2011

@dastyk ja som najnovsie pocula ze netreba absolvovat ziadnu pripravu aby bol otecko pri porode a vraj sa to da zaplatit aj spetne v pokladni 😉

kocky ako je to s poradnami? pridem kedy chcem ku komu chcem a k tomu budem chodit raz za tyzden? ci ako mi to vide mozem ist aj k inemu?
mam ist tento tyzden prvykrat do poradne do nemocky, len stale cakam na vysledky streptokoka ktore tam mam zaniest 😒
a moc treba priniest so sebou?

barocka
11. apr 2011

@2jaja3112 ja fajn....včera večer som mala také nepríjemné pichave bolesti tam dole ale to len chvilocku 🙂 inak nič :(

veve39
11. apr 2011

@droby
na poradnu prides, je na tebe ci chces ist ku konkretnemu lekarovi - vtedy si sadnes pred ambulanciu v ktorej ordinuje, ak si ho chces zazmluvnit, tak sa s nim dohodnes a chodis uz stale k nemu
ak si nechces lekara zazmluvnovat, mozes ist na poradnu stale k inemu
moc je dobre mat so sebou v skumavke uz pri 1.navsteve

2jaja3112
11. apr 2011

@barocka no ja rozmyslam ist teraz na pohotovost lebo som vlhka a ked chodim tam sami rezu nohavicky o nahy a boli to tak neviem ci je to normalne a vlozku nechcem lebo to uz vobec nezistim ci odteka voda dufam ze nnerobim uponahlane zavery a mozno ani nepojdem neviem co mam robit

2jaja3112
11. apr 2011

@barocka jaka sranda by to bola keby nas to chytilo na rovnako 😀 😀

katka.ott
11. apr 2011

@dastyk ja som mala tiez nieco podobne. pri porode som dostala infuziu. deti sa narodili zdrave 🙂
ja som sa tym nejako velmi nezaoberala, pytala som sa dr., co to moze znamenat a ako to moze ohrozit deti. velmi pekne mi to vysvetlil a teda s koncom takym, ze je tam minimalne % ohrozenia. neboj, lekari vedia, co robia 😵 . drzim palce

tehula
11. apr 2011

@dastyk kultivaciou ti asi zistili pritomnost streptokoka B. a teda pri porode ti asi pichnu ATB, aby sa babo tym nenakazilo. Nicoho sa neboj, ked je to uz odhalene, je to lepsie ako keby nik netusil, ze ho mas.
Co sa tyka epiduralky, musis pred porodom absolvovat prednasku a ponaucenie, kde to aj podpises, ze si bola informovana aj o rizikach. S tym mozes ist do pokladne, stoji to momentalne 150eur. Myslim, ze k epiduralke treba mat aj max 3tyzdne stare krvne testy (ale to sa da este aj priamo pri porode testovat)
Bez prednasky a bez potvrdenia o zaplateni ti PEDU nikto nepichne, cize to neodkladaj, ak si ju k porodu zelas
Prednasky na PEDA su robene na oddeleni ARO kazdu stredu o 14.00

droby
11. apr 2011

@veve39 dakujem moc za info 🙂

barocka
11. apr 2011

@2jaja3112 a mas bolesti?ono ked ti bude voda tiect tak to bude taky prudik...mozes to mat aj vytok....ja zo spodu tiez stale som mokra ale to neni voda...a keby si si dala vlozku tak by ti aj presiakla keby ti uz odtekala voda...ale predtym by ti musela odist porodna zatka...take hnedokrvave spinenie....pokial to nemas tak este pockaj...to nemusi znamenat nic...

dastyk
11. apr 2011

@tehula ďakujem ti za odpoveď. Pomohla si mi 🙂

veve39
11. apr 2011

@droby 🙂 rado sa stalo
inak na Antolskej je naozaj velmi, velmi vela skvelych lekarov-porodnikov, ako mimochodom vyplyva aj z tejto diskusie...

droby
11. apr 2011

@veve39 ved prave aj tam vela znamich rodilo, kazda u ineho dr a vsetky spokojne, tak neriesim, len som nevedela ako to tam chodi.
nevies byva tam vela ludi? je najlepsie ist hned rano, ci je to uplne zajedno?

livia333
11. apr 2011

@barocka ta zatka sa nemusi objavit ;) mne zacala voda odtekat v 36tt +4 a zatky nikde...

@2jaja3112 mat vlozku je dobre, pretoze ak prides na pohotovost, to je to prve, co si budu od teba pytat ;) oni na nu kvapnu taky roztok, pomocou kt. zistia, ci sa jedna o plodovu vodu al. len vytok 🙂 neboj to zistis velmi rychlo, ked to pride.

inak na Antolsku by som isla rodit kedykolvek zas 🙂 je tam uzasny personal ci uz na novorodeneckom al. na 600 nedeli, vynimky sa najdu vzdy, ale vacsina personalu je podla mna fajn 🙂 tak vam prajem rychle a bezbolestne porody 🙂

veve39
11. apr 2011

@droby myslim ze je to uplne zajedno
ja som chodila ku konkretnemu Dr., a ci som isla rano, alebo ku koncu ordin.hodin, vzdy tam bol zhruba rovnaky pocet pacientiek..

barocka
11. apr 2011

@livia333 tak ano...u kazdej zeny je to individualne...a inak sa prejavuje zacinajuci porod to je fakt...ja som tiez prvy krat rodila na antolskej a bola som celkom spokojna...ja fakt ze vynimky sa najdu vsade...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre