Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

petrulla
28. sep 2007

Tonicka - skus mi to vysvetlit - Dubcakova - bez zmluvy - blbe reci ...?
Mas nieco konkretne?

Dadka - dakujem za podporu. Mne vsak uz len pocit, ze budem cakat na porod v nemocnici - moc nevonia. No ale vydrzim!!! 😉

diddi
28. sep 2007

jee certica, az teraz som si vsimla,ze si tehulka 🙂 gratulujem!

certica
28. sep 2007

diddi, teba som uz strasne dlho necitala. ako sa dari babam?
a dakujem 🙂

ajuskamimi
28. sep 2007

PETRULLA neboj, ono zalezi aj od lekara, ktory bude mavat rano vizitu. My sme mali Dr. Janaca, bol super. A mala som super spolubyvajuce aj pred porodom aj po porode, takze sa to dalo zvladnut, aj ked musim uznat, ze pred porodom to bolo lepsie, kedze som iba cakala a po porode sa trapila s bolestami. Ale na spolubyvajuce a na srandu, co nikdy nechybala sa nemozem stazovat 😀

diddi
28. sep 2007

my sme ok, rastieme priberame a hnevame

veverica
28. sep 2007

petrula,hlavne klud ja som bola vo stvrtok v tom, ze si ma tam nechaju a vidis doki ma poslal domov, ze este je cas. Zajtra sa tam idem ukazat, ale akosi citim v kostiach, ze zasa ma posle domov a v utorok nastupim. Musim sa ho spytat, ze co to znamena ked si ma tam uz nechaju, ci budeme cakat a ci co. Keby som sa zajtra uz neukazala tak som tam zostala 😅

evula79
29. sep 2007

petrulla,nie si sama kto nema zazmluvneneho lekara.ja mam nastupit stvrtok a to som este len v 34.tt.tak som zvedava ako to dopadne.zatial ani neviem koho poziadam o porod.len dufam ze ma dlho nenechaju cakat.kedze uz poslednych par tyzdnov idem puknut.maly je vacsi od 24.tt.,takze teraz je uz mozno mega baby.len dufam ze ja zdravy a ze ak to bude potrebne spravia sekciu.tak sa neboj,prajem ti hodne sil a vydrze.

petrulla
29. sep 2007

Evula - tak to drzim palce!
Nám pred mesiacom povedali, ze maly ma predpokladanu hmotnost 3.3 kg a ja som myslela, ze bude mega babo - kedze za ten mesiac este priberie.
Dnes myslim, ze je uplne v norme .... 😉

Moja kamoska porodila (normalnym sposobom!!!) skoro 5 kg chlapceka. Cele tehotenstvo necitila pohyby - tak bola v strese a on chudak mal len malo miesta , tak sa radsej nehybal ... 😀
Takze - neboj, maly je isto iste fit, ked mu tak chuti 😵

janninnka
1. okt 2007

dievčence, ako je to, keď idem prvýkrát na antolskú za lekárom? musím si hneď pri prvej "návšteve" niekoho zazmluvniť? a neviete kto je tam kedy?

fenrirka
2. okt 2007

Baby caute,prosim Vas ake je to na Antolskej???Chcela by som o tom vediet vsetko,aky su dok.a personal,priestory a ako je to po porode...Dakujem

biba12
2. okt 2007

Ahoj Fenrika , v nedelu nas pustili domov, takze to mam v cerstvej pamati. Myslim, ze je to dobra nemocnica, s velmi ochotnym personalom. Sestry su mile, usmievave, pomozu. Ale su veci na ktore sa musis pytat, lebo maju vela roboty a je ich malo. Takze ked Ti nieco nepojde, treba sa ist opytat a nie cakat. Napr.kojenie, prebalovanie...Mas nejake otazky atd. Sestry z novorodeneckeho aj tie zo sestonedelia su ozaj dobre. A to som prvorodicka a traumy som mala rozne. Len sa treba pytat. Ked som rodila ja , v ten den sa narodilo 12 deti. Spolu ich tam bolo 50. Tak si vies predstavit, co tam bol za frmol. Preto sesrty robia vela veci rychlo a ked nerozumies, pytat sa. Nestalo sa mi,ze by ma nejak poslala dokelu. Vydz mi odpovedali, ukazali, pomohli . Aj lekari su v poho.

aini
2. okt 2007

taký istú otázku som už aj ja riešila, sledujem teraz hovory na Antolske - čiže v tejto rubrike, vidím že Petrulla sa už pár dní neozvala, tak dúfam, že už je maminka aj ona, a ona je tiež na Antolskej, tak budem trpezlivo čakať na jej správičky. Rozhodujem sa totiž tiež pomaličky o nemocnici.

kukenzi
2. okt 2007

ahojte,

ja by som sa touto cestou chcela podakovat Dr. Havaldovi za dobre odvedeny pôrod, za jeho profesionalny ale hlavne ludsky pristup. rodila som 21.7. pôrod sa aj vdaka nemu stal pre mna aj manzela najkrajsim zazitkom. rodila som s epiduralkou - vrele odporucam a pôrodne bolesti som nepocitovala ako bolesti ale ako taky divny tlak. predtym ako mi epiduralku pichli sa to dalo v pohode predychat. rodila som spontanne, druha doba porodna drvala 18 minut, narodil sa nam krasny zdravy valibuk 4450g a 54cm. "bolesti" mi zacali okolo 00.30h. nemala som predtym poslickou, ale ked to zacalo, vedela som, ze to je uz ono, lebo dovtedy som nikdy nic take nepocitovala, hned zacali 10minutovymi kontrakciami o 7.30 som zobudila draheho, ze si ideme po martinka. dalo sa to super predychavat, ale kedze som chela epi, tak sme sli do nemocnice, aby sme to neprepiskli. avsak bola som otvorena len na 1,5cm, spravili mi vstupnu prehliadku, monitorovali ma, klistir o 13.30h. vypustili plodovu vodu, pichli epi /aspon myslim, ze to bolo potom, uz si nepamatam 😀 / a o 15.58h sme poculi ten najkrajsi plac na svete 😔 😵 😵

doktor ma perfektne zosil a uz vecer o 21h. som mohla normalne sediet, mala som len 3-4 vonkajsie stichy, vnutorne neviem a po kontrole po 600nedeli mi moj doktor povedal, ze je to vsetko perfektne.

prajem vam vsetkym krasny zazitok z porodu, aspon taky aky som mala ja.

monkula
2. okt 2007

Ja som rodila na Antolskej 21.1.2007, bez zmluvy, u službukonajúceho MUDr. Janáča, bol úúúúúúžasnýýýý. Ďakujeme

certica
2. okt 2007

myslim, ze v poslednom case su dost pozitivne ohlasy na vsetky BA porodnice, takze uz sa LEN rozhodnut a vela stastia 😉

kukenzi
2. okt 2007

inac ani ja som nemala nikoho zazmluvneneho, sluzbukonajuci bol Dr. Havalda a pohyboval sa tam aj MUDr. Janac, kedze ho mala jedna babenka zazmluvneneho a s certicou mozem len suhlasit.

janninnka
3. okt 2007

a kukenzi, monkula, chodili ste tam predtým do poradne od toho 35-36tt? lebo som počula, že hneď chcú podpisovať zmluvy...

dadka212
3. okt 2007

Ja som začala chodiť do poradne v 36 tt a chodila som k MUDr. Janáčovi a nikdy mi nespomenul žiadnu zmluvu, a ležala som v nemocnici pred pôrodom 4 dni a všetci boli zlatí aj keď som bola bez zmluvy, a pôrod bol najkrajší zážitok v živote aj vďaka personálu (bola som bez epi a bez zmluvy), len sa trochu hambím, že neviem meno pani doktorky ktorá ma rodila 😅 ...

...a aj na šestonedelí boli tiež všetci zlatí, len sa treba pýtať lebo tam majú veľký frmol je ich málo a bábätiek veľa...

monkula
3. okt 2007

Ahoj janinnka. Ja mám svoju lekárku v Dúbravke, ale ja som chodila na Antolskú do rizikovej poradne vlastne od začiatku, nakoľko som mala rizikové tehu kvôli myómu na maternici, ošetrovala ma MUDr. Lattáková, Paldia bol konzultant, nakoľko slečna doktorka bola predsa len mladučká, ale veľmi milá a dôsledná. UZV mi robila trebárs aj vyše pol hodiny, žiadne šup, šup, ako pri prvom...
A súhlasím s Dadkou, ja som bola tiež bez zmluvy a nemala som pocit, že by ma kvôli tomu nejako odsúvali, ale ja som bola na sále 2 a pol hodiny, aj s dvojhodinovým ležaním po pôrode... 🙂 🙂 🙂

janninnka
3. okt 2007

monkula ahoj, ja na rizikovú chodím na kramáre, okrem mojej, ku ktorej už pôjdem len na kulti - streptokok. zajtra začnem 35tt tak chcem ísť budúci týždeň na tú antolskú. tiež si nechcem nikoho zazmluvňovať

dorotka
3. okt 2007

no v case ked som rodila ja nas dve zazmluvnene rodil gazo a nezazmluvnenu rodil janac ktory mal tiez sluzbu najprv ju sice cosi zjazdil ale potom jej cely personal ktory tam bol zachranili dieta a teda nemala som pocit zeby ju brali inac este asi niekto aj janaca zvozil za hematom ktory mala lebo ju prisiel pozriet 😉

monkula
3. okt 2007

Ahojte, janninka, aj ja som mala streptokoka, preto mi pred pôrodim pichli do žily ATB ale nevedeli, či zaúčinkuje, keďže som tam bola len pol hodinu 😉 😉 😉 A s Gažom mám pozitívnu skúsenosť,pri prvom pôrode, keď zastupoval na poradni Nižňanskú a zistil, že som otvorená na 3 cm, poslal ma na pôr. sálu a hoci ma videl len cez vizity na rizikovom, a samozrejme si ma nezapamätal, prišiel ma na sálu dvakrát pozrieť... A aj Havalda je výborný.
Takže podľa môjho názoru, zbytočne si dakoho zazmluvníš, ušetri si peniažky pre bábo, profesionálny prístup je zaručený aj bez nich. Samozrejme iné je, ak žena ku gyn. chodí roky a má k nemú bazvýhradnú dôveru a chce ho pri pôrode. Šťastné tehuľkovanie

kukenzi
4. okt 2007

janninnka, ja som nemala zazmluvneneho doktora, myslim, ze vsetci su tam odbornici a naozaj sa tieto peniazky daju usetrit a potom radsej babenku kupit nejaku hracku, ak ovsem ako pise monkula nejde o nejaku bezvyhradnu dôveru v niektoreho z doktorov.

inac som na antolskej mam svojho gynekologa kollara, ale k tomu som nechcela ist rodit, tak som rada, ze nemal sluzbu /ak vôbec mava 😀 /

monkula
4. okt 2007

Kukenzi, úprimne povedané, mne je Kollár, strašne nesympatický... Ja keď ho vidím v správach, tak ma striasa, možno je odborník, neviem.

certica
4. okt 2007

kukenzi, ty si srandistka, len mi vobec nejde do hlavy, preco vlastne ku kollarovi chodis 😀

adetka
4. okt 2007

kukenci... dalsia, co si chvali Havaldu 😉 ... tiez som u nho rodila... a na to, ako hnusny vedel byt na prehliadkach... tak uzasny bol pri porode 😀 .. ja som ho mala zazmluvneneho... chcela som vediet, kto bude mat vo svojich rukach zivot moj a mojho dietatka... a kto sa mi bude hrabat tam, kde sa porodnici hrtabu 😎

janetka
5. okt 2007

caute rodicky, mate niektora skusenosti s dr. ciernym? rozmyslam, ze si ho zazmluvnim, ale on uz chodi na antolsku len jeden den v tyzdni.. neviete niekto nejake referencie?

petrulka
11. okt 2007

ahojte, ma niektora z vas termin okolo 7. novembra? mate uz zazmluvneneho lekara? ake su vase pocity?
ja sa uz velmi tesim na malicku, ale zaroven mam strach z porodu, ani nie kvoli sebe, ale malej. ci budem vediet spravne dychat, tlacit, ci jej nejako neublizim a tak.
este by som sa chcela spytat na nadstandardnu izbu, myslite si, ze sa oplati si ju zaplatit? a este jedna vec, mam si zbalit pribor, pohar a misku na polievku? pocula som, ze v niektorych nemocniciach je tom potrebne. dakujem

clea1
11. okt 2007

petrulka, nadštandart sa oplatí ak chceš aby za Tebou návštevy chodili na izbu. Ja som ho chcela, ale boli obsadené (sú len 2), inak aj normal izby ak si v dvojke sú fajn. Príbor, misku a pohár si neber. To dostaneš. Okrem vecí, ktoré si budeš brať pre svoju potrebu, potrebuješ len podložky, vložky a toaletný papier. Pre bábo vlhké utierky a plienky. Ak si chceš zazmluvniť lekára, tak už by si to mala urobiť. lebo môžeš porodiť aj skôr. Držím palce a neboj 🙂

petrulka
11. okt 2007

ahoj clea, dakujem za odpoved. ako sa vam dari? maly uz musi byt veliky. 🙂
ja uz mam zazmluvnenu dr. dubcakovu aj zaplatenu epi. pytala som sa preto, lebo vcera v poradni som sa rozpravala s jednou mamickou,podla ktorej zazmluvnenie je zbytocne, lebo lekar sa musi o teba postarat tak, ci tak. v podstate ma pravdu, ale aj tak som presvedcena, ze ked je zmluva, je to trochu o niecom inom. urcite budem spokojnejsia, ked sa mi niekto bude venovat o nieco viac. ten nadstandard by som si zaplatila asi iba vtedy, keby som sa po porode citila velmi zle a bola extremne vycerepana, teraz som totiz dost prechladnuta a citim sa slaba, dufam, ze sa nasa malicka nezacne este pytat na svet, ked nie som fit. aj doktorka mi vcera povedala, ze ju ma prehovarat, lebo ked tak velmi kaslrem, nebudem moct poriadne dychat. tak doma lezim a potim sa a cpem vitaminami a ovocim. inak, ja mam zbalenu tasku a je poriadne velka a tazka, a to tam nemam ziadne hluposti, len potrebne veci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre