Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

maminahenika
19. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

maminahenika
19. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

rybca
19. apr 2009

Pekne si to popisala, aj som si poplakala...🙂 dufam, ze moj drahy stihne prist domov, aby bol so mnou..🙂

zuzkad
19. apr 2009

jej Henika 🙂 🙂 🙂 pekne si nam to popisala 😉 😉 ...ja by som ale chcela este vidiettvoju babiku ...aspon nejake foto 😅 😅 ...som rada, ze si mala dobry pocit z toho vsetkeho...a vidis ako si mala strach a ako super ti to dopadlo. Je super, ze uz ma po tom...a ste zdravucke obe 😉 😉
Ako bolo na izbach...da sa, alebo je tam moc teplo ? Kolko vas bolo na izbach ?

tesim sa z vas a este raz gratulujeem 😉 😉 😉

leahl
19. apr 2009

baby, už ste boli na prietokoch? mna tam okamžite objednala moja lekárka a neviem, čo mám od toho očakávať...je to ako normálny ultrazvuk? meria sa tým aj niečo iné? pri prvej som nič také neabsolvovala preto sa pýtam

certica
19. apr 2009

leahl, prietoky sa zistuju cez normal uzv (meria sa, ako prudi krv/ziviny cez pupocnik k babatku)

leahl
19. apr 2009

už o tom čítam v archíve - normálne som sa zlakla, že či je všetko ok, mám síce skrátený krčok ale vydržať by sme mali aspon dva-tri týždne...tie prietoky ma nalakali. tak uvidíme v piatok, snad bude všetko ok.dakujem

certica
19. apr 2009

leahl, tie prietoky sa kontroluju standard v 30tt a potom okolo toho 36tt, takze bud v poho

jahodka11
19. apr 2009

leahl-neboj, vsetko dobre dopadne, ja som mala termin 1.11. a uz koncom septembra som sa otavarala a nikto nic, nik nepanikaril a mna to ani nenapadlo.....no a 16.10. sme sa dohodli na vyvolavacke a vsetko bolo super....drzim ti palce 🙂

janne6969
20. apr 2009

Juj aj ja by som chcela porodit aspon o tyzden skorej 😅 Ale sko sa poznam, tak to bude istotne asi o dva tyzdne neskorej 🙄

labudka
20. apr 2009

Ahojte, tak už sme po prvej kontrole na Antolskej 🙂 ráno ked som tam prišla tak táto diskusia mi veľmi pomohla, pretože tu už niekto dávno radil, že treba ísť k tým dverám kde sú tehulky, tak som si vybrala dvere 22,a pozerám tam ordinuje dokt. Nižňanská, aj tá tu bola spomínaná ako veľmi milá a naozaj bolo to fajn, ja som bola strašne nervózna poriadne som nevedela rozprávať, vyliezť na kozu a ešte keď som otvárala pohárik s močom tak sa mi tak triasli ruky že som trošku vyliala 😎 ale som si to aj poctivo utrela 😉 Podľa mňa som bola nervózna preto že som si doniesla veci rovno do nemocky (kvôli tej zvýšenej hladine plod.vody) ale našťastie ma poslala domov a v piatok sa mám ráno hlásiť na odbery a ultrazvuk.

Rada by som poďakovala všetkým kočkám čo sem do témy prispievajú svojimi postrehmi a radami, naozaj mi to pomohlo a teraz idem spať 🙂

janne6969
20. apr 2009

Labudka dobre sa vyspi 😀 Je super, ze si ta tam nenechali. Doma je predsalen doma 😀

tehula
20. apr 2009

ahojte, labutka, zlateeee, super to nakoniec dopadlo, vidis, u niektorych dokinov sa nemas coho stresovat.

Ja som si citala cez vikend trochu z knihy o materstve, tak ma to akurat riadne vsetko vyplasilo.....asi tu knihu vytiahnem, az ked budem z porodky doma

maminkahenika: ja teda cumim, aka si ti vitalna......super, ze si sa aj zabavila, aj malicke si mala so sebou. Trochu ti aj zavidim tu moznost, pretoze ja na tom budem presne asi takto nejako terminovo s terminom svadby mojej kamosky.....a predstav si, ze ta ma pre istotu ani radsej nepozvala, ze co ak budem rodit prave vtedy 😠 Dost ma to sklamalo, lebo ona bola moj svedok na mojej svadbe, chcela, aby som jej aj ja sla svedcit, no akonahle som jej moje tehu oznamila, tak nielenze uz nie som svedok, ale zrazu ani pozvana ☹
Dufam, ze mi to radost z miminka 100nasobne vynahradi

diddi
20. apr 2009

labudka,je super,ze si vystihla dr.Niznansku.....ja som ju mala cele tehu,hospitalizaciu a porod....je VYNIKAJUCA!!!!!

kobolova
20. apr 2009

Baby, chystam sa zmenit gynekologa, kedze ten moj od 1.5. prechadza do sukromneho centra a ja chcem rodit na Antolskej, takze pojdem uz teraz k niekomu odtial...
Zbezne som prebehla diskusiu (je toho tak veeeeela 😀 ), takze otocim otazku:
je na Antolskej gynekolog-porodnik, ktoreho by ste urcite NEODPORUCALI, s ktorym mate ZLU skusenost?
Chcem k niekomu prejst "natrvalo", nielen "porodit a dovi" 😝 😀 .

Diky za rady.

maminahenika
20. apr 2009

čaute,

čo sa týka tých izieb, tam sme boli po dvoch 🙂 no teplo, no to bolo, ked ráno, a doobeda tam krásne svitalo slniečko, ale to je zas preto dobré, lebo si miminká môžete dávať na slniečko aby nemali žltačku 😉 😉
Večer si pekne intenzívne vyvetráte.....no vtedy s tex. plienočkami, alebo čiapočkami zakryť malinkým hlavičky.....a dá sa tá noc vydržať, podľa mňa 😉 😉

tehula: no s tou svadbou ti nezávidím, ja som moju poobliekala, a bola pri nej, chvála bohu mi to vyšlo, malinká mi vždy vtedy papenkala, keď som nerobila nič iného 🙂 potom som vyobliekala aj rodinku, potom sama sebú

Zuzka: čoskoro už dám hore aj fotku o malinkej 😉 ináč vyzerá takisto, ako moja väčšia, takže veľakrát mám dejavu, akoby to bola ona sama 😀 😀 😀

janne6969
21. apr 2009

dobre ranko. Tak ja sa zajtra chystam konecne na tie prietoky. Dufam, ze ma tam zoberu.

leahl
21. apr 2009

jane ja tam idem v piatok, dúfam aj ja (ako dlho si objednaná?)

adulka55
21. apr 2009

Baby, chcem sa spýtať aké prietoky? Ďakujem

janne6969
21. apr 2009

Objednana som od minuleho utorka.
Adulka prietoky cez pupocnik. Nejako to cez ultrazvuk meraju, ci babo dostava dostatok zivin. Robi sa to okolo 30tt a potom znovu okolo 36tt. Aspon myslim, ze tak nejako.

adulka55
21. apr 2009

Janne6969: ďakujem, ale si ma moc nepotešila, bo moj doky mi také niečo vôbec nerobil aspon o tom neviem 😠

Vo štvrtok idem na antolskú do poradne tak som zvedavá, čo mi tam povedia.

skovka
21. apr 2009

Adulka mne tiez doktorka nerobila prietoky, az ked som prvy krat prisla na antolsku, v 34 tt, tak som isla na prietoky. Takze neboj. Do poradne idem zas zajtra, tak som uz ja zvedava, "co noveho" 🙂

rybca
21. apr 2009

aj ja idem zajtra do poradne, 1x na antolsku, som zvedava ako to dopadne...🙂

kobolova
21. apr 2009

Baby, takze ziadne negativne skusenosti s gynekologmi na Antolskej? ... Ak nechcete pisat mena do diskusie, napiste mi do IP... musim zmenit gynekologa uz tento tyzden, a nechcem ist uplne na blind...

tehula
21. apr 2009

kobolova, ja zatial, co som stretla, tak musim chvalit odbornost, a mily pristup. Menovite> Oravec, Havalda, Janac, Greksova, Drobny, Rozenberg.......ostatych som nezazila este

miluska.h
21. apr 2009
zuzana581
21. apr 2009

Ahojte, tak ja idem tento týždeň prvýkrát na antolskú sa prihlásiť. Treba tam asi ísť doobeda (sú tam len do 12:00?) a lekára si môžem zazmluvniť aj neskôr, alebo musím ísť priamo k tomu, u ktorého chcem rodiť?

zuzkad
21. apr 2009

ahojte kocky,

Miluska som rada, ze ste doma...zdravucka...vidim, ze si stastna...a tak to ma byt 😉 😉 tesim sa s tebou, ze to mas za sebou 🙂 🙂

ja este stale cakam...zajtra idem na krv a pozajtra do poradne...ja som si este okrem ineho prezila dnes horor....od vcera vecera ma chmatla strasnaaa bolest zuba, ktory mi chirurg pred mesiacom nechcel odstranit, pretoze tvrdil, ze by sme mohli ohrozit babatko...nejak ma ta bolest vtedy presla, ale vcera sa vratila omnoho viac ...nespala som ani sekundu...rano som len plakala ..svokra nakoniec zavolala svojej zubarke a ta ma poslala k svojmu chirurgovi, ten bol zhrozeny, ze mi ten prvy chirurg nepomohol a poslal ma domov az to prihnalo silny zapal 😢 😢 hned mi dal injekciu a zub sekciou dal von...citila som toho dost, ake mam to za sebou...som sice strasne ubolena, nemozem poriadne jest, lebo rana je dost velka, ale som rada, ze zub je vonku...zevraj to umrtvenie co mi dal nijako nema vplyv na babatko...horsie by bol ten zapal 😝 😝 ...dufam, ze bolest ustupi a ja budem zajtra fit 😉 😉

teraz som pripravena na normalny porod....lebo o bolesti co to viem 😉 😉

miluska.h
21. apr 2009

zuzi, to mi je luto, ze si si tolko vytrpela. Drzim Ti palceky, nech sa to co najskor zahoji. netrpezlivo cakam na spravy z poradne.

maminahenika
21. apr 2009

ahooj miluska, pekne si všetko napísala, ešte raz ti gratulujem 🙂 Tomáškovi posielame pusinky 🙂

Zuzka: tebe držím palce, a veľmi veľa na teba myslím bude všetko v úplnej pohode, viem, je to tažké, ked aj ten hnusný zub bolí, ale vydržkaj, bude všetko OK 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre