Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

majkas
13. jún 2009

ahojte,

ako sa mate? pozeram ze kuki aj tehula ste este stale 2v1, nakoniec sa vam asi naozaj podari byt spolu na sale 😉

katrin gratulujem este raz k laure, tesim sa na foto

ja som bola vcera u Oravca prvy krat na poradni, celkom OK, taky pohodak. len potom som si bola po vysledky z kultivacie este u svojej gyn a mam pozitvneho streptokoka, takze vcera som bola dost mimo z toho, dneska po prestudovani vsetkeho mozneho a podpory kamosky doktorky od nas juloviek som sa ukludnila, ze hadam to zvladneme v pohode a nebude to mat ziadne nasledky.

baruskah
13. jún 2009

majkas> ja som mala pozitivneho streptokoka a lekar mi povedal, ze to je normalne, moze to nejako ublizit babatku?

majkas
13. jún 2009

pocas tehu nie, ale pocas porodu sa pri prechode porodnymi cestami moze nakazit takze musi rodit pod antibiotikami

baruskah
13. jún 2009

to ma sokovalo, mne povedal, ze sa nic nedeje a teraz o tom citat a zacinam stresovat....

mneme
13. jún 2009

Ahojte kocky, konecne sa hlasim po navrate z Antolskej. Martina sa narodila 3. 6. s mierami 3160 a 50 cm, zdrava a silna, hoci uplne inak, ako som si pre nu predstavovala vstup do zivota. Je to uzasny cloviecik, ktory nam robi radost a krasne starosti. Z nemocnice nas pustili v pondelok, ale ja mam este stale pocit, ze som sa vratila domov po vylete do vesmiru 😀
Vobec nestiham konikovat, takze neviem, ake nove maminky mame - teda okrem Katky, s ktorou sme mali susednu izbu a Katrin, ktora vraj tiez porodila minuly tyzden. Ak sa nemylim, na rade su kukenzi a tehula, tak vam babenky drzim palce.
Z nasho porodu sa nakoniec bohuzial vyklul dost hororovy zazitok, chvalabohu so stastnym koncom. 2. 6. som nastupila do nemocnice s tym, ze budeme vyvolavat porod. Prvy den som sice podla rybcinych instrukcii isla nalacno, ale aj tak sa nic moc nedialo - len nejake vysetrenia a monitory - vsetko v poriadku. Na druhy den 3. 6. som rano nalacno nabehla na oxytocinovy zatazovy test - kontrakcie boli stale slabota, ale ozvy babatka v pohode. Potom som dostala prostaglandiny na otvorenie, kedze som stale bola otvorena iba na spicku prsta. Vraj s tym, ze do 48 hodin by som mala porodit a mam aspon pol hodinu lezat. Akonahle som zalahla, zacali mi dost silne bolesti, ktore sa neustale stupnovali. Najhorsie to bolo prave v lahu, musela som stale chodit a jedinu ulavu mi prinasalo predychavanie v klaku. Neverila som, ze by to mohli byt kontrakcie, pretoze ta bolest nemala absolutne ziadne pauzy - skratka konstantne peklo. Toto som vydrzala 2 hodiny a nakoniec sa isla spytat sestricky, ci je to normalna reakcia na vyvolavacku. Ona zavolala doktora, znovu mi natocili monitor a ten uz bol zly. V tom momente oravec zahlasil, ze to "ideme ukoncit" (viem si predstavit aj lepsie vyrazy pre akutnu sekciu 😒 ). Vsetko to prebehlo absolutne bleskovo, Martina sa narodila o 11:45 - vraj mala pupocnu snuru omotanu okolo krku tak, ze sa nou pri spuseni kontrakcii dusila a asi aj preto sa nechcel porod nastartovat. Cely ten cas som sa o nu triasla strachom (doslova som mala pred aj po sekcii nekontrolovane trasenie), ale ona to zvladla v pohode 🙂 Najblizsie dva dni boli dost zle, uprimne povedane nechapem baby, ktore chcu sekciu ako bezbolestnejsiu cestu k babatku - ja som sa jej sice bala ako najhorsej alternativy, ale nevedela som, ze to budem niest fyzicky aj psychicky az tak zle. Pocit byt od pasa dole ochrnuta a nemoct sa postarat o svoje babatko je totiz priserny. Kazdopadne, ked ma o 24 h postavili, zacalo to byt lepsie a ked som na dalsi den dostala Martinu k sebe, zacalo to byt celkom fajn. Je sice deprimujuce 2 minuty bolestivo vstavat z postele, ale ten cloviecik vo vedlajsej postielke doda kopec sil a som presvedcena, ze aj vdaka nemu je rekonvalescencia dost rychla.
Vsetko sa teda nakoniec zomlelo uplne inak a na samotny "porod" by som najradsej zabudla. Ale este dlho budem ozaj len v tom najlepsom spominat na oddelenie sestonedelia a novorodencov, kde som stretla uzasne sestricky - nielen tie, ktore sa starali o nas, ale najma tie, ktore nam pomahali s babatkami. Pretoze som vobec neratala s cisarom, dost som panikarila kvoli mlieku - vraj sa zvykne spustat neskor. Vdaka odbornej i ludskej pomoci novorodeneckych sestriciek sme zvladli najtazsie chvile a od zaciatku Martinu plne dojcim. Mrzi ma, ze nepoznam mena vsetkych sestriciek, rada by som im podakovala menovite. Aspon touto cestou by som im chcela vyjadrit uznanie za to, ako skvelo robia svoju pracu, ako laskyplne vedia zaobchadzat s babatkami a ako ochotne vedia poradit a povzbudit mamicky. Ak si Antolska zasluzi titul baby friendly hospital, je to len a len vdaka nim. 😵

majkas
13. jún 2009

barushka mas IP

majkas
13. jún 2009

ahoj mneme,
tak som rada ze aj napriek nepredvidanym komplikaciam vsetko dobre dopadlo. zelam tebe aj Martinke vela vela zdravicka, vela mliecka a nech pekne rastiete do krasy 😉

inneska
13. jún 2009

mneme...tak takto si to nepredstavuje a neželá ani jedna, ale zvládli ste to, ste domka a hlavne, že martinka je v poriadku 😉 a nech sa vám darí, hlavne martinke a robí vám velikú radosť 😉

katka1981...za to ty si mala super pôrod, bodaj by mali taký všetky 🙂 a gratulujem k sophinke 😉 takisto nech vám robí radosť 😉 a ste zdravučké 🙂

certica
13. jún 2009

mneme, mrzi ma, ze to vypalilo inym smerom, nez si si vysnivala, o to viac, ze si povodne tuzila mat porod co najviac nature, ale skus sa na svoj cisarsky pozriet ako na fakt a nevyhnutnost, ktore ti zachranili babulu. a to je mega maxi podstatne! kedze islo o urgent sc a ty si prakticky nedostala priestor sa na nu "naladit" a spracovat v sebe, vnimas to nie az tak pozitivne. chce to len trosku cas, neboj 😉

no a gratulujem 😎 , vela radosti a zdravicka obom 🙂

certica
13. jún 2009

kuki, rodis?

certica
13. jún 2009

sa uz aj mm pytal, co je s vami 🙂

kukenzi
13. jún 2009

certi, kdezeeeee, som stale tu 🙄

kukenzi
13. jún 2009

mneme, porod sice nedopadol podla tvojich predstav, ale hlavne je, ze ste obe zdravucke a uz doma. este raz srdecna gratulacia k babike 😵

certica
13. jún 2009

ja som aj tak vzdy chcela rodit v nedelu 😀 . zbieraj este pekne sily a zajtra vecer, ked sa vratime od svokrovcov, najdem tu dufam spravu, ze ste 1+1

katrin79
13. jún 2009

ahojte, tak som pridala foto mojej Laurusky
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

kukenzi
13. jún 2009

certi, to dufam aj ja 😉

idem kuk foto katrin a do hajan, aj tak v noci vobec nespim, len sa prehadzujem a este aj zapcha ma chytila 🙄

kukenzi
13. jún 2009

lauruska je krasne babenko, juuuj, ako sa tesim, ze ste obe zdrave 😵 😵

dobru nocku.

ninimimi
13. jún 2009

majkas:Aj js som mala pozitívneho streptokoka a malá sa narodila Ok hneď ako som prišla na sálu napichli ma na antibiotiká a dopĺňali pokiaľ som neporodila.Bolo to síce trošku nepríjemné najma keď som tlačila lebo som na nemohla s tou rukou zaprieť/musela byť stále vystretá aby to tieklo/ ale dalo sa 🙂 Takže sa nemusíš báť, len im povedz aby nezabudli keď prídeš na sál že máš streptokoka a máš dostať infúziu.Mne to moj gynekológ niekoľkokrát opakoval aby som nezabudla 🙂

katrin79
13. jún 2009

no a napisem vam, ako prebiehal moj pobyt v nemocke: takze v nedelu vecer som si isla o osmej pozriet Lets dance 🙂 zacalo ma trosku pobolievat brusko ale taka klasicka predmenstruacna bolest to bola, takze som to moc neriesila, lenze do dvoch hodin sa to stale stupnovalo, ale ja som fakt netusila, ze to mozu byt kontrakcie, po desiatej sa to ale tak zosilnilo a kedze to chodilo v sice nepravidelnych intervaloch tak mi doslo, ze to bude ono, medzi desiatou a pol dvanastou som sa teda prechadzala po byte a snazila sa nejak si to merat, ale neboli pravidelne, po pol dvanastej ale dosli v 8 minutovych intervaloch, tak som zavolala doktorovi ze uz teda asi je cas, doktor mi hned hovori, ze no ved cakal uz kazdu chvilu, kedy mu zavolam, kedze podla poslednej poradne to uz nemalo dlho trvat...tak som o 5 minut uz bola na Antolskej t.j. o 12 hod. o polnoci, v prijmovej ambulancii mi urobili vysetrenie a bola som otvorena na 5 prstov, dali ma na monitor a o pol hodinu dosiel doktor, urobil mi vysetrenie a uz som bola otvorena na 7, takze to islo velkou rychlostou, odviezli ma na porodnu salu, kde boli dalsie dve zienky, manzel si ledva stihol ist zaplatit do pokladne platbu k porodu a ja uz som lezala na sale 🙂 pytam sa sestricky, ze kedy mi pichnu epi a ona, ze tak to uz urcite pichat nebudu, lebo vsak o chvilu rodim, (nestihli mi dat ani klystyr)tak som dostala taky strach, ze to bude velka bolest, normalne som sa zacala triast, potom dosiel manzel a bol mi fakt dost velkou psychickou podporou, kontrakcie nabrali na rychlosti a hlavne aj bolesti, trvali asi pol hodinku a potom o jednej prisla brutalna kontrakcia taka, ze som mala potrebu tlacit, tak doktor hovori, ze ideme na to, pri tej prvej silnej kontrakcii mi hovori ze uz vidi hlavicku, ze ked bude druha tak babo uz vyjde, comu som neverila, ale fakt to tak bolo, pri druhej uz bola malicka vonku, takze ja som porodila rychlostou blesku, doktor hovori, ze tak rychlo uz veru davno nikto neporodil, ze ma pocit, ze rodim uz aspon tretie dieta a nie ze som prvorodicka 🙂 no ale tym, ze malicka tak rychlo vysla von, tak som sa dost roztrhla, cize zasivanie trvalo dlhsie ako samotny porod 🙂 cize mozem povedat, ze to prebehlo fajn, na bolest pri porode som si uz o hodinu ani nespomenula, zato bolest zo sitia je o to horsia, este teraz sedim na pol zadku, je to fakt bolestive, som zvedava, kedy sa budem moct normalne posadit.
Cize taky bol moj porod no a k pobytu v nemocnici sa vyjadrim tak, ze to bolo strasne narocne, po fyzickej a pre mna i po psychickej stranke. Dve hodiny po porode mi doniesli malicku na izbu a bola so mnou odvtedy stale, je to strasne narocne, ked ledva clovek vie lezat, z postele vstava 10 minut, sada si tiez s bolestami a do toho ked sa mate starat o male babatko, s ktorym kym sme si na seba zvykli chvilku trvalo, tak to bolo dost zle...ja som na treti den bola na tom tak zle, ze som hodinu plakala od zufalstva, ze chcem ist domov a to by som teda nepovedala, ze som nejak psychicky labilna osoba 😉 nemala som mlieko, malu som sa snazila kojit, nevedela sa prisat, ked zacala plakat nevedela som ju utisit proste hrozne...ale na 4 den konecne sa mliecko rozbehlo vdaka oxitocinovej injekcii od sestricky, lebo uz som bola fakt zufala a potom som uz pekne kojila, aj som sa uz ukludnila, aj malicka bola o to kludnejsia a uplne najkrajsi pocit bol, ked nas prepustali domov, sice som ledva chodila, ale bola som taka vytesena ako male dieta, ze uz konecne odtial odchadzam.
Teraz uz pekne kojim, mala papa je velmi dobrucka, v noci sa asi 3 krat zobudi, dostane papat a spinka dalej, co v nemocnici nebolo, tak mi stale plakala, takze som rada, ze to mam za sebou, bolo to naozaj velmi narocne, mam pocit, ze som v nemocke bola aspon mesiac a pritom to bolo len 5 dni.

inneska
14. jún 2009

katrin...tak pôrod teda super, a tie prvé dni bývajú niekedy dosť náročné, ale zvládli ste, ste domka...to je najväčšia výhoda a teraz to bude už len lepšie a lepšie 😉 ešte raz gratulujem a nech sa vám darí a ste štastná zdravá rodinka 😉 a píšeš, že ťa roztrhlo, teda ťa doki nestihol nastrihnúť?? 😅

kukenzi
14. jún 2009

ahojte,

tehula, si tu? ja neviem, ci mi nezacinaju kontrakcie, teda je to ine ako pri prvom tak uvidim, ak sa neozvem, tak rodim 😅

inneska
14. jún 2009

kukiii...pôrod v priamom prenose?? držím palec, nech je to ono a máš to už aj ty úspešne za sebou 😉 😉 😉

kukenzi
14. jún 2009

inneska, no uvidim co to je, lebo krize ma este nebolia, dostavam take krce do brucha, ktore trvaju par sekund. mala som ich o 8.14, 8.22 a 8 34... takze uvidim 😕

inneska
14. jún 2009

kuki, kludne môže byť(už by bolo na čase, že?) 🙂 ked budeš baliť švestky, tak ťukni, že ideeem rodiiiiiť 😀

tehula
14. jún 2009

ahojte vsetky.

mneme: som rada, ze si sa ozvala, bali sme sa o teba, ze co sa deje. Musim so vsetkym co si napisala absolutne suhlasit, vobec sa nedivim, ze mas pocity z toho porodu ake mas......ja by som to citila uplne rovnako, ale aj tak si myslim, ze to slo skvele, ze ta nenechali trapit s pokusmi o rozbehnutie kontrakcii a hned ratovali mimi. Uz bude len lepsie 🙂

Katrin> som velmi happy, ze uz ste s Lauruskou doma, je uzasna a nadherna, ja na svoju dcerku stale cakam. Potom sa ozvem a pojdeme kocikovat 😉

Kuki> to mi ani nehovor, ze uz rodis. Ja sa citim dnes dobre, aj ked priznam, ze mam uz tak vsetko na salame, uz fakt neviem, ci nakoniec neskoncim s vyvolavackou.
Vcera som bola na nohach cely bozi den, boli sme na prechadzke, z toho ma chytili silne bolesti zas do brucha a krizov, ale kedze u mna tie bolesti nie su v intervale, ale stale ako cez kramy, tak nie je o com, dala som si zas panadol a sli sme jednej kamoske na svadobny obrad pozriet. POtom este prechadzky a boli sme s muzom na veceru, doma sme si este spravili pekny vecer, ze "vymetanie diabla" tomu hovorime 😀 Tak nejdem ani popisovat, jak ma asi za hodku po zacalo zas brucho boliet. Lahla som si, spala som tak vselijak, ale stale nerodim, len ma vsetko boli. Ja uz fakt neviem.....

Kuki, ak budes mat dnes den D, velmi silno ti drzim palce, aposli mi potom sms 😉

kukenzi
14. jún 2009

babenky, dakujem, zatial je to v intervaloch 8-14min. ak to bude este chvilu trvat, idem do sprchy, uz som sa aj oholila a volam dokimu. ak stihnem, napisem este, ak nie, tak pisem tehulke sms. ale zatial to vyzera tak, ze kukinka ide v slapajach svojho braceka.

tehula
14. jún 2009

Kuki, kludne staci poslat sms, ja babam napisem, nech drzia palce. Idem dohovorit dcere, nech neni zabrzdena, ze sme posledne a na rade 😀

inneska
14. jún 2009

kuki, tak bude silno držať päste, nech to máš za sebou a potom sa ozvi, že čo a ako 😉

mneme
14. jún 2009

kukenzi, do toho! a drz sa, nech mas krasne nedelne mimi 😉

vsetkym dakujem za gratulacie a prvorodickam mozem ozaj len potvrdit, ze je to nadherny pocit byt uz komplet rodinkou. za tych 11 dni, co je martina na svete, som sa od nej a vdaka nej tolko noveho naucila!

certi, je to presne tak ako pises - nebol cas psychicky to spracovat + hormony robia svoje. hoci po 9 mesiacoch nadherneho tehotenstva to bol sok, ani na chvilu som nezapochybovala, ze to hlavne je zdrave babo a vsetko ostatne je sekundarne. dnes sa nad tym viem aj pousmiat, lebo uz neriesim, ako prisiel ten moj zazrak na svet a hlavne zacinam byt fyzicky celkom v pohode. sranda je, ze moje obavy z deformacie hradze sa skutocne ukazali ako bezpredmetne 😀 ale ak si dobre pamatam, ty mas za sebou tiez sekciu, takze vies, o com hovorim 😉

tehula, myslela som, ze uz budes o takomto case rozbalena, ved mavas uz davno bolesti. drzim paste nech to prebehne rychlo a v pohode 😉

inneska, majka, uzite si este finale tehu 🙂

inneska
14. jún 2009

mneme...vdaka a ty si už užívaj čo najkrajšie a najlepšie všetky chvílky so svojou krásnou bambulkou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre