Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

emjee
6. nov 2008

ozik v ktorom tt sa ide prvykrat do poradne v porodnici?

certica
6. nov 2008

36

liaah
6. nov 2008

ahojky, emjee malo by sa vraj niekedy okolo 36tt, ale ja som isla teraz v 37tt a doky na mna kukal, ze teda nacase 😀 😀 😀

Ja chodievam tiez utorky do poradne, k MUDr. Havaldovi 😉 velmi prijemny clovek 😵 😵 😵 😵 poznam ho od prveho porodu, teda nebol pri porode, ale ked som cakala na porod na 5. tak chodieval na vizity a tak, a super mi sadol 😵 takze preto teraz chodim k nemu 😵 vrelo odporucam 😉 😉 😉

liaah
6. nov 2008

kattom no tak to nie je az tak pravda s tou ordinaciou c, 25, lebo poradne robia aj na 22, 27, cize ked ides na nahodu, tak si niekam sadnes a isto niekde ta vezmu, ale ked chces ist vyslovene na odporucanie k niekomu, tak si kukni ordinacne, ale je tam tych ordinacii pozehnane, takze nemusis sediet pred 25 😉

veracruz
6. nov 2008

liaah, ja idem tiez na Antolsku az v 37tt...

martina2008
6. nov 2008

Ahojte, pisem zopar informacii, aby ste na Antolskej nemuseli pobehovat ako ja stale za infromatorom...
Ak chcete konkretneho lekara, tak treba zavolat na infromacie, prepnu Vas na gynekologiu a tam Vam povedia, kedy ordinuje ten Vas, potom treba ist rovno za nim (vchod do polikliniky vedla lekarne) s tehu knizkou a vysledkami poslednych odberov, vysledky ale nie su povinne, staci tehu knizka.
Ak si ho chcete aj zazmluvnit, tak najprv podpisete u lekara zmluvu, ten ju podpise a da ju podpisat primarovi a na dalsej poradni Vam ju da spat a pojdete s nou k namestnikovi, to je v budove nemocnice, 1. poschodie, schody su nalavo od informatora, ten Vam ju podpise a treba ju ist uhradit...(to este neviem, kde presne je, ale malo by to byt na -1. poschodi v nemocnici, referat platieb.
Ak chcete EPI, tak treba ist na prednasku, ktora sa kona kazdu stredu o 14,00 na oddeleni ARO. To je budova nemocnice, treba ist stale rovno, cez dlhu chodbu, potom doprava popri vytahoch a rovno pred Vami bude vchod na ARO. Netreba zvonit, len tam byt o cca 10 min skor, budete tam vidiet viac tehuliek, takze to nemozete minut. Prednaska trva cca 45 min. Potrebujete k nej tehu knizku a vysledky krvnych odberov - zrazanlivost.
Na sono sa treba objednavat, alebo Vam to dohodne Vas lekar. Je to v budove polikliniky, kusok od poradni. Sono ma caka v pondelok, takze potom napisem viac.
Na prednaske o EPI bolo povedane, ze si mame na porod doniest "stare manzelovo tricko", ze potom pojde rovno do kosa. Platby za sluzby mame hradit radsej skor, ako az v den porodu. Napr. ze EPI nedaju bez potvrdenia a zhanat ho v den porodu uz moze byt neskoro. Peniaze samozrejme vratia, ak EPI nedostanete.
Pocas porodu zakazuju pit a jest, kvoli komplikaciam, ale ze je povolene mat zo sebou Tic-tac, pre pripad nudze. 😉
Pre prvorodicky je mozno zaujimave, ze plodovej vody moze byt aj uplne nepatrne mnozstvo, a ked to neviete rozlisit od uniku mocu, tak si mate dat vlozku, v porodnici na nu kvapnu kontrolny roztok a hned viete, ci to je plodova voda.
Musim napisat, ze nas na tej prednaske o EPI bolo 20-30, takze babyboom stale funguje....Len neviem, ako zvladaju tolko porodov, ked su tam len 4 porodne boxy....predpokladam, ze asi tak, ze nebudeme rodit vsetky naraz....iked sme tam boli vsetky s podobnymi terminami.

chasencha
6. nov 2008

co sa tyka tej platby porodu,tak je do na -1.poschodi...pod informatorom...je tam tabula takze to najdete veelmi rychlo..ja som platila porod asi tyzden pred porodom ale rodila som o 2 tyzden skor ako som mala termin takze o dost skor...ja som sla rovno k doktorke ktoru mi odporucala moja kolegyna,chodila som k nej od 4.mesiaca,poznali sme sa a bolo to aj lepsie pri porode 🙂ked som rodila ja tak v ten den bolo 16 porodov 😎
co sa tyka plodovej vody tak mne ju museli prepichovat...ale aj ked som bola prvorodicka,porod prebehol bez komplikacii a celkom rychlo 🙂

veracruz
6. nov 2008

martinka, dakujem, ulozila som si to do wordu, nech potom nemusim hladat, ked budem potrebovat🙂

majandra
6. nov 2008

Ahoj Bevab,

no ja uvidim kedy tam dorazim, lebo mna bude viezt manzel, ja totiz byvam v Lozorne.....ako ta spoznam???? Nerada by som si vyrobila trapas 😉 dakujem

kattom
6. nov 2008

liaah - vdaka za info 😉 pri malom ma moja lekarka poslala priamo na 25 preto som pisala, ze tam.

bevab
7. nov 2008

Ahoj majandra,
mam svetle polodlhe vlasy a cierny kabat a budem mat oblecenu svetlu suknu. Ja chodim radsej skor lebo sa stava, ze byva vela ludi. Tak sa vidime v stredu

majandra
7. nov 2008

Ahoj bevab, asi ta sklamem, vcera mi manzel povedal, ze ma odvezie vo stvrtok rano, lebo v stredu mu to nevyhovuje....takze som sklamana...skoda....ozaj treba si so sebou zobrat aj moc? Kedy mas termin porodu?

bevab
7. nov 2008

Ahoj majandra, vsak sa nic nedeje. Urcite si zober so sebou prvy ranny moc v skumavke (predavaju ju v lekarni s takym zltym uzaverom). Ja mam termin bud 1.12 alebo 11.12, ale podla UZV aj koniec novembra takze uvidime, kedy sa nasej malej slecne bude chciet ist na svet. Rodit budem u primara gynekologie Dr. Scholza a ten ordinuje prave v stredu a piatok. Ja chodim v stredu. Kedze ides vo stvrtok odporucam ti Dr. Rozemberga tusim sedi na c. dveri 23 al. 24 nie som si ista, ale kedze mam s nim super skusenost velmi odporucam. Lezala som u neho na oddeleni na rizikovom v auguste. Vsak ak sa na buduce rozhodnes prist v stredu najdes ma pred tou 25tkou, ja chodim kazdy tyzden.Vsetko dobre

majandra
7. nov 2008

Ahoj bevab, ok, tak si skocim kupit tu skumavku...Ja mam termin 5.12. iny termin ani gynekologicka nespominala.....ty si si Dr. Scholza zazmluvnila?? Dakujem za odporucanie.....pokusim sa prist aj v stredu....bolo by fajn sa spoznat aj osobne...No k tomu Rozembergovi, fajn tak pojdem k nemu....i ked sa uz teraz zacinam otvarat, tak uvidime, kedy sa nasmu malemu drobcovi bude chciet prist na svet....dufam,ze to zvladnem....

bevab
7. nov 2008

Ahoj majandra, no mne ho ratali podla datumu ms, podla ultrazvuku je ma mala 1 tyzden naskok.V stredu mi lekar hovoril 35tt, ale myslim, ze som uz 36tt. Ja som stale zavreta, ale od augusta beriem magne B6 ako rizikovka takze mozno vnutri mala vydrzi az neviem dokedy. Vsak je jej tam dobre 😵
Dr. Scholza som si zazmluvnila a uz som aj zaplatila prislusny poplatok. Ved clovek nikdy nevie ...
Vsak uvidis ako sa ti bude Rozemberg pozdavat. Mna najdes v stredu pred ambulanciou Dr. Scholza.Ked sa otvaras tak vela oddychuj, vyloz si vyssie nohy. Ale ak si uz 37tt tak babatko by malo byt uz hotove takze ani to by nebola tragedia myslim. Prajem ti vsetko dobre a vydrzat.

majandra
7. nov 2008

Ahoj bevab, ano uz mi zacal 37 tyzden....ale ja sa este nechystam rodit.....ja nemam ani tasku pobalenu....sice neviem na co cakam stale..... 😅 Jasne, dufam, ze mi bude Dr. Rozemberg aspon sympaticky 😀 ale poviem ti, ze hrozne ma tlaci aj teba malicka??? Nemas strach z porodu??? Ja sa toho strasne bojim, ale aj sa tesim......Aj ja ti prajem vsetko dobre....dakujem.

bevab
7. nov 2008

Ahoj mjandra, verim , ze Dr. Rozemberg bude fajn. Mna tlaci vsetko. Zo dna na den som pribrala 1 kg. Pomalicky uz budem mat 12kg navyse. Strach z porodu zatial nemam. Partner vzdy hovori kolko ludi je na svete a vsetci to nejak zvladli tak aj my to zvladneme. Dolezite je len, aby babatka boli ok a vsetko prebehlo bez komplikacii. Maj sa pekne a hlavu hore, ziadny strach, vsetko bude dobre

veracruz
7. nov 2008

bevab, presne to iste tvrdim ja, ked idem po meste a vidim kopec ludi, ze vsetci museli prist nejak na svet... a zvladli ine, zvladneme aj my...

certica
7. nov 2008

jasne, ze zvladnete 😉

... rozemberg je na c. 27

majandra
9. nov 2008

bevab, ja som pribrala 10 kg, mne uz ale moc jest nechuti, ani neviem co by som si navarila....Diky, uz by som to chcela mat za sebou.....

martina2008
9. nov 2008

prosim Vas, mozete niektora napisat, ako prebiehaju v sucasnosti hromadne vizity na antolskej? tiez by ma zaujimalo, ze ked si zazmluvnim lekara, kedy asi pride k porodu, inak napisane, kolko cudzich lekarov ma bude vysetrovat, kym pride ten moj?

bevab
10. nov 2008

Ahoj majandra,
s tym jedenim som na tom podobne. Myslim, ze kazda uz by to chcela mat za sebou, predsa len nosit tolko kil navyse na sebe nie je lahke. Ale kvoli nasim malickym to este chvilku musime vydrzat. Ja so mala tazsi piatok lebo som mala niekolko hodin po sebe bolesti, silnejsie sa striedali so slabsimi. Po sprche sa to ukludnilo takze to museli byt tie falosne kontrakcie.Drzim vsetkym palce

majandra
10. nov 2008

Ahoj bevab, jeeeej ty si uz pocitila tie falosne kontrakcie......ja ani neviem co to je....mne len stvrdne brusko a to je vsetko, ziadne bolesti.....no som zvedava ako sa to u mna rozbehne......inak som zvedava co mi povedia v nemocnici po vysetreni, ze ako to so mnou vyzera.....mam trosku strach, ale verim, ze to zvladnem, ide so mnou aj manzel a poviem ti, ze je to pre mna velka podpora a nezabuda mi pripominat, ze uz sa to blizi 🙂

bevab
11. nov 2008

Ahoj majandra,
ci som ich pocitila takmer kazdy den mam bolesti a citim super tlaky na mocovy takze predpokldam, ze babo sa chysta smerom dole. Ale ja som rizikovka takze asi to bude normalne. Trvdnutie brucha som mala pred par mesiacmi velmi casto teraz to mam len malo. Uvidime co mi zajtra povie doktor. Prajem nech ti vo stvrtok dobre dopadne. Porozmyslaj o zazmluvneni lekara ja uz som tak urobila.Pekny den prajem vsetkym

majandra
11. nov 2008

Ahoj bevab, a co by sa stalo, keby som si lekara nezazmluvnila? Jednoducho sa o mna nepostara?? Ako mam tomu rozumiet, za tych 7000 Sk si mozem nieco ine kupit pre babo. Podla mna je to byrokracia. Predtym to nebolo a zeny rodili a bolo o nich postarane, podla mna to zavisi od ludi, aki su a ako sa k tomu postavia. Ja uvidim vo stvrtok, ale rozhodne nie som za zazmluvnenie lekara. I ked nikdy nevies, ale podla mna ked lekari koncia skolu, tak skladaju sokratovu prisahu a pochybujem, ze by tej tehotnej zene nepomohli. To je moj nazor. Inak prajem ti aby ti v stredu vsetko dobre dopadlo a daj mi vediet ako si dopadla. Drzim ti paste. 🙂

bevab
11. nov 2008

Ahoj majandra, nic urcite by ta niekto odrodil. Ja si vsak myslim, ze peniaze urcite pomozu. Samozrejme, ze to nie je v poriadku, ale chcem pre seba a babo to najlepsie. Takze tak. Kazdy sa musi rozhodnut sam. Vacsina zien ktorych som stretla mala lekara zazmluvneneho. Aj moj partner si mysli, ze je to lepsie

veracruz
11. nov 2008

baby a na nadstandarde bude moct byt so mnou aj manzel alebo tam za mnou aspon chodit?

liaah
11. nov 2008

majandra, davam ti za pravdu, aj ked je to vec kazdeho, kazdy ma pravo sa rozhodnut ci je ochotny dat take peniaze za nieco, co sa mu ma dostat automaticky 😉 ja som si nezazmluvnovala ani pri malej a nezazmluvnim si ani teraz. Som skorej za to, ze dokymu, ked bude vsetko v poriadku , budem spokojna so starostlivostou a odbornostou , tak mu potom nieco pekne dam, ako odmenu, nebudem mu platit dopredu 😉 naco??? aby v krizovom stave rozhodol spravne? ved to kazdy lekar musi, a myslim ze je jedno ci ho mas zazmluvneneho, alebo nie, kazdy pomoze najlepsie ako vie 😉 a na Antolskej je velmi vela spickovych porodnikov aj porodniciek, takze verim ze to bude okej.A tie korunky sa daju naozaj vyuzit aj inak 😉 😉

Ale ako pisem je to kazdeho rozhodnutie a ked to niekomu pomoze k lahsiemu a prijemnejsiemu porodu tak preco nie 😉

veracruz moze tam byt s tebou, ale aj chodit za tebou 😉

veracruz
11. nov 2008

liaah, ja este neviem, ci budem zazmluvnovat... zajtra idem prvykrat, uvidime, aky dojem na mna spravia... ale pocula som, ze na Antolskej je jedno, kto ma odrodi, ze su vsetci odbornici a profesionali... takze ak nezazmluvnim, tak nebudem v strese...
a moze tam chodit za mnou len ked si zaplatim celu izbu?

veracruz
11. nov 2008

liaah, a este som ti chcela, ze meno Melissa sa velmi paci... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre