Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lufinka83
3. jan 2013

Ahojte,chcem sa spytat...moze ist zajtra somnou muz na ultrazvuk do ambulancie c.24? Este som tam nebola. Dakujem 😉

silvinnka
3. jan 2013

@reklamka no asi preto Ta nikto neposielal do rizikovej amb. tym ,ze si neprisla opakovane o dieta a k tomu si asi nemala dalsie vazne gyn. komplikacie...

viki15
3. jan 2013

Ahojte, neviete mi niekto poradit, kedy a kam presne sa da prist na obhliadku porodnice, pripadne nejaky kontakt? Dakujem 😉

rienok
4. jan 2013

@viki15 spytaj sa na poradni...

rienok
4. jan 2013

@sharmana ja som povodne chcela ist na kramare, ale potom som si citala referencie a dokonca som sa aj s dulami rozpravala a odporucali mi Antolsku ... dokonca aj 3 kamosky tam rodili a vsetky si pochvalovali (jedna dokonca uz 2x ) a ja im verim 🙂

eva1983
4. jan 2013

@rienok ajoj aj ja odporučam antolsku, personal super a aj strava sa dala, len pozor na okna, ked ju budes davat na denne svetlo kvoli žltačke k oknu

eva1983
4. jan 2013

@ivanka.7 sestričky veru super vždz došli keď trebalo

rienok
4. jan 2013

@eva1983 co je s oknami? 😕

ivanka.7
4. jan 2013

@rienok taha od nich

rienok
4. jan 2013

@ivanka.7 diky dam si pozor 😉 inak uz sa otvaram som na 3 prsty tak vraj dobalit a cakat 😅 ale ze vraj to moze a nemusi prist tak sa vysomar potom

csina
4. jan 2013

čaute baby..to čo im sedí dole na tej 26-ke? 😠 taká nejaká nevrlá sestra... ja som si dnes len tak skusmo išla obzrieť terén, že ako to tam beží a tá ma pucovala za všetko tuším aj za to, že slnko ráno vychádza... a to som vlastne od nej nič nechcela, ani som na ňu neklopala ani sa jej nedobíjala do ambulancie, sama ma volala dnu, aby mi zmerala tlak a kukla moč, že ona je bez lekára a aby som bola rýchejšie vybavená vedľa... a to som sa len chcela spýtať, že kedy a kam mám ísť, či do rizikovej, či do bežnej, lebo mám tehu cukrovku a beriem inzulín, ale kým som jej to stihla vysvetliť, tak si na mňa povylievala zlosť tuším ešte z predvianoc.. 🙄 poslala ma Korbeľovi... čo je zač??? teda okrem toho že má x titulov pred a za menom..je to ešte taký ľudský lekár alebo len docent, čo prednáša medikom??

rienok
4. jan 2013

@csina hmm tak tu nepoznam, ale asi som ta tam videla 🙂
a aha aku temu som nasla tuto na konikovi, aj ked je starsia, mozno sa este niektora baba prida s cerstvejsim nazorom 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/mudr-korbel-rodili-ste-u-neho-aky-je/

jajka81
5. jan 2013

@csina doktor Korbel je úžasný chlapík. Veľký profík a strasne milý človek.

beatt
5. jan 2013

Antolska je super, lebo je najlepsie vybavena a ,ali by byt aj najlepsi odbornici, ja som len podotkla, ze zena, ktora nevidela dieta ani z rychlika, nema v Antolskej ziadnu sancu ani prebehol jej pobyt v klude..a tie, ktore ste mali to stastie, ze sa o Vas sestricky starali, tak to je super...pre mna to bol najstresujucejsi zazitok, aky som kedy mala..v Antolskej razia heslo: Prikladat, prikladat, prikladat! a su hrdi na to, ze napisu do papierov : dieta plne kojene...Primar je zasadne proti kojeniu a nikomu nechce napisat do papierov, ze sa moze prikrmovat..takze sestricky nedaju dietatu prikrm..mna ked presunuli na beznu izbu, tak mi dali dieta a staraj sa..ale ved ja som ho nevedela ani poriadne chytit..no a baba, ktora lezala so mnou, jej sa zase naliali prsniky a pekne ju odignorovali, ze: na chodbe je odsavacka a hotovo..nic jej neukazali....a k tomu vazeniu, mozete si mysliet, ze som divna,ale ja som fakt nevedela, ze si mam pred kojenim dieta odvazit a po kojeni zas a podla toho sa zisti, kolko vypilo...aj tak mi to bolo zbytocne, lebo ked mi posledny vecer povedali, ze ako na to, tak aj ked mala vytiahla len 20 ml ( a to uz mala vypit 90 ml), nedali mi ziaden prikrm..

sammy
5. jan 2013

Ahojte. Nemate niekto aktualne info ako to vyzera na sestonedeli? Je tam stale tak plno? Ja dufam, ze v priebehu tohto tyzdna uz porodim, tak sa informujem co ma caka 🙂
Zajtra mam ist do porodnice na monitor, som zvedava kolko bab tam bude zrovna rodit. Aj by som sa uz rada pridala, ale som prechladnuta a citim sa mizerne, neviem ako by som zvladla predychavat kontrakcie s takym zapchatym nosom 😒

jajka81
5. jan 2013

@beatt To ma mrzí, že si mala takúto skúsenosť. Ja som rodila pred 1,5 rokom a bola som naopak spokojná. Je sice fakt, že všetko čo som sa tam naučila ma zaskolila spolubyvajuca a tu predtým jej spolubyvajuca, ale aj sestričky boli v pohode ochotné. Len sa bolo treba stale pýtať a ich otravovať. Ja som tam chodila aj každú hodinu s niečím a asi som im uz aj musela poriadne liezť na nervy 🙂 Je pravda, že umelé príkrmy moc nechceli dávať, ale to ja považujem za pozitívum. Máloktorá mamička nemá na začiatku problémy s kojenim a príkrm je to najhoršie čo sa môže vtedy spraviť...

cicimon
5. jan 2013

@sammy no ja som sa bola dnes pozret na novorodeneckom, teda len tam odniest nejake veci a o 16.30 tam boli len 2 navstevy vonku... tak neviem, ci je tam tak malo ludi ci bolo malo navstev..... ked som rodila v auguste cele navstevne hodiny bola plna chodba a preplnene izby

lele3
5. jan 2013

@csina doktor Korbel je dobry doktor on ma odrodil pred 6 rokmi ked sa mi narodil prvy syn.

alka127
5. jan 2013

@beatt
@jajka81 Ahojte...Ja som rodina pred 2,5rokom a nemožem sa stažovať...Moj malý sa nevedel prisať na prsník, dokonca mu to neslo ani cez klobučik, takže som ho musela prikrmovať a s tým som nemala žiaden problém, vždy mi ochotne dali mliečko, ked som sa opýtala, vždy mi poradili...Ja som celkovo mala malo mliečka, čiže som inu možnosť asi ani nemala...Takže som bola maximálne spokojná....No uvidíme ako to bude teraz, vtedy bol personál podla mna dobrý, možno sa velmi pomenil, neviem...

csina
5. jan 2013

@rienok no vidíš, tak ak neporodíš a pôjdeš napr. v stredu na poradňu, uvidíme sa opäť... pokojne ma kopni do členku a pokecáme..🙂 ja som tam hneď po príchode čapla jednu maminku do debaty, aby som zistila aspoň okrajovo, čo a ako to tam chodí... ty si bola ktorá? 🙂

@lele3 ďakujem za info, ešte by ma zaujímalo, či sa dá aj zavolať si tam a overiť, či ma ozaj vezme..príp. sa objednať..

@jajka81 super, vďaka za info... dá sa prípadne aj zazmluvniť...?

eva1983
5. jan 2013

@rienok tahaju, su stare a netesnia

horseshoe
5. jan 2013

Babulky chcem sa opytat na to poucenie o epiduralke na Antolsku mozem ist bez objednania hociktory den v tyzdni na 13hod.?Dakujem 😉

maminkamartinka
5. jan 2013

na antolsku nedam dopustit.skvele skvele skvele

alenkam.
5. jan 2013

@horseshoe ani cas netreba dodrzat.. prides, vezmes cislo a cakas... 😉

horseshoe
5. jan 2013

@alenkam. Dakujem 😉 A kedy je prosim ta casovo -hodina najlepsie tam prist? Resp. ako dlho sa tam caka nevies? A kolko trva to poucenie? Potom treba prist este na nejake odbery krvi ci nejake vysetrenia, alebo..?

alenkam.
5. jan 2013

@horseshoe ja som bola cca 11.30, jedna predomnou, jedna tehula za mnou, zobrali nas dnu spolu.. ale vsetky sme boli druhorodicky, takze za 10 min vonku... 🙂 nemyslim, ze to bude nejako dlho, odbery ti spravia vramci poradne ked budes chodit predpokladam.. ja som v case poucenia nemala, len povedala dr, ze treba mat...

sonkab
6. jan 2013

@alenkam. to pises o pouceni o epi ? Teraz to uz nerobia 1x do tyzdna (tusim v pondelok o 14.00)? Napises mi prosim ta ako to teraz v ramci toho poucenia funguje ? Uz to musim riesit, lebo byvame v TT, tak nech to mam vybavene. Dakujem

alenkam.
6. jan 2013

@sonkab poliklinika, c.dv.106, vezmes poradove cislo a cakas... Tot vsjo.. 🙂

sonkab
6. jan 2013

@alenkam. aha, lebo ked som rodila maleho, fungovalo to tak, ze to bolo vzdy v pondelok, pred anesteziologiou vo vstupnej hale sme sa vsetky zhromazdili, o 14.00 si pre nas dosla doktorka, zobrala nas do nejakej saly a tam nam hromadne vsetko o epi vysvetlili, podpisali sme papiere a isli to potom platit do pokladne. Dakujem teda za info 🙂

csina
6. jan 2013

@alenkam. kolko sa plati za Epi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre