Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mamcas
20. júl 2011

@pitik Ahoj 🙂
Neviem presne ako sa to vola, ale ked vojdes do nemocnice - hlavny vchod, tak prejdes dozadu ako keby si chcela ist do lozkovej casti a tam ked prejdes nezabocis k vytahom do prava, ale rovno pred dverami je tusim anesteziologicke oddelenie alebo co a tam to bude. Ak neprides prilis skoro, uvidis tam kopu dalsich pupkaciek a uz nezabludis 🙂
Neviem ci som to napisala zrozumitelne, ale v zasade sa musis dostat na tu chodbu smerom k vytahom do lozkovej oranzovej casti a hned tam to je.
Vela stastia 🙂

pitik
20. júl 2011

@mamcas dakujem, mam pocit, ze tam to bolo aj pred tymi 4,5 rokmi, ked som tam bola naposledy, tak snad to najdem. a ako dlho to trva, teda ta prednaska?

monka88
20. júl 2011

@pitik neviem ako dlho ta prednaska trva,ale ak si uz druhorodicka,tretorodicka 🙂 tak tam nemusis byt.Staci ked si zoberies papiere,oni na zaciatku povedia co a ako vyplnit a potom mozes ist.Lebo si vlastne uz prednasku kedysi absolvovala 🙂

pitik
20. júl 2011

@monka88 tiez som si myslela, ze ked som ju uz absolvovala a raz som mala epi aj pichnuty, tak mi je prednaska nanic, len kedze to ma byt v knizke zapisane, tak som to chcela mat vybavene. Aj ked zrejme si ju ani pichnut nedam, len teda pre istotu 🙂 A tie papiere sa daju zobrat na zaciatku, nevies nahodou?

bv_alexandra
20. júl 2011

Ahojte v pondelok som bola na pohotovosti na antolskej. Chcela som sa opýtať máte niekto skúsenosť s dr. Žačokom pri pôrode. Vyšetroval ma a zdal sa mi celkom fajn. 🙂 🙂

certica
20. júl 2011

@pitik no jo, jeden skolak a druhy skolkar od sept. mame sa inak fajn, ja som este zatial doma. neplanovane je najlepsie 😉 a pekny porod prajem

mamcas
20. júl 2011

@pitik ono to vlastne nie je ani prednaska, rozdaju potrebne papiere, povedia par viet o vyhodach a nevyhodach EPI a to je vsetko. Ja som este po tom sla zaplatit EPI do pokladne a hotovo. Trva to cele asi desat minut, fakt rychlovka 🙂

emjee
20. júl 2011

@mamcas ked som bola ja, hovorili hlavne o vyhodach 😝 a strasili zeny, ze porod boli viac ako "ked vam odrezu nohu" 😝

mamcas
20. júl 2011

@emjee jezis maria, no pekne. To u nas nastastie nebolo, mala som pocit, ze hovorili naozaj objektivne a clovek si mohol vytvorit svoj nazor na vec. Ja teda nemam osobnu skusenost, kedze som musela kvoli vselicomu rodit cisarskym, ale kamoska ma a povedala, ze je uplne jedno ci mate EPI ak Vam daju do infuzie oxitocin na zrychlenie porodu. To boli aj tak a nic nepomoze. Ale tak bohvie, kazdy to znasa inak, vo vacsine pripadou ju nestihnu pichnut a je pokoj. :P

pitik
20. júl 2011

@certica dakujem, snad bude 🙂

pitik
20. júl 2011

@emjee no super prirovnanie. inak oni nahovaraju na epi a co mam skusenost s porodnikmi tak skor odhovaraju...
ale vdaka za info, papiere mam, vyplnim ich doma, bolo tam dost vela tehosiek, tak boli radi, ze mohli rychlo poslat domov tie, ktore uz epi mali

frola
20. júl 2011

caute baby prosim vas neviete mi poradit ci sa da zaplatit ten poplatok za otca pri porode uz aj mesiac dopredu, aby sme potom v den D nemali stresy? dik

zuzi118
20. júl 2011

@emjee by ma zaujimalo kolko z nich porodilo a zaroven im odrezali nohu 😠
@bv_alexandra S dr. Zacokom som sa stretla dva krat, prvy raz pocas prveho tehotenstva a druhy raz pocas druheho tehotenstva. Oba razy na odd. rizikovej tehotnosti. Bol velmi neprijemny, stale frflal na svoju pracu, bola som dokonca svedkom rozhovoru so sestrickou, ktora ho volala k nejakemu pripadu krvacania alebo take nieco, uz si nepamatam presne a najprv nadaval, potom frflal, potom ju poslal, ze nech si to naozaj overi, ze ci tam musi ist a ze co on s tym ma a pod. Nemyslim si, ze to bola nahoda, ze zrovna vtedy mal "den blbec", lebo viacere maminy co tam lezali uz dlhodobo (aj pocas prveho aj pocas druheho tehotenstva) potvrdili, ze taketo spravanie pre neho nie je nic vynimocne.

emjee
21. júl 2011

@frola nam to nedovolili platit vopred, mm to bol platit hned ako sme prisli do porodnice

@zuzi118 neviem, ale podla jednej asistentky, ktora ma buzerovala cely cas, co som lezala na sestonedeli (7 dni), ja som nerodila, ja som mala cisarsky rez 😝 (akoby tych 7 hodin kontrakcii v 5 min intervaloch nepatrilo k rodeniu)

pitik
21. júl 2011

@frola nam hovoril lekar na poradni aj sestricka, ze sa to da, uvidime v pondelok idem do poradne, predtym idem zaplatit zmluvu za prodnika do pokladne, tak sa opytam, u nas by to bolo fajn, lebo manzel ma trosku pohybovy handikap, tak aby nemusel lietat hore-dolu. Ale myslim, ze je tam dost casu na vyplatenie aj po prijati a pokladna je otvorena 24 hodin.

zuzi118
21. júl 2011

@emjee uff, no tak na toto nemam slov. Ved po cisarskom je zena este viac ubolena ako po normalnom porode. By si zasluzila este viacej pomoci a podpori a nie este nejake zhadzovanie, ze ona nerodila ☹

Moj druhy porod bol bezbolestny a nemala som ziadne oblbovaky. Skoda, ze u nas sa nieco taketo povazuje za strasnu raritu. A pritom to tak byt nemusi. To len mame hlboko zakorenene, ze porod boli.

babulkaa
21. júl 2011

Kocky bolo by fajn ak by ste dali vediet ci sa to da skor zaplatit ta EPI, ja som sice len v 7 mesiaci ale kludne si to zaplatim aj teraz nez riskovat potom. 😀

silviatko
21. júl 2011

@pitik prepac mozem sa opytat koho si zazmluvnujes? 🙂 dakujem

opina
21. júl 2011

Ahojte,som v 35.tyzdni a chystam sa rodit na Antolskej.Buduci tyzden by som tam uz mala ist k lekarovi,neviete mi poradit,ze ktory,alebo ktora je dobra,lebo je ich tam niejako vela a neviem na zaklade coho sa mam rozhodnut.Potrebovala by som niekoho naozaj mileho a chapaveho,lebo ja mam dost velky strach z lekarov,takze niekto,kto ma dokaze upokojit 🙂 dakujem

monka88
21. júl 2011

@babulkaa nestresuj sa,mne povedal doky,ze sa to da zaplatit aj v den porodu,ked povies,ze chces epi,kym pride anesteziolog,tak muzicek Ti ju moze ist zaplatit do pokladne.Takze nemusis to platit mesiace dopredu.Ale ked moc chces tak sa to da,neni problem 🙂

pitik
21. júl 2011

@babulkaa EPI si mozes zaplatit skor, ale az po absolvovani prednasky, ktora je kazdu stredu o 14stej

pitik
21. júl 2011

@monka88 mne inac tiez tak lekar povedal, ale pani doktorka vcera na tej prednaske hovorila, ze to musi byt zaplatene dopredu, ze maju taky prikaz z riaditelstva, inak ju nepichnu. ale ak ju nevyuzijes, vratia ti sice peniazky, ale odrataju si 10 eur, len za to, ze tie peniaze od teba naksjor vyberu a potom ti ich vratia, co je podla mna vrchol. a je to novinka, este vlani to tak nebolo. Keby to bolo 1-2 eura, tak nepoviem, alebo keby s tym boli spojene nejake dalsie naklady, ale len za to, ze v pokladni im das peniaze, ktore v podstate maju nejaky cas k dispozicii a potom ti ich musia vratit, mi to pride dost vela.

pitik
21. júl 2011

@silviatko zazmluvnujem si Dr. Scholtza. Odporucil mi ho uz pri minulom porode moj gynekolog, mala som ho zazmluvneneho, bola som spokojna, nie je velmi ukecany, ale zase precizny, nic nezanedbal a myslim, ze ma aj dost velke slovo na porodnej sale, predtym tam bol primar.

monka88
21. júl 2011

@pitik tak to je pre mna tiez novinka tych 10€ no pekne...mozno prave koli tomu mi doky povedal,ze sa to da zaplatit aj az ked sa priamo rozhodnem a nie dlhsie dopredu.Mozno vie,ze sa ludia na to hnevaju,ze robia taketo veci...ze 10€ vpodstate za nic...pekne...
Ozaj pitik Ty mas niekoho zazmluvneneho?

pitik
21. júl 2011

@monka88 ono aj ta lekarka, co mala tu prednasku z tej anesteziologie sa tak vyjadrovala o tych 10 eurach, ze teda aku "strasnu" robotu s tym v tej pokladni maju, ze si vyzuctuju tento poplatok. V podstate mozu mat mesiac tvojich 150 eur, s ktorymi mozu cokolvek robit a este ta skasiruju, ak ich chces naspat.
mam zazmluvneneho Dr. Scholtza, teda zatial mam len zmluvu podpisanu, v pondelok to mam zaplatit v pokladni. len teda mam rozne pocity, ktovie, ci to vobec vydrzim pokope do pondelka 🙂 . ty mas kedy termin?

monka88
21. júl 2011

@pitik ktovie kto to taku somarinku vymyslel...
inak aj ja mam len zmluvu podpisanu,a podpisana kadekym moznym ma byt vraj zajtra a zajtra ju chce ist muzicek zaplatit.Ja mam D.Havaldu a v pondelok by som mala mat u neho dalsiu poradnu,len tiez ktovie ci vydrzim,lebo Simi sa mi v takomto case vypytal na svet.Termin mam sice 7.8,ale to neverim,zeby som dovtedy vydrzala 🙂
Ty mas termin kedy?A ako sa citis?

jaja_1818
21. júl 2011

Baby, mam otazku.. Bavite sa o priprave na EPI, ale co nejaka predporodna priprava, dychanie atd? Poriada Antolska aj taketo nieco?
Diky..

pitik
21. júl 2011

@monka88 ja mam termin az 15.8, ale citim sa teda vselijako. Otvarat som sa zacala uz pred 2 tyzdnami a teraz v pondelok mi povedal, ze to moze uz byt kedykolvek, kedze uz bude 3. babo, krcok mam zmaknuty, otvorena som na prst a keby nieco, mam hned ist do nemocnice. Manzel ma nakazane hned dvihat telefon, ked mu budem volat. A citim sa nejako divne, asi aj to pocasie ma na to vplyv, inak vraj ked sa meni pocasie, spusta sa viac porodov. kleslo mi brusko a citim napatie v podbrusku, tak sa snazim nenatahovat sa a oddychovat, predsa len este aspon tyzden by drobec mohol v brusku vydrzat.

pitik
21. júl 2011

@jaja_1818 riesili sme tu prednasku pred podanim EPI, ale viem, ze Antolska robi aj nejaku predporodnu pripravu, len netusm kedy a kde, ja som na nej bola len pred prvym porodom.

kaara1980
21. júl 2011

@jaja_1818
@pitik predpôrodnú prípravu robí pani Ježíková a musíte mať výmenný lístok od svojho gynekologa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre