Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

meliska
10. dec 2012

@weke fiiha kazdy tyzden, no to aby som sa pozbierala a sla aj tento tyzden... 😀 😀 😀 To viem, ze mozem dokonca ved aj musim ist k inemu lekarovi, to mi nevadi, len som chcela vedet tu frekvenciu, lebo som 33tt a uz som bola odoslana do nemocnice na poradne, len som sa zabudla opytat ako casto 😅 😅 . Dakujem krasne za odpoved... 😉

weke
10. dec 2012

@meliska teraz pozeram ze si este iba 33tt, tak potom neviem. Asi staci kazde 2 tyzdne. Az od 36tt sa chodi kazdy tyzden. Ja som zacala chodit na Antolsku az v 36tt a vzdy na konci poradne mi povedali, ze vidime sa o tyzden. Tebe nepovedali kedy mas prist znova?

psyxooo
10. dec 2012

A ako to funguje s tym zazmluvnenim? kedy zavolaju lekara k porodu? Az ku koncu ked sa ide rodit alebo uz v 1.porodnej dobe? Ak to bude v noci, tak ho zobudia a privolaju do nemocnice? Ak by to nestihol, peniaze sa vracaju alebo nie? Lebo uz som pocula, ze jedna zena mala zazmluneneho, ten neprisiel, lebo bol v zahranici a peniaze jej nikto nevratil. Ale ktora porodnica to bola, veru neviem, len viem, ze bratislavska.
Ja sa chystam zazmluvnit Dr,Havaldu, ale mam este casu dost 🙂

meliska
10. dec 2012

@weke ked som sa zabudla opytat, lebo sme sa bavili o tom, ze tu nebude a ze ma pozrie niekto iny... ale vravel, ze posledny tyzden pred vianocami mam prist urcite, aby ma skontrolovali, lebo mam skrateny a pootvoreny krcok a maleho velmi nizko... len sa bojim ze predvanocny tyzden sa tam ani nedostanem, co tam budu maminky, ktore su uz v termine... 😀

meliska
10. dec 2012

@psyxooo Dr. ti da na seba sukromne cislo, ja som mala Havaldu a ked som mala kontrakcie uz pravidelne tak som mu zavolala este z domu, ze ci mam ist do nemocnice, bolo to okolo 1:00 rano... potom mu aj z porodnice z prijmu, ked ma vysetrovala ina Dr. volali, ako som na tom, kym som absolvovala pripravu... potom prisiel, takze ziaden strach on pride v pravy cas... 🙂

weke
10. dec 2012

@meliska dostat sa dostanes, ale pockas si v cakarni 😀 😀 Ja som na posledne dve poradne cakala cca 3 hod v cakarni. 😒 Iba na prvej poradni som mala stastie, ze som bola do pol hodiny vybavena 🙂 Odporucam zobrat si so sebou jedlo, pitie a nieco na citanie 😝

meliska
10. dec 2012

@weke cakanie mi nevadi, sak je to nemocnica... 😉 s tym sa musi ratat, ja nie som z BA takze dochadzam a piknik v cakarni je vec bezna... 🙂 dcerku som tam rodla tiez, takze viem ako to chodi... len sa bojim, ze vela lekarov bude mat dovolenky, tak sa tam snad dostanem... 😀

psyxooo
10. dec 2012

@meliska super, dakujem. A bola si spokojna? Teraz si ho tiez zazmluvnujes ci niekoho ineho si si vybrala?

meliska
10. dec 2012

...bola som spokojna a teraz si ho tiez zazmluvnujem... uz ho poznam, tak nie je o com... 😀

lea1333
10. dec 2012

ahojte kocky ako to chodi na antolskej ake vysetrenia ma cakaju od toho 35tt?

anuskaaprazko
10. dec 2012

Baby poradte prosim, mam ist na rizikovu poradnu na antolsku, ku komu sa mam objednat? (pozeram ze rizikovu graviditu robi skoro kazdy len koho by ste odporucili?)

rienok
10. dec 2012

@anuskaaprazko no ja som pocula dobre referencie na oroszovu, malovu, niznansku ....asi si budes musiet len tak vybrat. Ja by som velmi chcela rodit u Oroszovej ale ci mi to vyjde 😕

nemamlogin
10. dec 2012

@janca Ja dúfam, že to bola náhoda.určite k nej pôjdem ešte na poradňu a uvidím.Toto sa nestalo počas jej poradne ale na vyšetrení prietokov kde čakali pacientky rôznych lekárov a v úplne inej ambulancii, možno preto bol "pán v bielom plášti" taký opovážlivý 🙂možno ona sama nevedela ako ho má upozorniť alebo len mali deň "D"proste neviem,ale bolo to pre mňa veľmi nepríjemné a určite aj pre tú pani čo išla po mne. a aj pre tú ktorú vyšetrovala keď si bol dnu pre prvú várku koláčov.

sammy
11. dec 2012

Ahojte, chodite niektora do poradne v piatok k dr. Lipovskej? Ako to tam zvykne vyzerat? Byva vela mamiciek? Na kolku sa oplati prist? Hned rano ci radsej neskor? Pridem aj s malou dcerkou, tak by som tam nerada stravila 2 hodiny..

zuzis
11. dec 2012

Ahojte kocky, nemate info, kto sa tam bude nachadzat pocas vianocnych sviatkov? mam pocit, ze vsetci maju dovolenku 😉 rada by som si niekoho zazmluvnila, ale vsade odpoved, ze idem na dovolenku

rienok
11. dec 2012

@zuzis no tak na toto mna upozornoval moj gynekolog, ze asi tazko najdem niekoho na zazmluvnenie .... jedine ze trafime na niekoho kto bude mat aj sluzbu a nie dovolenku a to ja mam pritom termin az 16.01.

wilinkaa
11. dec 2012

@anuskaaprazko ja chodím MUDr. Bertoldovej a ona robí aj rizikovú, som s ňou zatiaľ spokojná, chcem ju aj zazmluvňovať.

wilinkaa
11. dec 2012

Baby, rodný list si potom treba ísť vyzdvihnúť kde? neviete niektorá adresu tej matriky, pod ktorú spadá Antolská? diky

cicimon
11. dec 2012

@wilinkaa matrika je v technopole , na kutlikovej, dostanes k tomu papier aj s instrukciami kedy a kde ist po RL

sisa138
11. dec 2012

Ahojte, mate niektora skusenosti s pani dr.Dubcakovou?dakujem

wilinkaa
11. dec 2012

@cicimon ďakujem

mirka1004
11. dec 2012

@psyxooo - Havaladu môžem len a len odporúčať 😵 Ja som prišla do nemocky o 3:15 ráno ale nevolala som mu ešte...no a po vyšetrení a príprave mi povedali, že už môžte volať ale vtedy si uvedomili že šak má nočnú...tak o 5:30 po príprave prišiel a od vtedy bol asi každú pol hodku až hodku pri mne na boxe...lebo ešte mi vravel o 6:30 ráno že príde až o 45 min lebo deti ide zaviesť do školy...bola som vtedy na 3 cm...a práve mi išli dávať epi takže vravel, že určite neporodím...a ani neviem ako a už tam bol zas sa mi zdalo že bol daky rychly 😀 😀 je to užasný lekár, bola som ako prvorodička bez nástrihu a spolu 5 štichov a pôrod bol krátky ( 6 hodín od prvej kontrakcie )...Teraz ho už mám ako svojho normálneho gynekológa 😵 a dúfam, že mi raz ešte jedno dítko odrodí 😀

mirka1004
11. dec 2012

@meliska - inak Havalda je teraz mimo SR čo ja viem...na mesiac...len aby si vedela

futasova
11. dec 2012

Ahojte kocky,
viete mi prosim vas niektora z vas poradit ako je to momentalne na Antolskej s EPI, kde a kedy sa robi to povinne poucenie a ci sa treba dopredu nahlasit, ak ano ci sa da aj telefonicky a na akom cisle. Ak by ste niektora z vas mali cerstve skusenosti, prosim sharujte so mnou.
Voprde vam dakujem,
Ada

kadan
11. dec 2012

@futasova
ahoj poučenie sa robí na 1 poschodí v ambulancii 106, objednávať sa už nemusí, začína sa o 13:00
radšej choď skôr ja som prišla na 12:30 a urobila som dobre tesne po mne prišlo asi 12 mamičiek....
do vnútra nás zobrala 6 a trvalo to asi hodinku

nikalentilka
11. dec 2012

@futasova ahoj, netreba sa objednavat, staci prist na 1. poschodie, cislo dveri 106 a zobrat si poradove cislo a cakat

kadan
11. dec 2012

@wilinkaa
ahoj to akože rodný list nevybavujem v mieste trvalého bydliska? ale v mieste narodenia?

sisa138
11. dec 2012

A este prosim vas nevie niekto za vas cislo na objednanie sa na morfologiu na antolskej? cez googel mi nic nenaslo :( dakujem pekne

wilinkaa
11. dec 2012

@kadan áno presne tak 😉 podľa toho v ktorej pôrodnici rodíš, ak na Antolskej tak ako písala @cicimon matrika je v technopole, na kutlikovej
@sisa138 morfologické sono robia normálne v tej ultrazvukovej ambulancii, číslo nájdeš tu:http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrzalka/pe_... t.č. 6867 2618, len povedz že sa jedná o morfologické sono, lebo tuším to robia poobede (aspoň ja som tak bola v 20tt a nejako okolo jednej-druhej...ale tak ti sestra povie)
@nikalentilka inak zaujímavé toto, ja som tam volala ešte v októbri, objednala ma na 13.12. na 13:00 a teraz viaceré píšete, že už sa neobjednáva....zajtra tam radšej asi zavolám, či mám tak prísť alebo čo...

psyxooo
11. dec 2012

@mirka1004 dakujem za infosku, ja som bola unho zatial len raz sa spytat, ci ma vezme, a bol velmi prijemny, v podstate sa so mnou ani nemusel bavit, lebo som bola vtedy asi v 8tt, mal poradnu, zeny cakali v cakarni a mal dva rozbehnute porody. Ale napriek tomu si spravil na mna cas a neponahlal, nechal ma spytat sa co som potrebovala. Tak sme sa dohodli na nejaky 35tt aby som prisla, cize okolo velkej noci a termin mam az v maji. Tak snad dovtedy nebude koniec sveta alebo zatvorene porodnice kvoli strajkom. A snad si ani dovolenku nezoberie 🙂 Potom by som mala v zalohe Malovu alebo Oravca, v zivote som ich teda nevidela, ale vraj su tiez skvely 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre