Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

hellosona
21. dec 2007

ahojte 🙂
ja som sice nerodila, ale s tymi navstevami suhlasim... ved si vsetkyx znamyx uzijem, ked dojdem domov, takze si myslim, ze je fajn byt s babom co najdlhsie, neodbiehat zbytocne od neho... 😉 a predsa, mozu sa zbytocne roznasat nejake infekcie...

fenrika: ja som to kvoli tej epi vyriesila tak, ze som vcera rano nabehla za mojou gynekologickou a ukecala som ju, ci by mi tie vysetrenia nespravila ona... sice nebola nadsena 😖 , ale nakoniec mi tu krv zobrala a dnes si idem po vysledky. tak snad ix budu mat, lebo ma potom dovolenku a to neviem, kde by som ix zohnala... 😖

fenrirka
21. dec 2007

hm pravda je ze si budem musiet oddychnut...a ja som nechcela aby prisli vsetci len on...este je aj obdobie chripky tak to by som uz vobec nechcela keby to aj slo aby ho vsetci drzali...aj prve tyzdne nechcem..
ale ten priatel sa na to tak tesil...a ked bude pri porode...ani tam mu ho nedaju???Ale to by vlastne ani nemuseli myslim ze by bol dost stastny z toho ze ho videl...a babo tam niak hned aj oznacia...ked ho ocista ???Ja nechcwem aby mi ho zamenili...
to ale mam stresi ze...Ja za to nemozem 😒 myslela som ako som fajn pripravena a uvolnena a zo vsetkym zmierena a asi pred dvoma tyzdnami ma chytili take bolesti ze som myslela ze to prislo...a dostala som taky strach
tak som si z netu opisala ako mam dychat-som si to odlozila do kufru...
a hellosona-nevies ake su to vysetrenia??lebo mne robili tie predoperacne a asi 5ampuliek mi brali....a sestricka vravela ze to kludne mozem doniest tam...len to som nevedela ze su len stredy 😢
a tam musis mat aj niake poucenie alebo co...tak ja mam jedinu nadej toho druheho...a lebo sa spytam ked pojdem teraz vo stvrtok

ena
21. dec 2007

fenrirka: no, to by som chcela vidiet, ako zacnes pri kontrakciach vytahovat poznamky z kufra, ze ako dychat 🙂
A ty by si uz fakt mala co najskor porodit, lebo uz rozmyslas nad blbostami 🙂

neboj, babatko ti nevymenia, dostane kruzok s cislom na zapastie, ty taky isty a cez chrbatik bude mat meno napisane ( tusim niekde aj na stehno pisu), plus este meno na perinke..

hellosona
21. dec 2007

fenrika: tie vysetrenia sa volaju hemokoagulacne, kvoli tej zrazanlivosti, ci vobec epi mozu pixat... ale ked ti robili predoperacne, urcite ti robili aj toto... a to si si tie ampulky mala niekam zaniest? 😕
no a poucenie by si mala tiez absolvovat...

vymeny babatiek sa neboj, primar novorodeneckeho nam povedal, ze sa im to nikdy nestalo, lebo maju perfektne premyslene oznacovanie... tak ako pisa ena 😉

a co sa tyka dyxania... ja sice xodim cvicit a tam to trenujeme, ale napriek tomu sa bojim, ze by som to zabudla... 😅 lenze PA su tam a oni ti povedia, ako spravne dyxat, takze neboj a telo nam bude aj samo diktovat, co robit... 😉

arabeska
21. dec 2007

fenrika,ebojkaj,nezamenia,on dostane este aj taky naramok s jeho menom takze urcite ti ho nezamenia 🙂
a ked muz nebude stihat cez navstevne tak ho pustia cez pohotovost aj po navstevnyx sice obcas pindaju ale pustia ka povie ze ti nieco nesie alebo tak 🙂
a fakt by si uz mala porodit lebo sa zamyslas na hlupostami 🙂

fenrirka
21. dec 2007

no ja viem ale vam sa to povie ked ja som tu skoro stale sama ☹ ...tak mi je smutno
a ved na tom nieje nic zle ked sa vas to opytam aspon som kludnejsia
a ena to by som si precitala po ceste v aute ak by som mala cas 😀

arabeska
21. dec 2007

fenrika,jasne ze na tom neni nic zle 🙂 len xuda sa moc stresujes,pozri uzivaj si teraz posledne xvilky volna a tixa 😀 dobre sa vyhajaj lebo potom uz nebudes mat kedy.
moc ti drzim palce

fenrirka
21. dec 2007

dakujem 😀 😀 teraz dost vela spim lebo ani nemam moc co robit..
dnes som spravila francuzske zemiaky a pozrela som si film...dosiel priatelov opity otec ☹ ale nastastie privelmi neotravoval a isiel si lahnut
vies mi tu byva samej smutno a nemam sa s kym o takychto veciach co ma zaujimaju porozpravat
lebo priatel aj tak nema cas a ked ho aj ma tak ma niekedy ani nepocuva a robi nieco ine....

ena
21. dec 2007

fenrirka: ty mas jeden napad lepsi ako druhy, takze po ceste budes studovat dychacie cvicenia 🙂 Musis slubit, ze po porode podas hlasenie, ako to potom naozaj bolo 😀
a ked si budes citat tieto svoje stare prispevky, sa budess rehotat a chytat za hlavu, ze ake zbytocne starosti si si robila.. 🙂
ja som bola unavit krpca vonku, cvakli sme si hodinovy listok, tak sme sa trocha povozili, trocha pochodili, aj nakupili.. a teraz spi.. a ja mam relax..
niektori na mna divne pozeraju, ze co este chodim kade tade, akoze jedna tetka dnes, ze ona mesiac pred porodom uz len doma polihovala, no to by som chcela vidiet, jak by polihovala pri nasom Filipovi.. 🙂

jahodka11
21. dec 2007

ena, podla mna sa tiez treba co najviac hybat, pokial sa da 🙂) ja som 2 dni pred porodom bola v lese na hriboch..🙂)) ked si na to spomeniem, ze co by som robila, ak by mi tam odtiekla voda....haha 🙂)) ale vsetko ok a uz som aj schudla na povodnu vahu, podla mna pohyb vela urobi, ja som cele leto niekam chodila, na turistiku a tak 🙂

fenrirka
21. dec 2007

no to je pravda ja som bola cez leto po hradoch...a v tatrach...tam sme travili aj dovolenku...teraz sa chodim prejst akurat tak so psom alebo do obchodu...

kika25
21. dec 2007

Jahodka, Ty uz si na povodnej vahe? Gratulujem 🙂
Ja som po porode dala dole z tych 16 kg navyse rovnych 9 kg...kojenim snad pojdu dole aj tie dalsie 🙂))

fenrirka
21. dec 2007

jeeeej to ide tak rychlo dole 😀 teda myslim tolko naraz po porode...nieco vazi babo,plodova voda a placenta...no a vela tekutiny v tele... a zostane mi troska tuku na stehnach ,litkach zadku a brusku 😅

certica
21. dec 2007

fenri, hlavne ze to mas tak pekne rozlozene 😀

fenrirka
22. dec 2007

no aspon ze to...dnes idem na chatu tak snad sa tam malemu v brusku bude pacit....bo na kontrolu idem az buduci stvrtok

biba12
22. dec 2007

Fenrirka neboj sa budes vediet dychat, lebo budes musiet. A a PA Ta poopravi keby nieco. Ale babo TA bude nutit same dychat. A co sa tyka kil po porode, za tyzden som dala dolu 10 kg ano neviem ako. Ostali mi 4kg, ktore sa potvory nechcu odlepit odo mna. V podstate som to cakala, lebo mam 171 cm a pred porodom 55 kg. Bola som fakt dost chuda, v pase 62cm. Ale snad to este zhodim. Poctivo som zacala cvicit , tak uvidime.

verulka
22. dec 2007

eni, no to by som sa tiez mrkla ako polihujes pri filipovi 😀

fenrirka
23. dec 2007

musim to vsetko zvladnut..................uz sa ani tak velmi nebojim...malynky sa teraz zacal niak moc hybat...a obcas tak fajne zatlaci na mechur 😖
uz sa nanho mooooooooooooooooooc tesim...
tak vam vsetkym prajem krasne vianoce 😀

certica
24. dec 2007

krasne vianoce aj tu vsetkym vam, co to mate: este pred sebou 🙂
uz za sebou 😎
pripadne aj aj 😀
a aby sme nezabudli ani na personal antolskej 😉

fenrirka
26. dec 2007

ahojte,no ake ste mali vianoce...?
ja si este uzivam ,ze mozem stale vsetko papat🙂
neviete niekto,kto ma zajtra poradnu od rana?
vdaka...

hellosona
26. dec 2007

fenrika: neviem... ale urcite tam uz niekto bude.
ja idem v piatok k dr. Dubčákovej 😉

veva55
26. dec 2007

Baby prosim vas, neviete mi poradit, ktory doktor/doktorka na Antolskej nema az tak vela pacientov? Ja idem este 2. januara naposledy do poradne svojmu gyndosovi, ale potom uz na Antolsku kedze tam chcem rodit a kedze tam nikoho nepoznam, je mi v podstate jedno, ku komu pojdem. ale viem, ze niektore dni to tam je total natrieskane v tych cakarnach, tak predpokladam, ze niektori doktori maju viac pacientiek a niektori menej.
Diky

fenrirka
26. dec 2007

hellosona-aha tak k dubcakovej....
ja som bola u Drobneho no a potom druhy krat chybal tak ho zastupila niaka doktorka ani neviem,ako sa volala
ale taka mlada
a neviete nahodou ze ked idem zajtra posledny krat pred terminom na kontrolu potom pojdem kedy??Keby som ani do terminu neporodila???termin mam 1.1 a ta mlada mi povedala ze ked neporodim dovtedy tak potom asi budemm mat prist az 2.1

hellosona
26. dec 2007

veva: to teda neviem... ja som pocula, ze u vsetkyx je dost natrieskane 😒

fenrika: na dalsom postupe sa asi dohodnes zajtra s lekarom...

ena
26. dec 2007

fenrirka: zajtra ma poradnu rano dr. janac a potom tusim dr. rozemberg, ak som si dobre pozrela.. Ides zajtra? Aj ja 🙂

ena
26. dec 2007

fenrirka; ja som mala pri minulom tehu poslednu poradnu presne v den terminu ( bol utorok) a na poradni mi povedali, ze ked do vikendu neporodim, tak v pondelok mam nastupit do nemocnice.. ale asi je to individualne

kape
27. dec 2007

Chcem sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s MUDr. Lipovskou a aké? Ďakujem.

luciaj
27. dec 2007

Aho kape. Ja mam Lipovsku ako svoju gynekologicku. Mala ma aj rodit, ale nakolko som rodila 2 tyzdne skor (necakane, pretoze som bola uzavreta jak konzerva) a bolo dovolenkove obdobie, nestihla to, bola este 2 dni v zahranici. tak ma rodil Dr. Drobny s Dr. Malovou a boli obaja super. Ale Dr. Lipovsku celkom odporucam, ja som s nou ako s gynekologickou spokojna.

hellosona
27. dec 2007

v sluzbe na sale su vzdy 2 lekari? 😕

fenrirka
27. dec 2007

takze mam prist az toho druheho zatial som otvorena na 1,5cm volne pre prst tak to tam napisala...a po tom vysetreni(ktore nebolo vobec prijemne)mi ide trocha krvy...co mam robit???Ako to vysetrenia aj dost bolelo tak mozno poskodila niake tkanivo....ale ako teraz mam fakt strach a babo je vraj velke...ma 4000g 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre