Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sarianah
10. mar 2009

zuzkad
..ja som na cvicenia k p. Jezikovej chodila, aj ked sa maly nakoniec neplanovane narodil SC, ale dychanie som na zaciatku pouzivala a bola som rada ze som tam chodila a naucila sa spravne tu techniku dychania..bolesti som mala 13 hodin a nie zrovna male, ked to zacalo, tak som ani chodit nemohla, ale maly nie a nie zist nizsie okrem ineho, tak bola nakoniec SC.Na tych cviceniach vysvetluje Jezikova, prvu dobu porodnu, druhu, tretiu, kojenie a starostlivost o babetko..vsetko sa rozobera dost zaujimavo a mozes sa pytat co Ta zaujima..ja som sa tam dozvedela kopu novych veci a musim povedat ze mi to velmi pomohlo..ani nie tak to cvicenie ako tie prednasky co nam rozpravala.Ale dychanie bolo super, som bola fakt rada, ked to na mna prislo, ani mi lekar nemusel hovorit co a ako mam robit, vedela som si ulavit sama...ale ked tam ides, musis mat odporucanie od svojho gyn. a ked mas taketo problemy, tak by Ti ho asi urcite nedal, tak si s tym ze si tam nebola nelam hlavu..

miluska.h
10. mar 2009

ahojte kocky 🙂 , podla mna je dobre absolvovat aspon par prednasok u pani Jezikovej. to dychanie je velmi dolezite a pochybujem, ze vas to budu ucit na porodnej sale. jedine ak by sa nasla nejaka moc ochotna PA 🙂 . pani Jezikova je skvela, bola som sice zatial iba 2x po 2 hodiny, ale musim povedat, ze mi to dalo vela. naucila som sa nejake cviky, dychanie, masaze pri porode atd. zaroven tieto profylakticke prednasky pomahaju odburat stres z porodu. Ja zial uz nemozem cvicit, lebo mi tvrdne brusko, ale na tie teoreticke prednasky chcem chodit dalej. a este jedna vec: aj oteckovia by mali vediet, ako spravne dychat, lebo to mozu ustriehnut a podporovat mamicku, aby spravne dychala, pretoze sa moze stat, ze pri tych kontrakciach sa mamicka nebude vediet sustredit. dychanie je dolezite hlavne pre babatko, aby malo dostatok kyslika.

zuzkad
10. mar 2009

Ak som to spravne pochopila p. Jezikova ma dni kedy sa cvici a dni kedy ma prednasky ?? Ja cvicit nemozem, na to mi ani moja doky neda asi odporucanie, nakolko som na tom "divoko" ale tie prednasky ako pisete mozu byt zaujimave, aj ked po pravde moja sestra len nedavno rodila na Antolskej druhe dievcatko a tuto techniku uz moc dobre pozna ako dychat ako tlacit...cize tu prednasku by mi mohla dat aj ona 😉 😉 😉 ale v kazdom pripade dakujem za info...mozno sa tam na koniec aj dogulam, ale len na teoriu 😅 😅
Mne moj drahy nepojde k porodu, budem mat kamaratku, co tiez nedavno asistovala svojej sestre pri porode a na stastie ta vie ako ma dychat a pomahat...cize aj to mam ciastocne z krku 😉 😉

juuuj ked tak o tom stale piseme normalne si uvedomujem ako ten cas uteka a ako ma caka porod aaaaaa 😨 😨

Henika...tak ten moj drobcek ma silu v rukach riadnu, ak to su teda ruky co mi trieskaju do mechura a do bokov...paaani to su pastovky 😀 😀 ...netusila som, ze by mohol byt maly uz otoceny dole hlavickou, ale sem tam zacitim nad pupkom pohyb...cize polohu zmenil...len nech tam aj zostane v takej polohe do porodu 😀 😀 😉 😉

l_b
10. mar 2009

Ahojte tehulky, ako vás tak čítam, začínam mať trošku výčitky lebo ja som na žiadnej prednáške o dýchaní nebola ☹ Na tú prednášku sa musím objednať?? a kedy je teda najbližšia? Aj ked neviem neviem či ešte nejakú stihnem, keďže ja už mám ten termín blízko... 😅

maminahenika
10. mar 2009

zuzka: určite zostane, moja je už dávno otočená dole, aj prvú som mala skoro otočenú 🙂 asi majú sa dobre dole hlavou 😀
no do toho mechúra dostávam aj ja riadne, a márne ju prosíkam, aby mi to nerobila 😅

miluska.h
10. mar 2009

zuzka: ta prednaska u pani Jezikovej trva 2 hodiny, z toho hodinu je teoria a hodinu cvicenie. Ak nemozes cvicit, tak tam budes len tu prvu hodinu. Ja chodim kazdy utorok o 13,00. Ale musis sa objednat telefonicky na cisle 6867 3403. Treba volat rano medzi pol osmou a osmou. Ja som sa dovolala hned prvy den, ale niektore baby tu pisali, ze sa nedovolali a museli ist za nou osobne.

l_b: stihnes aspon jednu prednasku 🙂 inak pani Jezikovej sa mozes pytat na to dychanie, ona to s tebou urcite precvici, aj tie masaze.

maminahenika
10. mar 2009

díky miluska, no tak asi ju pohľadám aj ja v piatok, aby mi niečo povedala, čo musím a čo nie podľa nej robiť 😉

smejko5ka
10. mar 2009

ja som sa bala, ako zvladnem porod a to dychanie, ci na mna nebudu kricat, ze preco to neviem, lebo som nebola na prednaske (musela som lezat a i tak pravidelne tyzdenne poradne+vysetrenia dali zabrat i mojmu manzelovi v praci, tak som ho uz nechcela otravovat), ale doktorka (federova-neviem, ci ma aj poradne,ale velmi zlata. prisla ma potom 2-krat pozriet a to som ju nemala zazmluvnenu) mi povedala, ako na to a ani sa nenazdala a uz mi nestihla dat ani epi 🙂

l_b
10. mar 2009

dakujem miluska... 😉

zuzkad
10. mar 2009

tehulky mam jednu otazocku...alebo dve 😀 😀 beriete si so sebou hned aj odsavacku, alebo nie ?? Kolko kosiel si beriete ?? este nie som sice zbalena, ale postupne sa zacnem balit,,len neviem ci mam dat vsetko do jednej velkej tasky alebo do dvoch tasiek...asi sa budem troska blbo citit, ked pojdem taka nabalena do nemocky...ako to je u vas ??

l_b
10. mar 2009

zuzkad ja si odsavačku pre istotu beriem...a zbalené mám 3 košele...to musí stačiť..mám to zbalené v 2 taškách...v jednej mám veci pre seba a v druhej plienky, mokré obrúsky, tie podložky na postel a odsavacku...
😉
tu je inak celkom užitočný link http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-anto... 😵

diddi
10. mar 2009

ja som mala so sebou jednu tasku-kufor na tahanie,lepsie sa mi s tym manipulovalo....ked sa dievky narodili,tak mi manzel doniesol druhu tasku s ich vecami,ktora bola doma nachystana,v nej som mala plienky,utierky,rybaciu mast na zadocek,odsavacku,cumliky a nejake oblecko-bodycka,overaly,ponozky a dve male,tenke deky,ale ak si chces zobrat pre babatko svoje vecicky,musis davat pozor,aby sa nestratili. Vo svojej taske,ktoru som si brala,lebo som tam lezala tyzden pred porodom,som okrem vsetkeho vymenovaneho mala aj fenyklovy caj a termosku,na tvorbu mliecka...wc papier,pribor....kosele som mala 3...jednu na porod,ktora sa mohla zaspinit a potom tu kojaciu s otvormi na cici...inac,mala som aj pyzamo....nemam moc rada kosele,tak som rychlo pred vizitou prezliekala,lebo to nemaju radi lekari...a hlavne vela podloziek po porode,porod.vloziek,ale po 3 dnoch mi tie vlozky liezli na nervy,lebo sa stale posuvali,tak mi manzel doniesol normalne alwaysky.

maminahenika
11. mar 2009

Ja som si to balila iba do jednej tašky...neviem, či to bude dobré, či nie, ale pre malú mám málo vecičiek, ktoré jej zoberú keď sa budem zotavovať z SC. Dám to do tejto tašky, ale zvlásť do jednej igelitky, lebo to nemám pre ňu tak veľa, neviem či je to dobré, alebo zlé 😅

iron
11. mar 2009

ja pre malu beriem len vlhcene obrusky a plienky...nic viac. Vecicky mi donesie drahy ked pojdeme domov.

maminahenika
11. mar 2009

no tie veci, ktoré budeme potrabovať k príchode domov, mi taktiež prinesie manžel pred tým dňom, že sa budeme chystať domov 😉

iron
11. mar 2009

baby co ste tam uz rodili, na sestonedelie pustia za mnou manzela? Lebo nam nieco splietali ze nie...tak teraz neviem.

dadka212
11. mar 2009

Iron nepustia, iba keby si mala nadštandard

iron
11. mar 2009

ani na chodbu? to tam budem samucka?

certica
11. mar 2009

iron, ved teba von pustia...
a nebudes samucka, budes tam s babom 😉

dadka212
11. mar 2009

no iba na chodbu pred dvere šestonedelia pri výťahoch ísť môže, sú tam také plastové stoličky, tam chodievajú návštevy, my sme sa chodili radšej prejsť...ale dovnútra ho nepustia aj bábo mu v podstate môžeš ukázať iba cez sklo 😝

iron
11. mar 2009

no jasne, ale ked pride ocinko tak mu daju do ruky malu, nie? hlupe otazky kladiem, co? 😒

iron
11. mar 2009

jaj, tak to je blbe...co uz
sak pri porode si ho hadam podrzi

dadka212
11. mar 2009

no neviem môjmu malého do ruky nedali, ale on mal troška problémy s dýchaním, takže neviem ako je to keď je bábo úplne v poriadku 😝

iron
11. mar 2009

no co uz, asi vedia preco to tak robia....vydrzime tych par dni... 🙂

dadka212
11. mar 2009

ono napríklad na kramároch rodila kamoška a tam mohol ísť otecko aj okúpať bábo...ale nám je to v podstate jedno, veď tie 4 dni vydržíme a potom si bábo užije až moc 😀

maminahenika
11. mar 2009

aj podľa mojich info tam ocko môže iba, keď si v nadštandardnej izbe. Už som o tom rozmýšlala veľa, či mám ísť do tej izby, či nie. Ale hovoria, že ked rodíš s cisarským, tak aj tak dostaneš sdarma nadštardard na tie dva dni, čo si na pooperačke, a potom to tuším vydržím 🙂 podľa mojich plánov tam budem iba 6 dní, tak mi to uletí, s tým, že prvý deň ležím, druhý deň sa znova naučím chodiť, a potom dostanej bábo naveky 😀 a môžeme sa potom pobrať domov. Tuším, že nedostane žltačku, ani moja väčšia dcérka ju nemala. Hovorili mi vtedy, že ak má bábo takú istú krv, ako ty, tak ju nedostane....ak mám dobré info 😅

tehula
11. mar 2009

iron, ked nemas nadstandard, tak nepustia ho dnu, ty mozes ist z oddelenia von, no babo nesmies vynasat. Cize ho uvidi len cez sklo.
Na nadstandarde moze prist za tebou a babom

wiola
11. mar 2009

🙂 ahojte babule. Mna by zaujimalo ako to je pri prichode do nemocky,..teda konkretne ako to je vasimi vecami (taskou/ami) ,- ulozite si ich na izbe alebo ich vsade vlacite so sebou a az po porode sa ,,vybalite,, na izbe ?? vdaka

leahl
11. mar 2009

tehula-nie je to celkom tak...ja som bola po cisaráku na šestonedelí a manžela kludne pustili až do izby, a mali sme tam na izbe ,,hysterku,,s ktorou tam bola celý den jej mama, Bola taká zlatá, že obskakovala aj nás

leahl
11. mar 2009

wiola, mna prijali normálne ako do nemocnice, bola som sa na prijíme prezliecť do pyžama a županu, moj drahý ma tam počkal,odniesol mi veci až pred dvere pôrodnice-tuším na štvorke som bola a tam ich prebrala sestrička, ktorá mi ich doniesla až na izbu kam ma priradili....v den cisárskeho mi sestrička tie veci zobrala (vôbec ma netrklo kam mi ich nesie) a ja som šla len tak v župane na klystír a pod...a hned rodiť.. potom ma už len odviezli na tú izbu, kde už som mala svoje veci pri posteli zložené...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre