Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jajka81
8. jún 2011

@lucina20 Ahoj, na tu prednasku staci prist, nijak sa tam nenahlasuje.

nisa21
8. jún 2011

Ahojte, viete sa niekto dotelefonovat p. Jezikovej na predporodny kurz? Ja to skusam stale a nic.

xlucia
8. jún 2011

@nisa21 k nej sa dovolas rano do siedmej, potom nedviha telefon

nisa21
8. jún 2011

@xlucia dakujem, ja som mala info ze mam volat od siedmej do pol osmej, tak uz viem kde bola chyba

kaara1980
8. jún 2011

ahojte,takže som si dnes bola zaplatiť zazmluvnenie pôrodníka.A teraz je vlastne aký postup?Príde to na mňa,odtečie voda,pálim do pôrodnice a mám mu zavolať?Či až keď mi v pôrodnici povedia,že už je čas?Ja som z toho mešuge 😠

sony123
8. jún 2011

@t1nulka ja som so Scholtzom bola velmi spokojna, mala som ho dvakrat zazmluvneneho, robil mi dvakrat planovanu sekciu, ja ho mozem len odporucit

sony123
8. jún 2011

@kaara1980 predpokladam, ze ti dal porodnik svoje tel. cislo, takze hned ako zacnes mat pocit, ze porod sa blizi, mu zavolaj, aj skor ako pojdes do porodnice.

mirka1004
8. jún 2011

@kaara1980 - a nedohodli ste sa s porodnikom?My sme tak dohodnutí že ak začnem rodit cez den, alebo sa mi proste niečo nebude zdat cez den tak najprv volam jemu a idem za ním..a pokial sa niečo udeje v noci tak idem na príjem vyšetria ma a zistia čo a ako a potom sa volá dokimu 😎

wera.g
8. jún 2011

@nisa21 ahoj, smiem sa spýtať o aký prepôrodný kurz sa jedná? Ja som sa rozhodla pre doktorku Marekovú na Antolskej, hoci pôrod ešte ďaleko (som teraz v 23tt), chcela by som ísť na taký kurz, nevieš mi prosím povedať viac info? 🙂 Ďakujem moc 🙂

nisa21
8. jún 2011

@wera.g ahoj, na ten kurz potrebujes vymenny listocek od svojej porodnicky. Kurz trva 6 tyzdnov raz tyzdenne. Robi to len p. Jezikova, je super, ale je problem sa jej dotelefonovat. Hlavne sa tam naucis spravne dychat, plus cvicenia na fitloptach, razprava sa tam o porode ... mne to pri prvom tehotenstve velmi pomohlo hlavne psychycky sa pripravit na to co ma caka aj ked som tam stihla ist len 2x.

wera.g
8. jún 2011

@nisa21 ahaa, teda si ju musím najprv zazmluvniť? totiž ona vravela, že stačí si ju zazmluvniť až tak 2 mesiace vopred či ako, že to ešte nemusím riešiť teraz.. Ale 20teho idem na glukózové testy, tak sa jej na to opýtam - určite by som to tiež rada skúsila 🙂 Ďakujem moc za info 🙂

nisa21
8. jún 2011

nemusis ju mat zazmluvnenu, len jej povedz ze chces ist na predporodny kurz ku p. Jezikovej, ona ti da vymenny listocek, aj ked mas este dost casu. Sice ja sa tam tiez ponahlam kvoli prazdninam, urcite budu mat zase dovolenky.

kaara1980
9. jún 2011

@mirka1004
@sony123 ja mám MUdr.Scholtza,ešte v pondelok mi kázal prísť do poradne,tak (ak to nepríde skôr) sa ho opýtam,lebo asi má každý iný postup.Ale Ďakujem 😉

jajka81
9. jún 2011

@nisa21 @wera.g Ahojte, vymenny listok staci od svojej gynekologicky, nemusi to byt porodnicka. Proste tam, kde chodis teraz do poradne, tam ti daju listok, ze si sposobila na cvicenie.
K pani Jezikovej je najlepsie zacat chodit niekedy po 30tt....

31majka12
9. jún 2011

Ahojte ja sa chcem opytat,kedze som mala rodit povodne na vychode...ale kvoli manzelovej robote ostavame asi v Ba,tak ma zaujima ci je mozne rodit aj na Antolskej,kedze byvam v Petrzalke,alebo musim rodit v Ruzinove,lebo do poradne na Trnavku.
Hm? 😒

kaara1980
9. jún 2011

@31majka12 ahoj,ja mám v Pertžalke len prechodný pobyt.Moja gynekologička sa ma len opýtala kde sa chystám rodiť.Ja že na Antolskej a vlastne ma len poslala ten posledný mesiac do poradne k nejakému doktorovi na Antolskú.Takže podľa mňa kde budeš rodiť,si môžeš vybrať v podstate sama

31majka12
9. jún 2011

.....kaara1980 cize ak mam termin 8 augusta,,,tak 8 jula sa mozem ist prihlasit k doktorovi na antolsku,ale asi mi musi papier vypisat moj gynekolog...ci tam mozem ist svojvolne?
A Ty si uz po porode...ci pred porodom...?
Antolska ma ake referencie....lebo ja si ju vyberam len z toho dovodu ze je mi blizsia ako ruzinov?

heln
9. jún 2011

@31majka12 ahoj, ako píše kaara1980, lekár sa Ťa opýta, kde chceš rodiť a tam Ťa pošle, ja mám v Ba tiež len prechodný pobyt, tvoj gynekológ Ti napíše papier, odporučenie, aby Ťa na antolskej prevzali do starostlivosti, čo sa týka referencií, všade nájdeš spokojné pacientky a tiež aj nespokojné, ale v princípe u mňa zohralo v rozhodovaní to, že v antolskej majú jisku pre bábätká (keby niečo), priestory pôrodnice ak sa nemýlim sú zrekonštruované, dve izby majú spoločné vecko a sprchu, tak to teda uvádzajú, pôrodníkov všeobecne chvália, aj keď sa nájdu prípady že niekto nie je spokojný, personál v pohode, akurát, čo sa hovorí že sestry na šestonedelí sú protivné a tiež sa mi zdá antolská menej rozpadnutá budova než kramáre.

charlize
9. jún 2011

Ahojte, chcem sa vam podakovat za dolezite informacie, ktore vdaka vam mam o porodnici. Zvazujem, ci ist na Antolsku, a chcela by som sa spytat 2 take prakticke veci -
Na nadstandard (tak ako oficialne pisu) realne pustaju oteckov mimo navstevne hodiny? Ze by tam teoreticky mm mohol byt cely den so mnou?
Co sa deje pocas tych 4 dni, kym som po porode hospitalizovana? Samozrejme za predpokladu, ze je vsetko ok a bez nejakych komplikacii. Ak by sa vam niekomu chcelo mi napisat, budem velmi rada za vase osobne skusenosti. Dakujem 🙂

monka88
9. jún 2011

@charlize ja ked som bola na nadstandarde pred 3rokmi,tak muzicek chodil za nami,ked mohol,vacsinou po praci a ostal tam az do vecere.Vsetko zalezi na tom,ako sa dohodnes so spolubyvajucou-ci jej a jej dietatku to nebude vadit...Nastastie som natrafila na super babu s ktorou sa stretavame dodnes 🙂

charlize
9. jún 2011

@monka88 dakujem 🙂

sony123
9. jún 2011

@kaara1980 tiez som mala Scholtza, mala som sice dve planovane sekcie, ale hovoril, ze keby som nahodou zacala rodit skor, alebo by sa mi hocico nezdalo, mala som mu volat.

smejko
12. jún 2011

@charlize ja som rodila teraz,. mala som nadstandard, chodil za mnou muz na izbu v pohode, ale vsetko zalezi od "spolubyvajucej", musite sa na tom dohodnut, doobeda moc navstevu nedoporucujem, je tam frmol s vizitami, ale poopbede uplne v pohode. tak nech ti to dobre dopadne 🙂

hoota
12. jún 2011

@charlize ahoj, ja som nemala nadstandard lebo nebolo volne, no napokon mi to ani nechybalo. tie navstevne hodiny su sice oficialne 15,00-17,00, ale oni ta pustia von hocikedy 😉 sesternica ma prisla pozriet doobeda a manzel bol za mnou o siedmej vecer a bez problemov ma pustili.
a pocas tych 4 dni, samozrejme kontroluju tvoj a babatkov zdravotny stav, kazdy den su vizity- gynekologicka a detska, sleduju ci ma babo nabeh na zltacku, na treti den ho ockuju proti TBC, vysetria mu ocka, uska, budes sa ucit ho okupat atd. a co sa tyka teba tak kazde rano chodia pozerat, ci sa dobre hoja poranenia, ako sa citis, absolvujes ultrazvuk maternice. ak si ty v poriadku a babatko nema zltacku ani ine problemy a pribera (nesmie klesat na vahe) tak ides na stvrty den domov

charlize
13. jún 2011

@smejko @hoota dakujem za cenne informacie 🙂

shawn7
13. jún 2011

ahojte, mam urobene kopky veci do porodnice a chcem sa opytat...... niekde som citala, ze k porodu si treba pribalit kratku nocnu koselu........ najlepsie daku staru...... neviete ci je to pravda? teda, nedostanem nemocnicnu nocnu koselu? a este ma zaujima vybavenie pre otca pri porode.....potrebuje prezuvky alebo dake dostane?

katy1979
13. jún 2011

@shawn7 pre otecka nepotrebujes nic. dostane navleky a ten jednorazovy oblecek. kebyze ziadnu koselu nemas tak ti daju nejaku. ale co som si vsimla vsetky baby mali svoje. akosi s tym automaticky pocitaju. ja som mala normalnu nad kolena a novu a dokonca po porode stale cistu. teda rodila som dvakrat ale vzdy to skoncilo s cistou koselou

shawn7
14. jún 2011

@katy1979 dakujem..... este sa chcem opýtať.....je niečo čo by som si v žiadnom prípade nemala zabudnúť?

katy1979
14. jún 2011

@shawn7 nafukovacie koleso pod zadok 😉 vyborna pomocka po nastrihu

lulusha
14. jún 2011

@droby cauko, nemohla to by Mudr. Lamprechtova? vyrazne pekna, dlhe tmave vlasy, okuliare...asistovala aj pri mojej sekcii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre