Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

susanq
7. júl 2011

@ovecka84: k lekarovi priamo ns Antolskej zacnes chodit od 36.tyzdna tehotenstva. Blizsie by ti mal k tomu povedat tvoj gynekolog. Ja este odporucam si vopred vybavit buduceho pediatra, pretoze s jeho telefonnym cislom a menom uz musis prist do nemocnice. Ak mas zaujem o porod pod EPI, tak by si mala ist na skolenie ohladom EPI, podla mna ti staci vtedy, ked uz zacnes chodit priamo na Antolsku do poradne. Inak ma uz nic ohladom samotneho porodu nenapada, je dobre absolvovat predporodnu pripravu, ale na to mas tiez este chvilku casu, ale je to na tebe, mozno ju uz mas aj za sebou 🙂 A samozrejme je fajn byt pobalena uz niekedy mesiac pred porodom, aby si sa pripadne nemusela potom stresovat. Alebo manzela :D Zelam pevne zdravicko, nech ti vsetko dobre dopadne.

heln
7. júl 2011

@swiss v pohode, pomohlo. 🙂

aaddeell
7. júl 2011

@charlize ked som bola na pouceni o epi tak som sla potom na 3 poschodie do porodnice zazvonila som a opytala sa ci sa mozem pozriet a uzasna sestricka mi to tam ukazala a odpovedala na vsetko, nik tam vtedy nerodil,tak to treba vyskusat 😉

ovecka84
7. júl 2011

@susanq dakujem velmi pekne za info 🙂

charlize
7. júl 2011

@aaddeell dakujem! 🙂

majonka79
7. júl 2011

Máte skúsenosti s Dr. Nižňanskou? Ak áno, prosím, poraďte...zazmluvnili by ste? 😨

simib
8. júl 2011

@majonka79 Ahoj.Ja k nej chodím,ale akurát odišla na dovolenku na 3 týždne.Starala sa o mňa aj v nemocnici,keď som tam ležala 7 týždňov.Je velmi milá,ústretová a ludská.Vždy mi všetko vysvetlila.Ja odporúčam 🙂

heln
8. júl 2011

ahojte, mám praktickú otázočku na odrodené mamimky, treba si na antolskú nabaliť také veci ako hajzliak a príbor? resp. vložky dávajú, alebo si treba zobrať? ďakujem. 🙂

dzudka
8. júl 2011

Ja som rodila v okt. 2010 a vlozky aj podlozky mi bolo treba aj toaletak,...... pribor a pohar ti daju ......
Plienky, vsetko pre babo ti treba..
Len ked ma priviezli z por. saly dali vlozky a podlozku ale potom uz nedali nic....vsetko si si sama musela doniest.

ovecka84
8. júl 2011

odporucate na Antolskej zazmluvnit lekara (ak ano, koho) alebo sa to da zvladnut aj bez? a co otecko pri porode - kedy a kde treba vyriesit to "poucenie" a zaplatit poplatok, aby mohol byt pritomny?

heln
8. júl 2011

@dzudka dík.

erickaa
8. júl 2011

ahojte, ja tiež rozmýšľam, či štandard izbu alebo nadštandard. Mňa od nadštandardu odrádza len to, že ak vyfasuješ "ohľaduplnú" spolubývajúcu, ktorá si tam bude nosiť okrem ocka, ešte aj celú rozvetvenú rodinu, prípadne kolegov, tak máš po oddychovaní a súkromí. ☹ (keďže tu sú návštevy povolené, kdežto na štandard nemôže nikto)

martinex
8. júl 2011

@ovecka84 oteckovi poucenie netreba a zaplatit moze aj po porode
a podla mna sa zazmluvnit neoplati,pokial teda nemas nejake zdrav. komplikacie ktore by mohli ohrozit porod

singlee
8. júl 2011

@heln zober si toaletak,vlozky a aj podlozky. Pribor,pohar ti daju. Pre babo nepotrebujes ziadne oblecenie ..akurat tak plienky.. Dokonca aj koselu dostanes ked chces..a je to aj lepsie.. vymienaju ti ju podla potreby.

dzudka
8. júl 2011

@singlee tak co sa tyka babetka treba aj utierky ...
a este co sa tyka kosiel daju aj nedaju ja ked som rodila bolo uplne natrieskane ze lezali aj na pooperacnom a moc kosele nechceli davat dali mi len jednu tesne po porode potom uz vobec nechceli....takze koselu urcite zober aj zo dve so sebou treba

co sa tyka navstev tak ja som bola na standarde a normalne prisli aj na izbu 😠 to sa mi moc nepacilo...ale podla mna je fajn ze navsteva nemoze na izbu lebo kedze my sme boli tri bolo to dost aj deticky aj my tri a este keby kazdej navsteva sa vtrepala tak neviem ako by to bolo...

veve39
9. júl 2011

@heln na nadstandarde ti davaju vsetky hygien.potreby pre zenu- vložky, podlozky, toaletak, pribor...ale ked by si aj mala on zaujem, dopredu nevies, ci bude prave volny , treba si preto tieto veci pripravit

veve39
9. júl 2011

@erickaa uplne najlepsie je zaplatit si cely nadstandard, je to vsak 66,-€/noc, vtedy si na izbe sama a moze tam byt cely cas aj otecko...nam sa to podarilo a co viem, castokrat to tak byva, ze si ho rodicka plati cely

ak tam je spolubyvajuca, myslim, ze by sa malo dat dohodnut...

heln
9. júl 2011

@veve39 @singlee vďaka.

kaara1980
9. júl 2011

@ovecka84 ja som si zazmluvnila doktora a môžem povedať,že som zbytočne vyhodila peniaze.Jediné,čo bolo možno neštandardné bolo,že keďže som bola po termíne,tak mi kázal prísť v určitý deň a pôrod mi vyvolal.Možno keby som ho nemala zaplateného,tak to tak nerieši a nechá ma ešte dlhšie prenášať.Ale evidentne mal v deň ,na kedy mi kázal prísť rodiť službu,pretože si nás tak ,objednal, tri.Čo sa týka samotného pôrodu,neurobil nič iné ako by urobil akýkoľvek iný doktor.Mala som aj pôrodný gel,ale nejak sa netrhal použiť ho.Tesne pred druhou dobou pôrodnou začal študovať ako sa to aplikuje,takže miesto dvoch ampuliek na prvú dobu a jednej na druhú dobu použil len jednu z tej na prvú dobu...viac už nestihol.Keďže som druhorodička,tak ak to porovnám s prvým pôrodom (v inej nemocnici)tak nič extra a nič na viac sa nekonalo.
Poučenie pre otecka netreba a my sme platili akurát,keď sme šli do pôrodnice.Ale v podstate otecko má čas zbehnúť zaplatiť kým sa robia vstupné vyšetrenia a papierovačky 😉

tehula
9. júl 2011

ahojte baby, neviete nahodou niektora, kedy MUDr Oravec planuje v juli dovolenku? @heln tusim ty si k nemu na poradne chodila. Ja som si to nezaznacila a pomaly na kontrolu by som sla. Vdaka
@kaara1980 u koho si rodila, ked mozes napisat?

kaara1980
9. júl 2011

@tehula u MUDr Scholtza.Akože nebolo to zlé,ale nič čo by neurobil každý službukonajúci doktor 😒

janka79
9. júl 2011

@ovecka84 ja som tam rodila uz dva krat- raz prirodzene, druhy krat cisarsky...zazmluvneneho som nemala nikoho a nelutujem...s doktormi som bola spokojna...manzel nebol pri mne ani raz

heln
9. júl 2011

@kaara1980 dobré vedieť, ďakujem, a GRATULUJEM! 🙂 ... hm, takže ten gél sú v podstate vyhodené peniaze, keď to ani neaplikujú ako treba. 😒 .....
@tehula áno, 11.7. ordinuje, to idem k nemu, tuším sestričke vravel že od 13.teho do 18.teho že tam nebude, potom tam bude asi týždeň a zase nebude, ale to si už nepamätám.... v pondelok idem na poradňu a mám termín, ale rodiť asi ešte nebudem, takže sa ho spýtam, že čo ďalej, možno niečo zistím.....

krhlicka
11. júl 2011

Ahojte baby, v auguste sa chystam rodit na Antolskej. Tento tyzden by som mala absolvovat prvu poradnu na porodnici.
Prosim vas, ako teraz funguju ambulancie?Plati ten rozpis so sluzbami, co maju na nete?
Prebiehaju dovolenky, zastupovacky, nestihacky....
Volate si tam, ci vas vobec zoberu a pod.?

dakujem za odpovede a drzim vsetkym maminkam palce 🙂

majonka79
11. júl 2011

@simib Ďakujem za odpoveď 🙂 Aj si u nej rodila? pekný dníček 😎

babulkaa
11. júl 2011

Ahojte kocky, chcem sa spytat do poradne na Antolsku mozu dnu aj oteckovia alebo tam nesmu??? Dakujem

janka79
11. júl 2011

@babulkaa co ja viem, zeny chodia dnu same...vysetrenie prebieha rychlo, neviem si predstavit, co by tam manzel robil 😅 ...jedine ked ides na sono, tak tam chodili pozerat na babatko aj oteckovia

kaia
12. júl 2011

@babulkaa, ja som zazila nielen oteckov, ale aj buduce babicky (co mi prislo fakt divne) 😒

kaara1980
13. júl 2011

ahojte,viem že to sem nepatrí,ale neviete náhodou,kam sa na antolskej chodí na usg klbov s miminkami?ďakujem

jasminet
13. júl 2011

@kaara1980 na polikliniku, na druhu stranu ako si chodila do poradni, tam je sonografia a minule sestricka vysla von a pytala sa kto je tam na klbiky.... tusim su to dvere cislo 7 alebo 8, vedla je detska nefrologia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre