Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

petra1402
18. júl 2012

tak Vám teda dakujem za rady 🙂 teraz 30teho ideme do poradne tak sa pana doktora spytam co a ako 🙂 dakujem

stipec26
18. júl 2012

ahojte - vedeli by ste aj mne poradit - ze na Antolskej obnovili plavanie pre tehotne? pondelky od 13-14hod? neviete poradit u koho sa objednavat, kde to tam je.... viac info?
alebo pripadne o preporodnej priprave? to treba s tou pani Jezikovou, co ma povest tej nedostupnej?
dakujem za info

stipec26
18. júl 2012

alebo otazka - existuje nejaka hodinka - otazok a odpovedi, kde vam povedia kedy a kam cez den na prijem, kedy v noci a kam.... tiez zaplatenie otecka pri porode - ta pokladna tam je 24hod/7 - cize nonstop? take tie organizacne... a do kedy treba ist hlavnym vchodom..a po kolko uz cez pohotovost - teda tusim sa tak chodi ak je to vecer/v noci... dakujem este raz

cicimon
18. júl 2012

@stipec26 pokladna je nonstop, v noci a vecer treba ist na pohotovost a odtial posielaju na gyn a cez den asi do ambulancie na poradnu? toto ani ja na 100% neviem ako je to cez den

stipec26
18. júl 2012

@cicimon a vecer je od kolkej hodiny? po 18hod alebo po ordinacnych nejako skor?
a nevies mi prosim cca poradit kde su ambulancie, ktorym vchodim - tusim su tam dva...
ja totiz nebudem chodit na poradnu posledny mesiac do nemocnice, mozem chodit k mojej, lebo tam chodi rodit
dakujem

cicimon
18. júl 2012

@stipec26 no neviem, ja som rodila az v noci, ale podla mna po ord. hodinach.... ak nezabudnem spytam sa o tyzden na poradni. ambulancie su tak z bocneho vchodu ako je vonku lekaren, hned na zaciatku tej chodby je gyn.

bonninka
19. júl 2012

Babulky můžu ještě dotaz ohledně platby za smlouvu s porodníkem. Doktor mi řekl, že ji budu mít připravenou na pokladně,tak jsem se ptala, že jestli je to potřeba hned zaplatit dopředu a on mi tak odpověděl, že pokladna je otevřená 24 hod. denně, tak jsem si to tak vyložila, že si to všechno zaplatíme až hromadně, až půjdeme rodit. Ale pak mě začalo hlodat, jestli náhodou se před porodem už nějaký peníze ze smlouvy neposílají doktorovi, tak jestli není lepší to jít zaplatit radši dřív. Jaké s tím máte prosím pěkně zkušenosti?

bonninka
19. júl 2012

A ještě jeden dotaz, když nejdu rodit z ambulance, ale dojedeme v noci, tak prvně se nechám přijmout do porodnice, nechám se vyšetřit službu konajícím lékařem a potom až volám tomu svému lékaři. Nebo jste ho volali dřív?

veraba
19. júl 2012

@bonninka ja som dohodnuta tak ze ked sa nieco zacne diat tak volam hned este z domu a on pride do porodnice

bonninka
19. júl 2012

@veraba a můžu se zeptat jak jsi na tom? Možná se uvidíme v porodnici 🙂 já jsem teda pořád prý zavřená, CS mám 2 body, ale cítím jak se mi rozjíždí pánev, tak snad už to bude brzo 🙂

bonninka
19. júl 2012

@veraba a ještě koho máš zasmluvněného prosím? Já mám Dr. Oravce 🙂

veraba
19. júl 2012

@bonninka ahoj no jasom vcera bola na poradni mam p. Filkaszovu a tak sa vomne porypala aby sa mi to uz trocha rozbehlo lebo uz krcok maternic je takmer spotrebovany ale na kolko som otvorena neviem ale nemam zatil nejake silne kontrakcie tak mi ch vcera chcela uz trocha vyvolat uz som si rano myslela ze asi aj dnes budem rodit ale teraz mi je zahadne dobre drobec sa nemrvi tak neviem. Zajtra idem za dr. do porodnice asi ma da na monitor no a uvidm ci si ma tam aj nenecha no uvidime zajtra.ale dnes mi uz odysla aj ta zatka a teraz uz bola aj sfarbena do hneda s krvou ale to asi sposobilo aj to vcerajsie vysetrenie.

bonninka
19. júl 2012

@veraba aha, tak to bych si musela sakra pohnout 🙂 jinak i mě dnes připadá, že se malej málo mrví, mám z toho blbej pocit, ale když ho vyprovokuju, tak se hýbe, možná má jenom spací den 🙂 a pocitově tě něco dole i bolelo, když se ti ten krček spotřebovával?

veraba
19. júl 2012

@bonninka praveze ziadne brutalne bolesti mozno troska podbruskom tak ako keby som mala dostat a krize ale to sa dalo v pohode zvladnut nic strasne a jedine co ma asi najviac bolelo 2 dni panvove kosti to bolo dost hnusna bolest.

bonninka
19. júl 2012

@veraba no tak to já mám už skoro 3 týdny a furt nic ☹ tak nevím, ono se to tam snad nějak samo umoudří, dneska mi zase připadá, jakoby se mi nohy od sebe rozjížděly, tak uvidíme, jestli z toho nakonec něco i bude 😎

veraba
19. júl 2012

@bonninka no mne sa to vlastne zacalo vsetko v 38tt + 3 teraz som 39+2 tak teoreticky sa aj tebe moze zacat skracovart kedy mas poradnu?

ivianocka
19. júl 2012

@stipec26 aj mne tu chybaju nejake odpovede. hodinka odpovedi by bola velmi prospesna. ja som sa pokusala pani jezikovej dovolat a staaale nic:( od pondelka skusam kazde rano, vraj jej vtedy treba volat. a nedviha.

bonninka
19. júl 2012

@veraba normálně bych byla už ráda, ale já cítím pořád dole nějakou akci, ale byla bych ráda, kdyby se to už konečně odrazilo i na tom vyšetření v poradně 🙂 tam jdu až v pondělí, tak snad se do té doby něco stane, nebo třeba už půjdeme rodit 🙂 jinak jak jsi to vyřešila se smlouvou? Byli jste ji už vyplatit, nebo zaplatíte všechno až pojedete rodit?

stipec26
19. júl 2012

@bonninka ja ti odpoviem za seba a antolsku, akurat 2 dni dozadu som nasla v suflicku papiere a zmluvu
zmluvu som mala podpisanu mesiac pred porodom - teda 25.5./ 26.5 (na moje narodky xixi) som podpisala ja a doktorka zmluvu o vybere lekara .....28.5 mi to potvrdili na antolskej, ze suhlasia, aby dany porodnik odviedol u nich ukon... planovany termin porodu bol 10.7., no narodila sa 26.6.

mam pokladnicny doklad z pokladne - datum tam je 25. 6 - takze som tam bola platit zazmluvneneho lekara den vopred /ja som nechodila na poradne do nemocnice, takze to bola zrejme nahoda, ze sme tam boli s muzom to vyplatit)... ale mam tusaka, ze sa to mozno odporuca 2 tyzdne pred porodom to zaplatit

otecko pri porode - pokladna platena 26.6. - takze v den porodu

a ja som svojej doktorke volala hned ako mi zacala odtekat plodova voda
odporucam aj tebe - kedze budes mat doktora zazmluvneneho - volat hned - je jedno ci je 9hod rano alebo 3 hodiny v noci..... aby sa aj on mohol zariadit, pripravit, cas na cestu atd...

inak o 10hod v ten piatok som mala poradnu - a doktorka povedala, ze to este nebude a ze ona odchadza na vikend s rodinou do patiniec na dovolenku - a o 14hod som jej uz volala - teda, ze asi ideme rodit.... rychlo som sa trosku naobedovala, osprchovala som sa, dobalila som sa a o 16hod som isla do porodnice
doktorka tam prisla tusim okolo 17hod a si iba pamatam, ze ma mrzelo, ze som ju odvolala z dovolenky a ona, ze to je OK - ze rodina doma bali a ze to stiha aj odrotit - mala sa narodila o 19hod a ona este stihla dovolenku :D

stipec26
19. júl 2012

aha a este som sa dnes dozvedela:

hlavny vchod na antolskej zatvaraju o 16 45 potom sa da uz ist len cez CP

a teda ano - @cicimon - mala si pravdu - pokladna je 24/7 - teda nonstop

hav
21. júl 2012

@bonninka Tak ja uz mam po tom 🙂 Doobeda som bola este na poradni a vecer som rodila 🙂 Dnes sme mali ist uz domov,ale "vdaka" zltacke sa nam nemocnicny pobyt predlzuje ☹ Tak hadam zajtra... Inac musim vyjadrit veeelku spokojnost s porodom a aj s pobytom na novorodeneckom na antolskej 🙂

nicebaculka
21. júl 2012

@hav gratulujeeem ,,,, ajja sa chystam rodit na antolskej,,, je to tam prijemne a staraju sa o mamicku??? ak mozem vedet ktory lekar ta odrodil??? ja chcemist Mudr. Oravcovi

bonninka
21. júl 2012

@hav tak super, hlavně, že jsi spokojená 🙂 to mě těší, snad to dopadne dobře i u nás. Tak vám přeju, aby vám ta žloutenka rychle zmizela 😎

bonninka
21. júl 2012

@nicebaculka já u něho budu rodit, tak ti potom poreferuju, už jsme byli zaplatit smlouvy a už jen čekáme na porod. Zatím jsem s ním spokojená, všechno vysvětluje, pořád se ptá, jestli mě něco nezajímá, vyšetřuje dost jemně, takže zatím v pohodě, po porodu ti dám pak vědět jaký byl v akci 😎

hav
21. júl 2012

@nicebaculka Rodila som pri sluzbukonajucom lekarovi - pan doktor Dolnopolcek (alebo Dlhopolcek - nezapamatovala som si presne 😉 ) Ale velmi mily doktor,vsetko mi pekne vysvetloval,co sa robi,povzbudzoval,dokonca ma bol aj na novorodeneckom pozriet a skontrolovat sitie,co som bola milo prekvapena 🙂 Na novorodeneckom sa sestricky aj lekari o mamicky velmi pekne staraju - nestrela som sa ani raz s odmietnutim 🙂

nicebaculka
21. júl 2012

@bonninka a kolko si u neho platila,, mne povedal moj GYNO ( to je jeho kamos) ze 200€ ale neviem , a kedy mam ist prvy krat za nim a ohlasit sa u neho ze chcem aby ma odrodil???,,no prosim daj mio vediet,,, budem velmi rada,, som prvorodicka a setko ma zaujiima dost,, a dost sa aj bojim porodu :(... som taky strachoprd....a kedy mas termin??..

nicebaculka
21. júl 2012

@hav jeej no krasa... dakujem ti,,, snad aj to aj ja tak statocne o nejakych 13tyzdnov zvladnem ako ty 🙂 ale bojim sa toho strasne...a mimochodom kolko vazila a merala Sofinka?

bonninka
21. júl 2012

@nicebaculka standardně podle smlouvy je to 300 eur, takže tak jsme to v pokladně i zaplatili. Nechodíš náhodou na gyndu k doktorovi Millymu, nebo k Žáčkovi? Oni tam většinou svoje pacientky posílají 🙂 Já chodím k Millymu a ten mi ho doporučil, tak uvidíme a pak dám vědět co a jak bylo 🙂

nicebaculka
21. júl 2012

@bonninka ano ano,, chodim k Dr. Millymu... aj mne ho odporucil Milly,, je to podla mna super gyno .. a staci ak k nemu prvy krat pojdem v 34tt?? ci treba skor? 😉

hav
21. júl 2012

@nicebaculka Sofi mala 3050g a 50 cm 🙂 A neboj,urcite to zvladnes - ved v nemocnici Ti vsetko povedia,co treba robit a ani sa nenazdas a budes mat babatenko v naruci 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre