Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
19. aug 2009

k tej krvi na epiduralku. Odber sa musi urobit, nemal by byt starsi ako 3tt, ale kludne ti to urobia aj na sale, kym ti ju pichnu 😉

adenka
19. aug 2009

tehula dik krasne za info...tak mozem byt spokojna a dalej cakat 😀

tehula
19. aug 2009

adenka, ale ak stihnes este poradnu, povedz to, pripadne zavolaj si do ordinacie, nech ta sestricka objedna na krv

mneme
19. aug 2009

martin, vas porodny pribeh je sokujuci, uprimne ma to mrzi o to viac, ze moja skusenost s antolskou - napriek tomu, ze samotny porod vobec nedopadol podla mojich predstav - je pozitivna. som presvedcena, ze vsetko je o konkretnych ludoch a individualnom pristupe. dufam, ze manzelka i syncek su uz v poriadku a budete sa moct spolocne tesit z noveho zivota 🙂

pepina11
20. aug 2009

vie mi prosím niekto povedať dokedy má dr. Janáč dovolenku ? a taktiež by som poprosíla jeho tel. číslo....alebo len do ambulancie.... ak niekto vie.... vďaka

moncuska
20. aug 2009

priznám sa, že ako budúca rodička na Antolskej radšej počúvam pozitívne skúsenosti s touto pôrodnicou, hoci je dobré vedieť, čoho sa má človek vyvarovať ak sa dá. Je mi ľúto, že niektorí majú takú zlú skúsenosť s Antolskou, ale podobne ako mayka si myslím, že všetko je hlavne o ľuďoch a prístupe, ani jedna pôrodnica v BA a možno na celom Slovensku nie je taká, ako by som si ja a možno aj iné mamičky predstavovali. A bežný smrteľník žiaľ nemá na to, aby išiel rodiť do zahraničia 😒
Keďže som sa už pre Antolskú rozhodla a mám to z domu ozaj kúsok 🙂 , snažím sa, aby ma neodradili a nezdeptali negatívne skúsenosti. Ale práve pre istotu budem mať lepší pocit, keď si nejakého lekára, z ktorého budem mať osobne dobrý pocit zazmluvním.
Držím palce všetkým maminám, ktoré sa rozhodli rodiť na Antolskej a samozrejme aj sebe 😀 , aby všetko dopadlo dobre a tak ako má a ďakujem tým, ktoré nás tu povzbudzujú svojimi pozitívnymi príbehmi o pôrode
😎

veronikap
20. aug 2009

ja si tiež myslím, že s takýmito negatívnymi skúsenosťami sa stretne človek všade.. ono je strašné, keď sa niečo také stane, ale o to skôr by sa mali podľa mňa uverejňovať aj pozitívne informácie.. veď koľko detičiek sa tam za rok narodí, koľkým ďalším maminám pomôžu ... a v neposlednom rade v každom zamestnaní, kde ide o kontakt s ľuďmi sa nájde vždy určité percento nespokojných, pohoršených a pod...
tie, ktoré už majú pôrod za sebou tu samé priznali, že hormóny robia svoje a na veľa vecí sa vieme s odstupom času pozrieť viac s nadhľadom

babuc
20. aug 2009

ahojte, nemáte náhodou niekto skúsenosť (alebo len info od niekoho) s pôrodom u Dr. Bertoldovej z Antolskej? Robi inak aj v GINFIV a moja gyn mi ju odporuca, ma s nou uz niekolkorocne skusenosti, sama u nej pred nejakymi 15 rokmi rodila a svoje pacientky ak chcu rodit na Antolskej, odporuca k nej. Nijaku zmienku o tom, ze by niekto u nej rodil a aku mal skusenost, som vsak doteraz na internete nenasla..ani negativ ani pozitivnu..jedine, ze niektore vysetrovala pred porodom na ambulancii, ked mala sluzbu a mala skvely pristup..ale o samotnych jej porodoch nic..fakt by mi aspon nejaka info pomohla rozhodnut sa, som uz v 34 tt a je nacase 🙂

dadka212
20. aug 2009

Tuareg som rada, že ste boli spokojní 🙂 troška si uvedom, že každý to hodnotí subjektívne, tak isto ako tu baby nadávajú na dr. Janáča ja ho môžem iba odporučiť je to podľa MŇA skvelý lekár a jeho výroky beriem úplne normálne proste mi sadol jeho humor a štýl akým komunikuje. Tak isto JA môžem z osobnej skúsenosti odporučiť dr. Oravca a dr.Greksovú a pôrodné asistentky Majku a Andrejku. Už som ich tu viackrát vychvalovala, takže ak si to tu čítaš dlhšie si to musel čítať...
Ja nehovorím, že ma mala kontrolovať každú pol hodinu, proste som nečakala, že si treba lekára zazmluvniť, aby si robil svoju prácu alebo bol milší a netváril sa, že ho otravujem...ja som nebola spokojná a to je môj názor, možno sa len zle vyspala, ale to nie je môj problém...
a keby nedajbože som ešte raz otehotnela tak by som znova išla rodiť na Antolskú, ale s tým rozdielom, že by som už bez zazmluvnenia nešla

skybaby
20. aug 2009

babuc kamoska rodila u dr. bertoldovej, prenasala, museli jej nakoniec porod vyvolat a bola s dr. velmi spokojna ... ja som ju mala kedysi ako izbovu lekarku a tiez mozem povedat ze je velmi fajn

jasminet
20. aug 2009

ja som tiez mala dr. bertoldovu ako izbovu lekarku + sa o mna po porode starala a len si chvalim...

tehula
20. aug 2009

podla mna su super vsetci, len to treba s nimi vediet 😀 Niektore si velmi pripustaju poznamky. Ja som najprv tak kukala na MUDr. Divinca na novorodeneckom, ale za 2minuty mi doslo s tou tehu demenciou, ze to ma taky sranda humor 😀 😀 😀 😀

babuc
20. aug 2009

babule dakujem za pozitiv info 🙂 aspon pocujem, ze ona fakt tie porody aj robi 🙂 naozaj netusim cim to je, ze sa o nej tak malo pise na takychto forach (hlavne ked sa zda, ze je mila a dobra porodnicka) ale hovorim si, ze asi vsetky jej porody isli dobre a nikto nemal zlu skusenost a dovod si tu vylievat srdco..tak snad to tak je 😉

pepina11
20. aug 2009

nemá tu náhodou niekto tel. číslo do gynekologickej ambulancie, chcem sa spýtať dokedy má Janáč dovolenku..... č.27..... dík....

zorfuda
20. aug 2009

ahojte chcela som sa spytat ako je to s navstevami v porodnici, na kramaroch mozu ist hned k detom, v ruzinove su deti za sklom, a na antolskej?

certica
20. aug 2009

zorfuda, na antolskej tiez len cez sklo. iba v pripade, ze mas zaplateny nadstandard, moze navsteva za tebou priamo na izbu aj k babatku

certica
20. aug 2009

tuareg, ja mam tuto temu myslim celkom zmapovanu a vobec nemam dojem, ze by sa tu prezentovali hlavne krajne negativne skusenosti 😉 . skor naopak (a teda v porovnani s inymi forami jednoznacne). nech trepnem, ale cca 80-85% prispevkov je tu smerovanych pozitivne.

tuareg35
20. aug 2009

respektujeme kazdeho osobny nazor na vec tak citlivu ako je porod. skratka sme sa len chceli podelit o nas pozitivny zazitok a aj nas trochu mrzi ze sme tak nespravi hned po porode, ale to sme sa skratka len radovali, mali starosti a radosti s drobcom. je nam jasne ze ked ma dakto negativnu skusenot, tak sa citi zle, ma potrebu sa postazovat a niekto kto ma zazitok dobry takuto potrebu nema a len sa z toho pocitu proste raduje bez potreby sa s dakym podelit. kazda minca ma dve strany. nam napriklad ten pristup vyhovoval, dakto iny by mohol mat pocit ze je prisna,odmerana ale nam pripadalo ze nas kludnym hlasom pokojne navigovala co mame kedy robit a podporovala nas. zena bola velmi spokojna, ja osobne nemam rad ked je niekto nadmieru vlezly. vsetko je to o ludoch - ako o doktoroch tak aj o pacientoch. s pozdravom t.,janka a drobec 🙂

vesi
20. aug 2009

čau čertica, zase robíš reklamu antolskej? 😀

Ale vážne, ja som tam rodila tiež, obidve tehotenstvá boli rizikové, 2X cisársky, lekára som nemala zazmluvneného a ak by som rodila do tretice, tak jedine na antolskej, bez zazmluvnenia (bol by to už určite cisársky 😝 ) prvý krát ma "odrodil" Dr. Rozemberg, druhý krát DR. Čierny, ktorý tam už nepracuje a do rizikovej poradne som chodila k Dr. Janáčovi, je to skvelý lekár, Jeho poznámky si neberiem osobne, jeho humor mi sedí 😀 , ale čo je najhlavnejšie je to dobrý odborník 🙂 sestry na novorodeneckom..nooo... niektoré áno, niektoré nie, vtedy mi to vadilo - hormóny 😝 , teraz to beriem s humorom, pri druhom som už zo skúsenosti vedela, že sa netreba nechať zdeptať 😀 a sestry gynekologické boli výborné, všetky do jednej 😀

čerti, nechceš si to zopakovať? 😀

certica
20. aug 2009

óóóóh vesi, ty moja stratena existencia 😀 , chces mi robit garde?
bacha, zachvilu ho tam mas... IP myslim 😀

vesi
20. aug 2009

certi, takto milo ma nevie nikto privítať, len ty 😀
aj ty máš IP hovoríš, že stretko vpôrodnici 😀 🤐

tehula
20. aug 2009

tuareg> vacsina pisala pozitivne, ja som s Antolskou bola tak spokojna, ze uz pocas pobytu na novorodeneckom som zacala uvazovat o druhom babe 😀

tuareg35
21. aug 2009

tehula :
to aj ja a dokonca hned po porode len zena mala na to trochu iny nazor 😀

sannka
21. aug 2009

bola som na antolskej, nebola som dohodnuta s nikym. bola tam tiez mamicka co bola dohodnuta. jej lekar nechodil a nechodil a tak mamicka mala mensiu starostlivost ako mohla mat standartne.

co sa tyka priebehu mojho porodu vsetko bolo v poriadku az na situaciu po porode. syncek dostal streptokoka lebo po odteceni plod vody mi nedali inekciu a doslo k infekcii. a tak mi vzali synceka na odd. patologickych novorodencov. tam sice bola tabulka baby friendly hospital ale sestricka si to vysvetlovala po svojom... stanovila si cas kedy maju byt deticky hladne a inokedy mamicky na oddelenie nepustila... a tak som stracala a stracala mlieko a ona dokrmovala a dokrmovala. Pobyt na antolskej mi teda stazili 2 chyby sestriciek, inak cely personal bol super. Tiez zariadenie nemocnice a vsetko v nej bolo v pohode. Vzdy vsak zalezi hlavne na ludoch a tiez na tom ako ste pripravene, kolko toho viete o spravnej starostlivosti pre babatko tesne po porode.

moncuska
21. aug 2009

babuc: som rada, že si tu hodila otázku na Dr. Bertoldovú, lebo vážne uvažujem, že si ju zazmluvním. Nemala som doteraz na ňu žiadne referencie, ale stretla som sa s ňou osobne, keď som bola na pohotovosti a ona mala službu. Bola veľmi milá, citlivá a dala si záležať na vyšetrení, či je naozaj všetko v poriadku 🙂 Týmto si ma získala a začala som uvažovať, že si ju zazmluvním.

marione74
21. aug 2009

ahojte, aj ja budem rodit na antolskej a chcem si dat niekoho zazmluvnit ale netusim koho, tak sa tu asi budem premavat na fore, a kto sa mi podla prispevkov bude zdat najlepsi tak asi toho 😠
Neviete rodi tam aj doktor Marsik, ze aky je? Lebo o nom som pocula, ze je dobry tiez. Dikes

skybaby
21. aug 2009

marione dr. marsik tam rodi, ja chodim k nemu do poradne a preto chcem u neho aj rodit

babuc
21. aug 2009

moncuska: si ma potesila tiez 🙂, sme boli este poriadne na vazkach pred dvomi dnami, ci Antolska, alebo Kramare, z toho ale co som zatial pocula, je to hlavne o porodnikovi a tak sme sa vcera s mojim muzikom dohodli, ze si ju zazmluvnime a uz nejdeme vymyslat (Kramáre majú tiež teraz pruser s umrtim babäna a nielen toho, čo sa píše na tomto fóre - "nemocnica Kramáre, nechodte tam") V po idem do poradne, vypytam si na nu kontakt a dam ho sem, v pripade, ze bude mat niekto zaujem..

petulik29
21. aug 2009

Ahojte,Mayka ano citam co sa da, lebo sa este neviem rozhodnut ci ruzinov alebo antolska. 🙂

Ako nad tym rozmyslam ja som sa nebola pozriet na nemocku pred porodom. 😒
Ale do nemocky som isla 2 dni pred porodom a si ma tam nechali tak ked som nemala co sestricka mi vsetko ukazala boli sme sami na celej chodbe az do mojho porodu. Tomu sa hovori nadstandart, ze? 😉 😀

Ja si stazovat nemozem na nic len mi odisiel doktor z antolskej a kamosky vsetky rodili v ruzinove tak rozmyslam. 😒

Na antolskej je lepsi nadstandart. Fakt som sa tam citila dobre. Bojim sa, ze v ruzinove to tak nebude. 😒 A tam je to len cez sklo co je tiez na nic.

jankaw
21. aug 2009

Ahojte, ja som rodila pred 2 tyzdnami na Antolskej a musim povedat ze mam len same dobre skusenosti. Mala som zazmluvneneho dr. Oravca a keby som vedela ze porod prebehne tak lahko, tak sa ani trosku dopredu nebojim 🙂 Ked mi trhali zub tak to bolo horsie ako porod 😀 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre