Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mici111
25. apr 2010

hej to je pravda, bez vymenneho listku vas nezoberie..

pimpulienka
25. apr 2010

mici super, aj mňa to práve preto zaujíma, že je to priamo na Antolskej. A koľko cca tehuliek je na kurze?

mici111
25. apr 2010

pimpulienka, to ti neviem povedat, kolko tehuliek chodi na kurz na antolsku, ale na ten co chodim ja, tak je nas tam asi 6..ale predpokladam, ze na antolskej vas bude viac..

pimpulienka
25. apr 2010

ďakujem mici, však zistím 🙂

evatko
26. apr 2010

Matenka, ja som aj trochu pokukavala, ale podla foto na MK som Ta nespoznala, lezala som na 20, s tou Armenkou, ak ste ju zaregistrovali.
A baby, ciapocku nepotrebujete , len po kupeli(nahradza ju plienka), lebo Vas sprdnu, ze ci aj Vy nosite doma ciapku. A teraz uz nebudu davat ani na perinku tie zavinovacky, lebo sa oteplilo.

kafoditka
26. apr 2010

ahojte kocky, tak som sa konecne dovolala p. Jezikovej, v pondelok o 8:00 zacinam kurz, prida sa niekto??

baka13
26. apr 2010

ahojte.aj ja som bola dnes v telefonovaní p.Ježíkovej úspešná.A nástup mám zajtra o 11. Tak som zvedavá aké to tam bude 🙂 😉

kristip
26. apr 2010

Ahojte, kolko stoji ten kurz?
Ja som na nete citala, ze na antolskej je to zdarma, ale to bolo asi davno...

lulusha
26. apr 2010

caute, ja sa tiez chystam na kurz k pani Jezikovej, ale do sukromneho centra...tam sa sice plati, ale mam to blizsie k domu a zarucene do 10 ucastniciek... aspon sa nebudeme tlacit a nemusim si vytelefonovavat hore-dole 😉

matenka
26. apr 2010

evatko, hej, tú som zaregistrovala 😀
ja som prvý deň ležala kvôli sekcii na 5 a potom na 8

riska
26. apr 2010

baka, tak to sa stretneme 😉
kristip, dvojhodinovka stoji 3€

baka13
26. apr 2010

riska, super už sa teším 😉

sammy
26. apr 2010

Caute, tak sme doma uz aj my 🙂 Necitala som vsetko, no za seba mozem odporucat Mudr. Fedorovu a Mudr. Kristufkovu, 2 mlade baby co ma rodili. A vlastne som mala stastie aj na cely porodny tim, akurat pri prijme v porodnici bola jedna nesympaticka a protivna porodna asistentka, no nastastie tam nebola dlho a kym som porodila, striedali sa sluzby 😀
Sestonedelie v pohode, to bolo celkom fajn prekvapko, ze sme boli na izbe s Matenkou 🙂 Skoda, ze si isla domov, potom mi tam dali taku miernu pohromu 😀

matenka
26. apr 2010

ahoj zuzi, tak super, že vás pustili, ako danielka, stále tak papá? eliška bola celú noc na mne pricucnutá 😝
a stále má štikútky, pažroš 😠

sammy
26. apr 2010

Tak sme na tom rovnako, Matenka 😀 Tiez by stale len jedla, potom to vygrckava alebo stikuta alebo ju boli brusko, ale stale pusa otvorena a hlad najvacsi 😀 Vsak aj uz skoro pribrala na svoju povodnu vahu, za chvilu ju nebudem vladat nosit.
Teraz spi uz skoro odkedy sme prisli domov, asi od tretej s dvoma medziprestavkami na papanie, tak sa tesim co bude v noci stvarat 🙂
A ozaj, dnes akurat boli fotit z Pravdy, skoda, ze vas to obislo.

matenka
26. apr 2010

tak to sme zmeškali, škoda
aj eliške chýba už len 70g do pôvodnej váhy, no brutus, doktorka sa dnes smiala, že teda mlieka musím mať dosť 🙂
aj my vygrckávame, ale hneď na to otvorí pusu a tvári sa akoby celý deň nejedla 😀

zuzana39
27. apr 2010

tak mám za sebou dalšiu poradňu,zas som mala šťastie na Rozemberga 🙂 ani som dlho nečakala 😉 zajtra tam idem ešte na uzv,tak som zvedavá čo nové.

lucia169
27. apr 2010

Ahojte maminy, tak aj my sme uz doma, 20.4. sa nam narodila dcerka. Porod nakoniec skoncil sekciou, vobec som sa neotvarala a malej zacali kolisat ozvy tak lekar neriskoval a malu vybral. Musim povedat, aj ked sa vam to asi nebude zdat, ze tento porod cisarkym vnimam omnoho lespie ako normalny pred 5 rokmi, ak by som si teraz mala vybrat rodim len sekciou. Tyzden po som uplne v pohode, jazva boli len trosku a ine problemy nemam.
Inak som bola na Antolskej spokojna, az na par sestriciek, ladovych kralovien, tam boli velmi fajn ludia, aj detske sestry aj vsetci lekari. Najviac som spokojna s Dr. Oravcom, uzasny lekar, nic nepodcenil, na vsetko sa ma pytal, po porode ma chodil stale kontrolovat, vrelo odporucam. Co bolo fakt hnusne bolo jedlo.

Matenka, evatko, sammy nakoniec sme ten meeting na antolskej dali, len sme o tom nevedeli, ja som lezala na 14B.

Vsetkym este kinderkam prajem co najpohodovejsi porod

mici111
27. apr 2010

zuzana, kedy je tam rozemberg? lebo buduci tyzden by som aj ja mala ist uz prvykrat na poradnu na antolsku a chcela by som skusit toho rozemberga..a v ktorej ambulancii je?

cicimon
27. apr 2010

mici - ono je to skor o stasti, lebo aspon podla mojej skusenosti oni velmi nerobia podla ordinaciek, skor asi systemom kto je kedy volny a ja som napr v ten isty cas jeden tyzden natrafila na rozemberga a dalsi na jancoka
rozemberg je na 27.

jaroe
27. apr 2010

zienky, nechavaju babatka bezprostredne po porode s matkou, alebo ich beru? Myslite, ze by sa dalo dohodnut, ked babo bude v poriadku, ze mi ho nechaju kym budem na porodnej sale a az potom ho odvazia a hned pojde so mnou na sestonedelie?

ciefulik
27. apr 2010

baby, treba si uvedomiť, že je to nemocnica/pôrodnica a nie ambulancie súkromných lekárov 😉 ja som ležala 7tt na rizikovom a môžem vám povedať, že majú toho naozaj veľa tí lekári - napr. ráno vizita, prepúšťanie pacientiek, potom poradňa, do toho rodia, prijímanie nových pacientiek na oddelenie, zase nejaký pôrod, operujú medzitým..-atď atď. Ja nič v zlom, len som na vlastné oči videla, akí boli vyťažení.
Jaroe - Ja som porodila 19.00hod, 22.30ma dali na izbu a ráno o 5tej mi doniesli chrobáčičku už na stálo 🙂

ciefulik
27. apr 2010

..som nedopísala - jaroe, myslím, že by sa dalo - záleží od ľudí :o)) samozrejme ho musia poriadne skontrolovať a asi ho aj odvážia), ale asi by mohlo s tebou byť....to ale nezistíš dopredu, ale až priamo tam po akcii 😉

pimpulienka
27. apr 2010

ahojte kočky tak ja som bola na kurze na Antolskej v pondelok o 8:00 prvý krát. V skupinke nás bolo 8 (8 je aj maximum), platí sa 3 eurá za tie dve hodiny, rovno som si objednala 5x (čiže na 5 týždňov a potom si doplatím na ďalšie) poriada sa každý týždeň. Veľmi sa mi páčilo, prvú hodinku sme cvičili na podložke, na fitlopte, pri rebrinách, perfektne som sa cítila, super sme si precvičili chrbát dýchanie pod.potom bola debata o dýchaní počas kontrakciií, teda o 1. dobre pôrodnej, o tom, čo robiť keď nám začnú pôrodné bolesti..mohli sme sa pýtať, čo sme chceli, čo nás zaujímalo. bud. týždeň sa už teším opäť 🙂

lulushka ani tu sme sa netlačili v skupine je maximum 8 tehuliek, priestor veľký.. 😉

kafoditka ty si teda objednaná v pondelňajšom??To je super, to sa nab. vidíme 🙂 ja som práve tiež v tej skupinke 😉

babulina
27. apr 2010

no idem vyvolavat od zajtra jezikovej, som zvedava na ktory pokus sa mi podari prihlasit 😅 , v pondelok mate asi uz plno pimpulienka, vsak? mne by to najviac prave v pondelok vyhovovalo, no skusim uvidim

minix
27. apr 2010

Jaroe, vysetrenie a vazeniea meranie robia po porode a potom ti ho donesu(mne pocas sitia) a potom aj odnesu, aby sisi oddychla.
Ako napisala ciefulik, to uvidis priamo tam. Nezatazuj sa tym teraz😉

pimpulienka
27. apr 2010

babulinka neviem ako to je s tým pondelkom, lebo niektoré kočky už končili teraz, čo som ja bola prvý krát, ono sa to stále mení, takže je možnosť, že sa bude dať 🙂 ona sa ťa spýta, či ti to vyhovuje vtedy a vtedy.. zavolaj pred 7:30 určite, ona potom fakt behá kade tade tam 😉

pimpulienka
27. apr 2010

ale inak je ten kurz fakt dobrý a pre mňa osobne veľmi prínosný hlavne po tej psychickej stránke 🙂

babulina
27. apr 2010

ja uz sa tesim, pri prvom tehu som tam fakt velmi rada chodila, snad sa to nejako podari, mohla by som aj inokedy len v pondelky chodi dcera na cvicenie a teraz uz chodi s nou babka lebo ja uz nevladzem ju tolko nadhadzovat a pobehovat za nou ze by som aspon vyuzila ten cas ked som bez nej

pimpulienka
27. apr 2010

to chápem, ten by ti najlepšie vyhovoval, spýtaj sa, podľa mňa nebude problém 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre