Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dulkagabulka
12. jún 2013

@saranata
mrzi ma, že mi nerozumieš...
ešte raz ti blahoželám,že bol tvoj pôrod taký aký bol
cela tato diskusia vznikla preto,lebo tu @hobit napisala, čo odkazal primar- že pôrodne plany lekari vôbec nemaju ani čitat, lebo rodit sa bude tak, ako povedia oni

na nás sa obracajú matky, ktoré si POVEDALI čo chcú, ale im to umožnené nebolo- nenadavali PO pôrode...opak, už PRED pôrodom boli hlboko frustrované, pretože vedeli, že tak, ako si svoj pôrod predstavujú, zatiaľ v žiadnej SK pôrodnici nedosiahnu...nie je to o tom, že ženy nehovoria...sama som sprevadzala ženu, ktora chcela rodit na svojej karimatke, ktoru si priniesla a povedala, že odmieta rutinne podanie oxytocinu (ktory naozaj podavaju každej žene, často o tom ženy ani nevedia,lebo ho podavaju vo chvili ked žena tlačí)...poviem ti, že nikdy vo svojom živote som nebola prítomná tak strašnému násiliu, ako vtedy...neustálym opakovaním viet ,ze dieta v tej polohe nezachytia, spadne na zem a zomrie a zomrie a zomrie alebo bude poškodené a zomrie atd..tu ženu dostali na kreslo a aj ten oxytocin je pichli..
dalšej sa vyhrážali klieštami, na čo sa ešte pan doktor na chodbe povedal sprevadzajucej osobe: "ale sme ju dobre postrašili tými klieštami, že? to zaberie na každú"

odmietam obinovat obete- v odbornej literatúre je na to pojem blamet victim - je najlahšie povedat, že za to môžu ženy, preto lebo...
je načase začat nazyvat veci pravym menom- nasilie pri pôrode je u nás NORMOU..treba ho jasne pomenovat a vymedzit sa voči nemu

saranata
12. jún 2013

@dulkagabulka ja viem o čom hovoríš, a mas pravdu
ja som nečítala strany dozadu , hovorila som o svojej skusenosti, tak preto to znie ze sa nechapeme

ano to o čom píses je hrozne a nemalo by sa to za ziadnych okolnosti robit

oxytocin mne určite nedala bez toho aby som si to vsimla

dzoan
12. jún 2013

@slavinkas dakujem no par holiek co poznam mi vravelo ze hlavne v tretom trimestri sa to objavuje a niekedy to trva do porodu az, hmmm. no asi spomeniem ked pojdem na kontrolu, uvidim xxdik

dzoan
12. jún 2013

@monika2712 dakujem , mozem s ata este popytat ako to funguje z doktormi, bo ja som s atam este nebola ani pozriet takze neviem ci uz mam ist som v 28 tyzdni, alebo ako to je mam len svojho gyneologa ale nie porodnika???/ som trosku zmetena ako to funguje tu, dakujem xx

tehula
12. jún 2013

@dulkagabulka: " @grelu v zahraničí na fyziologický pôrod (tehotenstvo, šestonedelie)dohliada pôrodná asistentka- a iba v prípade patologie ženu predáva do opatery lekára ".

Myslim, ze UK je toho azda najlepsim prikladom. Z okolia poznam zenu, co v Uk 2x rodila. Prvy porod predcasny v 33tt. Vaginalne ju hadam nikdy nevysetrili, ked jej zatka odchadzala v 33tt, volala babici, ta od nech chcela poslat fotku MMskou 🙄 , ved panu doktorovi by asi ruky odpadli, keby ju mal pozriet. Vraj o nic nejde, nech ani nechodi do nemocnice. Prisla uz s kontrakciami otvorena takmer do finale, voda pomaly odtekala. Zacali ju pichat ATB a zastavovat porod. Toto trvalo skoro 2dni, ked na treti pochopili, ze to nezastavia a opacne to chceli urychlit. Napichali oxitocin a rodilo sa, nakoniec kliestovy porod. Chvala bohy dietatu nic nie je. Do 2rokov dalsi porod, nikto ju neevidoval ako rizikovu pacientku, tak podobny scenar a porod v 35tt.
Horsiu uroven zdravotnictva uz asi len v Afrike by som cakala.

tehula
12. jún 2013

Ani ten hainburg nie je ziadna slava podla mna. Chodi tam rodit kopec Turkin, po porode cela familia natlacena na izbe, ziadne sukromie, bakterii plna cimra. Ked uz, tak do vacsieho mesta treba ist v AT

monika2712
12. jún 2013

@dzoan pojdes az v 36tt, gynekoklog by ti mal dat vymenny listok, a chod rano pred osmou,a proste si sadnes ku komu si vyberies, mozes tam kde bude najmenej ludi napr. ale precitaj si ktori ako ordinuju, niektori maju rizikove poradne, tam si nesadaj pokial nie su na rizikovom tehu.

hobit
12. jún 2013

@dulkagabulka
@saranata
@grelu nemala som v umysle tu vyvolavat nejake konflikty, je to tema o porodnici na Antolskej tak som podala akualnu informaciu pre mamicky, ktore mali take umysly ako ja...to je vsetko...a budem informovat aj po porode, ako to nakoniec dopadlo...

silsil
12. jún 2013

@hobit ahoj, si tu pisala nedavno nieco o porodnom plane a o jeho neakceptovaní..tak ja vám len podávam čerstvú info, kamáratka porodila včera ráno o 10tej, mala spísaný pôrodný plán (želania) a dr. (ne-zazumluvnená) si to v pohode prečítala, a vyšla jej maximálne v ústrety !!! takže neviem čo sa tu šíri za klebety..len som chcela napísať, že KEĎ SA CHCE TAK SA DÁ, a podľa mňa, to záleží aj tak od konkrétneho dr. či to bude akceptovať alebo nie.. a podotýkam, že ho nemala nikým podpísaný (lebo nestihla)

hobit
12. jún 2013

@silsil tak to sa len tesim 🙂

saranata
12. jún 2013

@hobit ja som to vobec nevnímala ako konflikt ani som tak nevystupovala, teda dufam ze to tak nevyznelo 🙂

@dulkagabulka len som vyjadrila svoj nazor a svoju skusenost, samozrejme ako som písala ja som nečítala strany dozadu takze mohlo dojst k tomu pocitu 😀

dada2011
12. jún 2013

@dulkagabulka krasny zazitok, dufam, ze aj u nas bude take nieco mozne zazit. Porod ma caka o par dni na Antolskej, tak dufam, ze sa mi podari aspon nieco z toho co je v Hainburgu bezne zazit.

pingu1
12. jún 2013

baby kolko zien je na antolskej na sestonedeli po porode na jednej izbe?

tehula
12. jún 2013

@silsil tiez mam pocit ze sa tu ktosi pokusa zdiskreditovat celu porodnicu, kto mal asi nejaku potycku z personalom.
Krasne citat aj pozitivne ohlasy, zasluzi si to personal precitat

saranata
12. jún 2013

@pingu1 podla navalu , niekedy dve , niekedy tri

hobit
12. jún 2013

@tehula preboha, neprehanaj, keby som vedela ako tak ten koment zmazem radsej, bola to len informacia...ved tam chcem rodit...

tehula
12. jún 2013

@hobit nenarazala som vobec na teba. Skor ako od istej osoby len same negativa citam vseobecne na slovenske porodnice.
To su reci ako ked niekto sa rozplyva, preco sa na SVK neda zit ako vo Svajciarsku.

babulka
13. jún 2013

@dulkagabulka možno by bolo dobré, keby sa prestalo vnucovať druhým, čo je "prirodzené". Podľa mňa je pre každého prirodzené niečo iné a nie globálne to, čo píšu nejaké príručky. Ty máš na to svoj manuál a ak niekto napíše, že rodil tak a tak a považuje to za prirodzené, má na pôrod pekné spomienky, tak mu to netreba vyhovárať. Pre mňa je prirodzené, že ak idem rodiť do nemocnice, starajú sa o mňa a moje bábo lekári a PA. Kamoška rodila s vyviazanými nohami a hovorí, že ak by ju niekto nútil do "príručkovo prirodzených" polôh na kolenách alebo v podrepe, zabije ich - tak ju boleli nohy a triasli sa jej, že bola rada, keď ich dala hore do strmeňov a tlačila skoro v sede. Ja osobne som rada, keď som b nemocnici, že si ma niekto všíma. Niekto to vôbec nepotrebuje. Pre mňa je prirodzené to, pre iného iné.

dulkagabulka
13. jún 2013

@babulka ospravedlnujem sa, veľmi ma mrzí,ak to vyzerá tak, že niekomu niečo vnucujem 😉

27zuzka
13. jún 2013

@pingu1 podľa návalu, ja som mala to šťastie, že som bola sama 🙂

27zuzka
13. jún 2013

myslím si, že ak je názov témy Pôrodnica Antolská, tak sa tu majú riešiť konkrétne poznatky, skúsenosti, doporučenia práve z tejto nemocnice. Podľa názvu si predsa vyhľadávame témy, ktoré nás zaujímajú a nie, že to tu otvorím a tu úplne iná diskusia a hlavne taká, čo má na MK veľa svojich tém 🙂

saranata
13. jún 2013

@27zuzka to si mala stastie fakt, mne sa to nestalo ani raz prvý porod som bola s jednou maminkou a teraz tieto dva sme boli po tri , to je dost o nervy v tej malej izbe ale prezili sme 😀

27zuzka
13. jún 2013

@saranata bola som tomu strašne rada, v určitých veciach mám rada súkromie. Akurát ma chvíľu zamrzelo, že ani raz za mnou neprišla detská sestra, myslela som si, že to tak má byť. Ale keď som videla, že všade inde chodia, tak som sa na to spýtala a bolo mi povedané, že som treťorodička. To je fakt, ale vek detí si už nezisťovali - 21 a 14 🙂

saranata
13. jún 2013

@27zuzka no to si asi nezistuju 😀
mala si sa pripomenut, maju tam toho dost
my sme boli tri ale tiez viacrodičky , a tiez moc nechodili, len čo trebalo..teplomer a tak 🙂
ale vsak to sa neda zabudnut 🙂

sashie
13. jún 2013

@saranata a kto ťa rodil prosím?

saranata
13. jún 2013

@sashie minulý rok Mudr.Kosibova
(pre troma rokmi Mudr.Greksova - ta sa teraz v januari vratila po materskej)

obe boli prístupne tomu čo som chcela a maximalne nam vyhoveli

sashie
13. jún 2013

@saranata Ďakujem za rýchlu odpoveď.

pingu1
13. jún 2013

Ja si tiez myslim ze mi dulA od bolesti nepomoze

jajka81
13. jún 2013

@lubi2002 podľa mňa je zazmluvnenie úplne zbytočne, aspoň na Antolskej. Pokiaľ teda nemáš nejakú citovú väzbu na konkrétneho doktora/doktorku. Všetci su tam výborní odborníci a ked som tam rodila pred 2 rokmi, bolo o mňa postarané tak isto ako o baby so zazmluvnenymi doktormi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre