Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

clea1
11. okt 2007

petrulka, darí sa nám dobre,ďakujem. sme zdravučkí, pekne rastieme a briberáme. Zajtra ideme do poradne, ale určite bude mať už vyše 6 kg. S Dubčákovou budeš veľmi spokojná aj s epi. V podstate je pravda, že sa akýkoľvek lekár o teba postará, ale takto vieš kto, poznáš ho, on pozná teba. Veď akého koľvek lekára si vyberáme, tek prečo toto nechať na náhodu. určite to nie je zbytočné. Znovu by som si zazmluvňovala túto doktorku. Ja som tiež mala plný kufor 🙂 a ešte kopec vecí mi do odchodu nosili. držím palce aby si bola čo najrýchlejšie fit 🙂 a mala Emušku pri sebe, všetko dobré

dancas
11. okt 2007

Ahojte babeny, ja mám termín v novembri a vyzerá to na cisársky - ste tu niektorá po cisárskom na antolskej? Ak hej, napíšete mi, ako to tam prebieha? Aj cisársky aj po ňom? Díky, Dana

petrulka
11. okt 2007

dakujem clea, si mila. 🙂 aj ja dufam, ze vsetko pojde tak ako ma a obe budeme v poriadku. s doktorkou som spokojna, chodila som k nej aj pred otehotnenim a aj po porode budem, je fajn. prekvapilo ma ale, ze poplatok za otca pri porode som nemohla zaplatit spolu s epi, ale az v den porodu, na kramaroch sa to moze zaplatit vopred.

rybka78
11. okt 2007

ahoj dancas, ja som po neplanovanom cisarskom, ktory je trosku odlisny od planovaneho, kedze som "porodila" som v celkovej narkoze a malinku som videla az na izbe, kde mi ju doviezli asi hodinu po porode. ty si uvidis babo priamo na sale, ak budes umrtvena len od pasa dolu. v den porodu a ten nasledujuci ti babo donesu len na kojenie, potom ho budes mat u seba stale. na druhy den po porode pojdes so sestrickami do sprchy (ak budes vladat, tak hned rano okolo siestej). budes zacievkovana kvoli odvodu mocu a budes musiet pit vela fenikloveho casu, co ti donesu sestricky. dostanes niekolko infuzii a podstupis odtucnovaciu dietu 😉 , kedze prve dni ti nedaju nic jest. ak si dobre pamatam, tak druhy den po porode zacnes s kasovitou stravou a potom sa to bude zlepsovat. 😎 priprav sa na problemove vstavanie z postele a chodenie s ohnutym chrbatom, ale stav sa ti bude rychlo zlepsovat. mna keby sa niekto opytal kratko po cisarskom, ci by som chcela este jeden, tak poviem v ziadnom pripade a nechapala som kocky co chcu rodit cisarskym, ale s odstupom casu to az take strasne nebolo... 🙂 tych par dni nepohodlia sa da vydrzat a velmi rychlo na ne zabudnes.
drzim ti palce a nech ti porod dobre dopadne. 🙂 😉

clea1
11. okt 2007

petrulka,aj mňa to platenie prekvapilo, v pokladni (taká staršia) mi povedala, že to má prísť zaplatiť manžel v deň pôrodu, že to nemôžem platiť 2 mesiace dopredu, lebo im to nesedí v kase. Keďže sme to ale nechceli platiť v deň D, tak som to bola zaplatiť pár dní pred pôrodom, aby im to v mesiaci sedelo, zastihla som takú mladú, ktorej som to bez problémov a rečí zaplatila. Prípadne pošli manžela. Na sále ich zaujímalo potvrdenie, nie dátum 🙂

petrulka
11. okt 2007

clea este by som mala na teba jednu otazku, co sa tyka nemocnicnej stravy? da sa jest, alebo si mam kazdy den nechat nieco priniest?

c.e.r.t.i.k.
11. okt 2007

ahojte babenky,

tak ja mam termin 14.10. Dnes som bola u dokiho a malej sa nejako nechce, vraj ak sa nic nestane do 19-teho tak ma hospitalizuje. Mam malo plodovej vody ale prietoky aj velkost su OK, tak ze to nebude surit.
Ja uz som na Antolskej rodila pred 3 rokmi a bola som spokojna, tak dufam, ze to pojde aj teraz dobre. a co sa tyka zazmlivnenia doktora? Prvy krat som ho mala "dohodnuteho", lebo vtedy sa este nezazmluvnovalo, ale kedze som rodila v nedelu, tak bol akurat niekde mimo, tak ma odrodil velmi zlaty doktor, ktory mal sluzbu a neviem ani jeho meno a uz som ho viac ani nevidela. teraz mam doktora zazmluvneneho, a je vidiet, ze robi aj to co by nemusel, ale mam taky dojem, ze on je proste taky. Tak si myslim, ze ak doktora zazmluvneneho nemate, tak sa nemusite nicoho bat a nemusite mat ziadne mindraky, ze by sa o vas nepostarali tak ako by sa mali.

tak to je zatial vse, uz je toho aj tak dost.
drzte sa

c.e.r.t.i.k.
11. okt 2007

petrula, ja som mala pred tromi rokmi nadstandard a dalo sa vyberat z troch jedal ale bolo to onicom, lebo ja som alergik a velmi som sa bala aby aj maly nebol, tak som si jedlo nechala nosit. Ale asi jedine co ma k tomu doviedlo, bolo to, ze primar novorodeneckeho na prednaske povedal, ze by sme nemali jest okrem ineho ani paradajkovu polievku a to bolo prve co mi doniesli. No ale v maji som tam bola na amniocenteze a strava bola OK, a aj chutnaaaaaa!!!

dancas
11. okt 2007

Ďakujem Rybka78, prosím ťa, ako je to s kojením: pomôžu mi s prvými priloženiami? Predpokladám, že to bude možné iba v ľahu, nejako...budem sa môcť pretočiť na bok alebo budem úplne odstavená? Po cisárskom sa ostáva v nemocnici okolo 7 dní, že? Mám si doniesť niečo, čo by mi v niečom pomohlo? Keď bude cisársky plánovaný, naplánuje a urobí ho lekár z poradne/prípadne zazmluvnený alebo kto má službu na cisárske? Ale to mi skôr asi povie v poradni...

rybka78
11. okt 2007

dancas, babatko ti donesie laktacna sestricka, ktora je velmi velmi zlata, prilozi ti ho a skontroluje ci je prisatie v poriadku. tiez ti porozprava zopar veci o kojeni. trosku sa poleziacky otocis na bok a prilozi ti babatko. prvykrat ho budes mat asi tri minutky. u nas nebol ziaden problem, malinka sa prisala okamzite a papkala...
mna prepustili na 5 den(skor urcite nepustia). prepustenie zavisi aj od hojenia rany a od stavu babatka (ci napr. nema zltacku).
mne robil cisarsky zazmluvneny lekar (bola som s nim nadmieru spokojna a aj jazvu mam vraj peknu 😀 ). ak nemas dohodnuteho doktora, tak ti ho urobi ten, kto v dany den robi cisarske.
podla mna ti netreba nic navyse oproti klasickemu porodu. budes rada, ze sa vobec postavis. 😎 a ak zistis, ze ti nieco chyba, vsak ti to polovicka donesie 😉
nic sa neboj, na Antolskej su perfektni lekari aj sestricky. mozno nebudu mat vela casu nazvys, ale ked sa ich opytas, urcite ti odpovedia na tvoje otazky. 😉

dancas
11. okt 2007

rybka78 a ak môžeš, koho si mala lekára? Rozmýšľam, či si mám alebo nemám zazmluvňovať, ešte k nikomu nechodím...Bola si na bežnej izbe alebo na nadštandarde? Máš s ňou skúsenosti? Možno by sa hlavne tých prvých pár dní hodila návšteva na izbe..

dancas
11. okt 2007

a ešte - ďakujem, dosť si ma svojim prístupom ukľudnila, lebo priznám sa, ja nie som zástanca cisárskycha tak keď som sa dozvedela, že ma asi čaká, podlieham panike...Ale ako ťa tak čítam, všetko sa dá...ďakujem.

certica
11. okt 2007

hlavne, don´t panic! 😲 😀 pokial ta mozem ukludnit dancas, vazne to nie je nic hrozne a ja si zas nezvyknem zbytocne vymyslat

clea1
12. okt 2007

petrulka, čo sa týka stravy, tak ja som vegetarianka,tak ti moc neporadím. takže aj keď som mala nahlásenú vege stravu, museli mi aj nosiť. Nie všetko som mohla jesť. Nejem biele pečivo,nátierky, tak potraviny na raňajky mi priniesli z domu. Ale to čo som mohla zjesť, bolo vcelku chutné.

fenrirka
12. okt 2007

baby na Kramaroch vraj je stale krv v sprchach a aj na zachodoch ako je to na antolskej??

rybka78
12. okt 2007

dancas, mala som zazmluvneneho MUDr. Rozemberga. 🙂 a urcite sa neboj, zvladnes to ako x zien pred tebou a x zien po tebe. 😉
bola som na obycajnej izbe a kedze nevladzes chodit, pustia prve 2-3 dni navstevu za tebou na izbu.

fenrirka, neviem ako su toalety a sprchy na Kramaroch, ale na Antolskej maju 2 izby spolocnu sprchu aj WC, takze to zavisi od hygieny mamin, ale s nicim podobnym som sa nestretla a ani som o tom nepocula. na Antolskej upratovali pocas pracovneho tyzdna 2-krat denne, cez vikend len raz. no v kazdom pripade odporucam jedny slapky do sprchy. 😉

fenrirka
12. okt 2007

dakujem rybka
to o tych sprchach som si precitala v teme kramare vies,najprv som bola rozhodnuta ze pojdem tam no potom ako som chodila do ambulancie pre rizikove tehu som si to rozmyslela

ivec79
14. okt 2007

Ahojte dievcata, ja len pridam svoj nazor na Antolsku: V prvom rade chcem naozaj vyzdvihnut pristup Dr. Dubcakovej od neskoreho vecera, ked mi ochotne poradila co robit, ked mi hodinu pred polnocou odtiekla doma plodova voda a ako rychlo bola pri mne rano uz v nemocnici a hlavne nezabudla, ze tam ma rodicku, ktoru videla jedenkrat v poradni, pretoze moje babo prislo na svet skor o 2 tyzdne. Jej starostlivost pokracovala az do pol jednej obeda kedy prislo moje vytuzene babetko na svet. Vdaka Dr. Dubcakovej a celemu timu, ktori bol 31.5.2007 na sale je moj pocit z pôrodu nanajvys pozitivny. Dokonca boli tam aj dve praktikantky, ktore starsie sestry viedli k tej najlepsej starostlivosti o rodicku. Vsetky sestry i Dr. Dubcakova v ten den, urcite aj kazdy iny den plnili svoje poslanie pomahat, zaco im patri velikanske DAKUJEM a taktiez chut mat v buducnosti dalsie babetko!!!

rybka78
15. okt 2007

ahojte, neviete nahodou kde sa chodi na Antolskej na sono obliciek s babatkami?

dancas
17. okt 2007

rybka78, ďakujem, si zlatá..Ešte mám jednu otázku: ako je to s manželom pri pôrode? Je mi jasné, že pri cisárskom nemôže byť,ale keď je po, tak aspoň on bude môcť byť s bábätkom, nejaký ten čas, nie? Aj keby som ja bola po celkovej anestéze ako ty, však? Alebo mu ho nedajú? Keby to bola len lokálna, tak to sme asi spolu všetci tie dve hodinky..ja len predpokladám...

rybka78
17. okt 2007

dancas, neviem ako je to pri planovanom cisarskom. moj manzel cakal v miestnosti, resp. na chodbe pred operackou. na chvilocku mu malinku ukazali, aby urobil par fotiek a potom ju hned odviezli do inkubatora (tiez ju v nom mohol odfotit). a babatko vezu do inkubatora aj po normalnom porode. manzela k tebe pustia po prevezeni na pooperacnu izbu len na chvilku aj po lokalnej anestezii. predsa len je cisarsky operacia... bez ohladu na to, ci je robeny v lokalnej alebo celkovej anestezii. aspon tolko info, co mam ja. 😉

ajuskamimi
18. okt 2007

DANCAS ja som tiez po cisaraku, viac menej planovanom. Mala som ho spinalne, cize bola som pocas operacie pri vedomi a bolo to super.

BABY ja sa chcem opytat, neviete mi poradit, ci na Antolskej su iba poradne, alebo napr. Dr. Dubcakova tam robi aj ambulantne, teda ci sa tam da k nej chodit aj ako ku gynekologicke, alebo ku niekomu inemu na Anotlskej. Kamoska si zhana gynekologa a v tomto jej fakt neviem poradit.

jujka
18. okt 2007

Aj ja sa pridávam som spokojná s pôrodnicou hlavne so sestričkou Belešovou ktorá ma skoro odrodila.aj s celým oddelením na JIRSke a oddelenie pre predčasne narodené bábätka je super, 🙂 ale na šestodedelí by maly vymeniť sestry.nerobia nič iné ako jedia a telku kukajú 😠

kukenzi
20. okt 2007

ajuskamimi len nech nejde ku kollarovi 😀 😀, to je taky spiaci princ.

certica ja chcem ist ku havaldovi, aj ked on je vraj len klinicky, mam na neho cislo, kedze som uz po 600nedelnej kontrole, dalsia o pol roka, tak to budem riesit potom.... dostala som sa k nemu omylom 😠, odporucila mi ho kamoska.... nikdy viac, ale kedze som tam nikoho nepoznala, uz som to pocas tehotenstva neriesila

ked som bola asi v 38tt, tak sa ma pytal, ze ako sa citim, povedala som, ze super, len kto to dieta vytlaci.... odpoved mojho gyndosa: "vsak vy ho rodit nebudete, bude ho rodit porodnik"...... no chapete, to povedal ale riadnu chujomerovinu, ze? .... no a nakoniec nam maleho doniesol bocian 😀 😀

monkula
20. okt 2007

Kukenzi, tak tou vetou že bábo bude rodiť pôrodník, si ma šokovala. Aroganťák nechutný, fuj.

Mňa k nemu pri Jarkovi poslala moja gyn., keď som ho uvidela, tak som sa sestričky rovno spýtala, či tam nie je niekto iný,tak veľmi mi bol nesympatický... 😀 😀 😀 tak som si vždy radšej vysedela radu k MUDr. Nižnanskej, to bolo ešte na Zochovej...

No a na Antolskej som chodila do riz. poradne k Lattákovej a dozeral na mňa aj Paldia, keďže jeho žena je moja gyn., 😀 😀

certica
20. okt 2007

kukenzi, "ftipny 😎"

verulka
20. okt 2007

certica, uvazujes o nadstandarde? Ja totiz nie, a dost divne na mna kukali 😖

certica
20. okt 2007

verul, kto na teba divne kukal 😕? ja este neuvazujem ani o porode, ale mozem ta ukludnit, ze sa da v pohode aj na normalnej izbe. sice som 7 dni nespala 😀 , ale inak super 😀

verulka
20. okt 2007

jaaaj, tak to mne nehrozi bez ohladu na izbu 😀 moje bababtka spia 6hod po porode a potom az ....no comment 😎 to tuto moje zname a tak... i ked mne momentalne opat hrozi vtah, pripadne nejaky hypac 😀

certica
20. okt 2007

ved tiez nemam dojem, ze by som na nadstandarde spala, jedine ze by mangel kojil

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre