Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
17. mar 2011

@alexandrah, 😒 no tak hadam teraz si pomohla pri rozhodovani bab o zamluvneni toho ktoreho doktora........ Cize on patril k tym 5%
Drz sa pri porode, nech je minimalne o polku lahsi ako ten prvy 😉

certica
17. mar 2011

baby, mozno som nejak mimo, tak ma uvedte niekto do obrazu ( @alexandrah , @tehula ?), ale aky je rozdiel medzi tym, ze: lekar sa "chodi pytat" a "chodi sa pozerat"... to akoze v 2. pripade len bez slova pride, bez slova kukne, zvrtne na opätku a bez slov sa zase nasledne vytrati...alebo to dokonca zvlada skusmym pozorovanim cez klucovu dierku? no neviem, ale velmo prapodivne totok na mna 😀

masinka
17. mar 2011

@alexandrah hm ta "samotka" ma svoje vyhody aj nevyhody.... v noci sa mozno lepsie vyspis (aj to nie je iste ci koncertovat nebude tvoje babo) , ale cez den to bolo super mat spolocnost - ked som si potrebovala odbehnut na WC alebo do sprchy, vzdy bol niekto poruke kto malu postrazil, nemusela som ju vozit k sestrickam. a hlavne pre mamicky co maju prve babo je podla mna spolubyvajuca velkym plus - najlepsie ak uz ma aj nejake deti a moze dat par dobrych rad, ale aj prvorodicka pomoze aspon psychicky - nie ste tam jedine ktore neviete ktora strana pampersky patri dopredu 😉

aaddeell
17. mar 2011

@alexandrah ahoj rodila si pri rozembergovi? ja si ho chcem zazmluvnit aky bol?

jabadaba
17. mar 2011

@alexandrah jaj, tak toto tehu som ja co do kondicky uplne kaput. Tvrdnutie brucha som predtym nepoznala, unavu detto. Takze meliem meliem ale uz z rezerv. 🙂

jabadaba
17. mar 2011

@alexandrah fu, no to je jasne, ze po takych poraneniach tam dolu cipok nebol asi vyhra. Ja uz to beriem tak, ze to nejak zvladnem a tuto tehula pise, ze to ma aj istu vyhodu pri zacpe, co ocenim. No tak sa tusim aj nan tesim. 🙂

andulla
17. mar 2011

@danii ahoj akože nie sú polohovateľné aj hlavu si môžeš zdvihnúť aj nohy dať vyššie ak ti ešte opúchajú, tak aké polohy by si ešte chcela?

alexandrah
17. mar 2011

@certica - chodi pozerat, to ako mna, a chodi sa pytat, to ako lekarov, ci mam vsetko, ci mi dali injekciu ... .-.. neviem,, ci sa na toto pytal, kedze mi ju nedali ... kazdopadne ja som s rozembergom nadmieru bola spokojna, a ked som bola na rizikovom, tak mi aj naozaj vybavoval vsetky vysetrenia, aj nad ramec, a tak, len uz na 600 nedeli asi myslel, ze je vsetko ok, ale ked som ho poziadala, napr. raz mi zobrali syna prec, neviem, kam, ze nech zisti, tak siel, pohladal ho, syncek spokojne buval v tej izbe sestier po vysetreniach, a tak ...
@masinka - no ja som nemala problem so spolocnostou cez den, stacilo vybehnut na chodbu, alebo do inej izby ...+ na wc som sla aj tak ...ten klud som ocenila urcite viac!!!
@addeell - rozemberg bol naj naj, uzasny po kazdej stranke, bol so mnou aj pri prvej dobe porodnej, staral sa o epi, volal manzelovi, pri porode super, po porode mi sam dal dalsie epi a lokalky na zasivanie, + ludsky uzasny, ja nemam jedinu vycitku k nemu!!!

certica
17. mar 2011

@alexandrah aha, dakujem za objasnenie

aaddeell
18. mar 2011

baby uz robi rozemberg, lebo som pocula ze si robi atestaciu
koncom aprila by som mala zacat chodit uz do nemocnice a chcem chodit k nemu aj si ho zazmluvnit

swiss
18. mar 2011

@wera.g Dr. Marekovú Ti môžem v najlepšom odporučiť. Veľmi milá a profesionálna v poradni aj pri pôrode. Vôbec neľutujem, že som si ju zazmluvnila. Skvelý pocit a starostlivosť až do konca. Po pôrode sa prišla na nás ešte aj dvakrát pozrieť a popýtať sa ako sa máme, a tiež sa mi snažila pomôcť keď malý nechcel zozačiatku veľmi papať, takže ja som bola veľmi spokojná. Ak hľadáš lekára, ktorý Ťa bude počúvať a snažiť sa Ti v rámci možností (myslím priebeh tehotenstva, tvoj a bábätkov stav...) vyjsť v ústrety, tak určite by som si ju ja sama vybrala zas.

alexandrah
18. mar 2011

@addeell - no rozemberg nemoze prave v aprili, potom uz asi moze ... teraz nerobi poradne, ani si nezazmluvnuje, ale ked rodis niekedy v maji, tak to uz asi moze, spytaj sa ho potom ...

2jaja3112
18. mar 2011

ahojte baby mate tu niekto skusenost aj s dr scholzom ak ano mozte mi o nom nieco napisat dakujem

drobec33
18. mar 2011

@2jaja3112 moja osobna skusenost s MUDr. Scholzom bola negativna. Nakolko som pred porodom zacala chodit na Antolsku do poradni a nemala som zazmluvneneho ziadneho gynekologa (nemohla som si to tentokrat dovolit), skoncila som u neho. Bola som tam nastastie iba dvakrat, ale stacilo mi. Bol neprijemny, studeny ako psi cumak, musela som ho opatovne ziadat, aby ma poslal na utz a o ochote nemoze byt v mojom pripade ani rec. Kedze som bola tesne pred porodom hospitalizovana na rizikovom, stretavala som ho tam na vizitach a dokonca mi v ramci hospitaliziacie robil jeden utz. Stale bol studeny ako psi cumak. ☹

masinka
18. mar 2011

@drobec33 mne Mudr. Scholtz odrodil uz dve deti a s tretim idem zarucene tiez k nemu. Je pravda ze nie je nejaky moc komunikativny a zabavny, ale ja uprednostnujem aby bol doktor profesional, na sasa sa pojdem pozriet do cirkusu 😉 (mala som uz aj takeho doktora co mi pri vysetreni rozpraval vtipy, ale zravotne problemy co mi zanedbal som potom doriesovala cele roky).

tizianna
18. mar 2011

@2jaja3112 ja som rodila u scholza, mala som ho zazmluvneneho, odporucil mi ho moj doki, ktory bohuzial k porodom nechodi, ale uz pri druhom porode si ho urcite nevyberiem... 😒
Porod mi chcel vyvolat uz dva tyzdne dopredu, hoci bolo vsetko v poriadku a nemala som ziadne komplikacie, a ked som mu povedala, ze chcem pockat, kym sa maly nevypyta von sam, tak sa len znechutene zatvaril, ze co ked zacnem rodit v noci...akoze co si to dovolujem od neho chciet, aby musel v noci prist k porodu..
Samotny porod bol velmi rychly, aj napriek tomu mi pichol oxytocin, vraj na urychlenie, pritom cely porod trval iba nieco vyse 2 hodin, takze to bolo uplne zbytocne, par minut po oxytocine malemu klesli v dosledku silnych kontrakcii ozvy a potom ho narychlo narychlo vytahoval, esteze uz bol hlavickou skoro vonku, inak by to zrejme skoncilo akutnou sekciou, pritom dovtedy vsetko prebiehali rychlo a hladko...
Takze ak chces prirodzeny porod, tak Scholza neodporucam, ak chces porod planovany, pripadne sekciu, tak potom ano...

dadka212
18. mar 2011

@2jaja3112 mňa dr. scholz zašíval po druhom pôrode (rodila ma PA)...neviem z akého dôvodu ma začali šiť až asi po pol hodine po vybratí placenty....som bola potom už velmi citlivá, nepomohla ani injekcia a bol velmi nervózny zo mňa aby som sa nemykala....snažila som sa, ale bohužial to boli reflexy, keď ma niekto zaživa zašíva, tak sa mi nedalo ležať ako keby nič...ale zašil ma super, síce 2 týždne ma to velmi ťahalo som nemohla sedieť ale po zahojení to bolo super 🙂

tizianna
18. mar 2011

no sitie mu ide, to treba uznat, ja som po tyzdni uz normalne sedela na zadku a ani som nevedela, ze som rodila 🙂 dokonca po par tyzdnoch po porode muz skonstatoval, ze to "tam dole" vyzera tak ako predtym, ziadne stopy po porode...
no ale to ho neopravnuje k tomu,. aby k ludom pristupoval ako k veciam, co najrychlejsie to vybavit a potom mat co najskor pokoj 😒

domidomi
18. mar 2011

ahoj Antolská je veľmi dobrá pôrodnica 😉 rodila som tam nedávno. Ja som nemala zazmluvneného žiadného doktora (kvôli financiám) a dobre som spravila 🙂. Rodila ma jedna mladá a veľmi šikovná doktorka, ale už neviem jej meno 😠 . A zašívali ma hneď po pôrode trištvrte hodinu a po dvoch dňoch som mohla sedieť.
Ani na ďalší krát by som si nezazmluvňvala doktora k pôrodu. Jedna moja známa mala zazmluvneného doktora a čakala na neho 12 hodín!!! Dokým sa jej dotrepal k pôrodu. Nikto sa jej ani nedotkol, nič jej nepichli na úľavu a povedala, že už nikdy viac, nakoniec rodila cisárskym, lebo bola už tak zničená, že nevládala tlačiť.
Ako hovorí môj muž veď je to ich povinnosť, takže ťa musia odrodiť 🙂. Jasné chlapovi sa to ľahko hovorí, ked oni nikdy nerodili. Skôr dobré je ak pri porode niekoho máte manžela, mamu alebo kamošku, lebo oni si potom nedovolia mať nejaké blbé reči 😉 .

masinka
18. mar 2011

tak, tak, na vysivanie je on expert, po cisarskom mam krasnu, uplne neviditelnu jazvu 😀

2jaja3112
18. mar 2011

no mne ho tiez doporucil moj doktor ze je dobry tak preto sa pytam ale uz som si rozmyslela a dr. oravec neviete nahodou aky je

drobec33
18. mar 2011

@masinka ja som napisala svoju skusenost 😉 Ja som nepotrebovala, aby so mnou saskoval, ale jeho pristup nebol zrovna vzdy profesionalny. To bolo pre mna dolezite. Poradne podla mna dost odbil a musela som ho ja ziadat o nieco, co si on mal vsimnut. 100 ludi, 100 chuti. Prajem ti stastny porod a vela zdravia.

alexandrah
18. mar 2011

ahojte, povazujem fakt za vrchol, ak niekto chce vyvolavat porod dopredu, ak netreba, len preto, ze napr. ide na dovolenku, alebo podobne ... vsetci lekari pred tym varuju, a babo najlepsie vie, kedy sa vypytat na svet, ak samozrejme nie su nejake zdravotne indikacie, ze to treba ...nechapem ohradenia sa typu - @masinka - ze on je profesional, a na sasa idem do cirkusu, to akoze ostatni su neprofesionalni, ale srandisti, a sasovia?? to je fakt sila!! suhlasim, ze antolska je super nemocnica, a ma super lekarov, a su tam profesionali, a normalni ludia, on mozno je profesional, ale teda podla toho, co tu par bab napisalo to moc profesionalne spravanie nebolo ... jeho teda nehodnotim, nepoznam ho, ale prosim vas, nehadzte do jedneho vreca lekarov podla niekoho profesionalov, co sa sice nevedia chovat, akoby vsetci ostatni, co su normalni, mili a ludski boli tazki neprofesionali!!! to tam urcite nie je!! a ak si mozem vybrat profesionala, a ludskeho, tak nevaham!!!!
@2jaja3112 - ak mozes, vyber si ineho...

luuca1
18. mar 2011

baby som zúfalá malá mi dnes dostala horúčku 38,5 velmi sa bojím, doktorka nám dala panadol a povedala že piť tekutiny neviete či jej môžem dávať dojč. vodu prevarenú a koľko???

jasminet
18. mar 2011

@luuca1 pokial kojis tak koj co najviac, stale ponukaj... mozes jej dat prevarenu vodu (ja som teda davala z vodovodu prevarenu), davaj tak po lyzickach, nech emmu zas neprelejes, to tiez nie je dobre...a pojde to na ukor mlieka... cize medzi kojeniami by som sem tam ponukla vodu... drzim palce nech je co najskor fit.

luuca1
18. mar 2011

@jasminet no kojím každé 3 hodky, tak je skúsim dať aj do striekačky aspoň 10-20 ml lucky tak hodku pred kojením...

jasminet
18. mar 2011

@luuca1 ak sa da, tak ponukaj aj medzi kojeniami, skor ako po 3 hodinach... aj kazdu hodinu kludne... a z coho ma teplotu?

masinka
18. mar 2011

@alexandrah na tychto diskusnych forach je blbe to ,ze vela veci nakoniec vyznie uplne inac ako to clovek myslel. moja chyba, mala som to zrejme napisat v opacnom poradi - toho sasa som myslela v suvislosti s mojim byvalym lekarom, ten by sa vazne lepsie uplatnil niekde v cirkuse 😖 . ked sa mi tu do toho pletu 2 male deti, tak sa niekdy na to prilis nesustredim 😉

@drobec33 asi si ho vymakla v nejaky den-blbec. samozrejme netvrdim ze profesionalita ospravedlnuje nejake hulvatske spravanie, ale podla mojej skusenosti bol vzdy seriozny a zodpovedny (aj ked psi cumak 😉 ). A u mna je profesionalita viac ako mily a zabavny pristup (ktory je plus pre daneho doktora), ale keby tam som mnou milo a ludsky riesil hysak ktory som chytila ked zacali malej klesat ozvy namiesto okamziteho zasahu, tak neviem ako by to dopadlo. (utesovali ma tam porodne asistentky, tie su na Antolskej fakt super). A tiez ked som chcela ist do sprchy, tak ma nahnal naspat na monitor... co sa moze tiez zdat ako necitlivy pristup necitlive ked mate porodne bolesti... ale ako inac ma zistit ci babatku nieco nehrozi ? a tiez ked vas niekto tam dole s usmevom, ale krivo postopka, asi nebudete cele happy 😒
zazila som na vizite aj lekara co ma milo a s usmevom poslal niekam ked som sa stazovala na bolest hlavy po spinale a este sa mi rehotal ze pijem Kofolu, ze sak ta nema kofein. uz tam nastastie nerobi.

@2jaja3112 na antolskej je plno dobrych doktorov, mas z coho vyberat, kazdemu vyhovuje nieco ine, verim ze ty si s tvojim doktorom padnes do noty a porod bude pre teba prijemnym zazitkom.

luuca1
18. mar 2011

@jasminet no práve že neviem len som ju ráno chytila a cítila som že je nejaká moc teplá a mala 38,3... chúda taká je že by som si to zobrala tú teplotu na seba len aby mi zase plačkala a smiala sa ... ☹ ☹ ☹ ☹

alexandrah
18. mar 2011

@masinka - jasne, kazdy ma aj zle skusenosti, a verim, ze si mala aj mizerneho neprofesionala, aj ja som mala taku gynekologicku, a vymenila som ju ... ale tu sa mi zase vela krat stalo, ked som chvalila rozemberga, co bol moj porodnik, ze ini si radsej vyberu profesionala, (konkretneho lekara, nebudem menovat, lebo ma uz za to sprdli), a nepotrebuju srandistu, akoby sa to vylucovalo, a rozemberg bol iba srandista, a nie profesional ... co teda urcite nie, je povazovany za jedneho z naj. lekarov ... a kopec inych porodnikov je tam skvelych, aj po ludskej stranke ...jasne, keby som si mala vybrat medzi srandistom neprofesionalom a profesionalom psim cumakom, nevaham, ale nastastie, takto tam vyber nestoji!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre