Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ena
18. dec 2007

hellosona: hej, povozia ta na posteli s kolieskami 🙂

hellosona
18. dec 2007

ena: tak sa povozim 😀
tebe sa to uz pomalicky blizi... ako sa citis?

fenrirka
18. dec 2007

dnes som bola v poradni a pre istotu aj na tych predoperacnych vysetreniach
...no a dozvedela som sa pre mna smutnu spravu ze ak by som chcela epi,tak by som musela prist zajtra,lenze ja som dnes musela ist k priatelovi no a na buducu stredu je sviatok........... 😢 😢 fnuk tak si to odtrpim

hellosona
18. dec 2007

fenrika: a inokedy sa to neda? 😕 to vysetrenie robia len raz za tyzden? myslis nejake odbery, alebo nieco?

ena
18. dec 2007

hellosona: zatial celkom ok na to, ze o cca 2 tyzdne termin, dnes sme sa po poradni isli este s malym flakat do avionu a ikea a dosli sme domov o pol 5tej 🙂

fenrirka: neboj, zvladnes aj bez epi.. my sme mali potom z toho srandu, lebo baba co rodila vedla, tak jej dosli dat EPI, lenze ty na vedlajsi box nevidis, maximalne nieco pocujes, tak som si potom povedala, ze podla toho, co sa ozyva od vedla s epi, co budem robit ja bez epi a nakoniec v pohodicke a o den dva som sa od tej baby dozvedela, ze nakoniec ani ona tu epi nemala, lebo sa im ju jej nepodarilo vpichnut..

fenrirka
19. dec 2007

hellosona-ano len raz za tyzden ,aj mne sa to zda byt hlupe ze preco len v jeden den..by mali byt ustretovejsi ked chcu za to 2500,-
doktor mi povedal ze musim ist na predoperacne vysetrenie keby som nahodou isla cisarskym...no a v tom predoperacnom je aj vysetrenie krvy co by vlastne potrebovali aj na tu epi...tak nechapem naco to takto komplikuju

Ena-kiez by si mala pravdu...a to sa picha niekam do chrbta nie??Tak to asi nebude prijemne...a co bolo pre teba najbolestivejsie???

katullka
19. dec 2007

Fenrirka, na to aby si dostala epi musis hlavne absolvovat poucenie (ak si este nebola) a vraj Ti daju peciatku do knizky. Bez toho Ti epi nepichnu, ked to nebudes mat vybavene. Epi sa picha do chrbta, ale vraj to neboli. No je pravda, ze je rozdiel v anesteziologoch, niektory vedia pichnut dobre ini horsie. Musi to byt spravne nacasovane a v spravnom mnozstve, aby to nezastavilo kontrakcie. Ak by si isla cisarskym, tak by Ti dali pravdepodobne spinal (lebo epi pomaly zabera), to je trosku ine. Pri epi je vsak vyhoda, ze Ti zavedu kateter a po porode Ti mozu cez neho podavat lieky od bolesti. Spinalka je jednorazova.

ena
19. dec 2007

fenrirka: neda sa povedat ze najbolestivejsie, ja mam asi dajaky divny prah bolesti 🙂A to mas aj tak taku bolest, ze pride, odide, pride odide s kontrakciami, akoze ine, ako ked ta v kuse boli zub 🙂
Ale asi najmenej prijemne sitie, lenze to j uz az nakoniec, takze to sa da 🙂
ina, ja mudra, som boal vcera v poradni, ale nepozela som si hned na dverach, ze ako je poradna vo stvrtok a piatok...

hellosona
19. dec 2007

no ja som bola dnes na poradni, u dr. dubcakovej ( bola fakt velmi, velmi mila 😵 ) a povedala mi, ze sa zacinam jemnucko otvarat, takze tak... povedala mi, ze mozno o tie 2-3 tyzdne by to mohlo byt... lenze na odbery kvoli epi ma objednali az na 2.1., co sa mi zda neskoro...
skusim ist zajtra ukecat mojho obvodaka, prip. gyndosku, ci by mi tie testy nespravili oni... dufam, ze mi to urobia, lebo ja moc bez epi nexcem. ja viem, kazda bolest sa napokon da vydrzat, ale ked mam takuto moznost, xcela by som tu epi vyuzit....

fenrirka
19. dec 2007

katullka-vysetrenia na epi robia len stredy,tak isto by som mohla ist na to poucenia ale az 2.a to je den po termine,takze uvidim ako mi to vide
ena-ja si neviem predstavit ako to sitie zvladnem..to nedavaju vobec nic proti bolesti????sak ich tam roztrham 😀

ena
19. dec 2007

fenrirka: neboj lokalne znecitlivia, aj keby si epi nemala 🙂 sa zbytocne stresujes 🙂

monkula
19. dec 2007

fen, znecitlivia to, aj to bolí, ale ver mi, že sa Ti vyplaví taký adrenalín, že to ani tak veľmi vnímať nebudeš a tiež budeš myslieť na miminko, na to, že to už máš za sebou, a na tisíc iných vecí a ani sa nenazdáš a je došité... 😀 😀

dadka212
19. dec 2007

Fenri mňa bolel iba ten posledný steh 😉
A pôrod sa bez epi zvládnuť dá...ja mám veľmi nízky prah bolesti a vydržala som to a to som mala kontrakcie 2 dni pred pôrodom 😝

verulka
19. dec 2007

fenirka, siju ta po porode a vtedy vsetko akosi inak vnimas 😵

fenrirka
20. dec 2007

haj tak vam dakujem baby...ked ja som sicitala inu temu a tam pisali ako velmi to boli a ja som sa tak spoliehala na tu epi
dadka212-2dni pred tym sak by ma porazilo 😅
ena-mozno to nanas pride v ten isty den 😀

ena
20. dec 2007

fenrirka: never vsetkemu co citas 🙂 kazdy reaguje a vnima inak.ved uvidis, co tu budes pisat o taky mesiac ty 🙂

fenrirka
20. dec 2007

no mohla by som napr:doktor mi povedal ze ved vy uz rodite...a ja ze ved necitim bolesti 😀
a porod by bol rychly..........no co uz...ozaj ty si pred tym apsolvovala tu predporodnu pripravu??

fenrirka
20. dec 2007

ozaj ako je to tam s navstevami??

monkula
20. dec 2007

Jej, Verul, ďaľší chlapček blahoželám...
Fenrirka, návštevné hodiny sú tuším od 12.00 do 15.00, ja si to nepamätám, za mnou nikto nechodil. Ale prídeš ku dverám, ukážeš cez sklo bábetko, potom odvezieš postieľku na sesternu, tam Ti bábo postrážia a ty môžeš ísť na chjodbu na tie 2-3 hodiny, ak to zvládneš...
Moja spolubývajúca mala každý deň 2-3 návštevy a potom sa mi priznala, že mi vlastne závidí, že za mnou prišla len mama na pár minút a manžel s Jarkom pzrieť sestričku na druhý deň. Že je jnie j práve príjemné sedieť na chodbe, v chlade na tvrdých stoličkách a nevie, čo robí bábo, takže odporúčam len najbližších..
A ešte jedna rada, zober si so sebou obyčajné detské plávacie koleso, bude sa Ti lepšie sedieť, po tom šití..Ja som ho nepotrebovala ,pretože ja som porodila super rýchlo, o 17.09 som ešte odprevádzala manžela a Jarka z návštevy, ležala som na rizikovom a malá sa mi narodila 17.52 a roztrhol ma len uzol, čo mala na pupočníklu, takže tri stehy stačili a ešte Ti prajem, aby si mala šťastie na takého úžasného lekára, ako som mala ja, ktorý ťa bude rozptyľovať aby si nemusela myslieť na bolesť pri šití...

fenrirka
20. dec 2007

monkula-dakujem,vidis to s tym nafukovacim kolesom je fajn napad...a moj priatel by za mnou mohol tak najskor o pol stvrtej 😒 a to ani on nemoze byt s babom??
chapem ze ostatny,je aj chripka vsade a tak ale chcela by som aby ho on drzal
a vlasne babatka su stale na izbe s maminami??A len ho prebalim a nakojim a bude spinkat....alebo aj kupat pojdem ja??

certica
20. dec 2007

fenri, ak si zaplatis a bude volny nadstandard, mozes si navstevy vodit priamo na izbu.
babatka kupu sestricky, mozes sa akurat pozriet, ked bude kupanie (ak sa zadari)
a navstevne hod. su v tyzdni od 15-17h, cez vikend 13-17

fenrirka
20. dec 2007

hmmmm a to sa fakt niako neda???ja si urcite nebudem platit nadstandart
tak potom ma moj priatel akoze ani neuvidi?!!!

dadka212
20. dec 2007

Fenri nie 😒 nikto nemôže ísť za tebou do izby iba na ten nadštandard...

fenrirka
20. dec 2007

hmmm 😢 ja by som tam netahala celu rodinu a znamich...len mojho priatela..... a nemozem byt aspon s nim dlhsie???a on si nemoze podrzat babo???

dadka212
20. dec 2007

To neviem, či mu ho po pôrode dovolia podržať lebo môj malý putoval hneď do inkubátora iba mi ho dali na prsník a už ho dali preč lebo sa narodil so "šišatou" hlavičkou (taký opuch - je to vraj bežné) do týždna to ani nebolo vidieť a sa nevedel po pôrode dostatočne adaptovať...

fenrirka
20. dec 2007

hm ale chapes on nebude stihat,,,to ani neuvidi maleho 😒

dadka212
20. dec 2007

No bohužial nie iba cez sklo...
ale v jednom je to možno dobré, si predstav, že sa tam nahrnú všetci tatinovia a to keď sú na izbe 3 maminky s detičkami už tie sa nemajú kam pohnúť a nie to ešte keby tam boli ďalší 3 ludia...

arabeska
20. dec 2007

fenrika,ver mi ze ked uz budes mat babenko tak ani nebudes xciet byt dlho na navsteve lebo sa budes ponahlat za drobcekom 🙂 a cez to sklo je to v pohode,moj muz mal sice branusk ana rukax ale to len preto ze bol za mnou na pooperacke a tam mi ho akurat doniesli ukazat .
neboj ved tam ti to ryxlo ubehne.a prajem ryxli a bezbolestny porod 😉

fenrirka
20. dec 2007

tak on ho asi vobec neuvidi ked su tak hlupo tie navstevne..... ☹
dakujem dadka aj tebe arabeska

dadka212
20. dec 2007

Fenri Arabeska má pravdu 🙂
a ešte budeš taká unavená, tam sa nedá ani poriadne vyspať, buď bude tvoje bábo plačkať alebo nejaké naokolo a cez deň samé vizity a pod. ja som bola rada, že bol tato za mnou iba raz aj to som ho hnala domov a ostatným členom rodiny som to zakázala videli ho iba na fotke 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre