Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ena
7. júl 2010

ahojte baby, urcite sa to tu uz niekde spominalo, ale nechce sa mi to medzi tymi 513 stranami hladat.. ako teraz funguje ultrazvuk na Antolskej, ta ordinacia, kde robia morfologicke v 20 tt. Treba sa tam objednavat iba telefonicky, alebo osobne? Ako su ordinacne, kedy sa da telefonovat a na ake cislo? Vdaka .

certica
7. júl 2010

@ena ja odpadnem, vy cakate tretie? gratulujem 😵 . vy sa stale nejak do tej zimy triafate 😀
myslim, ze telefonicky rano, ale t.c. nepoviem. niekto aktualne tehotny urco poradi

elly111
7. júl 2010

@ena ahoj najlepšie bolo volať cez informácie, prepoja ťa, priamo sa ťažko dovolať, keď pracujú neberú telefóny
spojovateľka 02/68671111

ena
7. júl 2010

cerica: dik 🙂 nie ze triafame, to bol zamer... zimne deti su OK 🙂

ena
7. júl 2010

elly111: dik za info🙂

adkatarabka
7. júl 2010

@lenka23 ahoj. zajtra robi urcite 27 a myslim ze aj 108 (alebo take nejake cislo to ma). Ostatne su naozaj diskutabilne ... Mam pocit, ze tam maju vsetci doktori dovolenku naraz..

cicimon
7. júl 2010

c. na utz by malo byt 68672618

ena
7. júl 2010

cicimon: dakujem a nevies odkedy dokedy sa tam da volat, lebo tusim pri predchadzajucom tehu bol aj cas od -do, nech mi namiesto objednania nevynadaju 🙂

cicimon
7. júl 2010

ena - mam dojem ze 7.00- 9.30

andzi
8. júl 2010

Baby, oplatí sa zazmluvniť pôrodníka aj vtedy, ak mám plánovanú sekciu? Dnes mi lekár na poradnii povedal, že na 90% pôjdem sekciou, aj keď ešte nevie výsledky všetkých vyšetrení.

raduz06
8. júl 2010

Ahoj hoky, budu rodit na antolske(termin koncem jula] a neda mi to, abych se s vami nepodelila o dnesni zazitek......na antolske jsem jiz lezela kvuli hrozicimu predcasnemu porodu a staral se tam o me doktor Rozemberg, po propusteni ve 29. tt jsem se s nim dohodla, ze budu chodit na kontroly k nemu a pokud se zadari, zazmluvnim si ho k porodu. Minuly tyden jsem byla hospitalizovana kvuli cukrovce a vedela jsem, ze pan doktor Rozemberg bude mit od 7.7, dovolenou, tak mi rekl, ze mam jit dalsi tyden normalne do poradny cislo 27, kde ordinuje i on a ze mi kultivace, ktere se maji odebirat v tom 36. tydnu (kdyz jsem lezela v nemocnici, tak mi ty kultivace neudelali], odebere doktor, ktery tam bude. Narazila jsem na pana doktora Jancoka....a?????Prvni, na co se me zeptal, jestli mam zazmluvneneho doktora a ke komu chodim, rikala jsem mu, ze jsem chodila k Mudr. Rozembergovi a ze jsme se predbezne bavili, ze bude u porodu, ale smlouvu jeste nemam s tim, ze je ted skoro 14dni na dovolene a nevim, jestli budu rodit v terminu nebo driv, takze jsme to nechali byt. V tu chvili jsem byla pro neho nic...kdyz jsem mu rikala o te kultivaci, tak mi rekl, ze to on nemuze odebrat, ze musi muj doktor-tim myslel Rozemberga,ze mam pockat na neho, az dojede a pristi tyden ve 38.tt pry nemam ani chodit na kontrolu. Zadne vysetreni, jen mi zapsal tlak a hmotnost a poposlouchal mimco. Tak to je uvadim, jak muze dopadnout poradna tesne pred porodem...nastesti ma svagrina pracuje na rizikovem oddeleni na antolske a kdyz jsem ji to volala, malem omdlela a zaridila mi vysetreni u nekoho jineho rovnou na oddeleni. Ja jen doudam, ze dalsi holciny, co maji dohodnuteho pana doktora Rozemberga nedopadly prave v teto poradne nejak obdobne. Jinak spousta doktoru ma ted dovolenou...myslim, ze jsem postrehla, ze ted nekdy doktor Havalda a taky Sysak...vice nevim. tak drzim vsem palce

mysinka2007
8. júl 2010

Ahojte, chcela by som sa opytat, ako to chodi s epiduralom na Antolskej. Absolvovala som prednasku, mam ju aj zaplatenu, akurat mi nie je jasne, ci mam ist este na vysetrenie do ambulancie antesteziologa. Mozem iba potvrdit dovolenkovu sezonu na Antolskej 😝

andy75
8. júl 2010

mysinka2007 k epi uz nepotrebujes ziadne vysetrenie od anesteziologa 🙂

mysinka2007
8. júl 2010

@andy75 dakujem za info, "falosky" si chodia jedna radost, tak uz zacinam byt v strehu 😔

andy75
8. júl 2010

Az teraz som si vsimla,ze coskoro rodis! Drzim palce, aby to dobre dopadlo a bolo to co najrychlejsie za Tebou 🙂

certica
8. júl 2010

@raduz06 , to je inak sila! vidim, ze pan dr. jancok boduje dalej resp. potvrdzuje svoju doterajsiu povest 🤐 . podla mna smola, ze si natrafila zrovna na neho...

mysinka2007
8. júl 2010

@andy75 dakujem & nech sa dari Tebe aj Tvojm deturencom 🙂, Ninka je velmi pekne meno, povodne aj my sme chceli Ninku, no nakoniec to vyhrala Alexandra 😉

raduz06
8. júl 2010

certica ..no bohuzel, vedela jsem, ze je nic moc, zazila jsem Jancoka jeste na oddeleni, kdyz jsem tam lezela uz od 20. tydne, ale ze to dopadne takto? Za mnou bylo asi dalsich 12 holcin, tak nevim, jak dopadly ony...jestli sly primo k nemu, nebo to take byly pacientky MUDr. Rozemberga. Ted se asi jen modlit, abych nemela Jancoka u porodu, pokud to bude drive...asi by mi rekl, ze mam dat nohy pres sebe a pockat na meho doktora 😝 🤐 😵 Tak pekny den

adkatarabka
8. júl 2010

@raduz06 Ahoj. Ja mam Dr. Rozemberga zazmluvneneho, akurat, ze som nestihla porodit do jeho dovolenky - mame meskanie 🙂 a vyvolavania som sa nakoniec vzdala... Ale tiez som s nim bola dohodnuta, ze ak ho nestihnem, tak mam ist normalne do poradne (hociktorej). Sla som tiez na 27, ale bola som u Dr. Janača a ten bol zase uplne v pohode. Taky mily pan doktor. Asi si mala naozaj smolu. Tak drzim palce k lepsiemu vyberu.
Nevies presne do kedy bude Rozemberg na dovolenke?

certica
8. júl 2010

@adkatarabka do 18.7.

raduz06
8. júl 2010

adkatarabka..ahoj, ja chtela jit k janacovi taky, ale ten ordinoval pozdeji a jelikoz jsem uz rano byla od sedmi na diabetologii a manzel byl se mnou, nechtela jsem tam cekat cele dopoledne, ptala jsem se dokonce rano uz v pul osme sestricky, jak bude pan Janac ordinovat, ona ani nevedela, jestli bude presne ve sve ordinacni dobe- prave kvuli tem dovolenym a rikala, ze mam prijit klidne hned, jakmile budu na diabetologii hotova...proste smula, ja vim...ale jancok ma urcite takovy pristup i k jinym pacientkam, tak ho vazne nedoporucuji. Jinak Rozemberg zacina ordinovat 19. v pondeli.Tak drzim palce...kdy mas presne rodit?

adkatarabka
8. júl 2010

@raduz06 Dik za info. Musim s nim potom vybavit papierovacky ohladom zrusenia zmluvy.
Ja som mala termin vcera, ale malemu sa velmi nechce. Tak dufam, ze to bude uz tento vikend. A ak nie, tak buduci tyzden uz nastupujem na hospitalizaciu. Tak som sa dohodla.
S tymi dovolenkami je to teraz naozaj zle, ale aj tak maju niektori doktori a sestricky bozsku trpezlivost... no skoda, ze len niektori. ak nahodou este budem mat jedno dieta, tak si to urcite nenaplanujem na leto.. 😉

adkatarabka
8. júl 2010

@certica dakujem, dakujem. Toto forum vymysleli mudre hlavy !!! 🙂 tu sa naozaj da dozvediet asi vsetko.

raduz06
8. júl 2010

adkatarabka...tak potom drzim palce, at ti vse dobre dopadne, skoda, ze jsi Rozemberga takto tesne minula...ale co uz, snad budes mit stesti na nejakeho dobreho porodnika....a pokud si pujdes lehnout na rizikove pred vyvolanim, tak doporucuji se vyptavat, vyptavat, vyptavat, abys byla informovana a vedela, co budou s tebou delat...jinak tam jsou sestricky zlate. Tak tfuj tfuj, hlavne, at jsi ty i babo zdrave. Jinak s tim planovanim to presne dnes rikala moje kamaradka, rodila na antolske vloni v juli....ale nekdy se toto naplanovat neda.Tak pekny den

certica
8. júl 2010

adka, no to je fakt. si tiez robim srandu, ze tu sa dozviem snad vsetko na svete 😀
tak vam baby drzim prsty, nech mate rychle bezproblemove porody 🙂 a tebe
@raduz06 , nech este babo chvilu pocka na dokiho z dovolenky 😀

lenka23
8. júl 2010

@raduz06 ahoj... tak podobnú skúsenosť s týmto pánom doktorom mám aj ja a určite aj veľa ostatných budúcich mamičiek 😒

elina313
8. júl 2010

@raduz06 + ostatné kočky,

áno áno, dnes som bola v tej ambulancii tiež od 8:30 a môžem dopovedať príbeh o doktorovi Jančokovi. Do ordinácie prišiel cca 8 :45 zobral si nejakú svoju známu cca 1/2 hoďka a potom a to mi pripadalo normálne pacienku so slepeckým psíkom ...cca tiež 1/2 hoďka....takže to máme, no aby som nepreháňala 9:30 ...potom to šlo veľmi rýchlo, až mi to bolo divné...medzitým si došla aj Ty ...to viem, lebo si jediná rozprávala česky a Tvoj manžel trpezlivo celú dobu čakal, kým si bola preč 🙂 po tebe išla ešte jedna kočka ale tiež bola ako ty bleskovým spôsobom vonku ....už som bola na rade KEĎ .... pán doktor Jančok vybehol z ordinácie zo slovami...toto je jediná poradňa alebo čo 😖 Nepoznala som ho doteraz, ale jeho správanie bolo divné.... na to odišiel.... takže cca 1/2 hodinu bol asi na káve a potom sa milosrdne vrátil....a mohla som ísť 😀 . Nakoľko mám rizikové tehotenstvo, lebo sa otváram od 28 týždňa, lekári resp. Mudr. Rozemberg starostlivo sleduje zmeny na krčku.... ááááááále Mudr. Jančok sa spýtal koľko vážim, sestrička odmerala tlak, priložil ucho k brušku a povedal, že môžem odísť.... čo ja viem, či dnes neporodím ???? však na čo by to skúmal.... však som len riziková....zajtra zavolám svojej gynekologičke a dohodnem sa na kontrole. Kým sa Rozemberg nevráti, nemienim riskovať, že natrafím na lajdáka 😠 viac sily ma stálo to sedenie ako jeho vyšetrenie. Zabitý čas, tvrdnutie bruška a nakoniec, odmerať tlak si viem aj sama a aj popočúvať srdiečko malého.....na čo som tam išla cez celú BA ???? Aby som zistila, že zmluva s Rozembergom jednoznačne bude stáť za všetky prachy.... 🙂

minix
8. júl 2010

baby, nad týmto sa skutočne pozastavuje rozum...ja nechápem, prečo tento doktor stále ordinuje...toto fórum si predsa čítajú aj kompetentní na Antolskej z najvyšších radov, že takto dovolia doktorovi jednému kaziť dobré meno, sa len divím...
ja som rodila v januári, to sú síce lyžovačky, ale je to podobné ako v lete, ale nie tak strašné s tými dovolenkami.

držím Vám všetkým palce!!

raduz06
8. júl 2010

elina313...no jejda, koukam, ze nejenom ja jsem mela dnes pozvednute mandle ( a to radsi nemluvim o manzelovi, ktery me trpelive vozi po vsech vysetreni]...presne jak pises...manzel cekal misto me, ja jsem mezitim byla na diabetologii.....elina, taky jsem se otvirala, uz od 20. tydne s tvrdnutim briska, do toho mam tehu cukrovku, picham si inzulin a jsem i RH negativni....ale vlastne neni vubec treba chodit podle tohoto doktora na kontroly....na co ne? Udelas dobre, kdyz pujdes ke sve doktorce, ja jsem taky chtela jit pristi tyden ke svemu, ale je taky na dovolene, tak si pristi tyden vyberu uz jineho doktora, doporucuji Janac, nebo pani doktotka Bertoldova.Ja jen ziram teda, co tam tento doktor jeste dela.....no, uz asi nema cenu to dal rozebirat, co se stalo, to se stalo,jen doufejme, ze bude vse v poradku, tak pevne nervy

sonkab
9. júl 2010

Dobre ranko, neviete ci v pondelok ordinuje Dr. Oravec ? Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre