Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lele3
5. feb 2014

@biba Doktorku Hammerovu mozem len odporucit je to dobra doktorka.Ja som k nej chodila a robila mi aj cisarsky. 🙂

biba
5. feb 2014

@lele3 dakujem, som zvedava,ze co mi povie v piatok,ale kedze budem mat pre nu uz komplet vysledky zo vsetkych vysetreni,snad bude vediet hned aj naplanovat sekciu,ci?a prihliada aj na nazor mamicky co sa tyka datumu porodu?

andrejta
5. feb 2014

@soniamalinik stačia obyčajné jednorázové plienky - ja som mala babylove z DM, potom som skúšala aj pampersky ale mi ich malý precikával. a teraz používame tie z Lidla. Mne naširoko kázala baliť naša pediatrička do prvej kontroly u ortopéda, čo bolo asi týždeň. Ortopéd povedal, všetko v poriadku, naširoko baliť netreba. tak som sa potešila

lele3
6. feb 2014

@biba Ja som si datum povedala a suhlasila.Tak mozzno sa bude dat dohodnut

biba
6. feb 2014

@lele3 tak ja by som si priala 14.2. Ale to by chcelo asi vela mamiciek 🙂

usmiatamima1987
7. feb 2014

@linda9 nasiroko sa na Antolskej nebali, nam ani pediatricka nekazala a nozicky mame v poriadku aj bez toho. prepichovanie usiek robia len niektore sestricky, treba sa ist opytat pred odchodom, ale mojej spolubyvajucej to urobili bez problemov a treba mat nausnicky v liehu.

linda9
7. feb 2014

@usmiatamima1987 Dakujem za odpoved 🙂 pre istotu teda budem mat nausnice uz so sebou v porodnici 😀

elly111
7. feb 2014

Ahojte mamuľky, neviete mi poradiť, chodím k doktorke Marekovej, ale otázka je o koľkej treba prísť cca ráno na gluko test? Ďakujem

ysarion
7. feb 2014

Vseobecne treba prísť okolo 7-7,15... Odpichnu ta, pojdes pre cukrovu vodu a po 2h ta znovu odpichnu
Dones si polku citrona do tej vody... Tolko instrukcie ked som tam volala a dnes som to absolvovala @elly111

petrusape
11. feb 2014

ahojte, chcem sem iba napisat moju vcerajsiu skusenost s pohotovostou na Antolskej. Isla som tam ako zvyknem riadne "prednasrata" s tym, ze mi daju rovno pocitit, ze ich obtazujem a pridavam robotu, lebo som mala zly pocit a uz druhy den som citila o dost slabsie pohyby babatka. Na moje prekvapenie to bolo to najdokladnejsie vysetrenie, ake som za svoje tehotenstvo zazila, personal do toho vtipkoval a boli velmi mili, na konci dokonca zaznela veta, ze ak by som mal opat podozrenie, nech nevaham a urcite pridem, ze sa to nema podcenit, takze ked uz sa tu tak casto stazujeme, tak som chcela napisat aj nieco pozitivne.

nijka
11. feb 2014

@petrusape hlavne,že ste v poriadku 🙂

marianica
14. feb 2014

Ahojte,

od buduceho tyzdna by som mala zacat chodit do poradne do nemocnice.
Neviete miprosim niekto povedat, ci sa mam prvy krat k Hammerovej objednavat, alebo staci len dojst?
Kedy vlastne ordinuje?

Vdaka,
maja

mathiasko2013
16. feb 2014

Ahojte dievčatá a budúce mamičky aj už mamičky ako ja. Dlho som sa odhodlávala sem napísať, keďže na Antolskej som rodila pred rokom , ale nedalo mi to a aj ja sa vám chcem pochváliť s mojou super skúsenosťou- nemyslím ironicky. Ako každá prvorodička som sa bála, nevedela som či si mám zazmluvniť lekára alebo nezazmluvniť. A samozrejme som nevedela ani ktorého, keďže nik z rodiny ešte takúto skúsenosť nemal. Tak som sa s mojim strachom zdôverila kamoške a tá mi povedala neboj sa na Antolskej mám kamošku sestričku pri bábätkách bude všetko ok. A tak jej zavolala sprostredkovala mi kontakt a stretli sme sa. Aj keď dr som už mala na 90% vybratú ona mi môj názor nevyvrátila a preto som sa aj rozhodla. Bola a stále je veľmi milá baba, ktorá neni vôbec arogantná aj keď jedna z mála čo sa týka sestričiek pri detičkách. Pekne mi vystvetla ako všetko prebieha, čo treba pre dieťa , čo pre mňa a ja som sa teda už s menším strachom na druhý deň vybrala k dr do poradne. Na moje prekvapenie som zbadala mladú dr , ale hneď vysmiatu a tak už to bol veľký bod pre ňu. Všetko mi vysvetlila urobila sono a objednala o týždeň do poradne. Tak a po týchto dvoch stretnutiach som vedela, že tieto baby chcem mať pri pôrode. A tak som s malou dušičkou hňeď v ten večer zavolala babe od detičiek, že či by bola ochotná prísť a ona že jasné nie je problém. Samozrejme som sa s ňou stretla a telefonovala X krát lebo som nevedela čo zbaliť a aj keď som zbalila som chcela jej schválenie, lebo som jej verila. O týždeň som prišla k dr do poradne zas usmievavá milá vysvetlila a to už som ju poprosila či by ma nemohla odrodiť, keďže ešte nemala atestáciu nemohla. Tak a narazila som na problém, ale nespanikárila som, lebo mala som tam sestričku a vedela som že malý bude v tých najlepších rukách. Prišli bolesti v noci voda odtiekla a ja som šla. Volala som babenke, či nie je náhodou v práci, že teda idem- nebola. Prišla som na pôrodnicu- samozrejme niektoré super niektoré nie, ale prijali ma vyšetrili dali do prípravy až bolo 8 hodín a tak som šla na box. Prišla moja psych a morálna podpora sestrička žiadna dula ani laktáčná poradkyňa , ale erudovná zdravotná sestra, a vtedy som vedela, že bude všetko ok. Keď som bola na boxe zrazu sa zjavila známa tvár úsmev od ucha k uchu moja dr z poradne - že slúži pôrodnicu a odrodí ma. A mne viac nebolo treba, malý bol valibuk , ale zvladli sme to. Vrelá vďaka patrí Dr. Féderovej a najväčie Ďakujem sestričke od bábätiek. Od vtedy som ju odporučila mojím kamoškám každá chváli a stali sa z nás veľké kamošky ktoré si deno denne volajú. ĎAKUJEM

Antolskú vrele odporúčam aj keď všetci sme len ľudia a nie každý deň má každý úsmev na tvári. Už sa teším na ďaľšie tehotenstvo a na moju super kamošku a úžastnú zdravotnú sestru

anomis
17. feb 2014

ahojte chcem sa opytat ako to je ked mi dr. povedal ze to bude planovana sekcia...prve som rodila sekciou a chcem aj druhe aj sam dr. mi povedal ze je to lepsie...
a mna zaujima ci si mam zazmluvnit doktora....uz od zaciatku chodim k Havaldovi a chceela by som aby mi on robil sekciu....len nechapem ze na co si ho zazmluvnovat ked on mi povie kedy mam dojst do nemocnice rodit...mate s tym niekto skusenost?

sartira
19. feb 2014

@marianica ahoj poradis mi, prosim ci si sa u nej objednavala? dakujem

droby
19. feb 2014

Ahojte, ako to vyzerá teraz na antolskej? Mám sa tam hlásiť. Stačí sa hocikam posadiť a čakať? Stále je tak plno že sa vyše hodiny čaká? Človek aby radšej rovno porodil ako tam každý tyzden posedaval 😅

stastenka42
19. feb 2014

@droby Ahoj..toto aj mna zaujima ako to funguje..o chvilu ma to tiež caka..maš sa hlasit u niekoho konkretneho? Alebo ideš,niekde sadneš a čakaš?

dora01
19. feb 2014

@droby ja som bola v utorok a strasny natresk pri kazdych dverach. najviac ma dojima ked tam niekto sedi s muzom a tehule stoja, fakt perfektneee 😒

petrusape
20. feb 2014

Ale vraj maju silne mesiace teraz vsade v BA, takze sa nacakate nielen na Antolskej, inak staci iba prist s papiermi od doktora a sadnut si pred dvere kam chcete chodit do poradne, aspon co som odpozorovala.

sartira
20. feb 2014

Baby a mate skusenost s doktorkou Kristufkovou? Kedy ju tam zastihnem?

stastenka42
20. feb 2014

@dora01 tak toto je fakt uz len o inteligencii toho sameho buduceho otecka 😠 a ked uz jemu samemu to nedocvakne tak by ho mala upozornit mamicka...neviem ci jej by sa tam stalo dobre 😒

hallie
21. feb 2014

@petrusape mam rovnaku skusenost, muz ma brifoval, nech prehanam, aby ma neodbili, to som odmietla, ze nebudem klamat. Boli neskutocne mili, robili mi monitor dokonca dvakrat, aj uzv bol, potom odlorucili pozorovanie - na rizikovom tiez mili a vsetko super. Odchadzala som s pocitom, ze som si na rodenie vybrala dobru nemocnicu, dufam, ze tak bude 🙂

hallie
21. feb 2014

@dora01 ale vies co, to by som povedala, ze sa taky parik nasiel. On je nevychovane hovado a ona asi tiez nebude lumen, ked jej nenapadne mu povedat, nech zdvihne zadok. Keby bol moj muz natolko mimo, ze by si neuvedomil sam, ze ma vstat (co si neviem predstavit, ale povedzme, ze by prave cosi riesil v mobile a nevidel by nic okolo seba), okamzite by som ho upozornila, ze ma vstat. Pripada mi tiez smiesne, ze si tam kazda vali do cakarne chlapa, ked do ordinacie aj tak s nou nejde ani na uzv, lebo ho tam nemaju...

dora01
21. feb 2014

@hallie moja rec, naco tam ti chlapi cakaju pol dna vsak nech sa idu poprechadzat k Drazdiaku 😀 a pustia sediet tehule 😠 Potom som zacala rozmyslat, ze ci som ja normalna, ked tam necaka aj ten moj a nedrzi ma za rucicku 😀 😀 😀

hallie
21. feb 2014

@dora01 presne, ved aj jeho to musi otravovat. So mnou muz chodil k predchadzajucemu lekarovi, ktory robil kazdu poradnu uzv a on mohol vsetko nielen sledovat na velkej obrazovke, ale si to aj nakrucat. Takze vtedy to malo zmysel. Ale od prestupu na Antolsku neviem, co by tam robil.

salmonela
21. feb 2014

musim povedat, ze som bola milo prekvapena porodnicou Antolska, kde som 27.1. rodila. Personal bol narozdiel od roku 2012 velmi mily a vsetko bolo ok.

mathiasko2013
21. feb 2014

@salmonela ano aj ja som bola velmi spokojna neslo len o to ze som tam mala znamu sestricku ale aj dievcata na sestonedeli teda par boli zlate... som rada ze som sa rozhodla pre Antolsku

andaluzia
22. feb 2014

Ja osobne antolsku neodporucam. Uz by som tam druhy krat nesla. Mala som zle skusenosti na oddeleni rizikoveho tehotenstva aj na porodnej sale a aj potom. Bola som tam v roku 2011. Dufam, ze sa to tam odvtedy zlepsilo.

stastenka42
22. feb 2014

@andaluzia ja som lezala pred dvomi tyzdnami na Antolskej na rizikovom a bola som velmi milo prekvapena vsetci boli velmi milí..nemala som tam ziadnu znamost..jediny kto mi vadil bol prednosta -arogantny ,nepríjemný,sebavedomy dokonca by som povedala az drzy...to jediné,inač ok..

andaluzia
23. feb 2014

@stastenka42 Tak snad sa to tam pohlo k lepsiemu. Ale ja uz by som tam nesla. Zle spomienky by ma tam nepustili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre