Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dadka212
4. jún 2009

Slnečnica veru 😀 aj mne stále Danuška ideme nato, je to super, zvládneme to, ide to perfektne 😀 no stále ju mám pred "ušami" 😀

a ďakujeme za pochvalu 🙂

preto sa mi zdá Danielko taký väčší, že aj bol väčší 😉 ako je to kilečko vidno na tých drobcoch 😵

kukenzi
4. jún 2009

danielko a danielka su krasne deticky 😵 😵 😵

slnecnica, ked citam tvoj porod, to ako keby som citala o svojom. 😵 😵 😵 mam podobne dobre skusenosti a maly mal 4450g, takze myslim, ze ta vaha ma nieco do seba, ved aj teraz mi doki povedal, ze mu mam potom povedat, ako sa mi tlacilo vacsie a ako mensie babo, ze ktory porod bude lepsi. lebo teraz to na valibuka nevyzera

slnecnica11
4. jún 2009

Prave som docitala tvoj "pribeh"
No tak to je sila s tou lekarkou ☹
esteze existuju take žienky ako Majka s Andrejkou 😀

dadka212
4. jún 2009

Kukenzi ďakujem 🙂

Slenčnica no čo už, ja keby som šla domov, tak neviem ako by to všetko dopadlo, lebo ja som necítila kontrakcie nejako moc silno aj keď som bola na 8 prstov otvorená, určite som sa necítila tak, že za hodinku rodím 😝

inak každý sa ma pýta, či som sa tam nebála rodiť...no ja to nechápem, už včera som jednému odpovedala, či sa on nebojí chodiť cez cestu, že šak aj minule jedného zrazilo na prechode 😝

luc2
4. jún 2009

ahojte,
k tej zubárke, nebojte sa ničoho. ja chodím pravidelne každý mesias k zubárke a minule mi vravela, že mali konferenciu kvôli tehulám a že teraz sú injekcie úplne iné ako pred rokmi. sú 100% a ničomu neškodia a ani plomby. netreba sa báť.

slnecnica11
4. jún 2009

Ja neviem preco maju niektorí zle skusenosti...Je teda pravda,ze som nespomenula
jednu pikosku.Ako som sa mala ist prechadzat,predychavat,ist do sprchy....
tak sa pytam sestricky"prosim vas a kde mozme byt?"Nevedela som kde vsade moze byt muz
so mnou.Ci moze ist za mnou do sprchy,alebo na tu vysetrovnu...No a ona mi hovori"
a kde by ste chceli ist?na neurologiu?"Bola "VTIPNA"

tehula
4. jún 2009

dadka: no ja sa prave uz hodne citim aj na 8prstov. Asi ma klepne pepka, ked sa nic od min. tyzdna nezmenilo.
Tie reci nechapem, deje sa to na celom svete.....aj to lietadlo, no co, nepoletime uz nikam?

slnecnica> vykaslat na take hlasky. Ale trafila si klincek. mna by zaujimalo, vlastne kde sa tam sprchuje a chodi na wcko po klistyre. To je tam niekde na chodbe ta sprcha, ci v ramci vzdycharne, ci v nejakej vysetrovni?
Kde vlastne?

dadka212
4. jún 2009

Slenčnica 😀 😀 vtipnééé 😀

...mňa sa pýtajú preto, čo sa stalo tým 2 rodičkám, lebo to videli v správach 😝 ...

dadka212
4. jún 2009

Tehula sprcha a WC je na izbách a aj vo vyšetrovni, kde bude volno tam sa pichneš 😀 a myslím, že tam môže ísť manžel aj môj bol pri minulom pôrode so mnou v sprche, vyšetrovanie zospodu robia v inej miestnosti, takže rozkročené nohy rodičky neuvidí iba ak na pôrodnom boxe, ale to PA zakrývajú takou plachtou aby nikto nepovolaný nevidel to čo nemá 😀

hav
4. jún 2009

ahojte 🙂 dakujeme za blahozelania 🙂

tehula, aj mne najprv prisiel papier zo soc. poistovne, ze treba poslat rodny list dietata - ale je tam uvedene, ze to mam doposlat po narodeni dietata. A vyrozumenie o vyske materskeho mi prislo len dnes - na materskej som od 01.05. Co som citala o materskom, tak sa vyplaca do 20. dna v mesiaci nasledujucom po mesiaci, v ktorom narok na materske vzniklo - cize za maj pride az okolo 20. juna. 🙂

tehula
4. jún 2009

dadka> myslim, ze pri tych bolestiach mi bude jedno, kto vidi moje rozkrocnozky 😅 ale zas sa pytam, ze one, po klistyre tam dojdem blokovat wcko nejakym babam na izbu? 😲 juuuuj, to bude teda, s toaletakom per pazuch, ze caute, dosla som sem tronit 😀

slnecnica11
4. jún 2009

Dadka a co sa stalo?Lebo mna sa na to pytali a nevedela som o co ide...
To teraz niekedy?

dadka212
4. jún 2009

Tehula, šak keď budeš ubytovaná na izbe pôjdeš tam a keď nie, že prídeš už s kontrakciami čo vyzerajú na pôrod tak pôjdeš na vyšetrovnu, alebo aj na izbu, šak čo je na tom sa nepototo na chodbe 😀

napríklad ja som mala skoro prirodzený pôrod až na nástrih, nemala som ani holenie, ani klystír ani nič...

Slnečnica zomreli im tam 2 rodičky behom 2 týždňov, ale myslím, že doteraz nepreukázali vinu lekárov...

beata82
4. jún 2009

Ahoj baby - na antolskej som rodila uz dva krat a nech si povie kazdy co chce ale ja som bola so vsetkym uplne spokojna.Sestricky super , izby super, je tam cisto a je pravda ze som mala pri porode svojho lekara ale porodne baby boli tiez zlate.Pri prvom porode to bolo ot rosku niecom inom tam som nemal lekara a keby mi po 18 hodinach nepomohli tak som tam aj teraz🙂, ja som mala strasne tazky ten prvy porod ale ten druhy to bola rychlovka a parada. Mala som aj epidural ,nebojte sa toho je to super ked to poviem ja tak mi verte, ja neznesiem bolest a porod je predsa no ved uvidite... ked vas nieco zaujima kludne sa pytajte rada poradim a odpoviem

lea79
4. jún 2009

beata - keď ti pichli epi cítila si kontrakcie už iba trochu, alebo vôbec???

inneska
4. jún 2009

slnečnica...myslím, že si mala super pôrod...tak aj ja sa môžem tešiť, ked čakám valibuka? 😀 tiež počítam tak okolo 4,5kg že bude mať..hlavne, že už ste doma a tešíte sa 🙂

lebo ja sa tiež na pôrod velkého bábätka nemôžem stažovať...o 5ráno mi začala odtekať voda, o 12h som dostala prvú kontrakciu, okolo 15h boli už každých 10min, o 19h každé 2-3 min.(to som chodila stále do sprchy, bola som tam sama, teda s manželom 😀 ) a 21,30 som porodila...a epi som nemala..za začiatku som sa pomaly otvárala, doktorka ma strašila, že to až na další deň budem rodiť, ale potom sa to pekne rozbehlo...tak dúfam v takýto pôrod aj teraz 🙂

inneska
4. jún 2009

tehulka...máš pravdu, ked si v tých bolestiach, tak ti všetko jedno 😀 aj to, kto sa na teba pozerá 😀 prvý pôrod, to som za celý deň rodila len ja, tak to bolo super(za celý týždeň sa tam narodili len 4 detičky)...to som rodila v IL..

veronikap
4. jún 2009

ahojte, ja mám síce ešte čas, ale občas vás sem prídem pozrieť, čo nové.. 🙂
všetkým novopečeným maminám blahoželám a želám nech im detičky robia len radosť 😵

ja som svoju prvorodenú rodila tiež na Antolskej a chystám sa aj teraz, ja som tam bola spokojná a to som ani žiadneho lekára nemala zazmluvneného.. pôrod mi vyvolávali (prenášala som a stále sa nič nedialo) a keď to ani po 8 hodinách nepostupovalo ako malo (stále som nebola dosť otvorená a malá bola dosť veľká), tak som išla na sekciu (tú mi robil MUDr. Čierny)..

lea, ja som mala aj EPI, ale to neznamená, keď ti ju dajú, že bolesti odrazu prestanú... kontrakcie cítiš stále, len nie sú také intenzívne.. aspoň u mňa to tak bolo.. čo viem, tak u každej zaberie EPI inak..

predpokladám, že za tie dva roky, čo som tam rodila sa to tam aj pomenilo, hlavne čo sa lekárov týka... vie mi niektorá z vás niekoho odporučiť, resp. určite za kým by ste nešli a pod.? nech mám trochu prehľad ako to tam teraz chodí.. vopred vďaka 😉

katrin79
4. jún 2009

ahojte baby, došla som prečítať čo nové, no katka1981 držím ti palce, už by si mohla aj porodiť, inak to je sila, že nemajú voľné žiadne miesto, to akože keby ma to teraz chytí a prídem na Antolskú mi povedia, že nič nemajú voľné, tak čo ja mám robiť??? jemine, to už vidím, že mne sa to stane....

baby prosím vás, ja som asi blbá, ale ja neviem ako vlastne cítiť takú kontrakciu? Ja som myslela, že to je tvrdnutie brucha, čiže nie je? čo mám cítiť pri kontrakcii???

tehula: ja som bola osobne v soc.poistovni so ziadostou o materske a doteraz mi nic nedoslo, ziadny papier, na druhy den po odovzdani mi volala pracovnicka zo soc.poist. ze mam zle vypisany termin nastupu, mala som mat skor o jeden den, tak ze mi to tam prepise, len aby som vedela, takze aspon som v klude, ze to tam nahodila a teda po 15tom by mali posielat peniazky, tak hadam mi nieco dojde a ten papier by tiez mal prist dovtedy

dadka212
4. jún 2009

Katrin nestresuj, keď prídu kontrakcie ubezpečujem ťa, že to pocítiš 😉

inneska
4. jún 2009

katrin...dávam dadke za pravdu, budeš vedieť, že je to kontrakcia 😉 ja som to cítila ako silnejšiu bolesť pri menzes, zo začiatku, potom už bolelo celé brucho 😅

inneska
4. jún 2009

a chcela som sa spýtať, ako je to tam s klystírom...beriem si yal, nerobia okolky okolo neho?? či preferujú teplú vodu? 😅

tehula
4. jún 2009

Ahoj Katrin> uz som myslela, ze tam obsadzujes postele 😀 No, veru sila, prave mi volal muz, stale sonduje, ci uz nerodim....tak neveril, ze neni volnej postele.

Katrin> ja mam presne rovnake obavy, ze nespoznam kontrakciu. Ja totiz tie menstruacne bolesti mam doooost velke, ze niekedy az dych mi vyrazaju, ale tak ja to nebudem sledovat, ci po 30, ci po 20min sa to opakuje. Medzitym ma to aj na wcko vyzenie. JA prosto pockam na vodu, alebo nejake castejsie signaly. Ale neviem neviem.....mam pocit, ze aj tak to ma kazda trochu ine 😒

akejka
4. jún 2009

dadka maličká je krásna, pozerala som fotky 😉 Inak s tou lekárkou - hovorila som to včera manželovi, ako sa k tebe správala...a nechápal, že podľa neho bola milá, príjemná, všetkým ju vychvaľuje... 😕
Nechápem, či nemala "svoj deň", alebo naopak, žeby mala svoje dni ??? 😠

slnecnica aj tebe gratulujem ešte raz ! super pôrod si mala. Keď ti pichali EPI, mala si veľké bolesti, alebo sa to ešte dalo vydržať ? A pichli ti 1 dávku ?

katrin79
4. jún 2009

baby dikes, ked hovorite, ze to rozpoznam, tak hadam to tak bude, vsak vy ste tu skusene rodićky 🙂
ja mam brucho tvrde furt hadam kazdych 5 minut, uz som z toho nervozna, podbrusko boli a krize tiez, ziadna zmena....

tehula: ved uz by som si tam aj isla dat rezervacku na nejaku postel, keby sa dalo 😀

akejka
4. jún 2009

katrin pridávam sa...k ostatným. Fakt to spoznáš...aj ja som oba razy mala úplne iných poslíčkov ako skutočné kontrakcie - a tých poslíčkov som teda mala posledné 2-3 týždne x krát za deň...ale ke´d prišla 1. kontrakcia okamžite som cítila, že idem rodiť...
a hlavne keď tie kontrakcie naberú určitú pravidelnosť...budeš vedieť, že to je ono...alebo ti pôrod začne odtečením plod. vody...

katrin79
4. jún 2009

akejka: diky, to som potrebovala pocut, ja som sa len bala, aby som nieco nezanedbala, nie ze pridem do nemocky neskoro, tak potom je vsetko ok 😉

katrin79
4. jún 2009

otazka mimo temy, ale prosim vas, kde ste kupovali postolkove nohavicky? ja som si kupila dvoje na sustekovej v zdrav.potrebach ale nemali na suchy zips, tak hovorim, ze nevadi, su na klasicke viazanie no a teraz som ich vyprala a tie snurky sa mi krasne poparali, cize som to musela odstrihnut a teraz su mi nanic, lebo mi zostali kratke snurky, porazi ma, prala som to na 40-ke ako bolo napisane, uzasny vyrobok, teraz nemam nic...akurat jedny nastastie do porodnice zbalene mam na suchy zips, to som si ale objednala cez jeden e-shop.

tehula
4. jún 2009

no ste aj mna ukludnili, takze to budu slehy, jak keby ma bicovali 😀 ?
Katrin> dalsiu poradnu mas az v utorok?

certica
4. jún 2009

katrin, aj priamo na antolskej v tom obchodiku s detskymi vecami predavaju tiez na suchy zips, aj rozne farebne prevedenia. teda neviem, ako teraz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre