Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

luciarichard
21. jún 2009

ahojcek 😉 babatko ma pocas pobytu v nemocnici erarne oblecko ... do svojho ho oblikas az ked odchadzate z nemocnice 😉

katka1981
21. jún 2009

janne6969, lekarka nam na prednask povedala, ze s epi sa da rodit s usmevom, a ver ze u mna to tak bolo, ze sa sa s muzom aj smiali.

inneska
21. jún 2009

janne...ako píše katka, treba myslieť pozitívne a že to bude dobré, aj ja som tak myslela pred prvým pôrodom, resp. ani som na to nemyslela, a pôrod prebehol dobre, jasne, bolesti tam boli(rodila som bez epi), ale dalo sa to vydržať 🙂 takže pozitívne myslenie 😉

katka...počula som o tom, a je aj dobré si po každom kojení bradavky popotierať mat. mliečkom, lepšie sa hoja a potom je to dobré ako prevencia 🙂 ja som tak robila a nemala som problémy, vzhladom na to, že paťko papal skoro každú hodinku a pol 🙂

lucka...ja by som tiež brala ten júl, a asi by sa mi páčilo 7.7., ako máš TP ty, uvidím, či ma nechajú 4 dni prenášať...vtedy má aj sestra narodky a okrem toho máme konečne meno, drahý vybral erika, tak bude mať meniny 2.2. a narodky by mohol mať 7.7. 😵 to by bolo celkom pekné 🙂 vy ešte nie ste rozhodnutý??ked máš v pase 2 mená...

tehula
21. jún 2009

Katka1981> s tym usmevom celkom nesuhlasim, najma, ked mne epi stihali pichnut hodinu pred samotnym narodenim malinkej a uz to moc nezabralo, jedine na sitie.
Ale zas to bol porod bleskovy, ze som sa aspon dlho netrapila. Muz ovlada aj casy jak sli, tak ja len oci pucim, ze ozaj, pomaly prekotny porod.
Inak dnes bola u nas pediatricka, tak som sa jej pytala na nejake veci v prepustacej sprave a vraj malinka podla stavu bola uz akoby prenasana.....a to som rodila 2dni prred terminom

olianko
21. jún 2009

ozaj este sa chcem opytat ....ta Epi prednaska je na Are tam na prizemi? o 14-tej v stredu?

kobolova
21. jún 2009

olianko - ano 🙂

olianko
21. jún 2009

kobolova dakujem 🙂

luciarichard
21. jún 2009

inn .... malej hovorime od zaciatku Emma ale zistili sme ze je to teraz nejeke oblubene meno ... takze sa nevieme rozhodnut a zacali sme rozmyslat nad Sofiou ... len mi to pride teraz divne ked jej stale hovorime Emma 🙂 ved uvidime ako sa nakoniec rozhodneme ...
Ja som chcela aby sa mala narodila zajtra to mam totiz narodky ja ... ale to uz asi tazko a zas 7.7 je pekny datum ale cakat sa mi do vtedy nechce 😀

dendulka999
21. jún 2009

Ahojte, tak ja som sa vrátila včera z antolskej... Môžem povedat že bolo super, aj personál aj pôrod, moja veľká vdaka patrí pani doktorke Federovej, je uplne super a má skvelý prístup k ľudom...
Troška sme mali problémy s kojením ale zvykáme si ... Inak fajn...

inneska
21. jún 2009

dendulka ... gratulujem k viktorke, hlavne vela zdravíčka a mliečka 😉 a treba vydržať a bojovať, aby bolo mliečko, ono sa to postupne rozbehne a viktorka bude mať čo papať 😉

lucka...tebe sa čakať nechce, ale ked si malá zmyslí po termíne, tak s tým nič nespravíš 😀 ja som tak prvý krát chcela, aby sa paťko narodil 20.5. vtedy má manžel narodky, ale narodil sa 21., TP som mala 19.5. a pôvodne som chcela(ked ma tak doki strašil, že pôjde určite skôr), aby sa narodil 4.5., to mám zase ja narodky 🙂

luciarichard
21. jún 2009

ale ved jasne .. ja viem ze mala sa narodi ked sa jej bude chciet ... ale myslim ze v brusku je jej najlepsie 24 hodinový prisun stravy no kto by to nechcel 🙂 🙂 🙂

inneska
21. jún 2009

lucka...jáj, keby sme si tak pamätali ako dobre nám bolo a tak by sme si to užívali o to viac 😀

luciarichard
21. jún 2009

noo keby tak vsetky babatka vedeli ze tento svet nie je ruzova zahrada neboj pekne by vsetky v brusku ostali 😀 😀

katka1981
21. jún 2009

tehula, mne pichli kanilu ked som nemala este ani kontrakcie a epi davku pol hodinu od zaciatku kontrakcii a za dve hodky druhu davku a ked koncila ucinnost to som uz malu mala asi vonku. Mne zabrala super ale to je velmi indivividualne. Mna 2 dni pred porodom tak bolel chrbat, bolest mi vyrazala dych, nemohla som sa nadychnut, kricala som od bolesti a plakala, pre mna to bolo hotrsie ako porod, prave pre toto porovnanie bol pre mna porod v pohode, inak neviem co by som povedala. Ked si bola na fitlopte a mala som kontrakcie tak moj muz sa uz znudene opieral o porodny stol a zaspaval, lebo bol nevyspaty a ja som do neho stuchala, zeAzlatko ja mam kontrakcie, bud trochu ucastny a potom sme sa smiali a tesili ze to zvladam, lebo on cakal ze tam budem hysteriucit a plakat, ved ma pozna. Ale boli kontrakcie co som mu tak drzala ruku ze skoro som mu ju zlomila ale tym, ze ma nebolo treba strihat a sit, to bolo tak silne nieco, ze akoby ziadna bolest nebola, lebo ja som mala strach hlavne z toho ako budem dokalicena z porodu. Cize preto tento pohlad na moj porod. A kedze som nekricala od bolesti, neplakala, nenadavala, ze nikdy viac (ku koncu som si zastonala, ked som bola s muzom sama pred tlacenim), tak to hodnotim pozitivne, lebo som cakala horsiu bolest. Netvrdim ze porod je malina, myslim ze som mala stastie na super porod a verim ze ty alebo hocikto iny trpel viac, preto aj epi mohla inak zabrat a obdivujem kazdu mamicku. Ja by som pri siti asi revala jak pavian. Tehulka pamatas na moje kvasinky? Vies kolko som sa kvoli nim naplakala ked som na ne trpela a toho som sa bala ze sa to zopakuj po porode.... inak skus si kupit dermochlorofilovy sprej, velmi dobre hoji, davam si ho aj ja.

katka1981
21. jún 2009

tehul, sorry za preklepy, mam malicku na rukach a pisem len jednou rukou, lebo nechcem aby plackala od koliky.

katka1981
21. jún 2009

tehulka ako dlho si mala kontrakcie a aky bol porod?

jasminet
21. jún 2009

baby a co mal na sebe oblecene vas muz pri porode? dostal nejake erarne oblecko, alebo bol vo vlastnom?

katrin79
21. jún 2009

jasminet: manzel dostane len zeleny plast, ktory si navlecie na oblecko

inneska
22. jún 2009

dobré ránko prajem 🙂

chcela som sa spýtať, kde je matrika v BA?? aby som vedela, ked tam pošlem manžela pre rodný list...resp. ak ich je tam viac, tak na ktorú 😅 dakujem 🙂

jasminet
22. jún 2009

katrin - aha, super, ja len, ci mu mam nieco nachystat 😀

inneska - no, ja poslem manzela na matriku podla miesta svojho trvaleho bydliska, tam vybavi rodny list. ale ako to je, ked nie ste z BA, to neviem...
matrik je vela - petrzalka, ruzinov, karlovka...

certica
22. jún 2009

baby, RL sa vybavuje v mieste narodenia dietata, nie trvaleho pobytu rodicov.... cize pojdete na matriku v petrzke - budova technopolu

certica
22. jún 2009

matrikarka vam prinesie po porode priamo v nemocke tlaciva na vyplnenie a da vam termin, kedy si pridete pre uz hotovy RL na matriku

inneska
22. jún 2009

čertica ..dakujem, preto som sa pýtala, lebo viem, že RL sa vybavuje tam, kde sa dieťa narodí 🙂 a my blavy neznalí 😀 a vedela by si mi povedať na akej ulici je ten technopol?? lebo mm tam pôjde podla navigácie, tak bude musieť zadať ulicu ...

jasminet
22. jún 2009

vazne? to som nevedela. ale vsak by sme hadam dostali instrukcie 🙂

jasminet
22. jún 2009

technopol je na kutlikovej 17

inneska
22. jún 2009

jasmi...dakujem, určite by povedali, ale lepšie je to mať zistené popredu a vedieť čo a ako, oni nám to potom len zopakujú, pripomenú a my sa nebudeme musieť stresovať, či sme pochopili správne 🙂
tak aj ty budeš musieť drahého poslať do petržky 😉

jasminet
22. jún 2009

ja som to brala uplne samozrejme, ze to vybavime u nas na matrike v ruzinove - ze vsak ju tam tak ci tak pojde prihlasit na pobyt...tak pojde na dve matriky. technopol je kusok od antolskej a nasu matriku zas mame pod domom 🙂
a stresovat sa tymto ja urcite nebudem, myslim, ze budeme mat ine starosti ako riesit rodny list 😀

hanam
22. jún 2009

Ahojte baby, neviete poradit ako prebiehaju poradne a manitor v porodnici na Antolskej? Ja som v 36tt a moj gyn. mi povedal ze uz musim chodit do porodnice? Treba aj nejaky papierik alebo nie? A ktory lekar to robi? Ako sa tam mam vlastne hlasit? Dakujem za rady.

jasminet
22. jún 2009

papierik nepotrebujes, proste prides v hociktory den do akychkolvek dveri (č.23-27), povies, ze si tam prvy krat a oni ti uz povedia co a ako.
co sa tyka monitoru, to ti nepoviem, mne okrem utz nerobili nic take...ale to asi zalezi na doktorovi a tvojom zdravotnom stave

jasminet
22. jún 2009

tu su ordinacne hodiny a treba si doniest vzorku moci

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre