Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lucia3006
13. júl 2012

ahojte kočky, ktorá z vás má termín okolo 19eho alebo 25eho augusta? 🙂 v ktorom čase je najlepšie ísť do poradne, dakedy ráno? ešte ma napadla jedna otázka - veci, ktoré si donesiem ako vložky, plienky pre malého, podložky - to sa odovzdáva niekde sestričke alebo ako to funguje? lebo ma napadlo, že po pôrode (hlavne teda keby som rodila sekciou) si asi ťažko budem môcť sama nachystať keď budem po narkóze...

wera.g
13. júl 2012

@lucia3006 Lucinka ,priprav si otázky, dnes preberieme 😀 🙂)))))

lucia3006
13. júl 2012

@wera.g jasné, už sa moc teším 🙂 takže okolo tej pol 3ej ste tu? budem vás čakať 😉

erickaa
13. júl 2012

@bonninka ahoj, ja som chcela tiez nadstandardny porodny box, ale mala som normalny, lebo som rodila na celej porodnej sale uplne sama 🙂 hihi Boxy su oddelene murovanou stenou, akurat vpredu je len zaves.. Pred zavesmi je ten lekarsky centralny pult, odtial vidia na vsetky boxy. Je pravda, ze ten nadstandardny je trocha od ruky, ale aspon mas sukromie, v pripade, ze by ta stresovali ine maminy. Ja sa pri druhom porode budem rozhodovat na mieste, podla toho ci bude naval na sale 🙂

Baby a inak z doktorov odporucam okrem primara samozrejme, dr. Dlhopolceka. Kym prisiel moj zazmluvneny doktor, tak sa o mna staral a to vam bol jeden jemny, mily, usmievavy doktor, akeho som este nezazila. Pri druhom porode budem asi uvazovat o nom, lebo tento clovek vam porod naozaj sprijemni, pozartujete si, bude za vami chodit, ci vas to moc neboli a jednat s vami ludsky a hlavne citlivo. 🙂 Ako sa povie, je este mlady a neskazeny 🙂 Primar uz prisiel u mna iba na finale, lebo to islo rychlo, jeho hodnotim vynikajuco tiez, zasita som, ze uz ani neviem kde to bolo 🙂 No pri druhom pirode budem mat velku dilemu 🙂

cicimon
13. júl 2012

@lucia3006 ja mam termin 23.

lucia3006
13. júl 2012

@cicimon tak to sa môžno aj stretneme v pôrodnici 😉 možno aj na poradni 🙂

cicimon
13. júl 2012

@lucia3006 a ktore dni planujes chodit na poradnu?

lucia3006
13. júl 2012

@cicimon najbližšie chcem ísť v stredu 25eho, k doktorke Malovej

bonninka
13. júl 2012

Baby já už jsem v noci stresovala, že jestli nejedeme do porodnice, po 2 ráno - každé 2-3 minuty jsem měla kontrakce a už i na spodek se mi zdálo, že to tlačí, ale ještě taková snesitelná bolest. Tak jsem zkoušela měnit polohy a tak a nic, žádná změna, spát mi nešlo, tak jsem dobalila tašku do porodnice a nakonec jsem ucintaná v pět ráno na hodinku lehce zaspala. Pak jsem si okolo 6-té dala teplou sprchu, jeli jsme na předoperační vyšetření na internu a pak na ARO poučení a anestezi. Tak jsem si řekla, že až budu mít poučení, tak skočím za doktorem, měl by mít dnes ordinaci ať na mě kukne a co myslíte? Než jsem skončila s poradami tak kontrakce nikde,...ne, že by mi úplně přešly, ale jsou už dost roztahané a už vůbec ne tak časté a pravidelné. Já to asi normálně nerozeznám ty cvičné kontrakce od porodních ☹ Ale jinak jsem podle doktorů zdravá a mám všechno v pořádku, takže se aspoň z toho těším 😎

cicimon
13. júl 2012

@lucia3006 no ja budem chodit asi stvrtky alebo piatky, este musim kuknut kto ako robi

lucia3006
13. júl 2012

@cicimon ja pôjdem skúsiť tú stredu, možno nabudúce pôjdem vo štvrtok, uvidím ako ma potom už sestrička objedná... len dúfam, že nebudú mať dovolenku alebo že tam bude aspoň nejaký lekár mať poradňu v ten deň 🙂 na nete to vôbec neviem nájsť...

cicimon
13. júl 2012

@lucia3006 A normalne na poradne chodis aky den? ja chodim piatky, tak nie je dobre to vlemi posuvat
a ides si ju zazmluvit?

lucia3006
13. júl 2012

@cicimon k svojmu doktorovi chodím do Pezinka, tam ma vždy sestrička objedná, podľa toho či mi berie krv alebo nie... ak hej, tak iba v stredu je tam ráno a ak idem iba do poradne, tak chodím utorky alebo štvrtky...teraz idem k nemu poslednýkrát, potom už na Antolskú... zazmluvňovať si nebudem nikoho, zdá sa mi to drahé a hovorím si, že odrodiť ma musia tak či tak 🙂

cicimon
13. júl 2012

@lucia3006 zdielam podobny nazor 🙂ja idem este buduci piatok k svojjej dr a potom na antolsku, tak dovtedy sa rozhodnem kde a ku komu... aj ked zas v case dovoleniek mozno sa clovek k danemu dr ani nedostane

lucia3006
13. júl 2012

@cicimon no veď toto, mne to je prakticky jedno, ku komu budem chodiť, ale o tej Malovej som počula, že je milá a fajn... a keď som bola na utz v 12tt na Antolskej, tak mi ho robila Filkaszová a tá bola tiež veľmi zlatá... ale tam sú asi všetci doktori a sestričky fajn, mala som taký dobrý pocit z tej nemocnice a aj kamošky si ju moc chvália, čo tam už rodili...

veraba
13. júl 2012

@lucia3006 ahoj ja chodim k dr. Filkaszovej a je naozaj super 😀 😀 😀

cicimon
13. júl 2012

@veraba byva vela bab na poradni?
a ta dr ktory den robi?

lucia3006
13. júl 2012

@veraba a kedy má prosím ťa poradňu a od koľkej?

veraba
13. júl 2012

@lucia3006 tak ja chodim kazdu stredu od 9hod zacina inak aj dr. Malova je v stredu od 9hod aj u nej som bola tiez je zlata

veraba
13. júl 2012

@cicimon no teraz v stredu bolo dost bab lebo dr.maju dovolenky ale ide to rychlo horsie je ked dr. musi ist k porodu alebo na sekciu bud musis cakat a to je dost dlho alebo ides k inej doktorke aby ta pozrela

lucia3006
13. júl 2012

@veraba ďakujem veľmi pekne 🙂 v stredu 25eho sa tam chystám aj ja... býva tam veľa mamičiek? nevieš, nechystá sa ten týždeň od toho 23eho na dovolenku?

veraba
13. júl 2012

@lucia3006 no bude tam 25 lebo aj ja idem a nehovorila ze ma dovcu tak urcite tam bude. no teraz bolo dost bab ale inak to ide rychlo iba ked ide k porodu alebo ma sekciu tak cakas alebo ides k inej dr. na kontrolu

cantharis
13. júl 2012

ahojte dievcata, vraj na antolskej zacali podporovat bonding. viete mi povedat ako to v reale naozaj je?? dakujem 🙂

veraba
13. júl 2012

tehulky neviete robia na antolskej vyter na streptokoka?

cantharis
13. júl 2012

@veraba robia. aspon ja ked som pred 2 a pol rokom tam rodila tam mi robili.. ale uz v 36. ci ktorom tyzdni.

zdenin
13. júl 2012

ahojte potrebujem radu,ked chcem rodit na antolskej a mat otecka pro porode musi mat absolvovanu tu psychofyzicku pripravu?

cantharis
13. júl 2012

@zdenin pred necelymi 3 rokmi nemusel, stacilo zaplatit poplatok 🙂 ale radsej pockaj na aktualnejsiu odpoved

veraba
13. júl 2012

@zdenin ano musis a palti sa este aj 30eur jedine ze by si a dohodla dr ktory ta bude rodit ale to neviem ci sa da

matiakk
13. júl 2012

@veraba robia, mne ho urobili hned prvu poradnu, v pohode 🙂

veraba
13. júl 2012

@matiakk hej lebo ja som v 38tt a mne vyter nerobila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre