Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katrin
23. jan 2007

diddi, myslím, že pri pôrode budeš mať hlavu plnú iných myšlienok, ako to, kto tam všetko bude.. Bude ti to jedno.. Ja som rodila u Dr. Janáča, a primára Scholtza, boli tam ešte dvaja doktori, jeden anesteziolog a jeden gynekolog, ďalej asi dve sestričky a sanitár... Rodila som cisárskym a fakt mi bolo jedno, kto je v sále, len aby všetko dobre dopadlo s detičkami 😉

marse
23. jan 2007

diddi prepac ty este len budes rodit a koho budes mat? mas zaplateneho odbornika?

certica
23. jan 2007

ono katrin, kazda sme ina. mne osobne by nevadila asi ani cela armada

katrin
23. jan 2007

certica, šak jasné.. ale myslím, že pri pôrode nemyslíš na to, kto tam všetko je 😀

certica
23. jan 2007

katrin, keby som rodila prirodzene, tak uz asi total nie 😀

certica
23. jan 2007

teda myslela som, ze by mi to total nevadilo a bolo fuk

katrin
23. jan 2007

mne to bolo úplne jedno, pretože som len čakala, kedy ich zo mňa vytiahnu... 😲

alexandra
23. jan 2007

Mne to bolo rovnako totalne fuk, vedla bola dalsia mamina s muzom, ja vo svojom boxe s muzom, Scholdz, Rozenberg, Malova, 2 porodne asistentky, 3 sestricky a nejake co sa zaucali a bolo mi to krasne jedno kto tam je, oni to vidia niekolko krat denne 😉

diddi
23. jan 2007

ja chodim na poradnu k Niznanskej...je strasne super!!! a rovnako chcem aj pri nej rodit...dufam,ze mi to vyjde...lebo vraj byva mimo BA a ked to na mna pride, tak veru neviem ci dobehne....
katrin, ako to je, ked mam zaplateneho porodnika a proste uz musim do nemocnice, ja mu zavolam, alebo mu bude niekto z nemocnice volat, ked tam budem?

katrin
23. jan 2007

diddi, nooo... ja som sa nestihla dohodnúť s pôrodníkom. V prvej poradni som bola 08.11 u pôrodníka. Pozrel sa na mňa, povedala som mu, že by som chcela u neho rodiť, on na to, že dohodneme sa... Tak ja reku dobre, on na to, dojdite o 2 týždne do poradne. 10.11. o 02,00 ráno mi odtiekla voda, tak ja v panike som mu volala, že čo... Samozrejme, som ho zobudila. On na to, choďte do pôrodnice, kolegyňa, kt. má službu vás príjme, pozrie a rozhodne že čo a ako... Ja som ešte ďalšie 3 dni ležala v pôrodnici, cisársky bol naplánovaný na pondelok ráno, lenže v nedeľu večer sa to už nedalo vydržať, tak sa Dr. Janáč rozhodol, že ideme na to.. S pôrodnikom som sa nestihla dohodnúť. Potom som sa s ním rozprávala a on mi hovoril, že v podstate som ho nemala volať, pretože aj tak kým sa rozbehne pôrod, je času.. To znamená, že ideš normálne do pôrodnice a tam im oznámiš, že máš dohodu s doktorkou, oni by ju mali zavolať. Ale veď ona ti to všetko povie 😉

katrin
23. jan 2007

diddi, pochybujem, že porodíš povedzme do pol hodiny od odtečenia vody, takže je času volať pôrodníkovi. Stačí len fičať do nemocnice a oni to všetko vybavia za teba

diddi
23. jan 2007

fakt katrin...tak to je ok...Niznanska je ale z Budmeric ☹ ...ja uz teraz panikarim 😠 🙂 ...jasne,ze vsetko bude inak, aj ked si to naplanujem...inac robila mi ultrazvuk a povedala, ze nie je dovod ma posielat na geneticke testy a suhlasi so mnou,ze nechcem amnio. Ja verim babätka, ze su zdrave a stale si ich hladkam 🙂 len dufam,ze ten ultravuk na 5posch. nie je z roku pana, lebo ked som chcela vediet pohlavie, tak mi povedala,ze tento ultrazvuk nema taku rozlisovaciu schopnost....mne vsak mamin lekar - od ktoreho mam vsetky fotky v albume povedal uz pred vianocami,ze na 90% je to chlapec a dievcatko..tak dufam,ze tie hodnoty, co merala na ultrazvuku, boli vzhladom na stroj...ok

4a
24. jan 2007

katrin,
to tě jako 3 dny nechali neodrozenou, když ti odtekla voda?!!!! Tak to je teda brutál!!!!!!!

dorotka
25. jan 2007

4a pokial viem katrin naschval zadrziavali porod aby stihli napichat injekcie na plucka a na to treba cas takze to bolo pre zdravie malickych kedze sa pytali na svet skoro
kocky chcem sa spytat ci neviete kedy je aktualna prednaska pre oteckov na antolskej bude to nasledujuci pondelok?

4a
25. jan 2007

dorotko,
píchají kortikidy. A jsou to snad 2 dny. Ale dorozvoji plic, se dá pomoci ihned po narození vstříknutím rovnou do plic. Jenže tento lék je drahý a konkrétně na Anatolský si vybírají komu ho dají. A nechat dítě tak dlouho bez plodové vody, či když jí je málo..... naschval, zeptej se doktora na možné rizika. 😖 a co se může stát 😖

lucqa
29. jan 2007

Ahojte dievcata,
mna porod este len caka a uz sa mi cas krati. Zatial som na predporodnu poradnu dohodnuta s Mudr. Dubcakovou. Bola som u nej na sone a rovno mi navrhla, aby som sa ohlasila, ked bude cas 🙂 A ako som tu citala, tak porod u nej je pekny zazitok 🙂
Rada by som rodila bez zmluvneho doktora, nech ma odrodi ten co tam zrovna bude, ale cim blizsie k terminu, tym viac rozmyslam na Dr. Dubcakovou.
Mali ste dohodnutych zmluvnych lekarov, alebo ste rodili u toho kto mal prave sluzbu? Poradte mi.

adetka
29. jan 2007

ja som mala zmluvneho porodnika... Doc. Korbela z I. porod./gynekolog.... a som rada, ze som si ho zazmluvnila... 🙂 tiez som sa bala, ze narazim na nejakeho nervaka, pripadne, ze budu mat vela rodiciek... a ku mne budu iba zabiehat a nechaju ma napospas... moj zazmluvneny porodnik sa mi venoval... pocas prvej doby porodnej prisiel asi tri razy... a zakazdym skontroloval a upokojoval (aj ked to nebolo potrebne)... a pocas druhej doby... bol stale ibe pri mne... a bol velmi mily... dodaval mi odvahu, upokojoval (co bolo pre mna velmi dolezite nakolko som rodila bez manzela)... rozpraval co a ako bude prebiehat... a po porode ma pocas pobytu na sestonedeli bol zo trikrat navstivit... pozrel, poradil... dokonca aj mojm spolubyvajucim vysvetlil, ked potrebovali nieco vediet... a zavideli mi ho 😎 ... takze tych 7.500 korun vobec nelutujem... ale ty sama musis vediet, co chces... ci si veris, ze to zvladnes s hocijakym porodnikom...

natana
30. jan 2007

mamičky, chcem sa spýtať ako je to s odsávačkami, ked si prinesiem vlastnú. Majú tam aj sterilizátor, alebo si mám priniesť svoj? Ak áno, ja mám ten do mikrovlnky, je tam k dispozícií?

laura11
31. jan 2007

caute baby, rada by som sa zapojila, som v 28. t.t. a zaujimalo by ma, ci ste niektora rodila s epiduralom na antolskej a u ktoreho doktora, nie vsetci to totiz uznavaju

pipo1777
31. jan 2007

Ahoj natana,ja keď som bola v nemocnici tak tam baby mali vlastné odsávačky ale sterilizátory som tam nevidela chodili tuším do kuchynky ku sestričkám a oni im to asi sterilizovali.Však v najhoršom ti sterilizátor donesie manžel na druhý den.aj tak hneď nemáš tolko mlieka.nebóóóój

danii
autor
31. jan 2007

natana, ak potrebujes - lebo to vlastne dopredu nevies - tak ti odsavacku pozicaju 😉 mne pozicali, no kedze som mala strasne vela mliecka nestihala som tak mi manzel bol kupit elektricku.
a tam mi to aj vysterilizovali, proste ak nieco budes potrebovat, poskytnu, pomozu 😉 su velmi mile a zlate tie sestricky.

danii
autor
31. jan 2007

lucqa, urcite zmluvneho 😉 🙂

natana
31. jan 2007

pipo,danii diky. ja len viem, že pred piatimi rokmi mi požičali Ale len piestovu a s tou mi to nešlo, tak som sa trápila v sprche ručne. Takže teraz som si kupila Avent, tak dufam, že to pojde.
danii a dala si sestričkám aj nejakú bonbonierku, alebo kavu? Lebo viem, že ked dostanú pozornosť tak bývajú milšie?

danii
autor
31. jan 2007

natana, maju tam rucne odsavacky avent, bola som spokojna 😉
a nedali sme nic, len pri odchode tusim 2-3 nejaku bonbonieru a manzel priniesol z roboty v krabiciach pera. potesili sa a rozdelili si😉 a neboj, budu na teba mile aj bez toho. ale ak chces nieco dat, tak az potom a podla toho kto sa bude o teba najlepsie starat 😉 🙂

certica
1. feb 2007

natana, sestricky boli strasne zlate, ci uz na seston., novorod. aj na riz. ja som im tiez predtym nic nedavala az tesne pred odchodom som im nechala asi 25ks cokolad, nech sa rozdelia. ani to nechceli zobrat, ze ci som sa zblaznila a neviem, co s peniazmi. 😲 😀 . ja som to tak ale citila, fakt boli uzasne 🙂
a sterilizator netreba

natana
1. feb 2007

diky baby. potešili ste ma.

luciaj
5. feb 2007

ahojte kocky, viete mi niekto povedat nejeke referencie na dr. Lipovsku alebo dr. Malovu z Antolskej? dakujem

olajcova
5. feb 2007

Lucqua ahoj.Ja som mala dohodnutú doktorku Dubčákovu.Volala som jej ráno o plo 4 že štartujeme a za 10 min mi už volala že kde som že ma tam už čaká.
Ja som sňou bola velmi spokojná, nesmierne.Prvá dcérka sa mi narodila v Pod.Biskupiciach vakuoextrakciou 😠 nástrih až po zadok 😝
a druhú som rodila minulý rok v júli u Dubčákovej, to bol tak krásny pôrod, naozaj krásny, mala som 2 stehy, ani nebolu potrebné ale tak radšej.Ak máš otázky ohladom Dubčákovej môžeš mi napísať olajcova@azet.sk

alia110
6. feb 2007

Ahojte...no na Antolskej som rodila v Novembri 2006 tzn. nedávno....čo si treba priniesť?....všetko pre seba, aj vložky, nepremokavú podložku na postel, wc papier...pre dieťatko až keď pôjdeš domov....malú mi v roku 2003 obliekali krásne, ale teraz malého mi obliekali jak cigána z cigánskej osady, takže som si aj tak dala priniesť vlastné veci. A samozrejme plienky.....tak ako inde.

lucqa
9. feb 2007

Ahojte, dakujem Vam za rady 🙂
Po skusenostiach a radach som uz rozhodnuta rodit len zmluvne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre