Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jasminet
18. dec 2009

ja som ho tam ani velmi nechcela, rozhodne som ho nenutila a tiez som mu potom stale hovorila, ze odid ked sa na to nebudes citit a on ze nie, ze tam chce byt a nakoniec je rad.
ale kamarat nam vravel, ze sa zas stale tlacil k noham, ze chcel vidiet, co sa to tam deje ale nedovolili mu, iba za hlavou stal... 😀

zuzkat1
18. dec 2009

spociatku som ho tam ani ja nechcela... ale cim viac sa to blizi tym viac ho tam chcem.. neviem to dobre vysvetlit, ale bol by ako pevny bod.. uz som tu spominala ze mam hroznu fobiu z ihiel a on by mi tam fakt pomohol keby na mna vytiahli daku striekacku, a navyse ja nie som z BA aj ked uz tu byvam 4 roky, a antolska mi je uplne cudzia. nutit ho nechcem, ja viem ze to nie je dobre, ale ked mi povedal ze on tam nechce byt lebo on nema rad nemocnice, tak som mierne vypenila🙂 ved kto ich ma rad? ja tam tiez nejdem na dovolenku🙂 no teraz sme ostali v tom ze teda ide, tak dufam ze to na nom nezanecha dake stopy 😖

ufko
18. dec 2009

zuzka dakujem pekne za vysvetlenie..skusim tam teda volat a volat a volat 😀
plati sa tam vobec nieco, ak ano, kolko ??? a kolko tam vlastne mozeme chodit???

alex..dik..a je rozhodnute!!!! pojdem k rozimu!!!
toto som potrebovala pocut🙂 citat🙂
pekny den kocky!!!

zuzkat1
18. dec 2009

ufko no ja som videla cennik... na jedno sedenie tam bolo ze 3 eura, ale podla toho co vraveli baby si mozes zaplatit aj viac dopredu.. a chidis tam kolko chces...boli tam take co chodili raz do tyzdna ale aj take co 2-3krat tyzdenne

alexandrah
18. dec 2009

zuzka, moj muz stal pri hlave, dolu ho ani nepustia, ani nema sancu, je tam natresk, dokonca ku koncu stal az hore pri okne niekde, lebo aj pri hlave mi stal lekar, a tlacil brucho, takze tak ... a bol v poho, sak toho chlapa nic neboli, najmenej je, ked ti moze byt oporou v bolestiach, moj muz sa nejak netrhal, ale povedal, ze ak ja chcem, nema s tym najmänsi problem!!!!!!!!! a zdola urcite nevidel nic!!!!!!§ aj tak sa bal o mna, aby riesil seba!!!!!!! zuzka, mas uplnu pravdu, ani ty tam nejdes na dovolenku, pekne povedane!!!!! ide tam snad koli tebe, tak sa trochu premoze, nie, ked uz si my vsetko odsereme (sorry za vyraz - aj tehotenstvo, aj porod, aj staranie sa o deti ...).
ufko - budes velmi spokojna, uvidis, je fakt uzasny a mily, a urcite ta nenecha na holickach!!!!!!!!!! a je uzasny odbornik, aj sestricky na rizikovom mi vraveli, ze keby si mali vybrat, zo vsetkych lekarov co tam su a poznaju, tak si vyberu jeho!!!!!!

zuzkat1
18. dec 2009

alex.. mas uplnu pravdu, no ked nebude nic vidiet tak je to OK, aj ked dalsia jeho vyhovorka bola ze ja tam budem trpiet a on ze sa ma na to pozerat a tak..no proste blabla bla...ale hlavne ze uz je s tym zmiereny, tak uz len dufam ze bude v dosahu ked to na mna pride, lebo on ma taku robotu ze furt je cez den mimo BA..

ufko
18. dec 2009

zuzka dakujem..a este mi prosim ta povedz, kedy presne sa cvici, myslim,ktore dni a hodiny..lebo podla toho co pises to vyzera tak, ze sa cvici stale a kazdy den🙂
byvam na druhom konci Petrzky a kvoli tomu, ze si pojdem kuknut kedy to je a co to stoji sa mi nechce trepat sa tam 😉

alex..aj ja si myslim, vsetko co som sa o rozember. podozvedala mi staci nato, ze som kludna a pojdem k nemu..
v pondelok mam poradnu a tam mam sestricke nahlasit kde chcem rodit a asi aj meno porodnika..preto som to tak nejako vopred zistovala..snad sa nehnevate 😀 😀 😀

zuzkat1
18. dec 2009

ufko neviem kedy presne ale viem ze o 8mej zacina tusim kazdy den, mna si objednala na pondelok, tak podla mna pondelkom nic nepokazis🙂

julietka
18. dec 2009

ahojte babulky, ak mozem trosku sa pridam..az teraz som objavila tuto temu 😅
asi si precitam najskor vsetko od zaciatku ak sa mi bude dat, no mam zatial jednu otazku ak mi viete poradit....
pocula som ze v ruzinove moze byt muz pri hlave rodicky aj pri cisarskom, neviete ci je take nieco mozne aj na Antolskej?samozrejme ked sa dava spinal nie celkova anesteza...

certica
18. dec 2009

tie kuzry mavala jezikova o 8, 11 a 13h, ale ci sa na tom nieco nezmenilo, neviem...

julietka, nie je to mozne. aspon nie bezne

julietka
18. dec 2009

dakujem certica...no skoda...by mi to psychicky dost pomohlo pri mojej traume z nemocnic a bielych plastov...

certica
18. dec 2009

ufka, nehnevame 😀 , ale teda nahlasovat meno porodnika, to faaakt nieeeeeeeee 😕 😀 . a mas este naozaj 2 mes. casu sa rozhodovat...

certica
18. dec 2009

ufka = ufko. sorry 😅 , som dnes nejak mimo s tymi pismenami a pravopisom 😅

julietka
18. dec 2009

babenky a kde sa da dostat k nejakemu serioznemu zoznamu co si treba zobrat do nemocky na Antolsku pre seba aj pre babatka? nasla som kopec zoznamov na nete, ale su dost vseobecne, alebo sa potom radikalne odlisuju..

certica
18. dec 2009

Čo si priniesť do pôrodnice na Antolskej?

Doklady:
karta poistenca
tehotenskú knižku a všetky výsledky vyšetrení, ktoré boli vykonané počas terajšej tehotnosti
občiansky preukaz
ak nie ste zosobášení a chcete, aby Vaše dieťatko malo priezvisko po otcovi, treba prineisť aj čestné prehlásenie z matriky. Dá sa to vybaviť aj dodatočne po pôrode.

Pre rodičku:
hygienické potreby (intímny sprchovací gel) detské mydlo, zubná kefka, zubná pasta, šampôn na vlasy, telové mlieko, hrebeň, gumička do vlasov, fén
malý uterák a osuška
mäkký toaletný papier
papierové vreckovky
pôrodnícke vložky + nohavičky
hygienické jednorázové podložky do postele 4-5 ks
prezúvky, aj pre otecka ak bude pri pôrode
nočná košeľa, župan
ponožky, spodné prádlo, materské podprsenky, vložky do podprsenky
neperlivá minerálka a tik-tak mentolové cukríky
iné potreby podľa vlastného uváženia (mobilný telefón, fotoaparát, videokamera, rádio...)
Ak rodičky chcú, môžu si doniesť vlastnú žiletku a YAL klystír. Niečo na rozptýlenie a relax - časopisy a knihy

Pre dieťatko do pôrodnice:
jednorazové plienky asi 30 ks
vlhčené hygienické jednorázové obrúsky na utieranie zadočku pri prebalovaní
bavlnená plienka - hodí sa pri kojení

certica
18. dec 2009

este doplnim, ze pri vyplnani tlaciv je treba: rodne cislo partnera, meno a adresu detskej lekarky.

julietka
18. dec 2009

jej certica ty si uzasna, dakujem ti velmi pekne 😉 ale je to taky isty zoznam ako mam ulozeny co som nasla niekde na nete, naozaj to vsetko si potrebovala? lebo sa mi zda toho akosi dooost vela 😵

certica
18. dec 2009

noo, uzasna nie som 😀 , tiez som to skopcila, ale az na tie "iné potreby podľa vlastného uváženia a YAL", som potrebovala vsetko 🙂.
a to este niektore baby balia napr. masticku na bradavky, svoju odsavacku na mlieko, ciapku a rukavicky pre babo, cumel, vlastny pribor, pohar + misku na jedlo (tu pre pripad, ze sa nestihas najest v urcenom case) ...
inak v nemocnici kupis vsetko, je tam aj obchod s detskymi potrebami, lekaren atd., resp. ti prinesie muz alebo niekto, co budes priebezne potrebovat. takze netreba prehanat. mozno tu misku na prelozenie jedla by som si vzala.

zuzkat1
18. dec 2009

ahoj takze vlastny pribor netreba? lebo vacsinou do nemocnice treba take veci.. a tymi prezuvkami pre muza si ma dostala...to ake gumene? alebo ake?

certica
18. dec 2009

zuzka, maju tam navleky, aj plast vyfasuje, takze v podstate to je fuk, ale v zime by som sa osobne urcite prezula z ciziem. inak prezuvky hocijake - slapky, tenisky, sandale...

zuzkat1
18. dec 2009

no on nosi tenisky... aj v zime🙂 ale teda nieco kupime.. toto by mi ani nenapadlo nebyt teba 😉

certica
18. dec 2009

kvoli tomu nic nekupujte, neblazni. dostane navleky 😉 .
pripadne su tu aj ovela cerstvejsie maminy, nech hodia aktualnejsie infos

zuzkat1
18. dec 2009

no ked pises ze moze mat ako prezuvky tenisky a on ich vlastne bude mat, lebo to ma ako riadnu obuv🙂 tak asi nebudeme kupovat, ved mu tam nieco daju... inak vzdy ked si myslim ze uz mam urcite vsetko, tak zistim ze to tak nie je 😖

zuzkat1
18. dec 2009

ozaj babatko si si pri odchode obliekala sama alebo ho tam obliekaju sestricky.. ja osobne by som si ju radsej obliekla sama... a hlavne neviem ci staci co som nachystala... pri vybave je taka tema ze co obliect babu...ale mna by zaujimalo, ze ked nieco nachystam, ci nebudu robit ofuky ze je to malo... no ja som nachystala na januar- body, dupacky, kosielku a tenke ponozky a na to mam taky totalne hruby overal v akom by sa ani lyziar nemusel hanbit... mam tenku aj hrubu ciapku, rukavice a sal, a hrubu deku..myslis ze staci? neoflflu mi to, ze je to malo?

zuzkat1
18. dec 2009

teda neofrflu 😀

certica
18. dec 2009

nezistovat to isti 😀

zuzkat1
18. dec 2009

to je fakt🙂 ved stale mozem poslat draheho na nakupy🙂

certica
18. dec 2009

pri odchode ti sestricka pomoze, resp. ona oblecie babo do toho, co jej das. a neofrflu, ja som mala v obidvoch pripadoch strasne mile detske sestry, obidve boli starsie, ale fakt zlateee, posielam cmuk 🤐 😀

certica
18. dec 2009

skoda, ze neviem mena, ale ta prva z nich robila este na bezrucke svojho casu a ked som jej povedala, aky som rocnik, tak to vraj na stopro prebalovala este aj mna 🙂

zuzkat1
18. dec 2009

tak to je fajn, bala som sa aby nezacali ze som malo priniesla na take rocne obdobie, ale mne pride zbytocne obliekat babatka ako cibulky🙂 ja viem ze su citlive a nereguluju teplotu ale aj tak... bude ovela teplejsie oblecene nez by som sa ja obliekla a plus ta deka a plus v aute sa da zakurit🙂
este raz dakujem... ja uz teraz pojdem spat... uz je dost neskoro🙂 takze dobru nocku zelam..papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre