Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

evpa
3. okt 2012

Baby, neviete kto je v poradni miesto dr.Malovej? Vraj je do 12-teho na nejakom kongrese.

asocial
3. okt 2012

@zdenin ja som bola prvykrat v 37. tyzdni, resp. 36+1 v poradni na Antolskej...
moj gynekolog mi povedal, ze od toho 37 tyzdna uz do nemocnice...
myslim, ze ani stvrtok nebude neskoro...ja mam porod 15.10. a prvykrat som tam bola 18.9 ak ma pamat neklame...takze da sa...

a ono len cakas..
sestricka, aj teraz aj minuly tyzden vysla von okolo 9 45 a aspon niekolkym, co sme tam boli prve, zmerala tlak, spytala sa na vahu (niektore, co zrejme doma vahu nemaju, sa vazia tam), a skontrolovala moc...nezabudni mat teda moc so sebou...

a potom idete po poradia dnu, ako ste prisli...no teoreticky, vzdy sa niekto natlaci dopredu..vcera tam boli dokonca dve damy v pokrocilejsom veku, ktore tehotne neboli, jedna vsak bola uplne prva v poradi, co je ok, druha sa tam nejako prepracovala🙂

ja stale ani otvorena, krcok pomerne pevny, takze zrejme tak skoro rodit nebudem...

uvidime...

zdenin
3. okt 2012

@asocial aj ja zevraj som este uzavreta. Hlavne ze minule som mala napisani zaznam ze otvorena na spic ci co to. No to poznam take predbehovacne typy.hlavne tie starsie osoby si myslia ze su prednejsie.minule som sedela u diabetologa na krv a som si myslela ze uz nikto nejde tak ze som sa postavila a taka babicka ze este ja idem.no tak ic babi :D je to take blbe ze nechaju cakat tehotnu v dost pokrocilom stadiu tak dlho ale co uz ked maju aj ine povinnosti.mali bi to mat nejak doriesene ze ja teraz ordinujem a ty chod k operaciam :D

asocial
3. okt 2012

@zdenin to mas este cas, ked mas termin az o mesiac...🙂
to spic prsta, to podla robi COPY PASTE z kazdej spravy...to mam aj ja napisane...

ale ako citam v diskusiach, vraj sa to vsetko moze zmenit velmi rychlo a necakane, tak uvidime...

no, inak uprimne, ja to tiez nechapem, preco je to tak..ano, rozumiem, ked ma zazmluvnenu pacientku a ide k porodu..ale inak - neviem, preco su tam hodiny od 8.00, kde to nikde tak nefunguje...dokonca vcera vedla na 26 vravela sestricka, ze zacnu az od 11, potom to zmenila na 10 30

zdenin
3. okt 2012

@asocial no hej mam este cas no ale mozem porodit aj o 2 tyzdne :D no pri mojom stasti sa jej nebude chciet von.ved uvidim no

lopieta
3. okt 2012

@alenkam. Nie, nikto to neriesil. Moj gynekolog toti ordinuje na antolskej, ale on nie je porodnik. Ma ambulanciu v poliklinike. Ale myslim, ze to nie je problem. Je nutne, aby vas odovzdal do nemocnicnej starostlivosti az v den terminu. To mi povedala kamoska gynekologicka 🙂

pedrita
3. okt 2012

Robi Antolska predporodne kurzy? Nikde som sa to nedozvedela..hmm..

lopieta
3. okt 2012

@pedrita ano robi, pani Jezikova, tel. cislo je 02/68673403, treba volat v prcovne dni od 7-7.30. Kurz stoji 7,5€ a ked si zaplatis napr. 2 tak mozes ist 4x, ked 3 tak 6x. Ona je velmi dobra 🙂

pedrita
3. okt 2012

@lopieta a ako prebiehaju tie kurzy, to nie je stanoveny nejaky pocet podla tem....kolko je ucastnicok?

lopieta
3. okt 2012

@pedrita treba si tam zavolat a ona ta priradi do urciteho kurzu, kde ma najviac miest. Kedze sa pripojis k uz nejakemu kurzu, tak zacnes tam kde ostatni prestali a ked vyjde cas tak prejdes uplne vsetko. Ja som bola prvykrat a to sme hned rodili, na dalsiu hodinu sme malli dojcenie a potom znova predychavanie kontrakcii

sisa_h
4. okt 2012

ahojte chodi niektora z Vas do poradne k Dr. Bertoldovej v piatky alebo pondelky? kedy je tam vyhodnejsie ist? Dakujem za odpoved 🙂

wilinkaa
4. okt 2012

@lopieta takže nie je určené koľkokrát tam musím ísť, zaplatím si vždy len 7,50 za každú hodinu? môžem aj len 1-2x? a inak dá sa tam dovolať? pani ježíkovej volám už tretí deň v určenom čase a neviem sa tam dovolať...

lopieta
4. okt 2012

@wilinkaa nie je to urcene, kolko si zaplatis tolko krat rtam pojdes. A v cene toho kurzu je aj bazen pre tehotne vzdy pondelky. Da sa jej dovolat ale len v tom case co som uviedla. Ked to nedviha, tak je mozno chora alebo ma dovolenku. Ja som si kvoli tomu aj budik nastavovala na 6.45 a od 7.00 som vyvolavala az kym to nezdvihla 🙂

anicka245
5. okt 2012

z mojej strany porod na antolskej uz v ziadnom pripade, mam len zle skusenosti, jedine kde bol dobry personal a aj som sa citila ako tak dobre bolo na piatom na oddeleni rizikovej gravidity. Sestricky odtial by sa mali vymenit s tymi co su na sestonedeli, niektore boli fakt des. Celkovy dojem - ak si nezaplatis a mas nejake tie problemy tak si nula a cakas do poslednej chvile. Je to zial realita a kto to zazil podobne ako ja da mi za pravdu. Nehovoriac o ironickych poznamkach niektorych mladuckych "doktoriek" ktore este ani nerodili a mudre boli ako radio. Z celeho mojho porodu som mala dobry pocit len z dr. Scholza, proste konecne tam prisiel starsi lekar a po 10 hodinach trapenia pomohol malemu na svet. Kdezto tie uzasne mlade doktorky mi neustale rozpravali ze no vidite, keby ste si zaplatila epidural... jedina vec ktoru vedeli povedat.
Takze ja vobec nezdielam nazor ze antolska je najlepsia nemocnica, moj dalsi porod bude mimo bratislavu, neviem este kde ale antolska uz nikdy.

asocial
5. okt 2012

@anicka245 joj, nestras, mne sa termin blizi zavratnou rychlostou a idem na antolsku...aj ked, s mojimi skusenostami s lekarmi ti uplne verim..ja si neplanujem zazmluvnovat, pretoze nevidim dovod platit, ako som vyssie spomenula, 300 € mne neznamemu doktorovi....a aj ked lekarka v poradni stale hovori, ze robim chybu, ze nechcem EPI...
ja EPI naozaj nie, je to moj prvy porod, a chcem vediet, ake to je...

no uvidime...potom dam aj ja sem vediet, ze ako som to vnimala ja....a ake to bolo...

ivanka.7
5. okt 2012

@asocial to sa zas neboj, ze by si s epi nevedela ake to je :D neprehovaram ta na nu, ja som ju tiez nechcela, ale po 12 hodinach som za nu bola fakt rada 🙂 nuz, hodinu som si s nou oddychla a potom som si to aj tak odtrpela... ale bez tej hodiny oddychu veru neviem ako by som to zvladla (asi zvladla, ale nechcem si to predstavovat :D).
Tiez som nemala doktora zazmluvneneho a ja mam teda odtial len dobre skusenosti, tak ti prajem, aby si "schytala" rovnako dobry personal, na ktory som mala stastie ja 🙂

borka82
5. okt 2012

Ahojte, prosim vas viete mi poradit kde najdem na Antolskej pokladnu? Idem v pondelok do poradne, ale este pred tym do pokladne. 🙂 Dakujem za pomoc.

misik1
5. okt 2012

Pokladna je v suterene ako prichadzaju sanitky,hned ked vojdes dnu,tak vpravo

oliverka
5. okt 2012

@asocial Ktorá Dr. ti tak odporúča EPI? 😠 Tiež som bola na Antolskej bez zazmluvnenia a EPI a išla by som opäť 😉

bubka35
5. okt 2012

rodila som na antolskej, tazky porod, zazmluvneny lekar a mala som EPI. neviem, ci aj vdaka epi som necitila nic nielen v prvej ale ani v druhej dobe porodnej ziadne tlaky. museli mi tlacit na brucho.....nakoniec sa nam to nejak podarilo zvladnut, avsak nizke apgar skore, tazka porodna asfyxia...v 9 mesiacoch nasledovalo cvicenie vojtovkou nastastie v jednom roku sme motoricky vsetko dobehli🙂ja mam dodnes zdravotne problemy po riadnom natrhnuti a s kostrcou☹ co sa tyka personalu na sestonedeli a novorodeneckom nemam zle skusenosti, boli fajn, i ked sestricky mali so mnou co robit....som vsak sklamana a nahnevana, ze som nepocula prve zaplakanie a ani 2h po porode v boxe nebolo babinko s nami a to ciastocne aj "vdaka" porodnikovi.

borka82
6. okt 2012

@oliverka dakujem

moncuska
6. okt 2012

@sisa_h ahoj, ja chodim k mudr. Bertoldovej v piatok, tazko povedat, kedy je lepsie tam ist. Niekedy cakas dve hodiny, niekedy je to sikovnejsie, chodia k nej totiz aj netehotne pacientky 😉

moncuska
6. okt 2012

dievcata, verim, ze mate niektore zle skusenosti z porodu, ale v kazdej porodnici moze byt dobry aj horsi personal a to co ste zazili na Antolskej, niektora ina mozno zazila v inej porodnici.... Nestraste prvorodicky, ktore to uz maju "za par" a na poslednu chvilu urcite nechcu menit porodnicu, radsej ich povzbudte 😎
Ja som na Antolskej rodila bez epi a dalo sa, ale mala som ju pre istotu vybavenu a mam aj teraz. Tiez som mala pocit, ze niektory personal by mohol mat iny pristup, ale nestazujem sa, vsetko ubehne rychlo a o chvilu ste doma so svojim vytuzenym babatkom 🙂

martynnka
6. okt 2012

@asocial a preco si epi aspon nezaplatis, keby nieco? Ja som to tak spravila, aj ked som ju nechcela a povedala som si , ze spravim vsetko preto, aby som to vydrzala. Ale ked prisli skutocne bolesti, tak som nevahala a chcela som nech mi ju pichnu. Nakoniec som sa vsak otvarala neskutocne rychlo, takze mi len oznamili, ze rodit budem bez epi 🙂 Zvladla som to, co ine mi uz zostavalo 🙂 Lenze moj porod bol ozaj rychly, neviem si predstavit take bolesti niekolko hodin. Ved peniaze ti vratia ak ju nevyuzijes...

kvetinka211
6. okt 2012

@asocial mala som epi a citila som viac nez dost 😀 .. teda neviem si predstavit ze by som mala citit viac ... ale mne asi nezabrala tak ako mala ..
mas ale pravdu ze ak si ju zaplatis tak v bolestiach budes uvazovat inak a skor si ju das nez nedas ... ak si ju nezaplatis, tak mas istotu ze ju nedostanes 🙂 mozno si budes za to aj nadavat, ale po porode budes rada ze to islo aj bez epi ...
no ja si ju zaplatim aj nabuduce a uvidim, mozno to bude tentoraz lepsie

wilinkaa
7. okt 2012

dievčatá, ktoré ste už na Antolskej rodili, po koľko postelí je na izbách a sú WC a sprcha tam, alebo treba chodiť na chodbu? (myslím normálne izby, nie nadštandard)

evaakiki
7. okt 2012

ja som tam rodila a v pohode, na izbe sme boli 2 a sprchu a vecko sme mali 2 izby spolocne, nebolo treba chodit na chodbu.

pravvitra
7. okt 2012

Baby, chcem sa spytat, ako je to s prvou navstevou na Antolskej? Momentalne som v 33tt (32+2) a este 29.10 mam mat poslednu poradnu u svojej gynekologycky. Ale ta mi spominala, ze ked mam vybraneho nejakeho svojho porodnika, mozem sa s nim dohodnut a ist rovno k nemu. Ja ale nikoho nemam a 29.oktobra, ked pojdem na poradnu, uz budem 35+3, cize v 36tt. Takze pojdem na Antolsku asi az v 37tt. Chcem sa spytat, je potrebne si doniest v ampulke moc? A ako tu citam, je asi najvhodnejsie prist skoro rano, aby som mohla ist dnu na vysetrenie medzi prvymi, vsak? Da sa k nejakemu lekarovi aj telefonicky objednat na konkretny cas? Vobec neviem, ako to tam chodi, este nikdy som tam nebola. Vdaka 😉

asocial
7. okt 2012

@pravvitra v 37tt staci...ja som pisala vyssie, 3.9 som bola u svojho gynekologa a o dva tyzdne potom, co bol 37tt na antolskej...
moc si prines so sebou....
no, zrejme na konrektny cas sa neda...to by som brala urcite...

mozno, ak dakoho zazmluvnis, ta zoberie skor, ale moja kamaratka napr. mala dojst o 8 a zobrali ju az o 10, takze skor nie ako ano

lusinda1989
7. okt 2012

tak ja som tiez rodila na antolskej bola som aj na piatom na rizikovom a nemozem ani na jedno oddelenie povedat ani kriveho slova. No mozno na zly pohlad jednej spiacej sestricky (v noci mojho porodu ktora spala na lozku kde sa robil monitor a kedze mi zacali kontrakcie sa musela zobudit a uvolnit mi tu postel aby mi mohli spravit monitor) Na porodnej sale boli vsetci neskutocni ako mi pomahali po psychickej stranke. Naozaj boli neskutocne super. Na oddeleni sestonedelia tiez nemozem povedat krive slovo no mozno na pani co chodila pred vizitou gynekologickou a ta bola cela sup sup .... inak maximalna spokojnost. Ak pojdem rodit urcite pojdem na antolsku znovu. Podotykam doktora som zazmluvneneho nemala a epi som najprv nechcela ale nakoniec som stastna ze som si ju dala lebo bez nej by som malu asi nevytlacila. Takze ja len maximalna spokojnost.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre