Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

adetka
27. dec 2007

fenrika... aj u mojho porodnika boli posledne vysetrenia dost bolestive... oni chcu asi trosku pomoct tomu babatku... a preto to robia iac bolestivo... (pred tym som sa az cudovala, ako citlivo ma vysetril... ze som skoro nic necitila)... 😉 ... a co sa vahy tyka... tiez by som sa na ich usudok nespoliehala... moja mala mat 3,7 kil... a mala iba 3.120 g 😉

janetka
27. dec 2007

hellosona: aj ja idem v piatok k dr. dubcakovej, rano tam mam byt o 8.00

fenrirka
27. dec 2007

no tak to som zvedava aky bude velky hlavne nech je zdravy...a co si myslis ta krv mi ide koly tomu???inac aj ja som mala taky pocit ze tomu chce pomoct lebo ona tam tie prsty tlacila nasilu ☹

verulka
27. dec 2007

fenrirka, mozno to uz budes mat coskoro za sebou 😉

fenrirka
27. dec 2007

verulka -myslis... 😀

verulka
27. dec 2007

no ja v tomto radit neviem, ale...budem tu tusim intenzivnejsie smirovat 😉 nech viem ako to s vami vyzera 😀 inak moja cica mala 2tyzdne pred porodom odhad. vahu 2700g a narodila sa o kilo tazsia 😉

fenrirka
27. dec 2007

no pekne s tou vahou je to asi fakt len taky odhad......no a tebe isla aj niaka krv??

verulka
27. dec 2007

fenrirka, mne neslo nic...ja som nikdy netusila, ze rodim, preto neviem poradit 😀 ani zatka, ani brusko mi nekleslo, ani voda...takze cakam stvrte babo a neviem ako zacina porod 😎

certica
27. dec 2007

fenri, to krvacanie je v poriadku, len ta mozno mohla upozornit, aby si s takym niecim pripadne ratala

fenrirka
27. dec 2007

jej verulko a to si potom ako zistila...?ci to doktorx ti povedali ze uz je cas???dnes jednu tak poslali s poradne...
no fajn ta je fakt mila...ved ja nisom vseveduca..nemad vas tak neviem tolko veci co ma zaujima...a preco myslis ze je to ok?

monkula
27. dec 2007

kape, ja som mala Lipovskú pred piatimi rokmi pri pôrode, môžem ju len odporučiť, bola skvelá, bola ako službukonajúca lekárka a hoci ma nepoznala, bola veľmi milá...
A Chiarku som rodila pri janáčovi, tiež bol úžasný 😵 😵

certica
27. dec 2007

takto ku koncu tehu je uz sliznica a vobec vsetko velmi prekrvene, krcok zmäkknuty a ked ti ho lek. pri vysetreni viac podrazdi (zrejme zamerne teraz uz), tak sa zvykne spustit spinenie az krvacanie...

fenrirka
27. dec 2007

aha...ale ja uz nechcem aby to bolelo sak to sa vysetreniami stupnuje...to sa normalne bojim co mam cakat toho druheho...a zamerne aby sa ten krcok viac roztiahol???a neni to lepsie spontalne?

certica
27. dec 2007

fenri, sak spontanne, len trosku mechanicky, ved nechces hadam prenasat do nemoty 😀

kika76
27. dec 2007

fenrirka, mna prilis casto lekar zospodu pred porodom nevysetroval a krcok som mala aj tak otvoreny na styri cm, ked som mala dva dni pred terminom.....takze to velmi od vysetrenia nezavisi, na kolko si otvorena....to je individualne...

verulka
27. dec 2007

fenri, presne tak, mne dr oznamil na kolko som otvorena a ze by som mala ficat na porodnu salu 😀
certi to si zazila pri krpcovi tak? Lebo ja nie, ani raz 😀

fenrirka
27. dec 2007

no vidis ja nechcem aby ma to bolelo sak ma budu boliet kontrakcie a ine veci a nechcem aby bolelo vysetrenie ☹

certica
27. dec 2007

verulka, ja som nezazila v podstate vobec nic 😀 , nejak som sa nedopracovala...

certica
27. dec 2007

fenri, ber to ako predpripravu alebo potom pred vysetrenim dopredu reklamuj 😀

verulka
27. dec 2007

certi, tak uvidime ako to dopadne tentokrat 😀
fenrirka, neboj 😉 za par budes ma potom...ber to tak, ze ak moze vysetrenie spustit a urychlit porod v termine, tak je to uplna pohoda 😉

fenrirka
27. dec 2007

hmm..dufam ze uz ich bude co najmenej...asi budem mat tu epi...teda ak to stihnem toho druheho a ak mi ju vobec pichnu...takze sa na to vobec nespolieham...priatel mi vravi nech si odlozim peniazky na nieco ine...ze ved to zvladlo vela zien...lenze kazda predsa rodi inak
verulka tys i mala ake tie porody...???
a ty certica???ja radsej nechcem pripravu...chcem ist rovno na vec..mam aj tetovanie ...na vnutornej strane ruky a trvalo to cca 1hodinu v tom studiu a to bola bolest...ale dalo sa to vydrzat...ale neviem si predstavit...takych napr 12 hodin plus sitie.... 😖

fenrirka
27. dec 2007

ozaj mam este jeden dotazked cojaviem pridem pondelok a budem rodit domov pojdem ak nebudu ziadne komlikacie stvrtok???

kape
28. dec 2007

Ďakujem za Vaše odpovede.
Luciaj píšeš, že je to Tvoja gynekologička, kam ku nej chodíš do ambulancie? Na Šustekovú alebo na Antolskú? Ja som bola zatiaľ u nej len na Šustekovej , ale bývam pri Antolskej, tak preto sa pýtam. A keď si bola tehotná, pri sone a bežných vyšetreniach Ťa aj informovala , že ako sa má bábätko, alebo to bolo len suché konštatovanie, že všetko je v poriadku a prídete na kontrolu vtedy a vtedy..... Na mňa spravila tiež celkom dobrý dojem.

jahodka11
28. dec 2007

fenrirka, ja som odrodila v utorok poobede a v sobotu na obed sme isli domov, takze ak by si odrodila v pondelok, mala by si ist domov v piatok....🙂

fenrirka
28. dec 2007

aha... a potom je kontrola kedy???

jahodka11
28. dec 2007

aku kontrolu myslis? ak tvoju, tak ta je po sestonedeli, co sa tyka babatka, povedia ti pri odchode, my sme museli ist na antolsku po tyzdni, lebo maly mal zltacku, ale hned v ten den ako sme prisli domov, k nam prisla nasa detska sestricka a vsetko nam poukazovala a pozrela maleho.....🙂

fenrirka
28. dec 2007

no myslela som seba...doktorka mi povedala ze by za malym prisla 🙂
a na izbach su vzdy tri maminy???

adetka
28. dec 2007

fenrirka... nie vzdy... len ked je naval... minuly rok v decembri bol naval... 😉

fenrirka
28. dec 2007

takze ich tam moze byt aj menej.....no som zvedava

fenrirka
28. dec 2007

ozaj ked sa ide na ranajky tak sa da babo postrazit sestrickam???ci ako to je?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre