Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

blackswan75
26. máj 2012

@1motilik1 epiduralku neriesim, uz som 2x rodila a zvladla, podla mna skoda penazi, viem co ma caka 😀 😀 😀 a tretie vraj ide sup sup 😀 😀 😀 a ano scholtza si idem zazmluvnit 😉 na tom nesetrim, podla mna je fajn si zazmluvnit porodnika, je o teba postarane 😉 😉

danculka24
26. máj 2012

@1motilik1 no ja ho chcem aj k porodu, tak dufam ze bude moct ma odrodit 😀 budem ovela kludnejšia 😀

blackswan75
26. máj 2012

@danculka24 tak mu to nezabudni pri dalsej poradni pripomenut, co ak ta to chyti skor a nebudes mat zmluvu? 😀 😀 a co cakas? chlapceka ci dievcatko, 😉 aha dievcatko, no tak to mozes cakat kazdu chvilku 🙂

danculka24
26. máj 2012

@blackswan75 on to vie, ja už mam zmluvu, len tak som myslela že hoc čo sa može prihodit a nestihne ☹, ja už mam termin v utorok ale zatial sa jej nechce, ak do piatka nič tak sa hlasim v nemocnici ☹, dievčatko čakame

1motilik1
26. máj 2012

@blackswan75 aj ja som rodila bez epid. a teraz mam vplane to iste, ale z každej strany počujem niečo ine tak som v rozpakoch,či ano alebo nie,to je pekna vaha 3kg na ten tyžden,ale ked budeš mať zazmluvneneho doki tak ti určite aj poradi či je vhodne ukončiť skôr tehotenstvo,,alebo počkať kym sa babo vypyta na svet same,že by ti ho vyvolal a nemusela by si čakať do konca,skoro všetkym kamoškam čo tu rodili a mali zaplatenych doktorov tak sa dohodli a vyvolali porod,tak ako to vyhovovalo ibidvom stranam okolo toho 38-39 tyždna.

danculka24
26. máj 2012

@1motilik1
@blackswan75 nasa mala mala v 36 tt 3,2 kg a veru nikto sa koli velkosti neponahla, tiež sa toho dost bojim

1motilik1
26. máj 2012

@danculka24 vav to je perfektna vaha,ale to asi zaleži aj odtoho kolko si mala ty ked si sa narodila a kolko mal tvoj drahy,lebo ja som prveho rodila v 36tyžni a važil 2490g a meral 48cm ale ja som sa narodila na termin a mala som len niečo cez 3kg a manžel sa narodil tiež na termin a mal menej než ja ,ale teraz je bežne že sa rodia 4kg detičky,tak uvidime aku budu mať naozaj vahu tie naše babetka ked sa narodia, lebo ta vaha môže byť 200-300g viac alebo menej ,tieto merania niesu presne.

danculka24
26. máj 2012

@1motilik1 ja som nemala velku vahu ked som sa narodila, akurat drahy mal necele 4,2 kg ☹, ja dufam že sa malinka umudri a pojde buduci tyžden, nechcela by som tam ist ležat na vikend predpokladam že by som mnou aj tak nič nerobili, ale tak nenavyberam si, no idem dnes poobede na dlhu prechadzku a niekam si vyšlapat schody 😀

1motilik1
26. máj 2012

tak držim palce,nech to bude buduci tyžen, pobavili ma tie schody ja ledva chodim a asi keby som si dala prechadzku tak by som ešte dnes porodila a neviem si predstaviť chodiť po schodoch, ked sa postavim tak mam brucho tvrde ako skalu a ťaha ma k zemi

danculka24
26. máj 2012

@1motilik1 dakujem, noo asi som optimistka ale idem vyskusat, a zas ja tiež vela už nevydržim, ale hadam aspon niečo 😝

blackswan75
26. máj 2012

@1motilik1 no ja si epi nedam aj z dovodu, ze to vplyva aj na babatko, aj ked ti lekar bude tvrdit ze nie, ale mne moj gynekolog, rodila som u neho dve dcery ale zial uz nerodi..... mi povedal ze babatka su po epi ospale, nevedia sa prisat, a neskoro nastupuje laktacia..a je to aj super biznis sak za to beru 152€ ... a ja som za plne dojcenie, cim menej zasahov do porodu tym je lepsie aj pre mimi.... 😉 😉 😉

blackswan75
26. máj 2012

@danculka24 pekna vaha.... no tak to bude mat do 4 kil urcite 😉 😉 no skus caj s malinovnika 😉 😉 niekto vravi ze sex 😀 😀 i ked ja osobne by som nevedela ani ako... sak som jak sud a hrozne nemotornaaaa 😀 😀 😀

blackswan75
26. máj 2012

@1motilik1 a ty co cakas? vies, ci prekvapoko? 😉 😉

1motilik1
26. máj 2012

no ja som tiež za to že bez, ale ked si spomeniem na tu bolesť ked som pomali steny škrabala,tak mam stoho zase strach,ale stale sa utešujem že to bolo umelo vyvolavane v 36 tyždni a preto to tak bolelo,že moje telo nebolo vobec pripravene na ten porod, možno ked to bude normalne bez vyvolavačky tak ta bolesť bude znesitelnejšia. fakt neviem.

1motilik1
26. máj 2012

@blackswan75 dievčatko

blackswan75
26. máj 2012

@1motilik1 ano to je pravda, ja som mala pri prvej oxitocin... a dost to bolelo, skoro stale bez prestavky, ale pri druhej mi oxitocin nedali, ani nemuseli islo to super, bolo to rychle najvycsie bolesti trvali mozno pol hodinku, tak sa spolieham, ze tento treti bude fu fu fuu a maly bude vonku 😀 😀 😀 😀

1motilik1
26. máj 2012

@blackswan75 ale ked mam povedať pravdu ešte pre 3 tyžnami som nad epi.ani nepomyslela len teraz ako som bola hospitalizovana, tak min. 3 doktory sa ma pytali či už mam za sebov prednašku o epi, aby som to pri pôrode nelutovala, to len preto teraz nad tym rozmyšlam,

blackswan75
26. máj 2012

@1motilik1 ved vravim, ze to ponukaju, je to biznis..... 😉 😉

blackswan75
26. máj 2012

@1motilik1 preco si bola hospitalizovana? hrozil predcasnak?

1motilik1
26. máj 2012

@blackswan75 aj ja si to myslim

1motilik1
26. máj 2012

@blackswan75 tak ja som na rizikovom od začiatku,najskôr špinenie, a potom tvrdnutie bruška asi od 3mesiaca,ale bola som tam lebo som slabo citila pohyby tak som sa bola uistiť či je všetko v pohode a nechali si ma tam na pozorovanie necele 3 dni.

blackswan75
26. máj 2012

@1motilik1 mne tam kamoska 70 dni lezala a domov odisla s Markom porodila v 38tt, stastna ako blcha,.. neboj uz do donosime a bude vsetko ok, aj si zazmluvnujes Havaldu?

1motilik1
26. máj 2012

aj ja som tam ležala 2 mesiace vkuse ked som bola tehotna smalím,a za ten čas sa tam vystriedalo vela doktorov,na vizitach a vyšetreniach a nikoho som si nezazmluvnila lebo,mne sa pozdavali všetci a bolo mi jedno kto ma znich odrodi, nakoniec som mala pri porode dokt. Malovu a bola uplne super,tak ani teraz nezazmluvnujem žiadneho doktora a dufam že to bude zase vpohode.

1motilik1
26. máj 2012

@blackswan75 a čo očakavaš za to zazmluvnenie doktora?že ako bude o teba postarane?

blackswan75
26. máj 2012

@1motilik1 no co citam tak tie co mali zazmluvneneho tak sa furt ked rodili motal pri nich, samozrejme nebol tam 12 hodin, ale pomohol, masiroval hradzu a pod,... myslim ze ked je zazmluvneny, tak aj ta mamicka ma pocit, ze vsetko dopadne ako ma... aj ked ako citam, tak na Antolskej na koho natrafis je super, ale mne moj gyn ktoremu doverujem chodim k nemu 15 rokov, liecol ma na neplodnost, a odporucil mi ho, ze je to jeho kamarat a aj spoluziak, a ze ked uz mi toto tretie neodrodi on, tak aspon nech je to clovek ako keby to rodil on.. tak ma moju plnu doveru.....

ivanka.7
26. máj 2012

@blackswan75 mne doktorka epi sice odporucila, ale urcite ma do nej netlacila a potom ked som bola na cakacke, tak cakali cely den a az vecer sa ma opytali, ci teda chcem epi a ci mi potom mozu dat oxy... a to uz som bola z celeho dna taka ubolena, ze som na epi okamzite kyvla a nevedela sa dockat :D a dieta som veru nemala ani ospale ani sa neodmietala prisat a ani mi nenabehla laktacia nejako neskoro (a to som bola este aj po sekcii, rodila som v noci a bola som uplne ko z bolesti, tlacenia a naslednej sekcie, takze ziadne prilozenie hned po porode - aspon o tom neviem a ten prvy den, co som musela 24 hodin lezat mi malu priniesli presne dvakrat na prisatie). Takze ono to bude individualne 🙂

1motilik1
26. máj 2012

@blackswan75 tak , ano určite bude pri tebe častejšie a ako ten ktory ma službu a nemaš ho zazmluvneneho, mne osobne to bolo jedno mala som pri sebe manžela ktory mi pomahal so všetkym čo som potrebovala a sestričky ktore mali službu ma kontrolovali každu chvilu ja som bola na tej porodnej sale od 13,30 a mali sa narodilo 18 takže som tam nebola až tak dlho a za ten čas prišla doktorka celkom 4 krat .3 krat skontrolovala a hned odyšla a na 4 krat ju zavolali sestričky že rodime,mne osobne tam nechybala.

blackswan75
26. máj 2012

@ivanka.7 samozrejme ma kazda zena iny prah bolesti,,. ja preto neodsudzujem tu ktora si epi da, je to na kazdej, ja mam to stastie ze tie bolesti dokazem predychat a ked sa nedaju tak uz vlastne mozem tlacit, 😉 takze kludne ktora ju to da, nech to vyuzije a ulavi sa jej,, 😉

blackswan75
26. máj 2012

@1motilik1 skor ide o dobry moj pocit... 😉 😉 😉 a aj ked je to 300 eur, ja som si na to odkladala mesacne, takze to tak nepocitim

1motilik1
26. máj 2012

@blackswan75 tak určite ved o to ide aby si sa dobre citila ty a určite budeš spokojna, kočky ktore poznam a mali zazmluvneneho doktora tak si pochvalovali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre