Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lauricka
4. jún 2012

@bonninka Dr. Oravcovi sa mozes do ruk zverit bez akychkolvek starosti, je vyborny odbornik, neriskuje. A z "pocutia" na sekcie je vraj dobry aj Scholz, ale s tym nemam osobnu skusenost. Zatial ti, co tam su, su dobri asi vsetci, aspon co som pocula. Take zname mena najdes aj tu v diskusii, co baby odporucaju.

bonninka
4. jún 2012

@lauricka a tebe rodil? Jaký má přístup k rodičkám? Je příjemný?

lauricka
4. jún 2012

@bonninka ano, rodil moje dvojcatka. Komunikuje na urovni, profesionalne. Vie, co robi a preco, je poznat, ze je velmi skuseny. Je z tych lekarov, ktory su ochotni prist kedykolvek mimo sluzbu do nemocnice kvoli tebe, ak treba. Ak uz ta bude mat v opatere, bude si te hlidat, ako sa hovori. Mna nakoniec hospitalizovali pred porodom na rizikove a uz tam za mnou chodil a staral sa. Potom ma chodil navstivit aj na novorodeneckom po porode. Nemusel, ale chodil. Porod viedol vyborne a mala som pocit, ze tam ma respekt aj medzi personalom. Vie aj povzbudit. Sitie po porode ma vobec nebolelo a urobil to bezchybne. Este som potrebovala po porode aj kyret kvoli zrazeninam, ktore nevysli von. O vsetko sa postaral, zakrok bol absolutne bezproblemovy.

bonninka
4. jún 2012

@lauricka díky, dost jsi mě potěšila 😎

mius.brcko
4. jún 2012

@martynnka ja som rodila teraz v aprili a nemala som nikoho zazmluvneneho.. dokonca som stihla aj zmenu smeny, takze sa o mna starali dve lekarky a viadsere sestricky - vsetci boli neskutocne zlati 🙂 vdaka nim to nebolo az take hrozne, naozaj mi aj povzbudzovanim pomohli.. rodila ma nakoniec MUDr. Kristufkova - vrelo odporucam, je uplne fantasticka - mladucka, strasne mila a porod na jednotku 😉
ked budem cakat druhe, tiez volim antolsku a tiez si nikoho nezazmluvnim, lebo vsetci su tam uzasni 🙂

lauricka
4. jún 2012

@mius.brcko aj ja si myslim, ze su tam ti porodnici vsetci dobri

puma6779
4. jún 2012

Porodnica na Antolskej je super..Od lekarov,cez sestricky a personal..

denda83
4. jún 2012

@bonninka Ahoj ja som mala zazmlucvneneho dr. Janaca, ale nestihol mi prist k porodu, a odrodil ma prave dr. Scholz a bol uzasnyyyyy!!!!!!!! toho fakt mozem odporucit🙂 ale ono vsetci tam boli perfektni, lekari, sestricky, aj na sestonedeli🙂🙂 ja som max.spokojna a dalsie babo chcem urcite rodit tam🙂

chiarra8
4. jún 2012

caute baby, tak dnes som bola poslednykrat u mojej Dr. a buduci tyzden sa chystam na antolsku.. treba sa teda prvykrat objednat alebo dojdem a cakam 🙂?

alllexa1
5. jún 2012

@blackswan75 - no tak sa Ti to uz blizi... Akoze rataju s tym, ze sa Ti to na buduci tyzden spusti same? Ja idem tiez v pondelok na poradnu aj pasy... Inak, to si mala blbe, ked si rodila KP, akoze klobuk dolu, asi potom tie rany dost dlho boleli...

@eemmaa - fuha, tak si uz vcera mala termin... A ako to vyzera, daju Ti o tyzden vyvolavacku?

@deni777 - jej, pozeram, ze Ty uz si porodila a skoro stvorkiloveho! Takze si sla spontanne? Ako to prebiehalo? Velka gratulka!🙂

deni777
5. jún 2012

@alllexa1 ano vies co radsej nebudem pisat o porode lebo by som asi vsetky tehu vystrasila 😅 no sme v poriadku zz sme od soboty doma. Takze veselo kojime a spime 🙂 len ma dost este boli nastrih mam aj vnuzorne aj vonkajsie sitie 😢

koldun1
5. jún 2012

@lauricka moj gynekolog mi odporučil prave Dr. Oravca..vdaka jednej poplašenej mamičke v poradni co zacala o nom hovorit dost vystrašene info na zaklade jedna babka povedala som ostala taka nerozhodna...vdaka tomu co si napisala uz viem ku komu pojdem rodiť... 😉

tehula
5. jún 2012

@bonninka mna rodil oba razy MUDr. Oravec. Ja som bola nadmieru spokojna. Robi aj SC, je dobry operater a vraj jeden z odbornikov na vakuumextraktor a klieste, ak by nahodou (co nikomu neprajem samozrejme)
On ma vecny pristup, korektny a starostlivy. Dosiel ma vzdy pozriet mimo vizitu na 600nedeli, ze ci je vsetko ok

bonninka
5. jún 2012

@koldun1 a co ta mamička vykládala? Tak lidi jsou různý, není vždycky pravda co kdo navykládá, ale já měla první porod dost zlej a aby to nebylo málo, tak skončil nakonec po 3 dnech císařským, takže chci mít opravdu jistotu, že jsem v dobrých rukách. Mě právě můj doktor taky řekl Dr. Oravce, ale zase tak moc informací jsem o něm zatím nesehnala.

koldun1
5. jún 2012

@bonninka teraz som citala tvoje pismenka...nieje tvoj gynekolog nahodou Denis Milly?

tehula
5. jún 2012

@bonninka no tak tento ta nenecha 3dni rodit, neboj 🙂

bonninka
5. jún 2012

@tehula díky za odpověď, moc jsi mě potěšila 😎

bonninka
5. jún 2012

@koldun1 ano je 🙂 tvůj taky?

koldun1
5. jún 2012

@bonninka no radsej ti ani nebudem opisovať čo vsetko na neho porozpravala...(ja som až dostala strach rodiť) a vyspovedala sa pred vsetkymi nami buducimi mamičkami v čakarni a potom vo vnutri u sestričky....poviem ti mala som dosť....sestrička to nakoniec nevydržala a snažila sa ho obhajovať...zavrela by som jej usta na 100 zamkov..taketo vyplašene mamičky "MILUJEM" potom aj tej čo strach z porodu nema odrazu ten strach naženie lebo každá jedna chceme aby nam porod prebehol v uplnom poriadku aby sa nasim detičkam nič nestalo a samozrejme aby my sme vysli z toho s čo najmenšou ujmou na psychike a chuti do dalsieho porodu...som rada, ze sa tu o Dr. Oravcovi pise lebo len takto sa mozeme dozvediet info o nom...a vidim ze vsetky reči boli skutocne prehnane...a znova som sa začala tešiť na porod... 🙂

koldun1
5. jún 2012

@bonninka ano :D aj ten moj....cize mame rovnakeho gynekologa 😀 😀 a ten čo ťa nehal rodiť 3 dni bol pekny hajzlik...takto ženu vytrápiť...tochto sa bojím najviac ale verim tomu, že ked pojdem rodiť na Antolsku toto sa nestane... 😉

tehula
5. jún 2012

@bonninka od Millyho a Zacka obaja lekari zvyknu odporucat oravca, lebo oni spolu kedysi robili tusim na Bezrucovej, ale aj ked si akoze dohadzuju pacientky, tak jak sa vravi, neprohloupis. Ja mozem fakt odporucat a inak mas istotu, ze v lete bude robit, dovolenku az v zime chysta

tehula
5. jún 2012

@koldun1 no sa cudujem, ze sestricka raznejsie nezakrocila 🙂 Ona vyzera, ze sa neda. Ale inak tiez strasne mila vzdy byva

bonninka
5. jún 2012

@koldun1 sám pan primář v Ružinove rozhodl, tak jak rozhodl a podle mě snad nejhorší porodník na světě, všechno natahuje a pak je skoro pozdě na všechno, nacpali mě oxytocinem a malej se mi málem udusil, takže jsem skončila s akutní sekcí v plné narkóze, a to byl teprve začátek konce, po císaři 40-tky horečky, 3-kombinace ATB přímo do žíly z ARa a asi týden vůbec netušili, co se mnou, všechno se mi hromadilo, měla jsem snad všechny možné problémy,..škoda teď řešit, no co už jsem moudřejší. Ružinov už nikdy více a vůbec bez zasmluvněného doktora už bych porod neriskovala. 3 dny jsem pozorovala jak to je s doktorem a bez něho v těch porodech brutální rozdíl,...teda vyjímkou jsou ženy, co mají štěstí - přijdou, porodí, odejdou, ale jinak zájem absolutně žádnej, rodičkám se tam nikdo nikdy nevěnoval, všichni celou dobu zavření v kanclu, sem tam změřili ozvy a zase se zašili,...hnus
@tehula ty jaké máš infošky 🙂 že dovolená až v zimě, já z tebe padám na zadek 🙂 každopádně díky za podporu 🙂 nevíš ještě tak náhodou jakej má názor na přirozený porod po císaři? Budu mít cca 21 měsíců rozdíl. Myslíš, že mě nechá rodit, nebo bude radši volit císařský?

koldun1
5. jún 2012

@tehula no ono to bolo tak, že ta sestrička zastupovala ich original sestričku...a inak obe boli velmi milunké...teda sú nadalej....prvý krat v živote chodím bez akýchkolvek obáv ku gyndošovi...neviem či je to pristupom sestričky alebo pana doktora...no ja by som mala rodiť az v novembri 😀 tak snááť ho zastihnem 😀

tehula
5. jún 2012

@bonninka myslim, ze asi cisarsky. Aj znama mala dokonca vyse 2roc rozdiel a nakoniec cisarskym aj druhe bolo, ale ved on ti pozrie aj jazvu, a rozhodne. 😉

tehula
5. jún 2012

@koldun1 zastihnes, ide tusim v decembri off

bonninka
5. jún 2012

Ještě baby bych se chtěla zeptat jak to je na antolské s takovou tou mléčnou kuchyňkou (teda v Ružinove tomu tak říkali), když se nerozbíhá laktace, nebo jsou problémy jestli nedělají zle, když bych potřebovala pro mrně trošku mlíčka. V Ružinove byly strašně protivný baby a ze všeho byl hroznej problém. Já jsem měla ty ATB a horečky, kojit jsem nesměla, musela jsem mu dávat UM, ale i tak jsem si musela vyslechnout dost blbech keců, když jsem si pro to mlíčko chodila. Jako by toho nebylo dost, že mi to samotné bylo líto, že nesmím ☹

koldun1
5. jún 2012

@bonninka ježiši chúúúdatko....po tejto tvojej skusenosti by som si asi nehala rovno pri tej sekcii vybrať maternicu nech už nikdy nerodím...ani sa ti nečudujem, že mas taketo obavy...mala by som este horsie...ale dolezite je že ste obaja v poriadku...už len držať ti prstíky nech tentokrat vsetko dobre dopadne a porod sa stane pre teba tým najkrajším čo može žena zažiť i ked s bolesťami..ale najkrajší zažitok by to mal byť pre nás každu

koldun1
5. jún 2012

@bonninka ja ked to tu čítam tak mam chuť tam niekomu rozbiť hlavu...by som tam taky čurbes narobila...ako keby si nemala toho dosť....

bonninka
5. jún 2012

@koldun1 no, to jsem ještě vynechala ty největší pikošky - že jsem měla hemeroidy, zánět močáku, při těch 40-tkách mi dávali ještě vyvolávačky na kontrakce, protože se mi zle čistila maternica, teplota byla nakonec z abscesu, co se mi udělal pod porodní ranou, takže po nějakém týdnu co už byla srostlá mi ji znovu roztrhli, vymačkávali ten hnis, a proplachovali betadinem smíchaným s peroxidem, tuto proceduru jsem si pak užívala každý den a to všechno prosím bez jakékoli anesteze,...no pár dní na to, jsem šla domů na reverse,...škoda řečí, nechali mi v ruce i tu kanylu, abych dobrala ty ATB, protože jsou z ARA a v pilulkách se nevyrábí, ale zase nutno říct, že mi to prošlo jen díky tomu, že moje svokra dělá na záchrance a dojela mi ty infuzky vyměňovat, takže ATB jsem dobrala doma, ranu jsem si léčila namáčením řepíkem a žiju 🙂 teď už se nad tím i pousměju, proto říkám, že už bez doktora nejdu. Já jsem šla do porodnice s tím, že tam budu 4 dny po porodu a tak se to natáhlo, počítat se musí se vším.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre