Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jankohrasko
12. feb 2010

Kurzy predpôrodnej prípravy
Meno zodpovednej osoby: Anna Ježíková
Telefón: 02/68673403 treba volat rano medzi 7.30 - 8.00
Ako dlho trvá kurz? 6-8 týždňov, 1 x týždenne Tehotenské cvičenie

Ja osobne som nechodila, lebo som mala cisarsky 😒

riska
12. feb 2010

jankohrasko, dakujem, si zlata 🙂
a to cvičenie je v ramci predpôrodnej pripravy? som myslela, že to su dve odlišne veci 😕

jankohrasko
12. feb 2010

riska: neni zac.. v tej predporodnej priprave je tusim aj cvicenie aj teoria 🙂 ale neviem presne, lebo mne povedali ze na 99% budem mat cisarsky, tak som uz potom k pani Jezikovej nezacala chodit.. Ja som troska doma cvicila na fit lopte 😝
Ale kamaratka, co k nej chodila povedala, ze jej to bolo uplne zbytocne, ale zasa ine kočky si to pochvaluju..

cicimon
13. feb 2010

lgi - jasne, skusim cez tyzden zavolat

janka - ja chodim na predporodny kurz aj s prednaskami, ale pre otecka by trebalo tiez nieco, ci ani nie?

rainee
14. feb 2010

zuzka to je fakt zle co sa vam stalo, drzim palce aby ste boli obe cim skor v poriadku 😒
nemyslim si ze vaginalny porod je vzdy to najlepsie pre matku aj dieta, dochadza tam k vaznym komplikaciam co pri sekcii nie je. pre lekarov je to ale robota navyse a nechcu ich robit ani za svet, doteraz to neviem pochopit...
keby sa to dalo ja idem uz len na cisarsky /aj ked myslim ze zostaneme radsej len pri 1 dietati/. som 3 mesiace po porode a som stale totalne rozbita zpredu zozadu, chrbat ma po epi stale boli /lebo mi ju zle pichli na treti krat/ a to som fakt neni ziadna citlivka 😝

rainee
14. feb 2010

este chcem povedat k tej epiduralke - mne pichli len tu prvu a poslednu davku, druhu davku mi nemal kto pichnut!!! a vraj ani by mi ju aj tak nepichli lebo by som nemusela spolupracovat/vytlacit babo...takze to finale som si paradne uzila. baby co ste mali epi tiez vam to takto prebiehalo alebo vam dali vsetky davky?

zuzkat1
15. feb 2010

rainee ahoj, dakujem, mala je uz podla dr. ok... uz s nou mozem zaobchadzat tak akoby bola zdrava🙂 asi aj my ostaneme pri jednom babu lebo ani netusim kam by som sla rodit...
co sa tej epi tyka, tak fakt sila ved si to platis tak by to mali poriadne urobit

maminnka
15. feb 2010

rainee, ja som dostala len jednu davku epi, lebo som sa velmi rychlo otvarala potom... takze som ju mala aj pri tlaceni, ale spolupracovala som krasne, ved predsa bolest sice citit nie je, ale tlaky ano. V pohode som sa na tlacenie mohla sustredit, bol to krasny zazitok... snad aj teraz to tak vyjde...

rainee
15. feb 2010

maminka to si mala super, ja som rodila 24 hodin, no brutus 😝

meliska
16. feb 2010

riska: ja som chodila na tu pripravu, podla mna je super... pokecate, stretnes ine tehule a p. Jezikova je strasne zlata a odpovie na more otazok 😵 ak neprekecate cele 2 hodiny, tak budete aj cvicit 😀
...a staci tam ist v 32.tt, treba jej zavolat ale ja odporucam volat okolo 7:30, podla mna ta vezme,,, len je problem sa tam dovolat, tak treba skusat 😉
rainee: ja som mala tiez iba jednu davku epi a pomerne dlhy a tazky porod, ale nabuduce si uz epi nedam, bolesti som mala aj tak dost silne, takze asi skoda penazi 😒

lulu
16. feb 2010

ahojte kočky,
ja mám termín 12.5. a tiež sa chystám rodiť na antolskej 🙂 chcela som sa vás spýtať, či na tom predpôrodnom kurze u p.Dr.Ježikovej aj vysvetlujú, ako zaobchádzať s babatkom, ako obliekať, vyzliekať, kupať atď alebo vysvetľujú veci len ohľadom pôrodu? určite chcem takéto niečo s mangelom absolvovať, len neviem kde... ak by ste vedeli poradiť bola by som vám "zauzlovaná" 🙂 ďakujem

aussiegirl
17. feb 2010

ahojte ja som 5.2 rodila na antolskej sekciou (1.porod CS, a teraz mala bola KP takze som si nevybrala). maximalna spokojnost aj na porodnici , dr. paldia bol skvely, dobre ma zorganizovany tim svojich ludi. spinal mi anesteziologicka pichla na 4krat, ale vydrzala som, bola velmi mila a nastastie som potom nemala ziadne bolesti halvy a zatial ani chrbta. na oddeleni 600 nedelia je drviva vacsina sestriciek uplne v pohode, su velmi OK ale maju hrozne vela prace, takze ak nieco potrebujete vy musite ist za nimi, ale ked ich poziadate ochotne pomozu. sestricky na novorodeneckom su tiez OK. nekonecne ochotna bola p. harmanova velmi pomohla rozbehnut dojcenie. primar na novorodeneckom je chlap ako hora, vecne vysmiaty, velmi prijemny clovek. vacsina vysetreni babatiek sa teraz robila v pritomnosti matky (to pred dvoma rokmi nebolo), takze som vzdy bola informovana. strava je taka ze tych 5 ju vydrzi kazda z nas, ale bravcove na prirodno so zemiakmi si cca pol roka varit nebudem 😀
nadstandardsom mala sama pre seba a ak sa vam ujde - rezervujte si ho tiez len sami pre seba, nesuhlaste s hospitalizacou inej pacientky ak mozem poradit, nezabudnite, ze ma pravo si tam brat navstevy, tak aby potom nedohchdazalo k nedorozumeniam, ze tam bude vysedavat manzel tej druhej pacientky 5 hodin na izbe (lebo moze!).

ciefulik
17. feb 2010

aussiegirl, ale to potom musíš platiť celú izbu, nie?

certica
17. feb 2010

ciefulik, samozrejme platis celu izbu, ale na druhej strane, ja osobne nevidim zmysel nadstandardu (ak si odmyslim TV a farebne obliecky 😀 ), pokial mame byt na izbe dve (mozno tak s najlepsou kamaratkou 😀 ). v tomto pripade sa mi zda byt dokonca lepsia standard. izba, kam sa nemozu vodit navstevy a tym padom sa navzajom dve maminy nerusia pritomnostou dalsich cudzich ludi a nemusim si za to este aj platit.
teraz napr. 1 kocka, co vcera odchadzala, bola na normalnej izbe 3 dni sama 😉, len 1.den boli dve .
relativna vyhoda nadstandardu je este kupelna+wc max. pre tie 2 osoby...

certica
17. feb 2010

teda neviem, ci ak su na nadstandarde 2 maminy, musi 1 suhlasit s navstevou tej druhej a naopak. ak by to bolo tak, potom sa zase zakonite navzajom obmedzuju a z vyhody sa stava nevyhoda.
takze ak uz nadstandard, potom komplet (moj nazor samozrejme).

aussiegirl
17. feb 2010

ciefulik ano, platis celu izbu.

aussiegirl
17. feb 2010

certica, ano obmedzuju sa a presne z vyhody je nevyhoda. ta druha mamina ma rovnake pravo na navstevy na izbe ako ta prva. dokonca je neobmedzeny aj cas navstev, tzn. ked chce za nou niekto prist rano, naobed alebo vecer moze.
ja osobne som TV zapla raz, aj to som pritom zaspala a farebne obliecky tam nie su 😉 rovnako bile ako vsade inkde, dokonca este aj ten igelit pod ritkou je modry ako na standardkach.
jaaaj este jedna vec, na nadstandarde mate k dispozicii vlozky a podlozky pod postel.

certica
17. feb 2010

aus, no teeeda beda, lebo pred piatimi rokmi aj obliecky boli macikove alebo kvetinkove, uz neviem 😀

evatko
18. feb 2010

Ja sa chcem este spytat, ci ten zlaty primar robi na chodbe prednasky, tak ako pred 4 rokmi, ked som rodila prveho syna. Bolo to celkom poucne a zabavne. Potom, ci je v kazdom normalnom porodnom boxe fit lopta, dufam, ze si nemusime poziciavat medzi boxami(lebo ja nepoziciam... 😀) 😲 a ci je v kazdom boxe umyvadlo, ja som rodila v prvom, tam bolo, tak som pila vodu, akoby som prave travila dovolenku na pusti.

matenka
18. feb 2010

auss, mňa čaká presne to isté, malú som rodila cisárskym a teraz druhá je otočená kp, tento týždeň sa otočila naopak, oni by mi asi aj tak dali cisársky, ale týmto sa to zaklincovalo ☹
a tiež idem k paldiovi 😉

jankohrasko
18. feb 2010

evatko: ano este robi prednasky primar z detskeho oddelenia, a je straaaasne zlaty 😀 😀 😀
Ja som mala v porodnom boxe fitloptu, ale neviem kolko ich tam bolo, lebo ja som v ten den rodila sama.
Ale mala som v zalohe moju z domu 😀
Ja som bola v tretom boxe, ale ci tam bolo umyvadlo, to som si nevsimla.
A ja som cez porod potom uz nepila, lebo som mala v ruke zavedenu infuzku..

aussiegirl
18. feb 2010

matenka, caff 🙂 drzim palce nech ide vsetko OK.

njonja
19. feb 2010

Ahojte, hlasim sa po porode na Antolskej. Mozem rozpravat len v superlativoch. Rodil ma pan Dr.Paldia a bol ozaj skvely.Moje male bolo velmi velke, ale podarilo sa mi ho porodit prirodzene, za co vdacim hlavne panovi doktorovi. Hoci sme tomu malemu 5-kilovemu cvalikovi museli dopomoct pumpou. Na porod samotny mam len pekne spomienky - ano bolesti a vsetko, co k tmu patri, ale tym, ze personal bol fantasticky zorganizovany, mala som pocit , ze som v dobrych rukach (a ten pocit sa napokon aj potvrdil) a ze sa o mna dobre staraju, napriek tomu, ze v ten den sa rodilo fakt ako na beziacom pase a vsetky boxy a saly boli obsadene..Kazdu chvilu bolo pocut plakat nove babatka🙂
Co sa tyka 600nedelia - bolo v pohode, sestricky maju vela prace, takze je treba sa pytat, ale vysvetlia a zariadia vzdy vsetko. Bola sm najskor na normalnej izbe, potom na nadstandarde - takze mozem porovnavat. V buducnosti len a vdy nadstandard. Nie je to len o telke, ale celkove ta izba je vynovena, kupelne sa nedaju porovnat (predsalen, ked mas jednu sprachu a toaletu pre dve mamicky a pre 4-6, je to rozdiel). Tie navstevy su tiez fajn, ze sa daju prijmat na izeb, lebo si neviem predstavit, ze by moj drahy mal maleho vidiet len cez okno.. Ale vzdy sme sa dohodli so spolubyvajucou.
Novorodenecke je uuuplne skvele - sestricky su stelesnenymi anielmi🙂 a primar tiez zlaty clovek. Taktiez, ak potrebujete nieco, treba sa pytat, ved podla hesla "nememu ani vlastna mat nerozumie".
Takze kocky, co to mate pred sebou, Antolsku vrelo odporucam...
A co sa tyka toho jedla - bravcove na prirodno tiez nemusim mat najblizsi rok🙂 ale da sa to tych pat dni vydrzat, hlavne za predpokladu, s akymi financnymi prostriedkami musia nemocnice vyjst, to bolo vsetko tip top....

matenka
19. feb 2010

njonja super, už som si zisťovala, paldia ide v marci na dovolenku, takže v apríli som v pohode 😉
tak vám tíško závidím, že to už máte za sebou, aj ja chcem 😵

cicimon
21. feb 2010

caute

baby - idete si niekoho zazmluvnovat?

a tie, co uz ste "po", mozte pls napisat, co ste si so sebou museli realne doniest a co vam tam dali? pyzamo, podlozky a pod?

ja sa tam mozno pojdem buduci vikend pozriet, ale predsa len je rozdiel pocut od niekoho, kto tam naozaj rodil.

lg1
21. feb 2010

cicimon,

mna to vsetko tiez este len caka, ale nejaky zoznam toho, co si treba zbalit na antolsku som nasla tu: http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-anto...

maminnka
22. feb 2010

pridavam sa, po prvom krasnom porode aj moj druhy porod na Antolskej bol velmi prijemny zazitok 🙂 A ja si pol roka nebudem varit rybu s praskovou zemiakovou kasou 😀

minix
22. feb 2010

cicimon, podlozky a vlozky ti daju len na den porodu, ked este nemozes moc so sebou operovat, ja som mala na tie dalsie dni svoje vlozky, aj podlozky, to nie je taka polozka, ze by to cloveka zabilo, davaju aj nemocnicne kosele, mne sa celkom hodili, ked som si zakrvacala svoje, tak som potom chodila v ich a citila som sa ako v americkom seriali. 🙂))

kobolova
22. feb 2010

Ja som isla cisarskym a kedze po nom mas 1.den "nalacno", cast 2.dna na sucharoch, takze ked som v ten 2.den dostala na veceru instantnu zemiakovu kasu, bola som neskutocne VDACNA, ak je to fajne... 😀 mnam, mnam, mnam...

A co sa tyka nadstandardu, povodne som ho tiez chcela, ale bol obsadeny, tak som bola na normalnej, a dalo sa... Jedina nevyhoda bola, ze sa babatka navzajom budili (nevedeli sa dohodnut na case, kedy by revali spolu, a my by sme pospali, he-he 😉
Sprcha pre 2 izby = bola ok, nikdy sa nestalo, ze by som nejak cakala, hlavne sme sa nesprchovali dlho, dlho, lebo vzdy sme jednym uchom pocuvali, ze sa nam krpci nezobudili a nerucia... Sprcha je super vec, ale osprchujes frisko frisko a uz z nej odchadzas...

cicimon
22. feb 2010

minix - vdaka
zaujiama ma to hlavne preto, aby som zbytocne nenosila, co netreba 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre