Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kukenzi
12. máj 2009

mneme, ja som si nie ista na 100% ci to bolo z epi, ale tie bolesti som necitila stale, len obcas, raz za mesiac-dva 😕

dadka, s tvrdnutim neporadim a preco to mas za par? mas zle urceny termin? ja som tiez pri prvom nemala tvrdnutie brucha, teraz mi obacsa stvrdne, ale mam skor pocit, ze v tom mieste sa to babo vypuci, to je ono?

dadka212
12. máj 2009

Mata dik aj ja si to tak myslím, ale že radšej sa spýtam 😉

Kukenzi šak už len 3 týždne a to je cobi-dup 😀 a tvrdnutie pociťujem, tak, že mi ako keby niečo prejde cez brucho zastaví sa v podbrušku a celé mi to stvrdne ako skala 😝

kukenzi
12. máj 2009

baby s tou epi, to nechajte tomu volny priebeh, jednoducho ju mate v zalohe a pri porode uvidite 😉

kukenzi
12. máj 2009

mne sa nieco podobne stava ale hore, musi to byt v podbrusku? lebo mne sa fakt zda, ze sa tam len male viac vypuci a uz mu je dost tesno

dadka212
12. máj 2009

Kukenzi neviem...ale možno to každý pociťuje inak, lebo mne ako sa to zastaví dolu tak mám ako keby pociť ako pri menštruácii 😝 takže to budú asi poslíčkovia....

mata1978
12. máj 2009

kukenzi mne tvrdne brusko hlavne nad pupkom, ked sa maly vyduva tak sa smejem, lebo vyzeram ako s hrbom na bruchu, tak ze nemusi to byt iba tvrdnutie v podbrusku

kukenzi
12. máj 2009

mata a to vyduvanie beries ako tvrdnutie?

kukenzi
12. máj 2009

ja nemam pocit, ze to je nejake tvrde, ale ked tak blbo sedim, tak sa mi to brucho tak akoby poriadne napne

mata1978
12. máj 2009

kukenzi: nie, ked sa vyduva tak sa smejem ale ked mi brusko stvrdne tak mi stvrdne cele hlavne po bokoch a nad pupkom. to vyduvanie je uplne ine ako tvrdnutie, tvrdnutie je take pnutie a mam pocit ze mi chce prasknut koza

dadka212
12. máj 2009

Mne netvrdne v podbrušku ale celá maternica čiže celé brucho...

...vydúvanie bábätka by som tiež nebrala ako tvrdnutie, lebo tvrdnutie sú vlastne slabé kontrakcie čím sa maternica pripravuje na tie ozajstné a na pôrod, teda tak som to počula 😀

katka1981
12. máj 2009

Babulky ked ste volali na antolsku aby vas objednali na prietoky za kolko ste dostali termin?

dadka212
12. máj 2009

To prečo sa máte objednať na prietoky 😕 mne nikto nič také nerobil ani nehovoril, či to je kvôli prietokom utz? ja že to iba kvôli váhe bábätka 😅

kukenzi
12. máj 2009

no tak teraz som z toho jelen ci mi tvrdne alebo netvrdne brucho 😀

kati, ja som tam dnes skocila rano osobne a povedala som si termin a hoci nechcela, tak ma objednala o tyzden, ked mam poradnu, aby som sa netralagala 100x

mneme
12. máj 2009

katka, ved 6.6.09 je este lepsi datum nie 😀 vsak uvidime, mozno si to nakoniec nezamerne vymenime 😉 aspon na vcerajsej poradni ma doki presviedcal, ze to teda tak skoro nebude . k utz - ja som sa vobec neobjednavala, mna tam oravec rovno poslal a nejaka mlada sympatacka doktorka mi ho na pockanie urobila - takze neporadim

dadka, vsak ty s kukenzi a spol. musis vediet o porode viacej ako vacsina z nas 😉 ale ak ti len tvrdne brusko, urcite to este neznamena start porodu, tak si to skus nevsimat 😀

mneme
12. máj 2009

dadka, na utz ti v tomto stadiu robia vzdy aj prietoky - su to tie skratky RI a pod., ale co konkretne znamenaju fakt neviem

dadka212
12. máj 2009

Mneme práveže je to úplne iné ako prvé tehu preto sa pýtam, pri prvom som mala iné pocity 😀

dadka212
12. máj 2009

Mneme ja som iba myslela, že je to kvôli váhe 😅 no nevadí, veď je to jedno možno sa ho ani nedožijem 2v1 😀 šak ma objednali až skoro za 2 týždne 😝

katka1981
12. máj 2009

Ja sa mam objednat na UZV, som bola dnes prvykrat na antolskej a asi kvoli velkosti malej. Mam ziadost o biopmetriu a prietoky. Prietoky mi robili aj v Ruzinove v 30.tt u mnjho gynekologa.

katka1981
12. máj 2009

biometriu

mata1978
12. máj 2009

katka: ak tam budes volat a povies od akeho doktora si, povies im ze si v tom a tom tyzdni a ze chces prietoky a biometriu tak oni ta objednaju maximum za dva tyzdne tak ze neboj, myslim, ze do 39tt ta urcite objednaju ked ze vtedy sa uz moze hocico diat.

kukenzi
12. máj 2009

mneme uistujem ta, ze jedna zena nemusi mat vobec identicke tehotenstva a takisto porody, je to stale o niecom inom, aj clovek je starsi a napr. v prvom tehu ma palila zaha cele tehu a v druhom az teraz, v prvom som ledva dychala uz od 3m teraz dycham cele tehu v poho a tak

kukenzi
12. máj 2009

dadka mne dr. havalda napr. teraz na ten vymenny listok napisal, ze ziada o biometriu + prietoky

katka1981
12. máj 2009

mata1978, hm som dufala ze to bude skor, no mna doktor akoby trochu vystrasil, dnes mam celkom ine brucho aj muz mi povedal, mala je totalne natlacena a dnes mi v obchode kazdu chvilu akoby tvrdlo brucho, neviem co to bolo, bolo to prvykrat akoby som zadrzala dych, alebo ked mas dlan a das ju v past a potom to povolilo a dost casto to robilo. Nebolelo to. Neviem mozno to bolo preto ze som dnes nebola na wcku. Mozno som len vyplasena. No nic, ved keby sa nieco zomlelo, pojdem na pohotovost a oni mu musia urobit UZV hned, nie? Asimi sibe, nejak som sa vyplasila.

dadka212
12. máj 2009

mne dr. Oravec nedal žiadny výmenný lístok na utz 😝

mata1978
12. máj 2009

katka: neboj sa katka to ti len asi castejsie zacina tvrdnut brusko, staci sa iba pozorovat ale vobec nerobit paniku, niekedy ked som mala plny mocovy mechur tak mi stvrdlo, ale teraz je to uz naozaj hocikedy, proste pocit napnuteho bruska, tesna koza.

katka1981
12. máj 2009

mata1978, asi mi to az tak nehori, ved by povedal ze uz idem do finale, alebo nieco, povedal ze na prednasku o epi mozem ist zajtra alebo o tyzden, keby mi horel termin tak mi povie ze musim ist zajtra. A asi neporodim zo dna na den, nie? Ved on by uz vedel. Doteraz mi nic nebolo.

mneme
12. máj 2009

dadka, kukenzi - chapem, ze to musi byt kazdy raz ine 😉 ja len ze som v rozpakoch "radit" v takychto veciach ako totalna porodna "panna" 😀 vdaka mojmu pohodovemu tehu - klop,klop - vlastne poznam vacsinu neprijemnych priznakov len z citania 😅 tak vam tak trosku zavidim, ze mate aspon aku-taku predstavu do coho idete - fakt v dobrom 😉

katka, ku komu si chodila v gpn? ja som spociatku mala trochu depku z toho, ze nebudem moct porodit so svojim doktorom, ale odkedy chodim na antolsku, som s tym uplne vyrovnana a v pohode.

katka1981
12. máj 2009

mata1978, predtym to nebolo nikdy, ale mne netvrdlo podbrusko (ak islo teda o tvrdnutie) ale komplet cele brucho aj zaludok. Akoby krc alebo ja neviem, ale nebolo to nepijemne ani nic, ziadne menstruacne bolesti, tak mozno sa len mala mrvila, ja neviem.

kukenzi
12. máj 2009

mneme, ved prave, ze vieme do coho ideme 😀

kukenzi
12. máj 2009

a inac aj ja som mala obe tehu pohodove, teda toto este neskoncilo ale klop klop klop.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre