Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kukenzi
24. jún 2009

ja som tentokrat odsavacku vobec nepouzila, na izbe sme mali solux, tym som si prsia nahriala a mlieko kvapkalo samo, ked som sa dotkla prs, tak striekalo dalekoooooo 😅 take setrne odsavanie, aspon som si nedrazdila bradavky

katrin79
24. jún 2009

kuki, tak to ti velmi zavidim, ja som sa teda natrapila 😒

susy
24. jún 2009

ja sa chystám v piatok na poradnu, budem mat aj ultrazvuk, tak som zvedavá, kolko budeme mat gramov. lebo už kopeme maminku až v krku ☹. 27.6 nás čaká sekcia.

beju, ta si ta tam počkám a odsavačku požičiam 😀

inneska
24. jún 2009

beju...ja som sa balila podla tohoto zoznamu 🙂 http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-anto...

a odsávačku neberiem....nepotrebovala som ju po prvom pôrode, tak dúfam, že ani teraz nebudem potrebovať 🙂 mliečko som mala hned na druhý deň 🙂

susy...tak v piatok sa vidíme 😉

luciarichard
25. jún 2009

ahojte tak to vyzera ze odtiekla vodička ideme do porodnice drzte nam palce páááá 🙂

luc2
25. jún 2009

ahojte, mám taký dotaz už na maminy. mám hrozne naliate celé nohy. ako sa dá zbaviť vody po pôrode? či zmizne sama z tela?

inneska
25. jún 2009

luckaaa...tak ti držím palceeee, nech vám to dobre dopadne a konečne ste trajaaa 😵 😵 😵 😵

luc...pokial viem, ona tá voda sa začne postupne z teba strácať a vrátiš sa do ´normálu´ , ale osobnú skúsenosť nemám...ja som len trochu opúchala, a dosť mi tŕpli ruky...a po pôrode už nič, bolo to ok 😎 ale ked si moc naliata, bude to trochu dlhšie trvať, ale prejde to 😉

ale ak sa mýlim, tak dúfam, že ma babulky opravia 😅

beju
25. jún 2009

Ja som počula len o jednom prípade, kedy mamičke neodpúchali nohy, ruky ..... a to konkrétne mojej kaderníčke, ktorá mi o tom rozprávala tento pondelok. Ona však mala zdravotné problémy s obličkami ešte pred tehu.
Inak ako píše innes - voda z tela sa stratí sama, len pokoj.

beju
25. jún 2009

innes, susy - tak zajtra sa snáď uvidíme. My s mužom zase prídeme čo najskôr, lebo on sa bude musieť ponáhľať do práce tak ako minulý týždeň.

ďakujem pekne za rady k zoznamu do nemocky.

Ako čítam, tak o chvíľku sa "vyliahne" ďalšie bábätko. 🙂 Luci tak isto držím palec. 🙂

kukenzi
25. jún 2009

susy, napis potom, kolko vazite. v sobotu budem na vas mysliet 😉

mneme
25. jún 2009

kukenzi, dik - ale pocuj, gynekologicke ambulancie nie su len na prizemi ale aj na 1. poschodi? ja len aby sme tam s drobcom nebludili medzi chorymi ludmi 😉

luciarichard, drzim palce a dufam, ze o tomto case to uz mas v pohode za sebou 🙂

beju, ja som vlastnu odsavacku vyuzila - najprv na rozbehnutie mlieka - dcerka mi sice pekne sala, ale zo zaciatku to bola pre nu tvrda makacka, takze na ceciku zaspavala. neskor som mala mlieka tolko, ze som si ho odsavala a odkladala do chladnicky. odsavacku si mozes aj pozicat, ale dost casto byva obsadena, lebo ju potrebuju aj ine baby. podla mna si ju vsak nemusis brat hned k porodu, staci, ak ti ju mm donesie na dalsi den. 😉

kukenzi
25. jún 2009

mneme, tak potom prizemie som mala na mysli 😅. ako ma ambulanciu havalda, tak cez okno vidno mamicky s detickami, snad to je sono, ci co? 😕

luciarichard, drzim palce a snad uz mas aj po tom.

mneme
25. jún 2009

kuki, tak uz potom viem, dakujem pekne 😉 ako sa inak s malou kukinou mavate?

elly111
25. jún 2009

luc2 neboj voda odíde sama, ja som bola veľmi naliata a trvalo to ešte tak 2tt po pôrode a išla preč, konečne som si zasa videla členky 😀 a aj kilečká takto išli rýchlo dole keďže to bola voda 😉

majkas
25. jún 2009

ahojte,

ja este stale kinderko... uvidime co bude zajtra na poradni

luci, tak drzim palce, ako pisala mneme mozno uz to mas teraz za sebou 😉 tesime sa na infosky 😉

inneska
25. jún 2009

beju...tak zajtra sa stretneme, my dorazíme asi okolo 9, ako zvyčajne 🙂

inneska
25. jún 2009

majka...aj my sa zajtra vidíme 😉 spolu so susy...

joj, zase nás tam bude 😀

kukenzi
25. jún 2009

mneme, mam tu zatial maminu, tak sa mame uzasne. mala ma este zltacku, ale je na ustupe, tak sa doma "slnieckujeme" inac sa kojime a spime, obcas placeme, ale zatial v pohode, lebo ako vravim, mam tu maminu a ta mi dost pomaha.

tehula
25. jún 2009

ahojte.
luciarichard> vopred gratulujem, uz mas mimiska isto pri sebe 🙂
mneme> ja viem tak, ze hned oproti chodba na prizemi by to malo byt.

Ja som odsavacku nepotrebovala zatial, mlieka je dost, no Heidi toho vypije za dvoch. Dnes som ju vazila, uz ma 3400g, z nemocky sme sli s 2940g.

Trochu mam paniku, dnes mi uz dosli cipky proti bolesti, no ta este trva kazdy den 😖 Neviem, co budem robit, uz by som si tak priala byt dole fit. Niekedy ledva na nohach kvoli tomu stojim.

Inneska, majkas> dufam, ze zajtra mate poslednu poradnu a ze uz ste nachystane do porodnice 😉 dlho to nepotrva

katrin79
25. jún 2009

ahojte
kukenzi: aj ja tu mam maminu, vcera dosla, prebrala stafetu po svokre 🙂 tak si este par dni oddychnem aspon od varenia, je to velka pomoc...

tehula: to ty mas ineho jedaka doma, pekne ti pribera malicka, ja doma nemam vahu, ale som zvedava, ked pojdeme uz na prvu poradnu ze kolko laura bude vazit...inak ja tiez som vcera bola taka znicena od bolesti dole, chcela som ist aj s malou von, ale nemala som odvahu, strasne ma to bolelo, pojdeme vyskusat dnes, uvidim, hadam dojdem domov 🙂 ja som si vcera kupila na to ten sprej, co tu Katka spominala a myslim, ze to celkom zabera, uz to tak nestipe, ak budes mat cestu okolo lekarne skoc si ho kupit vola sa Dermo-Chlorophyl od Dr. Mullera, je to sprej, stal tusim 4.50 eur akurat ze farbi na zeleno, takze mam pekne zelene nohavicky od neho 🙂

katrin79
25. jún 2009

luc2: ja som mala teda pekne opuchnute nohy a preslo mi to same tyzden po porode som sa jedno rano zobudila a nozky som mala ako pred tehotenstvom, po vode ani stopy

tehula
25. jún 2009

ahoj Katrin> no, ja mam muza este doma na dovolenke, ale len do konca tyzdna. Dnes sa strojim sama konecne navarit. Svokra onedlho v praci konci, takze mi od jula moze pomahat. Ale chcem sa uz konecne sama nakopnut, lebo si pripadam ako lemra, ale skutocne to chce cas, pozbierat sa asi.
Ja nemam stipanie tej rany, ale take strasne tlaky, mna to uz boli, akoby som mala kostrc narazenu. Pri velkej je to v skutku zazitok 😖

K tym opuchom, mne puchli najma ruky, ale po tom, co zo mna ostalo po porode mam pocit, ze som bola spuchnuta asi cela. Ja som sa fakt brutal scvkla vsade, okrem prs, tie naopak. Uz mam 54.5kg, cize max. 2apol kila ako pred tehotenstvom, co som brutal makala vo fitku a bola v kondicke

mneme
25. jún 2009

jasne baby, vdaka bohu za maminy 😀 ta moja mi sice doma nemusi pomahat, lebo s muzom obaja robime doma, ale ked treba nieco zohnat alebo nakupit, som uplne happy, ze je taka akcna 🙂

inak, ako tu citam tehulu a katrin, tak prestavam mat pocit, ze len sekcia je fyzicky horor. to ja uz som bola po tyzdni viac-menej uplne fit, tak ked si predstavim, ze by ma malo sitie dole trapit dlhsie, tak mam az vycitky za to, ako som si spociatku stazovala 😝 baby drzte sa 😉

katrin, s ockom sme vcera nabehli k pediatricke a ta nas poslala k ociarke - tiez uz ficime na antibiotickych kvapkach a masticke. ked som videla tu ociarku, ako brutalne ocko martine osetrila, zacala som mat podozrenie, ze dlhe preliecovanie ma trochu na svedomi aj moj setrny pristup. takze teraz vrieska, ale oko jej riadne vytriem septonexom a potom surovo nakvapkam. ide mi srdce puknut, ze ma moja dcera za to nenavidi, ale snad si to nebude dlho pamatat 😀

inneska
25. jún 2009

tehulka..ja to vidím na predposlednú poradnu, dalšia poradna bude presne na TP, tak to si ma tam už potom necha, ale zatial to na pôrod u mňa nevyzerá, ale nechám sa prekvapiť, ja mám tašku zbalenú už 6 týždňov, čo som začala chodiť do blavy, tak cestuje aj ona každý piatok, keby niečo 🙂
a heidinka krásne priberá 😉

a k tým opuchom, prvé tehu som mala trochu opuchnuté ruky...tesne po pôrode, už ked som po všetkom ležala a manžel tlačil na brucho, tak sa mi pozerá na ruky a vraví, že šak ti vôbec neodpuchli 😀 on si myslel, že sa mi behom pár minút po pôrode vrátia do pôvodného stavu ... som sa na ňom nasmiala 😀

certica
25. jún 2009

baby, jasne, ze odpuchnete 😀 . ja som sa nejake 2-3 mesiace po porode potila jak dostihovy kon, rano som sa zobudzala nie na posteli, ale v bazene...
pritom po prvom porode to vobec nebolo taketo vyrazne, ale teraz som aj bola "vycpatejsia" 😝 😀

kobolova
25. jún 2009

luciarichard - vopred gratulujem, hadam to bola rychlovka...

uz by som to tiez mala rada za sebou, som pripravena, uz len cakam... 😉

kobolova
25. jún 2009

asi idem umyvat okna... 😀 nebojte, budem opatrna, ale dnes mam nejak vela energie, tak nieco musim robit..! 😀 a vobec mi nebude vadit, ked sa pri tom rozbehne porod, he-he... 😉

kukenzi
25. jún 2009

kobolova, kasli na umyvanie okien, oddychuj, potom uz nebude cas 😀

kukenzi
25. jún 2009

jasne, ze voda odide sama... hoci ja som po porode na par dni spuchla este viac, robili mi aj biochemiu mocu, nic tam vsak nebolo... pocas 600nedelia sa mozu diat vselijake "cudne" veci

kobolova
25. jún 2009

neskoro, kukenzi 😀 , okna v deckej aj v spalni su uz umyte... 😀
Ked uz nic, tak budem mat aspon dobry pocit, ze po roku su zase ciste... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre