Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

talinka
20. nov 2008

dadka, dik 😉 asi som uz ho tam aj zahliadla..lebo mi je povedomy...a vyzera taky srandista 🙂

bevab
20. nov 2008

Ivettfff, super, ako bolo s nadstandarnymi izbami ?. dakujeeem 🙂

talinka
21. nov 2008

bevab, tak tie izby boli urcite beznadejne plne.... 😒

chasencha
21. nov 2008

jeeeeeeeeeej toho poznam,srandista 😀

ivettfff
21. nov 2008

Ahojte, pôvodne som išla do poradne, avšak mi začal hnedý výtok, po vyšetrení mi namerala sestrička tlak 187 a krv a bielkoviny v moči, takže okamžite som išla na príjem a to som myslela, že tam budem až do termínu 26.11. - s tým, že keď sa mi nepolepší budú vyvolávať pôrod. Takže na obed mi začali nepravidelné kontrakcie, kt. namerali aj na monitore, ale to sa stupňovali a boli silnejšie až večer prišiel môj partner za mnou a kontracie som mala každé 2 min., zavolali dr. Janáča a bola som otvorená na 4 cm, takže okamžite sme išli na sálu. A o 23.25 sa narodila Nikolka, najhoršie boli posledné kontrakcie, keď som nemohla ešte tlačiť a už som bola otvorená na 9 cm. Čo sa týka obsadenosti izieb jeden deň bolo šestonedelie poloprázdne a na druhý plné, na nadštandard si počkali jeden deň, pretože strašne moc bábätiek malo žltačku, aj my sme si to predĺžili o 2 dni.

kattom
21. nov 2008

kocky, prosim vas, janac byva v poradni v utorky a stvrtky? uz idem na antolsku a chcem znova chodit k nemu do poradne, ako ked som cakala kuba.. aj ked zazmluvnovat neplanujem

adulik16
22. nov 2008

Ahojte, prosim Vas, mam ist na usg klbikov s malinkym na Antolsku k dr. Vanatkovi, neviete mi poradit, kde to tam je?Na Antolskej sa vobec nevyznam.

rut
23. nov 2008

Ahojte,
viete mi odporučiť nejakéh dobrého gynekológa/gynekologičku na Antolskej (prípadne inde v Bratislave okrem Kramárov - raz stačilo), ktorí robia aj rizikové tehotenstvo. Ďakujem.

vesi
23. nov 2008

myslím, že Dr. Janáč má rizikovú poradňu, ja som bola veľmi spokojná 🙂

majusa
23. nov 2008

ahojte, chcem sa opýtať, či na Antolskej vyžadujú potvrdenie o predpôrodnej príprave otecka, keď chceme, aby bol pri pôrode. Čítala som už aj taký príspevok, že len zaplatí v pokladni poplatok a s tým papierikom ho potom pustia ... ako to je? A baby, čo ste už rodili na Antolskej, mali ste vy prípravu? Myslím tie dýchacie cvičenia a podobne ... ja sa tam totiž neviem dovolať. Skúšam celý deň, no stále bez úspechov ... ☹

rut
23. nov 2008

U p. Janáča som bola pred 3 týždňami na ultrazvuku, skonštatoval, že to bol potrat, a spýtal sa ma, keď som už bola v kabínke, či to bolo želané tehotenstvo. To bola celá jeho komunikácia, jeho by som určite ako lekárka nechcela...

ooo
23. nov 2008

ahojte. moja sestra ma uz po. v piatok sa jej narodil syn 🙂 odrodila ju kamaratka lucka federova, mala stastie, ze akurat robila. iba ju tam bol nakuknut jeden srandista porodnik, taky sedivy panko 🙂

ivana7
23. nov 2008

kattom Dr. Janáč má v utorok od 8.- do 11.00 prenatálnu poradnu, štvrto od 13.0-do 14.30 rizikovú poradnu a v piatok od 10.00 do 14.30 planovane rodičovstvo. ak ma vela tehuliek zvykne prenatalnu poradnu robit aj vo štvrtok a piatok.ak v piatok nie je v ambulancii , da sa zastihnut na oddeleni hore 3 poschodie-porodnica, tam ma izbu. ja som u neho teraz 13.11 rodila, mala som ho zazmluvneneho a nedám na neho dopustit. je super.jasne, nie každemu každy sadne..... je perfektny odborník a ja som s nim komunikačny problem nemala.

ivettfff
23. nov 2008

Majusa, potvrdenie o predpôrodnej príprave otecka sa nevyžaduje, ale priamo na pôrodnej sále mu dajú nejaký papierik (aký neviem, to som už nevnímala), s kt. pôjde do pokladne a tam zaplatí poplatok.

majusa
23. nov 2008

Tak to je super, keď to takto funguje. Veď pri tom strese aj tak na všetko zabudne a ja s ním 🙂

vesi
23. nov 2008

rut, mňa sa moja lekárka tiež pýtala na všetky tehotenstvá či sú chcené, je to normálna otázka podľa mňa, je mi ľúto, že si potratila, prešla som tým tiež, držím palčeky, nech sa môžeš čoskoro tešiť z bábätka.
na Dr. Janáča ja tiež nedám dopustiť, hlavne sa treba kočky pýtať, ked chcete niečo vedieť, tí lekári tam toho majú naozaj veľa....

veracruz
23. nov 2008

ahojte, kde vam prosim vas robili vysetrenie zrazanlivosti krvi, ktore je treba na prednasku o epi?

rut
24. nov 2008

vesi, ale celá komunikácia nemala spočívaťv tom, že keď urobil ultrazvuk, otočil sa na sestričku, oznámil jej, že to bol potrat, ja akoby som tam ani nebola a keď som bola v kabínke ešte na mňa zakričať ako zvedavá klebetnica, že či bolo želaná tehotenstvo... Týždeň predtým mi robil sono MUDr. Drobný, došiel, predstavil sa, povedal mi, čo bude robiť. Spravil to, vysvetlil mi, aký je z toho záver. A mám úžasnú svoju lekárku, ibaže tá nerobí rizikové tehotenstvo a u mňa sú už 4 riziká, ak sa mi podarí otehotnieť.
Janáč nemusí byť zlý odborník, ale v tejto profesii nestačí byť len odborníkom...

ivana7
24. nov 2008

Rut,mrzí ma, že si potratila, ja než som sa "dopracovala" k svojim dcerkam tiež som si prešla kadečím. ja mam tiež velmi dobru svoju gynekologičku , ktora ale nie je porodník.v prvom trimestri som mala zdravotne ťažkosti a preto si na kontrolu vyžiadala v 22 tt morfologicky USG na ktorý ma poslala do Ružinova. a ten lekar, ktoreho som videla 1x tam vlastne len sedel ako vratnik na vratnici a proste robil ultrazvuky ako na bežiacom pase s kamennou tvarou. nehovoriac o tom, že by sa mi nedajbože chcel predstavit, to by som asi spadla z toho lehatka od prekvapenia.proste mal službu a odkrucal si to bez zaujmu. tym som chcela len povedať, že pokial idem na nejake jednorazove vyšetrenie nehodnotím toho lekara dokonca ani po tej ludskej stranke, nie to ešte po odbornej. a pokial viem na antolskej tie USG funguju podobne. lekari si tam odkrutia svoje ordinačne hodiny a polovicu pacientiek vobec nepoznaju.

veracruz
24. nov 2008

suhlasim s ivankou... ja ked som chodievala ku svojmu gynekologovi akurat tak raz rocne na prehliadku, tak tiez si porobil svoje a nejak sme nedebatovali... teraz, ako som bola tehotna a stretavali sme sa castejsie 😀, tak si ma pamatal a kecali sme spolu ako velki kamosi... ked dr. na antolskej robia ultrazvuk cely den a jedna pacientka je tam max 15min., tak to tam je ozaj, ako na pase... nikto nema cas a mozno ani chut byt priatelsky...

rut
24. nov 2008

S prvým dieťatkom som chodila na Kramáre a je tam teda ľudský prístup, aj keď je tam tiež veľa pacientiek. A ja som si nepotrebovala s tým lekárom pokecať, ale mal mi poskytnúť viac informácii... A veľa dobrého som sa o ňom nedočítala ani na nete. Ale každý má právo vytvoriť si vlastný názor.

jaja5
24. nov 2008

prosim Vas neviete mi niekto poradit kedy prebiehaju predporodne prednasky pre buduce mamicky a oteckov na antolskej. Malo by to byt tusim kazdy druhy pondelok o jednej? Neviete na ktory pondelok to pripadne teraz? Pripadne neviete cislo kde by som to mohla zistit?

marrrka
24. nov 2008
marrrka
24. nov 2008

zienky normalne na stranke Antolskej je uverejnena charta prav pacienta, tak sa na nu skuste odvolat ked vam budu neprijemne tie velke vizity http://www.fnspba.sk/pacient/charta-prav-pacien...

majusa
24. nov 2008

jaja5, ja sa tam snažím dovolať už dlhšie, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo. Možno budeš mať viac šťastia. Prosím ťa, ak sa ti to podarí, hoď sem nejaké info, čo si sa dozvedela. Aj my by sme to chceli absolvovať, aby sa to podarilo 😉 . Keď sa mi to podarí prvej, tiež napíšem

jaja5
24. nov 2008

dik, nedari sa ani mne :( vyskusam este neskor...

veracruz
24. nov 2008

ja idem v stredu do poradne, tak mozem pozriet tie terminy...

majusa
24. nov 2008

veracruz super, budeš zlatá 😉

majandra
24. nov 2008

Ahojte, rodila ste niektorá bez epi??? Dakujem za odpoved...

dula_renka
24. nov 2008

majandra ano ja 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre