Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

keyka
21. sep 2012

@xabri tak to sa tesim ...zapalila si mi iskricku nadeje ;)

xabri
21. sep 2012

@keyka neboj dočkáš sa a ešte budeš s láskou spomínať na tieto chvíle🙂)))Tak držím paste nech je vsetko v poriadku 🙂 🙂 🙂 🙂

lusinda1989
21. sep 2012

@keyka no mne mozno pomoze ten zber jablk 🙂

keyka
21. sep 2012

@lusinda1989 drzim moc palce ;)

lusinda1989
21. sep 2012

@keyka dakujem inak nestretavame sa my na poradni v utorok????

lucia3006
21. sep 2012

@lusinda1989 tak to netuším,ale isté je, že ráno som vstala a utekali sme do pôrodnice... predtým som skúšala všetko, chodenie po schodoch, teplý kúpeľ, dlhé prechádzky - ale možno to bola iba náhoda 😉 bábätko si asi samé rozhodne, kedy je pripravené prísť na svet a my to nezmeníme 🙂 držím palce, nech to máš čím skôr za sebou, viem aké ťažké sú tie posledné týždne... tiež som sa nevedela dočkať...

moncuska
22. sep 2012

@keyka ahoj, spominala si, ze chodis tiez k Dr. Bertoldovej, ja k nej chodim do poradne v piatok, ale potrebovala by som ju zastihnut skor, nevies poradit, ci aj iny den ma poradnu?
Dievcata podobnu skusenost mam, ked som bola na poradni u ineho doktora, lebo moja mala dovolenku, nebol velmi prijemny... Akurat ma vystrasil, ze som otvorena na jeden prst a porod sa moze kedykolvek zacat 😨 Teraz som len zacala 37 tt, tak by maly mohol este chvilu vydrzat. Nestihla som si este zazmluvnit doktorku, ani krv na epi mi nezobrali 😒 Mate skusenost, ci este nejaku chvilu babo vydrzi, ked som takto otvorena?
Niekto sa tu pytal na sitie bez epiduralky, zazila som.. Pichnu lokalne umrtvenie, ale to velmi nepomoze, citila som kazdy steh a z celeho porodu bol pre mna najvacsi brutus prave sitie, ale potom na vsetko zabudnete a je vam to fuk, ked mate vase krasne babo pri sebe 😉

moncuska
22. sep 2012

@lusinda1989 este vraj pomaha sex 😀 mne pomohol pri prvom babatku tzv. Heimlichov hmat, co mi urobila doktorka. Doobeda som bola u nej na kontrolu, trochu sa vo mne posmatrala, dost to zabolelo a vecer zacali kontrakcie, v noci sme utekali do porodnice a skoro rano bol maly na svete 🙂

lopieta
23. sep 2012

Ahojte, tak my to mame uz za sebou 🙂 vcera sa nam narodil krasny chlapcek. Ziadneho lekara na antolskej som zazmluvneneho nemala, rodila ma doktorka Gasparikova, taka mlada baba a zaobislo sa to bez nastrihu. Vsetci na sale bole velmi mili, od sestriciek az po vsetkych doktorov, ktori nas boli pozriet. Porodila som behom 3 hodin, takze super. Na oddeleni sestonedelia su tiez zatial len zlate sestricky.

keyka
23. sep 2012

@lusinda1989 nie nie, ja chodim v stredy

keyka
23. sep 2012

@moncuska no ja tam idem v stredu a hovorila ,ze by tam mala byt, inak sa mi zda ze je tam aj pondelky, ale zas sa jej pomenili tie hodiny tak som si neni celkom ista...a niekto mi spominal ze stvrtky tam tiez je...skus si v pondeok zavolat k nej do ordinacie a urcite ta sestricka presnejsie nasmeruje..ak nemas cislo napis a poslem ti ho v sukromnej poste ;)

moncuska
23. sep 2012

@keyka ak myslis cislo na ambulanciu c.108, tak to mam, dakujem. A v stredu je tam od kedy do kedy? Chcem jej len dat podpisat zmluvu, aby som to mohla odniest na schvalenie, teda ak sa to tak este robi, lebo viem, ze to schvalovanie trvalo 4 dni a mna na poslednej poradni doktor vystrasil, ze kazdu chvilu mozem porodit 😅

katkup
23. sep 2012

@moncuska ahojte, my uz to par dni mame tiez za sebou a rodili sme na Antolskej, mali sme zazmluvnenu dr. Malovu a ju a aj porodnicu mozem kazdemu len vsetkymi 10timi odporucat, maximalna spokojnost 🙂 ja som uz od 35tt bola otvorena na 4prsty a zakazdym mi hovorili, ze uz kazdu chvilu mozem porodit....v 38tt ma aj prijali do porodnice, kde mi urobili asi 3x Hamiltonov hmat a stale nic, tak po 2 dnoch som sa vyprosila domov, ze keby nieco tak bezime ihned do porodnice....vsetci nam odporucali sex, prechadzky, chilli a neviem ake mozne babske recepty, aby sme malickej pomohli na svet, bo uz bola v mojom brusku velka a tak plny ocakavania sme kazdy den sexovali, tato uz bol totalne hotovy, mna uz to s takym bruchom ani nahodou nebavilo a malicka ani presne na termin sa na svet nepytala :D jej sa v brusku skratka pacilo, lenze uz dr. rozhodla, ze jej musia troska pomoct a tak mi v termine nakoniec vyvolali porod a na 30rocnu prvorodicku som porodila cca do 4hodin a to mi nakoniec ani nestihli dat epidural a nasu malu princeznicku som porodila s krasnymi mierami 3750g a 54cm, takze bola na oddeleni najvacsia baba a to nikto nechcdel verit, ze som ju porodila bezproblemov normalnym sposobom a ked mam pravdu povedat, ano, kontrakcie boli ku koncu neprijemne, bo boli coraz castejsie a silnejsie, ale naozaj to nebolo nic hrozneho, naozaj som ocakavala vsetko este dlhsie a viac hroznejsie ;) ani som neverila, ze uz fakt mam po tom a drzim v rukach krasne dievcatko 🙂 kocky, drzim vam palce a babatko stoji za tych par kontrakcii ;)

blackswan75
23. sep 2012

@borka82 scholtz je vyborny lekar, rodila som pri nom mojho posledneho syna a to som si myslela ze doktor u ktoreho som rodila moje dve dcerky je ten najlepsi. A kedze moj gynekolog uz nerodi tak ma k nemu odporucil. Prisla som na poradnu povedala, ze som od neho a ze si ho chcem zazmluvnit, tak sme pidpisali zmluvu a ze na bud poradni ju mam ist vyplatit. To som bola v zaciatku 37tt. V pondelok poradna vysetril ma ze na dva prsty ale ze to este pekne vydrzim, lenze v utorok sa maly malo hybal a v stredu rano skoro vobec. Tak som mu volala on ze zbali a okamzite za nim na antolsku. Urobil sono a s velkym vydychom ze fuuu srdiecko bije. Ale primem gas, lebo vas musim sledovat. Este ze natocime monitor. Ale monitor nevyzeral dobre a maly musel ist von. tak urobil hamiltona, o pol hodku zacali kontrakcie potom klistir a uz ma brali na salu bolo 10,30 tam ma napojili na monitor a stale ma sledoval o 12 mi pustil vodu a 15.05 bol maly vonku. Cely cas bol pri mne , uzasny porod. Nemala som epi, ale dal mi injekcie aby som nemala take bolesti kedze mi tiekol oxitocin. Problem bol v kratkom pupocniku. Ja ti ho mozem iba odporucat, okrem toho ze je odbornik. Je to aj ludsky clovek so srdcom a dietatko nenazyva plodom ale babatkom. 🙂

borka82
23. sep 2012

@blackswan75 dakujem krasne za odporucanie. Ani nevies ako si ma.potesila. Uz som ku nemu objednana do poradne a
a ak mi bude aj pri osobnim kontakte taky sympaticky ako mi je teraz tak si ho zazmluvnime.
Este raz dakujem. 😉

blackswan75
23. sep 2012

@borka82 urcite ti bude sympaticky, je velmi mily a paci sa mi ako vysetruje, ja vobwc tych 300 eur nelutujem , mam doma krasneho zdraveho synceka, a prave jemu vdacim za to ze nespanikaril, a tym ze bol pokojny on, bola som aj ja a to je dolezite, ze ti da pocitit ze si v dobrych rukach 😉

keyka
23. sep 2012

@moncuska no myslim ze okolo 9-10,30 tam bude urcite...teda aspom ja tam chodim na 9tu ;)

andulqa
24. sep 2012

ahojte 🙂

neviete ako to je, ked sa chcem stretnut s konkretnou lekarkou, aby som si ju zazmluvnila, mam zavolat na oddelenie a zistit kedy tam je a prist tam vtedy a pockat kedy bude volna aby som sa s nou porozpravala alebo ako? lebo na stranke antolskej som nenasla ze by robila poradne, tak nie som si ista kao mam postupovat 😅

zuzkag2
24. sep 2012

@andulqa toto presne teraz riesim aj ja 🙂 a vies nejake tel cislo na oddelenie?

andulqa
24. sep 2012

@zuzkag2 neviem, len to co som dala do nasej temy praveze a ty vravis ze to je asi spojovatelka, no skusim zistit, mm sesternica robi na antolskej sestricku, sice na inom oddeleni, ale mohla by sa snad k tomu nejako dopatrat 😖

zuzkag2
24. sep 2012

@andulqa no dobre tak vyskusaj. mozno nam aj tu niekto odpise, ze bude vediet poradit.

cicimon
24. sep 2012

a aku dr hladate?

andulqa
24. sep 2012

@cicimon ja konkretne hladam Dr. Oroszovu 😅

zuzkag2
24. sep 2012

@cicimon ja dlhopolceka

cicimon
24. sep 2012

@zuzkag2 dlhopolcek sa vraj zazmluvnit neda

cicimon
24. sep 2012

@andulqa ja co som chodila na poradne tak take meno som tam nevidela

zuzkag2
24. sep 2012

@cicimon on tak isto ako Oroszova nema este atestaciu, ale vraj je tam nejaka vynimka, ci co...ale tak aspon sa na to informovat, porozpravat sa s nim o tom. aby som sa vedela zariadit, vies.

cicimon
24. sep 2012

@zuzkag2 ja mam dojem ze dr co nerobia poradne sa nedaju zazmluvnit, ale ved zavolaj do nejakej amb. nech ti daju kontakt

lusinda1989
24. sep 2012

baby co si zobrat na prijem zajtra do nemocky ???? som bezradna povedali ze este nemam brat veci pre babatko ale co mam zobrat pre seba??? poradte prosiiim cas letiii :(

lucia3006
24. sep 2012

@lusinda1989 pre seba budeš potrebovať popôrodné vložky, podložky, župan a nočnú košelu, nejakú kozmetiku... pre bábätko plienky a vlhčené obrúsky, oblečenie tam majú erárne, až keď pôjdeš domov, tak ti stačí oblečenie pre malinké ... ja som tam rodila pred mesiacom 😉 držím palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre