Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

bellada
6. nov 2011

@martina172 😀 tak to teda hej, priam zazrak ze by sa mi usla 😀 ja by som ju vlastne chcela len kvoli manzelovi, ze by tam za mnou mohol chodit a trosku tam s nami aj pobudnut v klude a ani vlastna kupelna nie je zla vec 🙂 inak je na splocnej izbe lepsie, ze si baby aj pokecaju a mozu si navzajom aj poradit a tak ten cas v nemocke aj lepsie ubieha....

martina172
6. nov 2011

@bellada ved to je super, že si kočky pokecajú, len ako sa hovorí, nikdy nevieš s kým sa stretneš na izbe.. ale tak tomu sa nevyhneš nikde... ja veľmi zvažujem Antolskú aj kvôli tomu, že tam je ten štandard už taký, že dve izby majú svoju kúpeľňu a nie že je kúpeľňa úplne na chodbe pre všetky izby tak, ako je to v Ružinove a na Kramároch, lebo fakt človek nevie, či sa na ten nadštandard dostane, alebo nie. Kamarátka čo rodila v Ružinove má na toto veľmi škaredé spomienky, že doslova bola rada, že sa dostala do sprchy, nie to že vlastne po pôrode by si sa mala sprchovať po každom čúraní...

evatko
6. nov 2011

to je sv pravda, ja som bola v sprche aj 8 x za den, aj v noci.
@ bellada a nadstandardka je tiez dvojpostelova, cize tiez nie si sama, mozes pokecat. Ja som bola oba razy na normalnej izbe, ale teda druhy krat tam s nami bola(boli sme tri , pre velky pocet mamiciek pridavali postele do izby)jedna holka, kt mal uuuplne v pazi, ze tam su dalsie dve maminy a mimina. Ja som prisla o polnoci z porodky na izbu, tam to zilo ako napoludni, telefonovala vo velkom, kricala, teda hovorila veeelmi nahlas, proste velka voda. Ked sa jej babo pokakalo, museli to pocut aj aj dole v bufete 😠

bellada
7. nov 2011

@martina172 @evatko na Antolskej je presne to velka vyhoda, ze tie kupelne su hned pri izbach a nemusis sa v noci trepat kamsi....no a spolubyvajuce si veru nevyberieme, najdu sa vselijake individua, ale tak ja by som s nejakou neprisposobivou hned hodila par teplych slov 🙂

martina172
7. nov 2011

Kočky, bola som dnes u lekára a povedali mi, že 14.11. je na Antolskej poučenie o epi.. keby ste niektorá mali záujem..... je to vraj na 3.poschodí nad bufetom, netreba sa objednávať, nahlasovať ani nič, stačí prísť.

votaress
7. nov 2011

@martina172 Doplnim info dalsie predporodne prednasky su 28 nov. a dalsia 12.12

martina172
7. nov 2011

@votaress predpôrodná prednáška je to isté ako poučenie o epi? alebo to je niečo iné?

votaress
7. nov 2011

@martina172 Tiez presne netusim, lebo predporodne prednasky (konzultacie) zacinaju 12.30 v stredu a najblizsie su tie tri terminy a co sa tyka prednasok o EPI, niekde som citala, ze su kazdu stredu o 14.00 takze tiez presne neviem ci je to to iste....A ako na potvoru som sa to v poradni zabudla opytat :(

bubina76
7. nov 2011

Prednaska o EPI je urcite tuto stredu o 14.00 - dnes som bola na poradni a Dr. mi o tom hovoril,nech tam idem 😉 Ale ja nie som nejako stotoznena s tym,aby mi nieco do chrbtice pichali, brrrr 😝
A myslim,ze predporodna prednaska je o porode ako takom s gynekologom a detskym lekarom,prip. niekym co porozprava o pupocnikovej krvi, a poucenie k EPI je s anesteziologom, nie?

adetka
7. nov 2011

hlasim navrat z nemocnice... 10 dni som si polezala na 5. poschodi pre zvyseny tlak... pustili ma domov na vlastnu ziadost... nakoniec si asi dohodnem na porod noveho primara Dr. Petrenku... Korbel je maximalne vytazeny a Dr. Kostolny nastupil od 1. novembra do Kocha... vlastne sa to tam dost pomenilo... myslim lekari prideleni na oddelenie rizikoviek na 5. poschodi... ale jedlo je stale celkom dobre... sestricky su aj take aj take...

martina172
7. nov 2011

@votaress no mne práveže povedali, že to poučenie o epi býva pondelky 12,30... tak nechápem.. žeby sme dostali niektorá zlé info?

krpcek2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shura
7. nov 2011

@martina172 ja som bola na tom pouceni o epi minulu stredu o druhej. A tie ci prisli neskoro poslal doki prec, ze maju prist dalsiu stredu

Tak trochu do plena otazka - neviete, ci maju na porodnici deti monitor dychu? Ci si treba priniest vlastny?

lauricka
7. nov 2011

@votaress nie su tie prednasky o porode v pondelky?

lauricka
7. nov 2011

@votaress prosim Ta a o kolkej je ta prednaska o porode 14.11.? Dakujem.

lauricka
7. nov 2011

@martina172 nemyslela si, ze 14.11. je prednaska o porode? Lebo o Epi by mali byvat stredy o 14:00 a caka sa pri vytahoch dolu....

adetka
7. nov 2011

@shura ked mi robili sono pri prepustani z nemocnice... na tretom poschodi... som videla postielku pre novorodenca s monitorom dychu... ale neviem ci ho davaju pri kazdom dietatku...

martina172
7. nov 2011

@lauricka ja som sa pýtala u gynekologa na poučenie o epi.. ja som ani nevedela, že su dake predášky o porode, takže pýtala som sa vyslovene na to a dali mi termín 14.11. o 12,30.. tak ja neviem.. zajtra budem so sestričkou, lebo ona vedie tehu kurzy na ktoré chodím, tak sa jej na to radšej spýtam...

martina172
7. nov 2011

@shura no to s tým monitorom by zaujímalo aj mňa... a to mi sestrička povedala, že mám prísť radšej na čas, aby ma neposlali preč... ale overím to teda zajtra radšej, že čo to je. Ale fakt som sa pýtala vyslovene na poučenie o epi, lebo to som ani nevedela, že sú aj dáke predporodnú prednášky.

lauricka
7. nov 2011

@martina172 asi si pomylili tie dve prednasky a dali Ti info o tej porodnej, skus sa este spytat, my nie sme z BA a ked uz tam manzela z prace vytiahnem, aby ma odviezol, bolo by super, keby sme tam nesli nadarmo, dakujem velmi pekne

x_shushu_x
7. nov 2011

@shura vsetky deticky maju v postielkach monitory....mozne je akurat, ze dojdu baterky a oni nebudu mat nove :o/..

martina172
7. nov 2011

@lauricka jasné... overím to zajtra.. ved aj ja by som sa nerada prehnala, hoci teda mám to bližšie.. do 18,45 mám to cvičenie, tak potom by som sem napísala, čo mi sestrička povedala.

shura
7. nov 2011

Kocky dakujem.. takze monitor zo zoznamu skrtnem a napisem si baterky 😉

lauricka
7. nov 2011

@shura a ake baterky do toho idu?

lauricka
7. nov 2011

@ssslavka a co stoja sluzby laktacnej?

maria30
7. nov 2011

@shura ahoj.. určite netreba.. na šestonedelí majú všetci novorodenci monitor dychu 🙂

maria30
7. nov 2011

baby, prednášky o epi sú len každú stredu o 14-tej.. tie iné dátumi sú prednášky o pôrode 🙂

maria30
7. nov 2011

@lauricka prednášky o epi sú určite len v stredu o 14-tej.. ja som kvôli tomu na epi- nebola, lebo som nestihla 🙂

maria30
7. nov 2011

@x_shushu_x tak ja mám podobnú skúsenosť so sestričkami z novorodeneckého.. sú tam naozaj aj veľmi milé, ale aj tie, ktoré si povedia len svoje a tráp sa sama.. ja som tam bola teraz v júli ako štvrtorodička, čo som sa hambila, že potrebujem pomôcť... ale nakoľko sa mi nepodarilo ani jedno dieťatko plne kojiť, alebo aspoň čiastočne kojiť viac ako mesiac, tak som veľmi chcela a robila som všetko preto, aby sa mi to tento krát podarilo.. každá sestrička hovorila úplne niečo iné.. bola som z toho dosť na nervy, lebo každá ma dosť nepríjemne napomínala, že prečo to robím tak ako robím, tak som bola z toho dosť na nervy a skončila som z jedným prsníkom tak ako ty.. nepomáhali ani teplé sprchy a masírovanie.. až mi sestrička tiež dala tú lampu a moja dr. mi predpísala oxitocínové injekcie...

votaress
8. nov 2011

@lauricka ano tak prednasky pondelky tie tri terminy o 12:30 a o epi o 14 tej kazdu stredu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre