Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

luciaj
28. máj 2007

lusil, gratulujem, ste obe hrdinky, zvladli ste to na vybornu 😀

lejla77
28. máj 2007

lusil:
pridavam sa ku gratulaciam, mala je nadhernaaaaaaa. 😵

lejla77
28. máj 2007

lusil:
a kedy si isla do nemocnice? Odtiekla ti voda? A kedy si volala doktorovi, ze rodis? Pribehol?

kika76
28. máj 2007

lusil, blahozelam ti k narodeniu krasnej dcerky.... 🙂 naozaj je nadherna....

lusil2005
28. máj 2007

baby dakujem vam vsetkym!!! 😵

marcela hej hej. unho. a odporucam, aj ked u mna mu to chudakovi tak blbo vyslo ze som musela chvilku pockat kym odrodi babu predomnou. mal to tam jak na beziacom pase 😀

ajuska jasne. da sa to zvladnut, aj ked stale nechapem ako som to mohla zvladnut ja 😀

lejla ja som isla do nemocnice rano - na rizikove lebo som prenasala a bol najvyssi cas zacat odtial malu "vyhanat". no ale nakoniec sa rozhodla este v ten den v noci ze pojde sama od seba 😎 a doktor tam uz bol lebo rodil dalsiu zmluvnu babu.

lejla77
28. máj 2007

lusil:
teda, tak to pekne rodi - jednu za druhou - sakra. Normalne by som sa bala, ze mna nestihne. 😀 Ja ho tiez budem mat. 😉
Tak ty si to mala jednoduchsie - aspon si nestresovala, ze kedy utekat do nemocnice, kedy volat dr. a tak... Ale on tu ju vlastne len vytiahol,ze? Bol pri tebe len ten cas, co si bola akoze na stole??? Aj ti nieco dali, ci vobec nic? Neviem si t ani predstavit, uz teraz mi hrozne lepi...

lejla77
28. máj 2007

lusil:
ale ked sa mala rozhodla v noci, ze pojde sama - tak ako je mozne, ze ti nestihli dat epi?????? Ved si porodila az rano, nie???
Ja tomu nerozumiem...

ajuskamimi
28. máj 2007

LEJLA epi ti mozu dat iba ked si na 4 cm otvorena, pokial sa otvaras pomaly alebo prilis rychlo, tak epi ti proste nepodaju

kika76
28. máj 2007

ahoj, ajuska, takze bola som dnes na tej prednaske...pan primar z novorodeneckeho porozpraval asi hodinu....bol velmi prijemny a myslim, ze je dobry odbornik....bol aj humorny, tak sme sa aj dost nasmiali....potom aj odpovedal na vsetko, co nas zaujimalo....ved ked sa stretneme na fore, tak ti porozpravam, co budes chciet vediet.... 😵

lejla77
29. máj 2007

ajuskamimi:
fiiiha, to je pre mna nova info. 😖 Kamoska, co mala epi, tak si sama povedala, kedy ju chce podat - ked uz mala bolesti... Tak preto som myslela, ze si to mozes urcit, ze uz bolesti nevydrzis, tak nech ti ju pichnu... 😖

ajuskamimi
29. máj 2007

LEJLA aj ja som bola v tom takto, ale mali sme o tom prednasku a tam to bolo povedane tak, ze to sa neda pichnut hocikedy, iba ked si na 3-4 cm otvorena. Inac bud je skoro na EPI alebo ak uz si viac, tak je neskoro na EPI. A ak chces EPI, treba to povedat asi mesiac dopredu, lebo potrebujes na to predoperacne vysetrenia, hlavne vysetrenie, ci mas dobru zrazanlivost krvi, ci ti vobec bude mozne podat EPI, bez toho ti ju nepodaju, ak by si ju aj chcela, teda bez tych vysetreni. Aspon na Antolskej to funguje takto.

KIKA ak by sme spolu tu neboli, skus mi aspon v skratke cez IP napisat o com hovoril ten primar z novorodeneckeho a kto to vlastne bol, nebol to Scholtz?

certica
29. máj 2007

ahoj ajus, no ako to s tebou vyzera? kedy mas poradnu? uz je rozhodnute, ako budes rodit? si spominala, ze ta tam doki chce v pripade cisarskeho prijat tusim 10 dni pred tp. (a ten mas 8.6.) 😕

lejla77
29. máj 2007

ajuskamimi:
hm, tak to je divne... Lebo kamoska mi hovorila, ze si ju vyslovene vypytala, ked uz mala bolesti a hned jej ju aj dali a ze kontrakcie predriemkala. Ona rodila minuly rok v Ruzinove. Tak som z toho jelen... Tak potom na co uz davaju tu epi, ked najhorsie si musis pretrpiet bez EPI??? 😕

ajuskamimi
29. máj 2007

LEJLA neviem, ale takto to ozaj funguje na Antolskej 😉 lebo chcela som epi tak som sa pytala

CERTI no neviem, zajtra mam poradnu tak uvidime, ci idem na prijem rovno z poradne, alebo este dojdem domov, neviem. Vo stvrtok mam predoperacne vysetrenie , tiez som zvedava na vysledky. Kazdopadne dam hned zajtra vediet, co a ako 😉

lusil2005
29. máj 2007

lejla no preto, lebo na porodnicu ma poslali z rizikoveho az nejako o tretej, alebo pol stvrtej. dovtedy mi nechcela sestra verit ze rodim. vlastne ani potom, ale lekar ma poslal na porodnicu kedze som bola otvorena na 4 cm 😠
no a na porodnici mi najprv povedali nech sa ozvem ked budem mat pravidelne kazdych 5 min kontrakcie. a ked uz to bolo (pol hodinu sa opakovali kazdych 5 min, resp uz to bolo aj kratsie) tak zas prijmali na vysetrovni jednu babu tak zas som musela cakat. no a ked ma konecne supli na monitor, bola som tam namiesto 15 min 45 min lebo akurat bol porod na sale (ten moj doktor rodil jednu babu)a vsetci isli tam no a ked sa ku mne prvy krat dostal moj lekar, bola som uz otvorena na 7 cm, mala som 3 min. kontrakcie a to som este ani klistir nemala!!! (mimochodom nikomu neodporucam klistir pri 3-2 min. kontrakciach 😀 )
tak mi pichli taku nejaku malu injekciu do zadku. vraj proti bolesti, ale ja som nejaky rozdiel nezaznamenala. potom rychlo klistir, na stol, tam uz cakal lekar, supli mi penicilin cez infuzku (mala som streptokoka), v tej dobe nejako dobehol moj muzik, a lekar mi povedal ze epi sa nestihne, ze nechame par min ucinkovat ten penicilin, pustia mi vodu ktora mi este furt neodtiekla lebo mala ma stuplovala hlavickou a on to vidi tak ze za 30min mam po tom. co sa ale mne zdalo ako swinsky dlhy cas. no ale zabijem sa?
takze podla mna sestra na rizikovom, prijem novej baby, porod akurat ked som mala rodit ja... to vsetko zapricinilo ze mi to nestihli dat. no a urcite aj to ze to u mna islo dost rychlo na prvorodicku.
inac lekar tam pri stole raz bol, raz nebol... ale ked som zacala tlacit tak sa tam zrazu odniekal zjavil, ani neviem ci tam bol dovtedy alebo nie. to moc toho nevnimas. len sa sustredis na dychanie. ak sa to vobec da nazvat sustredenim 🙂

kika primar divinec je super 😀 strasne ukecany chlap. aj u nas na sestonedeli mal tu prednasku. aj vam stale zdoraznoval ze ak chcete mat take krasne a inteligentne deti ako je on, mate kojit? 😀

ajuska drzim palec!!!

magduskam
30. máj 2007

Ahojte maminky!
Snazila som sa precitat co najcviac, ale vsetko co je tu je nad moje sily 🙂
Ja sa dnes konecne chystam na antolsku vybrat si zmluvneho lekara... Ale viem iba o Dr. Rosenbergovi. A co som tu nasla, zda sa mi fajn. Viete mi odporucit este nejakeho ineho, keby on ma nevzal? VOPRED DAKUJEM za kazdu radu!!!!

magduskam
30. máj 2007

Asi este vsetci spia... skoda ☹

lejla77
30. máj 2007

lusil:
fuuuu, tak to si mala teda zazitok - diky za dokladne rozpisanie, aspon som v obraze. 😉
Tak to si si vsetky bolesti vytrpela bez EPI. 😖 Obdivujem ta. 😵

lejla77
30. máj 2007

magduskam:
ja budem tiez u Rozemberga, takze ti nepomozem.

lusil2005
30. máj 2007

magdus mne sa celkom pozdavala aj Dr. Dubcakova. taka mlada, ukecana. odborne neviem ale lucqa u nej rodila a myslim ze ju chvalila.

clea1
30. máj 2007

magduskam, ja chodím k Dr. Dubčákovej, je super 🙂

clea1
30. máj 2007

lusil gratulujem k Natálke, je nádherná

certica
30. máj 2007

no ajuska, tak kako..? 😎

certica
30. máj 2007

uz som si precitala 😀 😉

lucqa
30. máj 2007

magduskam ja som rodila u Dr. Dubcakovej a odporucam, keby Dr. Rosenberg mal plno. Mne zachranila maleho pred kliestovym porodom. Velmi sa snazi spravit pre babatko vsetko, aby bolo v poriadku. Je sice mladucka, ale super 😀

ajuskamimi
30. máj 2007

takze tak CERTI 😀 v piatok sa uvidi na uzv vaha maleho a potom sa rozhodne, ufff takze dalsie dva dni cakania na ortiel 😀 ale neviem, po psychickej stranke je mi uz asi jedno, ci to bude cisarom alebo normalom, len nech to bude vsetko ok.

hej, inac Dr. Dubcakova vyzera byt super, aspon na prednaske bola perfektna, mlada, mila, prijemna, riadna humoristka 😉

ja mam Dr. Scholtza, tiez mily, prijemny, sympaticky a snad aj dobry odbornik, je tam primarom na novorodeneckom a pocula som nanho zatial iba chvaly 😉

ajuskamimi
30. máj 2007

baby chcem sa opytat, myslite si, ze mozem ist este v pondelok na cvicenie k p. Jezikovej, ked budem uz par dni pred porodom |ak teda nebudem na prijme kvoli cisaru|, teda budem v 40tt? Ako tak, ze ci to neublizi malemu, ked si zacvicim, lebo ak by som bola stale pokope a doma, tak by som tam rada sla 😉

certica
30. máj 2007

ajus, ja uz som bola prijata na odd. tyzden pred cisarakom a aj tak som si odbehla dole na cvika 😀 , sak co sa tam ma clovek nudit a lezat na izbe?? 😕 😀
zalezi, ako sa budes citit 😉

ajuskamimi
30. máj 2007

fakt? super, tak teda ak mi bude fajn, tak urcite pojdem, lebo som aj zvedava, kolke tam este z toho nasho kurzu dobehneme, pomaly sa to tam "rozpada" a "rozdvojuje" 😀 len tomu mojmu prckovi sa akosi v brusku stale paci a vyzera to tak, ze ak bude normal porod, tak budem aj prenasat 😉

lusil2005
30. máj 2007

ajuska aj ja som bola v 40tt na cviceni. vies ako som ja cakala na porod... tak som si povedala "co sa mi tak moze stat... PORODIM?" a uz som tam aj bola 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre