Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

luciarichard
18. jún 2009

Katrin a pokladna je otvorena nonstop ?

inneska
18. jún 2009

lucka, práve som sa to chcela spýtať 😀 či je aj v noci otvorená...

certica
18. jún 2009

jej, tak uz aj tehula je mamina 🙂 . gratulujem 😎

pokladna je nonstop

luciarichard
18. jún 2009

dakujeme za info 😉

majkas
18. jún 2009

dadka este k tym vlozkam - to su aj poporodne s kridelkami?
ale tie prve alwaysky alebo aj ina znacka co su take hruibsie nie kanalikove by mohli byt OK, ci nie?

inneska
18. jún 2009

čerti..vďaka 😉

luci...a vraj aj kartou sa tam dá platiť 😉

majka....je som doma používala obyčajné najlacnejšie tesco vložky a boli super(balené 10ks asi za 25sk) a teraz mám tiež také lacné...lebo spotreba bude, tak stačia aj lacnejšie...ja som bola spokojná 🙂

katka1981
18. jún 2009

kobolova, od 20.6.

katka1981
18. jún 2009

Katrin79, konecne som si nasla dvoje kapsace. Nosila som ich ked som zo stitnej zlazy mala krasnych 71 kg. A teraz ked mam 63 su mi dobre, nechapem to. Nechapem preco mam boky tak siroke ako ked som mala o 8 kg viac. Myslis ze to schudnem? Alebo to mam roztiahnute boky, a tie kosti sa uz nevratia? Ako sa ma malicka? Moja ma zdurene prsicka, tak jej ich masirujem, nastastie ju to neboli a dnes sme mali koliku len raz, som nesmierne stastna preto. Boli sme aj na prechadzke, no poviem ti iny zaberak po tych nasich kopcoch.

luc2
19. jún 2009

nicolkarin a po cisárskom môžem mať nohavičky klasické? nebudú mi tam za to lekári a sestričky nadávať? lebo nemám chuť chodiť iba s vložkou bez nohavičiek.

janne6969
19. jún 2009

Ahojte.
Inn chodim k Sysakovi. Dnes ho uz poprosim, nech ma nejako poriesi, lebo ja takto neporodim nikdy.

mneme
19. jún 2009

jankaw, ja prave po sekcii super vyuzivam sietovane nohavicky - nie tie jednorazove, ale normalne sietky zo zdravotnickych potrieb, ktore sa daju aj prat. Tak sa mi vetra rana a kedze siahaju az po pas, netlaci ma guma na jazvu. inak vsetky normalne nohavicky mi siahaju tesne nad jazvu a bolo mi to neprijemne. no a vlozky vyuzijes tak ci tak 😉

mneme
19. jún 2009

luc2, pocas vizity nesmies mat vobec ziadne nohavicky, inak cez den mozes pokojne chodit s nohavickami - mne to poradila samotna sestricka, takze urcite ti nadavat nebudu. 😉

katka1981
19. jún 2009

Ja co mam skusenosti z Antolskej, tak nohavicky vadili len jednej lekarke co robila vizitu. Ked chodil Sivak alebo Janac, tym to bolo uplne jedno, vyzliekli sme sa az ked prisli. Ale radsej sa vyzliect hned ked ma prist vizita, inak pohoda.

luc2
19. jún 2009

dakujem baby, pomohli ste mi.

katka1981
19. jún 2009

luc2, neboj sa vizity, su uplne v pohode, ja som zazila jednu taku, ze som letela na wcko sa prebalit a v tom prisiel na izbu doktor co robil vizitu, spytal sa ze kde pani.... akoze ja, a ja som z wcka zakricala ze tu som, spolubyvajuca kojila, tak sa jej spytal ze ako sa ma a odisiel ani ma nevidel. Cize ziadne strachy. Hromadnu vizitu sme mali ked nas prepustali, prisli 3 vizity vzdy viac a viac ludi a cele to bolo o tom, ze sa spytali ako sa mame a ci chceme ist domov, lekari boli velmi mili a usmiati, ziadne ocumovanie.....

katrin79
19. jún 2009

ahojte,
Kati to si na tom s tou vahou velmi dobre, ja som pocas tehu pribrala 15 kg a doteraz som dala dole len 9, takze este 6 kg mam nadvahu, cize ziadne gate neobleciem, tak nastastie mi segra doniesla nejake veci, lebo ona ma vahu ako ja teraz. Nechcem si zbytocne kupovat, lebo vsak musim schudnut do povodnych rozmerov 🙂 no s tymi bokmi mam hlavne problemy aj ja, dost ich mam siroke a tiez dufam, ze sa nejakym zazrakom vratia do povodnej velkosti 🙂
No a s malickou som prosim ta bola vcera poobede na Kramaroch, lebo predvcerom bola u nas pediatricka a predpisala mi atb kvapky do ocka, lebo jej tecie a ma ho trosku zapalane a kedze sa jej to nijak nezlepsilo, tak ma vcera poslala pre istotu na ocne vysetrenie na Kramare, tak sme boli, nastastie velmi mila mlada doktorka tam bola, vysvetlila nam, ze to je u babatiek normalne, ze kazde druhe babo ma zapalene ocko, ze sa este vlastne cisti, dala mi ine kvapky, ktore jej mam davat do ocka a dnes uz to ma o dost krajsie, uz jej to ani netecie tak velmi, tak sa tesim. Dnes chceme ist prvykrat von, doteraz som ju davala len na balkon na pol hodinku, tak som zvedava kolko vydrzi v kociku.

olivka_zlatko
19. jún 2009

Baby dik za radu ohladne plienociek. Nebola som si uz ista, uz som pozerala pre istotu aj tie mensie.Tak som rada,ze ma intuicia nesklamala. Len nech to ide aj dalej. Potom ked uz bude babatko na svete,bude to uz tahsie s tym odhadovanim co je pre neho najlepsie. Mozno sa s niktorymi na Antolskej aj stretnem,aj ked ja mam este cas.Ale uz by som to prijala aj hned tam ist. Nech ho uz vidim🙂

kobolova
19. jún 2009

katka 1981 - hmm, tak toho Havaldu uz na poradni nestihnem, ked dovolenkuje od tejto soboty... skoda... ☹

A ako je to potom - poslu ma na poradnu k niekomu inemu, alebo do jeho ordinacie pride nejake zastupovanie, neviete? 😕

gertka
19. jún 2009

jankaw... nerob si starosti s placentou, aj mne na UZ v 32tt povedali ze mam nizko placentu a teraz v 37tt mi robili UZ a uz ju mam v poriadku, zdvihla sa mi. teraz uz len zalezi akosa mi podari porodit...clovek nikdy nevie, ci sa to nekaniec neskonci sekciou. urcite mam kupene aj sietkovane nohavicky aj porodnicke vlozky

inneska
19. jún 2009

tak ja som po dnešnej poradni ešte na 100 zámkov uzavretá 😀 takže ja asi predčasne neporodím 😀 😀 😀 vraj ked som prvé tehu prenášala, tak je predispozícia, že budem aj druhé 🙂 tak sa teším 😀 ale inak všetko ok...nabudúce pôjdem aj monitor 😵 😵 😵 mám slúbené ...

luciarichard
19. jún 2009

ja som bola dnes na internom a u anesteziologa ... vsetko oki len mam malo zeleza a nejeky pecenovy test mam zly ale to moze byt tym ze mala mi tlasi na pecen ... Ale aj tak by som najradsej rodila normalne ked si predstavym ze by som mala po spinalke lezat 24 hodin uff ... ale ved uvidime 😉

inneska
19. jún 2009

lucka, snád to už nejako dobojujeme...ja môj pôrod vidím až na júl, tak snád sa stretneme a poležíme spolu 😀

luciarichard
19. jún 2009

inn ja tiez hovorim ze nasa mala si naozaj pocka na ten jul ... 🙂
Ja by som ta mala uz najradsej zasebou .... 😝

kukenzi
19. jún 2009

ahojte babulky sme doma. stretli sme sa aj s tehulou, aj ta sla dnes domov.

kukenzi
19. jún 2009

pridala som foto malickej

tehula
19. jún 2009

ahojte vsetky, tak od dnes sme doma. K porodu len v skratke, ze kontrakcie zacali hned 4minutove okolo 16.30-17.00, ledva som to predychala do porodky, prijem 17.50, mala Heidi sa narodila 19.50. Epi mi pichli nastastie este na prikaz doktora, lebo anesteziologicka uz moc nechcela.
Musim uz iba zhodnotit, ze MUDr. Oravec je strasny anjel, sedel pri porode cely cas, odviedol ho perfektne a poporodna starostlivost, ani nehovorim. Kazdy den sa zastavil skontrolovat a popytat sa, ako sa mam.
Zbytok personalu, nemozem ani makke F povedat na nikoho. Vsetci su tam velmi mili a ochotni, ozaj ziaden problem ani nic a na to, kolko porodov tam je denno denne, sa az cudujem, kde este ten elan a nervy k praci beru. Moje stresy z nemocky boli uplne zbytocne.
Kukinu som stretla, som rada, ze dnes uz ta prepustili, a ze zltacka ustupila.
Heidinka je na moj vkus az moc poslusna, cirkus bol len prvu spolocnu noc, kym mlieko bolo take o nicom, teraz, ked sa napapa a prebali, spi jak anjelik. Fotky pridam zajtra.

katka1981
19. jún 2009

tehula, uzasne gratulujem, ze bolo v nemocnici super? Teda aspon mne bolo uzasne az sa divim, isla by som tam zas. Mala bola tiez taky pokladik ako tvoja Heidi, kym, ju nezacali trapit koliky ale jedna kocka z konika mi pisala, ze ci nie som v strese, ze to moze dopomoct k tym kolikam , tak sa snazim kludnit.

luc2
20. jún 2009

ahojte babule gratulujem vam k babatkam.

luciarichard a dali ti uz aj presny termin porodu ked planuje sekciu? ja idem v utorok na predoperacne. a potom musim ist este k anesteziologovi?

inneska
20. jún 2009

lucka, tak sa stretne na pôrodnom sále 😀

kuki...maličká je nádherná a s bráškom sú krásna dvojka 😉

tehulka...tak ti srdečne gratulujem, aj k tomu, aký si mala pôrod...všetko dobre dopadlo a konečne máš svoje dievčatko v náruči a môžeš sa z neho tešiť 😉 a teraz sa ako cítiš?? aj ti robili nástrih? 🙂 a teším sa, že heidinka je taká dobručká..to si želáme všetky také bábatko 😵

katka1981
20. jún 2009

kukenzi, ten tvoj chlapcek nejak velmi vyrastol odkedy som ho videla na prednaska. Mas krasne deticky, manzela sice nepoznam ale ak su po tebe, niet sa co divit. Jak z reklamy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre