Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jankagun
23. okt 2012

@veronikani ahoj a ty si mala zazmluv.lekara toho primara?

mily7
23. okt 2012

@jankagun aha ten je na antolskej v bratislave petrzke

jankagun
23. okt 2012

@mily7 super Dakujem,tam by som sla asi najradsej

petra1402
23. okt 2012

Ahojte baby ako je to s navstevami na Antolskej a je pravda ze manzel musi absolvovat tu psychofyzicku pripravu aby mohol byt pri porode?

veronikani
23. okt 2012

@jankagun áno mala

alenkam.
23. okt 2012

@petra1402 nie nemusi, staci, ked zaplati 30e 🙂

petra1402
23. okt 2012

@alenkam. dakujem a bola si spokojna skym si rodila? ja som rozhodnuta pre pani dr. Dubčákovú ale nebudem si zazmluvnovat 🙂

veronikani
23. okt 2012

@petra1402 Ahoj, navštevne hodiny sú od 15:00 do 17:00 cez týždeň a cez víkend od 13:00 do 17:00.... ak si nezaplatíš nadštandardnú izbu tak bábetko ukážeš cez sklo a potom ho dáš do takej miestnosti kde ti ho sestričky postrážia a ty zatiaľ môžeš ísť za návštevou....
ja som mala priateľa pri pôrode a nič absolvovať nemusel, zaplatil 30 eur v pokladni ukázal doklad na sále a to bolo všetko...
ja som bola prepustená v piatok

alikaa
24. okt 2012

Coze??? Za partnera pri porode sa plati uz 30e? Ked som ja rodila pred 3 rokmi sa platilo tusim 16 eur. To teda riadne zdrazeli. Viete mi napisat aj dalsie nadstandardne sluzby? Aka je cena zazmluvnenia doktora? Kolko stoji nadstandardne porodne kreslo? Kolko stoji epidural? Je este nieco za co sa navyse plati?

katarinnak
24. okt 2012

@alikaa Zazmluvnenie doktora sotji 300 eur. Epidural 152 eur, nadstandardny porodny box 100 eur, izba 18 eur ak ste dve...ak sama tak 40 eur.

alikaa
24. okt 2012

@katarinnak dakujem

moonlightka
24. okt 2012

ahojte chcem sa spytat ake su porodne kresla ci ako to nazvat, teda ci su polohovatelne? poitom ci sa da rodit vo vlastnej koseli alebo erarnej? ako je to s fitloptami a so sprchovanim pred porodom?

misela12
24. okt 2012

@moonlightka ahoj, pôrodné kreslá sú polohovateľné (aspoň ja som také mala a nebola som v nadštandardnom boxe), rodila som vo vlastnej košeli (ak chceš, dajú ti aj erárnu), fitlopta je k dispozícii v každom boxe. v prípravnej miestnosti sú 2 sprchy, ja som ich už počas prebiehajúceho pôrodu nepoužívala, iba na začiatku.

alikaa
24. okt 2012

@moonlightka polohovatelne kresla sice su, ale mne napriklad dr. nedovolil vyzdvihnut opierku pri tlaceni... 😠 mne porod vyvolavali, takze som cely cas mala okolo brucha tie pasy a tym padom som ani nemohla vstat z porodnej postele, ledva ma na wcko pustili, vtedy som sa tajne aj chvilu sprchovala. Zavisi dost od priebehu porodu, ak vsetko pojde prirodzene, tak budes mat moznost pohybu, fit loptu aj sprchu, ak ti budu vyvolavat, napr. odtecie voda a porod sa nerozbieha alebo prenasas, tak vyvolavaju, tak mas smolu, nepustia ta z kresla. Lebo ak ti daju oxytocin na ovyvolavanie, tak vtedy ta potrebuju mat uz pod neustalou kontrolou, lebo pri oxytocine sa moze stat cokolvek, aj akutny cisarsky, lebo mozu zacat klesat ozvy a pod.

anicka245
25. okt 2012

@mily7 suhlasim s tebou v dvoch veciach - tiez som si myslela ze vela zvladnem a ze aj tie porodne bolesti budu nieco ako menzes 🙂 och ako velmi som sa mylila a po 10 hodinach som uz normalne zaspavala od vycerpania medzi kontrakciami. Ale naozaj kazda zena to inak citi, a hlavne ak to ma rychlo za sebou nie je to take strasne... no a dalsia vec s ktorou uplne suhlasim je ze naozaj to nie je az taka slava s pristupom ako to tu kazdy vychvaluje. Naozaj zavisi od toho kto ma ake skusenosti, ja sa priznam ze ja na porod alebo skor na pristup ani po mesiaci neviem zabudnut ale zial v negativnom slova zmysle a stale sa pytam ci som im bola nesympaticka alebo co? Ved ja som ani neodvravala ani som nic nehovorila, nebola som drza na nikoho neviem preco sa spravali tak ako sa spravali. A nesuhlasim s tym aby sa tu nepisali aj negativne skusenosti ako to tu raz jedna baba pisala, ze aby sme nestrasili hlavne prvorodicky. Nech vedia jednu aj druhu stranu. Aj ja som bola prvorodicka a baby tu pisali aj zle skusenosti a tiez som na zaklade toho nezmenila nazor - az kym ma prijali do nemocnice vtedy som mala sto chuti v poslednej chvili zmenit nemocnicu. Nemala som ale na to uz tolko odvahy. Vzdy si poviem ze hlavne ze je drobec v poriadku, ale taky ten blby ukrivdeny pocit vo mne navzdy zostane v spojitosti s antolskou.

monika155
25. okt 2012

Ahojte chcela by som sa Vas opitat,či nahodou neviete kedy sa plati za sluzby ako su epiduralka,vyber porodnika,nadstandartny box???Dakujem

helikoptera
25. okt 2012

cafte babizne. sorry asi sa budem opakovat, ale priznavam nechce sa mi citat vsetkych tych vyse 800 stran. a urcite sa najde dobra dusa, co mi tu odpise.... aky je rozdiel medzi standardnou a nadstandardnou izbou? co mam v tom nadstandarde? jedno som uz tusim pochodpila , ze pri nadstandarde moze prist na navstevu manzel na izbu aj s babatkom? neviem ci to spravne chapem... a dalej ? mam termin 2.12.2012 tak uz je asi na case zacat zistovat tieto veci 😀

monika155
25. okt 2012

Ahojte chcela by som sa Vas opitat,či nahodou neviete kedy sa plati za sluzby ako su epiduralka,vyber porodnika,nadstandartny box???Dakujem

monika155
25. okt 2012

@helikoptera Ahoj,rozdiel je tam ten ze mas inu postel,ine zariadenie a mas tam sprchu iba pre teba a spolubyvajucu.na inych izbach je sprcha pre dve izby.A nevies nahodou kedy sa plati za nadstandartnu izbu a epiduralku??ja mam termin6 decembra🙂

monika155
25. okt 2012

@katarinnak Ahoj,a nevies nahodou kedy sa plati zazmluvnenie,a Epiduralka a nadstandartny box??ja mam termin6 decembra.dakujem

monika155
25. okt 2012

@zuzkag2 Ahoj a kedy si platila za zazmluvnenie doktora??dakujem

moonlightka
25. okt 2012

ahojte neviete nahodou ci v pondelok 29.10. ordinuje Dr.Malova? Mala by tam byt od 13h, ale je tam pisana aj Dr. Filkaszova.

katarinnak
25. okt 2012

@monika155 podpises zmluvu s lekarom pred porodom, ten ju odnesie na podpis prednostovi a o tyzden budes mat zmluvu prichystanu v pokladni, kde ju zaplatis a dostanes. Na epidural musis ist na poucenie, treba sa objednat najneskor tak mesiac pred porodom. na pouceni dostanes papiere k zaplatenie. Tiez treba zaplatit pred porodom...musis ukazat doklad o zaplateni ked ides na porodny box. Nadstandardny box sa plati na mieste, podla toho ci je volny, tak je to aj s izbami. Nedaju sa objednat dopredu.

monika155
25. okt 2012

@katarinnak Dakujem ti velmi pekne,moc si mi pomohla..

monika155
25. okt 2012

@katarinnak Este by som sa ta chcela opytat,ci mysli ze staci inst na poucenie o eda dva tyzdne pred porodom?lebo teraz ma tak objednali..

cicimon
25. okt 2012

@monika155 no mozno to nestaci, porodit mozes hocikedy, ale ked nie je skorsi termin asi si nepomozes..

zuzkag2
25. okt 2012

@monika155 ahoj, ja som epi platila este v sept. , ked som bola na pouceni, a lekara som platila az v den porodu, lebo som to nestihla skor, kedze sa maly vypytal na svet uz v 38tt.

monika155
25. okt 2012

@cicimon noo aspom by mi to pomohlo v rozhodovani,4i s epi elebo bez 🙂

cicimon
25. okt 2012

@monika155 no ved chod a zaplatis vtedy ked pojdes rodit, teda tvoj muz 🙂 ja som rodila 2x bez a som tu 🙂 ale prva sa narodila o 17dni skor a na prednaske som bola 3dni pred porodom...
pri druhej som na prednasku ani nesla

alien2603
25. okt 2012

@monika155 Ahojky, vsimla som si, ze mame podobne terminy 🙂 Tak sa mozno uvidime 🙂 Tiez planujem ist n Antolsku... Uz mas niekoho zazmluvneneho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre