Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

anella07
30. jún 2012

@alllexa1 hlavne, ze to dobre u oboch dopadlo ;) toto tehu je neporovnatelne lepsie, ale do 27tt som nepravidelne, qle iba slabucko spinila... Skôr sa boji, ze bude veľký na mna. Bola som zaskocena, ze si pamatala moj porod sprech 3 rokov 😲
Tak s tou chorobou ti nezavidim, prajem skore uzdravenie 🙂 a kto je tvoj lekar? Aj si si ho zazmluvnila, ci čakáš, ci príde vôbec?
Na poradni mi pokazde robí uzv, prietoky, srdiečko, po.vodu, placentu. To najhlavnejsie... Skoro vsetky krvné hodny sú ok okrem pár a zrazanlivosti, ale tu mám zlú Aj ked by som mala normálne hodnoty, nejako dlho krvacam vždy... Tlak ok, bielkoviny žiadne. Opuchy začínajú v tychto horucavach a aj v klude mám tlak 140/min. A skrytú anemiu. Ale mladý sa má zjavne dobre a nikam sa nechysta... A čo čakáte vy? Koľko rocne máš dietatko? Nebojis sa odlúčenia? A chceš epiduralku? No, asi mám kopu zvedavých otázok 🤐 😅

alllexa1
30. jún 2012

@anella07 - ja mam zazmluvneneho prof. Borovskeho. V pripade, ze by nedosiel, tak Dr. Federova. A ku komu chodis Ty? Tak to je super, ze Ti robia aj sono, aj prietoky... Ten monitor je v podstate to, ze kontroluju 20 minut cinnost srdiecka babatka, takze ked ho pocuva na poradni, je to ok.
Ja mam dvojrocneho a bude mi luto, ked ho neuvidim a hlavne sa obavam, ako tu starostlivost zvladnu ostatni, este som bez neho nebola ani den. A cakame dalsieho chlapceka🙂 Vy sa asi nechate prekvapit, co?🙂
Epiduralku mam zaplatenu, aj pri prvom som mala.
A ked si Ta tam v pondelok nechaju, ako Ta potom spoznam?🙂

anella07
30. jún 2012

@alllexa1 ja mám dr. Bertoldovu, je super, ale inak oni sú tam všetci ok 🙂
My máme chalana a tiež čakáme druhého chalana ako vy, len môj mal 3 roky 🙂 a presne z toho mam aj ja strach, aj ked bol u našich, vždy som proste prišla na druhý deň a teraz je v období ja chcem maminku a všetko je nie alebo ja sam..
Ako má spoznas? Mám brucho akoby som schovavala loptu 🙂 čierne vlasy v cope, okuliare, ukecana, spuchnuta Alena z Rače. Ja vidím foto, ale inak som slepá, tak sa kludne prihovor, budem tam alebo na sestonedeli 🙂

alllexa1
30. jún 2012

@anella07 - ano, o nej som tiez pocula, ze je dobra... Ja aj tak nevyzeram v skutocnosti ako na fotke, lebo to som mala spravene vlasy a make-up🙂 Inak, ja som Sasa. Tak asi budes rodit ako prva, ja tipujem, ze ked ma vezmu v stredu, tak az vo stvrtok mi daju vyvolavacku, takze je mozne, ze sa aj tesne minieme. No a neboj, opuchy Ti zmiznu a brusko uz tiez nebudes mat🙂 A maly sa ako bude volat?

anella07
30. jún 2012

@alllexa1 možno áno, ale možno nie, lebo oni sú vsetci hrozne moc za prirodzeny pôrod, tak mozno budu vyčkávať par dni... Keď som tam s prvym ležala, tak veľa krat cakali cakali a zrazu nabehla babenka, že uteka na cisarak a balili ju sestricky. Bábätko nešlo von a zrazu bolo v tiesni... Ale keby necakali, tak by to bolo super 🙂 Opuchy mi zmiznu rýchlo, ale to "bruško" teda určite nie u mňa 🙂 to az časom, ale nevadí, lebo uz to chcem mať za sebou, som na neho asi viac nedockava ako na prvé 🙂 a bude sa volať Sebastian, snáď ich nebude ako maku. Chcela som Samuela odkedy si pamatam, ale je ich straaasne veľa. Váš drobcek sa bude ako volat? A davas tu pupocnikovu krv? Teda pre seba alebo darovat?

alllexa1
1. júl 2012

@anella07 - maly bude Jurko (este sme rozmyslali nad Riskom, ale prvy je Misko, takze by sa to mozno mylilo), ale tiez mam pocit, ze ich bude mozno vela🙂 Inak mas pravdu, Samuel je dost frekventovane meno, Sebastian menej, to je podla mna ok. Pupocnikovu krv som si dala vziat pri prvom, a aj som dost citala, ze to je velmi mala pravdepodobnost, aby sa zuzitkovala, ak nemame v rodine nejake choroby ako rkovina krvi a pod. Tak to teraz neriesim. Ze mozno keby sa nieco stalo, mozem pouzit tuto surodenecku - je tam nejaka 25% zhoda.

bonninka
1. júl 2012

Baby a můžu se ještě zeptat jak je to s tím poučením o epidurálu? Pochopila jsem, že je tam potřeba se objednat na nějaký termín. Já měla epi u prvního porodu, akorát v jiné nemocnici (Ružinov) myslíte, že musím jít i přesto znovu na poučení?

eemmaa
1. júl 2012

@bonninka hej treba sa objednat, a asi to budes musiet absolvovat znova lebo tm dostanes papiere o tom ze si to absolvovala inak ti ju nepichnu

cicimon
1. júl 2012

@bonninka najvyssi cas sa objednat, aby si to vobec do porodu stihla

mahalo
1. júl 2012

Caute baby..citam, ze vas z poradne pocielaju na ultrazvuk? Mna objednali na jeden o dva tyzdne, takze za celu dobu pocas poradne v nemocnici absolvujem len jedno sono, ja som s tym teda v pohode, len ma zaujima, ako to mate vy?

Dalej som citala, ze Vas poslali na EKG v poradni??? Ja mam tep v klude 120 a ked chodim dlhsie ako 5 minut hoc aj pokojne..kludne mi stupne na 170 az 180 ze mi ide srdce vyskocit..povedala som to v poradni a aj tak ma nikam neposlali..hmhmh 🙂 ze by som to isla riesit sama?

A este jedna otazka..boli ste si na Antolskej pozriet saly, izby..tvz. prehliadku na porodnom? Neviete aky je postup?

Zelam Vam krasny den..hlavne v chladku uff 🙂

anella07
2. júl 2012

@alllexa1 to je krásne meno, tak sa vola aj moj brat, tak iba koli tomu sme ho nedali my ;)v rodine mame samych chlapov a chlapcov, tak sa nam to rapidne zuzilo, plus v priezvisku š a manzel na vsetky mená so š protestoval 🙂 a mama račká... No kým sme sa zhodli, som sa bala,ze Aj porodim 😀
Dnes nastupujem do nemocnice kedze žiaden pôrod sa nechysta... Mám normálne obavu, čo mi povie. Nechce sa mi tam trčať :( snáď Ho skusia na noc vyvolať, napíšem čo mi povedia... Ty si neporodila zatiaľ? 🙂

alllexa1
2. júl 2012

@anella07 - nie, neporodila, som este v celku🙂. Ale tiez sa tam dnes chystam - o osmej mudem na monitore na 5. poschodi🙂 Potom poradna dole na ambulancii. Tak drzim palce, nech to ide podla Tvojich predstav!
My sme s chalanskym menom mali tiez problem, nie je vela moznosti, pri zenskych menach je viac takych, co su normalne a na com sa zhodneme. Inak, uvazovali sme aj o Ivanovi, tak sa zase vola svokor.
A nejako skoro si hore🙂 Mna zobudil moj dvojrocny ranostajko...

meg_junova
2. júl 2012

@alllexa1 Ahoj, mozem sa spytat, ze ci sa na ten monitor treba objednat? Lebo mne lekar povedal, ze staci tam ist hore na 5. poschodie okolo pol deviatej, zaklopat, ze chcem na CTG, ale ja mam obavy, ze ma nevezmu ako naposledy na ultrazvuk, tiez ma poslali prec.. ze sa treba objednat. Ako je to s tym monitorom, vies mi poradit??

alllexa1
2. júl 2012

@meg_junova - nie, tam je to uplne v pohode, dnes som bola uz 4. raz - len som zazvonila na piatom na rizikovej gravidite, zahlasila, ze idem na monitor, este sa pytali, ze kto ma posiela, a uz som sla, bez cakania. Maju dva pristroje, keby tam niekto bol, tak si pockas, ale mne sa este nestalo, ze by boli oba naraz obsadene... Pri ultrazvuku je vacsi natresk a chcu aj listok od lekara, resp. objednat sa...

anella07
2. júl 2012

@alllexa1 náš prvorodeny je Ivanko, ale volame ho Ivulko 🙂 inak mas pravdu, zenske su krajsie... Dakujem 🙂 zatiaľ to ide podľa mojich predstav, do nemocnice ma nezobrali, vraj to pojde dnes same, otvorila som sa troška a urobila mi toho hamiltona... No a musela som sľúbiť, ze budem u nasich v petrzalke 🙂 Potom ma poslala hore na monitor, kde som cakala ;) a sú tam nejaké kontrakcie, ale slabo to cítim, čo je super. Ak neporodim do rána, tak zajtra o 8 idem isto lezat, tak idem hopsat na fit lopte, aby to už bolo za mnou 😵

hav
2. júl 2012

Ahojte, prosim, ktore uz chodite na poradnu na Antolsku, viete mi poradit, ako a kde sa objednava na ultrazvuk? Dakujem 🙂

hav
2. júl 2012

@anella07 Drzim palce, nech je vsetko OK a mas uz malickeho v naruci 🙂

meg_junova
2. júl 2012

@alllexa1 Aha, no super 🙂))) Tak dakujem velmi pekne, moc si mi pomohla. My ideme v stredu, nemozem povedat,ze sa uz tesim, ale tesim sa, ze coskoro budeme uz po tom.... 🙂)) juhuuu

keyka
2. júl 2012

@hav objednava sa bud telefonicky alebo osobne...ale preferuju telefonicky (cca medzi 8-9,00)..cislo ti poslem do spravy...len ak nemas gynekologicku na antolskej treba mat papier ze kto ta posiela...tak mi to aspom hovorili kamaratky..ja mam gynekologicku z Antolskej tak som ten papier nikdy nepotrebovala...

meg_junova
2. júl 2012

Baby, co ste porodili na Antolskej, su tam teraz moc velke tepla? neviete, ci je sala klimatizovana a ci su izby orientovane na juh? Da sa to tam v tychto teplach vydrzat???

alllexa1
2. júl 2012

@anella07 - tak zajtra rano sa asi vidime na prijme🙂 Mam tam ist zajtra, kvoli tomu, ze tyzden prenasam. Inak sa neotvaram, takze podla mna pockaju s vyvolavackou do stredy. Drz sa!

@meg_junova - nemas zac! tak sa tam asi uvidime🙂 Ja nastupujem zajtra.

meg_junova
2. júl 2012

@alllexa1 Zajtra? 🙂 jeeej, to uz budete mat cochvila za sebou!! Super, tesim sa s vami, teraz hlavne vela oddychuj a naberaj sily a vela papaj. o chvilku si malicke privinies a uz budes patrit k tym stastnym maminkam, ktore by svoj uzlicek nevymenili za nic na svete! Drzim palce teda, v stredu je velky den 🙂))))

alllexa1
2. júl 2012

@meg_junova - no len to este moze potrvat aj tri dni - neviem, kedy mi daju vyvolavacku a vyvolavacka este nemusi zabrat, vtedy davaju den pauzu a potom skusaju opat, takze dufam, ze sa to nebude tak natahovat... Ani u prveho to neslo rychlo, neotvarala som sa. Ale dakujem za podporu!
A Teba vlastne preco idu prijmat uz v den terminu?

meg_junova
2. júl 2012

@alllexa1 mna nejdu prijimat v stredu, ja idem v stredu na to CTG, potom sa dohodne prijem.. mna dnes lekar rozdrazdil a mam bolesti ako pri menstruacii.. polyhujem, odkedy som sa vratila z nemocky. Som zvedava, co bude v noci. najradsej by som bola, keby sa to spustilo same @___

oliverka
2. júl 2012

@alllexa1
@meg_junova
Ten monitor je na piatom poschodí? Tiež mám ísť v stredu a bolo mi povedané, že mám ísť hore "do pôrodnice". Myslela som, že sa mám hlásiť na 3. poschodí ☹ Na Antolskej som na monitore ešte nebola, tak budem rada, ak ma usmerníte 😉

alllexa1
2. júl 2012

@oliverka - ano, monitor je na odeleni rizikovej gravidity na 5. poschodi - ked vystupis z vytahu, tak napravo. A tam maju zvonceky. Na tretie poschodie mozno po prijati...neviem.

alenkam.
2. júl 2012

Ahojte, monitor je aj na tretom, aj na piatom... 😉 na tretom je porodnica, takze preto musi byt aj tam, ale tiez som bola na piatom nejake 2 tyzdne pred terminom, lebo som zakrvacala po poradni...

meg_junova
3. júl 2012

Baby, ja som dnes uplne hotova.. V noci som vobec nespala, co som bola mokra ako mys a boleli ma krize, aj brucho ma bolelo a tvrdlo, dnes budem zas behat jak s pokazenymi baterkami 😲 Aaaaaaaaaach jaj, keby aspon vanok povial trosku, ale to teplo ma uplne kosi... A to som mala v plane ist do mesta a navarit dnes, vidim, ze sa tych planov budem musiet vzdat :(((
@oliverka Tak sa tam zrejme stretneme 🙂, mne doki vravel, ze je najlepsie ist po osmej, lebo vtedyj byvaju vizity.. Som zvedava, ako vydrzim lezat na bruchu, ked lezim na chrbte, maly to neznasa a hmyri sa ako Madar v kukurici .. 😀 😀 😀

oliverka
3. júl 2012

@alenkam. Aha, tak som si to dobre zapamätala 🙂 Človek v tomto stave už začína o sebe pochybovať 😀 Mne povedali, že v stredu o 9 na monitore v pôrodnici, tak sa budem pre istotu hlásiť na 3. p. Keby niečo, ľahko ma pošlú na 5-te. Možno má vtedy Dr. Maľová službu, keď ma navigovala práve do pôrodnice 🙂

rusalinka
3. júl 2012

@meg_junova - ako keby si o mne písala... zaspala som asi o pol jednej a od jednej som už bola "vyspatá." A od vtedy som hore - nevyspatá, unavená, roztrasená ☹ Kríže ma v noci boleli, nevedela som už ako sa dať, či ležať, či sedieť, či stáť... spodok brucha ma bolel, no des a hrúza :-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre