Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

meg_junova
25. jún 2012

@alllexa1 Aha, ale vsak to zena citi, ci ma kontrakcie, nie? myslim teda, ci tym podrobia kazdu zenu pred porodom? snad som nieco nezameskala... 😀

alllexa1
25. jún 2012

@meg_junova - no to je pravda, ale ked su slabe, tak to asi dobre nevie urcit. A na monitore vidia aj to, ci su previdelne, dnes tam jedna mamicka lezala a stazovala sa mi, ze ma bolesti, ale graf bol nepravidelny...

clauda2010
25. jún 2012

@meg_junova to ekg je kde? a potom s vysledkom naspät?

meg_junova
25. jún 2012

@clauda2010 EKG sa robi hned dole, ides o poschodie nizsie a v podstate ako zides dole po schodoch, prejdes dverami do chodby.. tak je to hned oproti. Maju to tam vypisane 🙂 ten papierik si zalozis do knizky, to je vsetko .) ide to tam strasne rychlo.. vacsinou tam nikto nie je..

ivanka.7
25. jún 2012

@meg_junova ja som mala bolesti od vecera cca od deviatej celu noc... potom od stvrtej rano uz po 6-9 minutach a v nemocnici som este na obed o dvanastej nemala na monitore ani ciarku :D ale bolesti kazdych 5 minut :p prve kontrakcie sa mi ukazali na monitore az okolo siestej vecer...

meg_junova
25. jún 2012

@ivanka.7 To je ako mozne??? ze si bolesti mala a neukazovali sa na monitore? Tomu nerozumiem :(((

ivanka.7
25. jún 2012

@meg_junova nuz, zjavne to mozne je 🙂

meg_junova
25. jún 2012

@ivanka.7 🙂 A uz ste po?

ivanka.7
25. jún 2012

Ano ano, rodila som 1. aprila, mala sa narodila 2. aprila 40 minut po polnoci 🙂

matiakk
25. jún 2012

@clauda2010 tak z chlapov je tam tiez co vyberat, su tam dobri viaceri 🙂

matiakk
25. jún 2012

@alllexa1 tak to ma mrzi, ze tam nebudes mat lekara, to je dlho do 9.cakat nie? ja zajtra nastupujem, dneska ma len na vlastnu ziadost pustila este domov po vysetreniach, v stredu alebo stvrtok sekcia, lebo mam velke opuchy noh, ktore nemiznu ani cez noc a malinka ma malo plod.vody, navyse je KP, takze porod normalny nehrozi uz teraz a nie je cas cakat..tak som taka trosku sokovana, dufam ze vsetko dobre dopadne ☹

eemmaa
25. jún 2012

@matiakk neboj všetko bude ok 🙂

alllexa1
25. jún 2012

@matiakk - no normalne Ti aj zavidim, ze uz to budes mat coskoro za sebou a budes pod kontrolou... radsej ist na cisarsky ako trpnut pri komplikovanom prirodzenom porode koho dostanes a ako Ta zasiju... Drzim palce, aby vsetko prebehlo ok!

rybka3
25. jún 2012

@moh
ahoj mrkni si správu 😉

matiakk
25. jún 2012

@alllexa1 dakujem 🙂 tak to sa dneska takto vsetko zomlelo, moc som s tym nepocitala, ale asi to tak ma byt a uz sa neda nic robit, hlavne aby malinka bola ok. Budem ti drzat palceky aby to aj tebe dobre dopadlo a necakala si az do toho 9., dufam ze vsestko prebehne ok a budes mat coskoro tiez potom 🙂

clauda2010
26. jún 2012

@matiakk tak porad 🙂)))

clauda2010
26. jún 2012

@matiakk drzim palceky , vsetko dopadne dobre 🙂))

kikusss
26. jún 2012

@jasminet myslim to tak ze bez kontroly po sestonedeli na ktoru ma doktorka zavolala a mam to za sebou uz dlhsie

clauda2010
28. jún 2012

no idem dnes prvy krat do poradne , uvidim kolko budem cakat , dufam , ze sa dostanem na radu :-¤

alllexa1
28. jún 2012

@matiakk - tak idem rodit asi az na buduci tyzden vyvolavackou... stale som zavreta.

bonninka
29. jún 2012

ahojte baby, co jste teď v nedávné době rodili, mohly byste mi říct, jestli je nějaký oficiální seznam co s sebou do porodnice na Antolskou? Já rodila minule v Ružinove a tam skoro všechno dávali,...Nejvíc teda potřebuju vědět, jestli je potřeba brát na mrně do nemocnice oblečení, nebo dávají erár a jestli dávají maminám košilky nebo mám mít svoji. Ostatní věci radši přibalím 🙂
@alllexa1 já jsem prvního taky přenášela ☹ a nakonec to dopadlo, že vyvolávačka a nakonec císařský. Tak ti fakt přeju aby ti to dobře dopadlo. S těmi kontrakcemi co se tu bavíte jsem to já měla zase naopak. Skoro nic jsem necítila a doktor, že jaké krásné kontrakce na monitoru, ale stejně jsem se neotvírala, takže těžko říct, jak to mají nastavené.

clauda2010
29. jún 2012

g

ivanka.7
29. jún 2012

@bonninka deti maju erarne oblecenie, len na cestu domov ti treba svoje;
ja som kosele nosila svoje, ale ponukali aj erarne - len pozor, ak by si rodila cez nejaky sviatok, vtedy tam veci nie vzdy su (ja som rodila tak, ze som odchadzala uprostred Velkej noci a ked som si na Velky Piatok pytala koselu, nebola 🙂 ale ja som mala svoje 4, tak tie som tocila)

bonninka
29. jún 2012

@ivanka.7 jaj super, přesně tohle jsem chtěla slyšet 🙂

alllexa1
29. jún 2012

@bonninka - ja som pocula, ze na rozdiel od Ruzinova tam nedavaju poporodne vlozky

kafoditka
29. jún 2012

@bonninka poporodnych vloziek dostanes par na zaciatok a potom uz musis mat vlastne... co neplati pre nadstandard, tam ti daju automaticky... s obleckom je to presne ako pise @ivanka.7 😉

anella07
30. jún 2012

@alllexa1 môžem sa opýtať, ty teraz ležíš na antolskej a kolko dni si po termine? Ja ak neporodim, v pondelok nastupujem na príjem... Aj s tebou niečo robia alebo čakáš? Ja mam krcok stale 2 cm, otvorená pre spic prsta a hlavicka kryje vchod čiže ma budú iba sledovať, nevieš aspoň odhadom? ;) Budem rada ak napises svoje skusenosti alebo spoluleziacich ako to teraz tam funguje. Dakujem 🙂

alllexa1
30. jún 2012

@anella07 - ja este nelezim, prijmu ma asi v stredu, ak sa to dovtedy same nespusti... V utorok som mala termin. Inak so mnou nic nerobia, vo stvrtok som bola na monitore a pozreli ma - stale som zavreta. A v pondelok idem opat na kontrolu. Ale to je zaujimave, ze Ta chcu zobrat tak skoro po termine, vacsinou sa aspon tyzden caka. Aj v Ruzinove, ked som rodila prve dieta, tak ma vzali az o tyzden po termine... Kazdopadne sa na tej ANtolskej asi uvidime🙂

anella07
30. jún 2012

@alllexa1 ja som mala termin v stredu, na monitor ma nikto nedal a v pondelok sa doktorka rozhodne ako budeme pokracovat, cize nic Neviem. Ale asi preto ma posiela, lebo prve tehu som od 13tt lezala často v nemocnici, krvacanie, hroziaci potrat, potom predcasny porod a komplikovany porod. Maly nezostupoval, ja mam z vnutra úzky "prechod" a malý väčší ako odhadovali. A bodka bola, ze sa mu napolceste zasekla ručička na hlave, tak ma lakťom potrhal... Sili ma necelu hodinu a pol. Placentu mam teraz 3, tak aj po predoslych skúsenostiach asi nechce riskovat, čo som Aj rada, len som nechcela takto rodit. Dufam,ze sa nam to do nastupu rozbehne a vyhneme ss tomu 🙂 ale asi sa aj tak stretneme 🙂

alllexa1
30. jún 2012

@anella07 - aha, tak to si mala fakt komplikovane... Mna maly tiez dost dotrhal, ani neviem, preco, ale dlho ma sili a dostala som aj transfuziu. No ale inak mam vsetko ok, takze v pohode cakaju. Tak ale na monitor Ta mohli poslat... Ale asi pocuvali srdiecko ked si bola na poradni, nie? Ja som inak teraz dost nachladnuta, tak uz sa tak neponahlam rodit, snad mi to do stredy prejde. Blbe je, ze moj doktor odisiel na dovolenku, takze nie je iste, ci pride nakoniec alebo nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre