Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

chloe001
28. máj 2012

@deni777 fakt blba sestricka... to co je za pristup...normalne zacinam mat paniku fakt... A pritom ako vsade pisu aki su baby friendly vsetci a neviem co... aspon ta monitoruju a sleduju riadne?ja toto nechapem. Kamoska pred rokom rodila, maleho prenasala necely tyzden a nechali si ju tam, lezat. Sak my za to nemozeme, ze sa rodi vela deti... by sa mali na to pripravit a nie sa takto spravat... 😒

lauricka
28. máj 2012

@chloe001 neverim, ze na Slovensku je nejaka skutocne baby friendly porodnica, vsade prevladaju hlboko zafixovane navyky a nazory z roku x, neverila by som, keby som nezazila a dost ma to prekvapilo, co je slabe slovo

deni777
28. máj 2012

@chloe001 no je taka neprijemna co uz , ako sleduju ma kazdy tyzden tam chodim tak asi preto im lezem na nervy lebo uz som mala rodit a nic sa nedeje, aj ked som otvorena a hlienova zatka mi odisla a aj tak ma nehaju cakat ,,, neviem preco taky pristup ale som povedala ze druhe tehu si urcite zaplatim bohuzial bez toho sa spravaju ako ku zvieratam , a radsewj si priplatim a nemam strach ci je maly okej ked ma nehavaju tak dlho ☹

chloe001
28. máj 2012

@deni777 jasne...no moja, tak drzim palce, nech sa maly co najskor rozhodne pre utek z bruska, aby si to mala co najskor za sebou a nech vsetko dopadne na jednotku. Takze vravis, ze je lepsie si doktora zaplatit podla teba?

deni777
28. máj 2012

@chloe001 dakujem pekne 🙂
no moj nazor je taky ze keby som mala doktora tak je maly uz vonku podla mna , a samozrejme s inym pristupom, ako na Rozemberga nemozem nic zle povedat , ale vidis nehavaju ma cakat a trapit aj ked som otvorena a zatku uz nemam,,, proste mam cakat na kontrakcie , a nedali mi ani dalsi termin do poradne-sak sa to nejako rozbehne vraj ,,, tak ale bude muset ist kedze sa nic nedeje a prenasam 😖

chloe001
28. máj 2012

@deni777 no som zvedava, ze ako ti to dopadne, kedy sa ti to spusti. 🙂

deni777
28. máj 2012

@chloe001 tak to aj ja 🙂 nakoniec budem rodit az v juni 😀

chloe001
28. máj 2012

@deni777 tak snad to budes mat do konca tyzdna z krku 😉 🙂

deni777
28. máj 2012

@chloe001 joooj no bodaj by 🙂 🙂 🙂

chloe001
28. máj 2012

@deni777 a uz si skusala aj vsetko mozne na "vyhananie" maleho? Cajiky, namahu atd? Baby co poznam skusali ananas, chodenie po schodoch, sex, caj z ostruziny malinovej... vraj to pomaha 🙂 ja teda neviem. Napr ten caj mam uz doma, ale sa ho bojim este pit, lebo drahy ide od 3. - 6.6. mimo SR a nechcem,aby sa mi to vtedy spustilo...tak co ked naaaaahodou, tak ho este nepijem, ale potom, ked uz bude doma, tak to chcem skusit. Ked nepomoze, neuskodi.

deni777
28. máj 2012

@chloe001 hej skusala som vsetko , aj sex, aj chodenie po schodch,upratovanie, noo proste vsetko okrem caju, ale si myslim ze ked mi uz sex nepomohol, ktory je najlepsi sposob na vyvolanie tak pochybujem ze caj pomoze,,, a inac nemusis sa bat kludne ho uz mozes pit, lebo to nepojde hned, ze si das jednu salku a uz ides rodit vies 🙂 ono to trva taktiez aj s tym sexom , mi hovorili ze to treba casto aj 3x denne ze nie len raz a hotovo,,, takze tak isto aj s tym cajikom mozes pomaly zacinat pit aby si neprensala 🙂

chloe001
28. máj 2012

@deni777 tak mozno skusim... snad tam mala do toho 7.ho vydrzi a potom mi to je uz jedno.. 🙂

tehula
28. máj 2012

@deni777 ja som caj pijavala oba razy pravidelne od 34-35tt aj 3salky denne, lebo mi chutil a nic zvlastne sa nekonalo, raz skoro na termin a druhy raz 2dni po termine som rodila aj to s vyvolavackou

tehula
28. máj 2012

@deni777 na kolko si otvorena, resp ake mas CS? Neboj, pride to uz coskoro. Keby nebol natresk, alebo mas zmluvu, tak ti podla mna uz vyvolaju. Staci oxik podat a pichnut vodu a do 3h mas mrnusa. Asi chce ist az na den deti 😅

deni777
28. máj 2012

@tehula povedala ze 2.-3cm tak tak ,, presne aj podla mna ze keby mali miesto si ma nehaju lebo monitor zaznamenal kontrakcie ale slabe ked som tam bola, a hlienova mi odisla tiez,,, a sex sme mali s mm a vidis nic sa nedeje , tak neviem lebo zevraj oxyocin maju aj spermie tak neviem ci by mi nieco pomohlo 😀

tehula
28. máj 2012

@deni777 ano sperma obsahuje prostaglandin, ci jak sa to vola, ale tam je take mini mnozstvo, ze by si s mamutom musela ondzit, aby to stacilo...alebo ako pises aspon 5x denne, co teda mne sa s tym brusiskom uz nechcelo.
Neboj, vsetko ma svoj dovod, teraz cez vikend a do stredy tam odrodia armadu a ked sa cimry uvolnia, prides na rad ty 🙂 Ale je ozaj dolezite ukludnit sa, lebo stres to moze brzdit
2-3cm je uz super zaciatok, do porodu sa otvoris aninebudes vediet ako, potom uz na par kontrakcii bude fesak vonku.

deni777
28. máj 2012

@tehula no ved to ze dokina povedala ze aj 3x denne ale skym? ved mm do roboty a kde by som ja tri krat alebo 5 zvladla presne s bruchom a vsetko uz ma tlaci, boli vnutornosti si ani necitim poriadne 😅 ja som praveze upratovala, aj po schodoch som isla-aj ked som dostala vynadane , aj stimulaciu bradaviek-zevraj ta tiez pomaha , ale mne asi ani keby mi to nejakou vakuovou pumpu masirovali nepomoze 😅 😀 no ja dufam ze do konca maja porodim, mam dva dni-tri na to 🙂 a dakujem za podporu, ja sa bojim aj lebo dokina hovorila ze babo je velke 😅

alllexa1
28. máj 2012

@deni777 - no aj mna nechali cakat, az tyzden po termine ma objednali do nemocky... A to som mala zazmluvneneho lekara. Takze to je asi standard. Ono sa aj hovori, ze +-2 tyzdne od terminu je porod ok. Ani mne nic nepomahalo, a to sme s avtedy stahovali do noveho bytu, takze som vela upratovala, ukladala veci a tak...
A stale citis kontrakcie?

@blackswan75 - ako si dopadla? Ja som tam bola tesne pred 10 hod., ale pred dverami c.25 sedela len jedna rodicka, to si asi nebola Ty, nie? Podla foto som si nebola ista.
Inak na poradni nic, som zavreta, mam dojst az o dva tyzdne...

deni777
28. máj 2012

@alllexa1 no mne povedali ze ak vyvolat tak az 4.6 -co su dva tt po termine takze tak ci tak somnou nic neurobia pokial sa to same dovtedy nerozbehne,,, ale uz som si povedala ze tyzden hore dole , vydrzim uz nejako ved raz to musi prist 🙂 a na to ze mas druhe babo tak sa hovori ze druhy je rychlejsi ze sa aaj skor rodi ale asi budes na termin teda ked si zavreta este,,, vies co bolesti tak mam akoze ale nic hrozne je to skor tvrdnutie a take popichavanie

chiarra8
28. máj 2012

@chloe001 super, dakujem.. a inak mame blizko termin, tak mozno sa stretneme 🙂

chloe001
28. máj 2012

🙂 @chiarra8 rado sa stalo.. no veru..mozno aj hej 🙂 uvidime co bude, kedy bude 🙂

chiarra8
28. máj 2012

@chloe001 🙂 Lebo ja som prvu dcerku rodila v 38 tt prirodzene, spontanne, tak ratam, ze aj druhe slniecko by tak mohlo prist 🙂 To by bolo okolo toho 20.juna, to by sa mi pacilo, keby som v juli uz mala pri sebe obe moje baby 🙂

l.i.n.
28. máj 2012

@tehula 🙂 jaka parada, o tom by som nieco vedela hovorit, ze staci oxik podat pichnut vodu a do troch hodin.....to iste...tyzden po termine som bola a nepomohla ani vyvolavacka, ani pichnuta plodova,ani hmaty-chvaty, nic proste....nakoniec som isla cisarskym, po celom dni cakania som sa vobec neotvarala....

blackswan75
28. máj 2012

@chiarra8 cislo dveri 26 tak Malova je pondelky od 13-14,30
a stvrtok od 11-14,30 ale ma tam ze rizikove, tak skus pondelok, inak aj ja chodim do rizikovej aj ked nie som, 😉

tehula
28. máj 2012

@l.i.n. jezis, nestras tu kocky radsej. to je zas extrem, ze porod nepostupoval
U mna opacne, ja zavreta, stacilo vodu pichnut a uz som funela. Doktor si robil srandy, ze zas dramatizujem ako pri prvom, dali ma na pasy a ze aha...tak PEDA.
No, ale nesuhlasim, ze druhe skor alebo lahsie. Ja som pisala, druhe som prenasala a islo indukciou von. Prve spontanne aj kratsie trval porod.

blackswan75
28. máj 2012

@alllexa1 ahoj ja som to nebola ja som bola pred dverami c 27 😀 😀 a mala som tyrkysove saty 😀 😀 dopadla som super, Scholtz je velmi sympaticky, pokecali sme, podpisali zmluvu, vysetril ma, krcok sa skratil na 1,5cm, ale branka je zamknuta na 100 zamkov, a hlavicka je vysoko, a paci sa mi ze nevravi plod, ale babatko 😉 😉 dal mi cislo na mobil, ze ak cokolvek mam volat, lebo ako tretorodicka som ako casovana bomba 😉 😉 fakt, uzasny pristup, a este mi povedal ze maly je velky a ked bude zrely, aj moje cesty pripravene, tak si to vieme naplanovat 😉 a trosku postrcit, idem na bud tyzden 4.6 na 9,15 som prekvapena ze tebe povedal ze az o dva tyzdne...

l.i.n.
28. máj 2012

@tehula ja nechcem strasit, ale aby si zas niektore nemysleli, ze vyvolavacka vsetko vyriesi....a neboli prekvapene potom, ze preco po vyvolavacke nemaju za tri hodiny po porode, najlepsie aj so sitim🙂 zas taky extrem to nie je....proste len sa moze stat, ze ani vyvolavacka to neposunie, a ked uz pichnu vodu, tak zas dlho cakat nemozu,ci sa to spusti alebo nie...tak potom su nuteni ukoncit to cisarskym, aj v zaujme zdravia babatka...

eemmaa
28. máj 2012

@deni777 ahoj ja som tiez otvorena na 3-cm a dr mi povedala ze to moze prist hocikedy ale aj nemusi ale poslickov mam dost intenzivnych ale nic ine tak hmmm uvidime

deni777
28. máj 2012

@eemmaa jooj ty pojdes skor ked uz na tri ale preco si ta tam nenehali uz ? ked uz sa otvaras

eemmaa
28. máj 2012

@deni777 no dr mi povedala ze mozem porodit ale aj nemusim a ked nie tak vo stvrtok mam poradnu a maly sa zatial drzi aj ked v noci uz nespavam co ma chytaju bolesti ale nemavam ich pravidelne a tak mam prist ked bud zacnu kontrakcie pravidelne alebo mi odtecie voda tak cakame co a ako. Ale som aj rada ze som doma a mam svoj klud 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre