Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jana87
28. jún 2008

emjee, ja som to tiez skusala najprv telefonicky, ale povedali mi, ze sa neobjednava. Vraj mam prist doobeda a cakat v hociktorej ambulancii. Tak som isla a je to fakt tak, vyberies si jednu z tych ambulancii, pre istotu zaklop sestricke, ci ta lekar zoberie a cakas. Ak by ta lekar nezobral, tak skus v inej ambulancii, ved je ich tam celkom dost 😉 . Ja som nemala ani vybraneho lekara a teraz je to s nimi dost komplikovane, kedze tam ma stale niekto dovolenku a zastupuju sa. Ja som tam zatial bola 2x, ale vzdy u ineho lekara. Tak ich aspon viac vyskusam, hehe 😀 .

emjee
28. jún 2008

keby mi povedali do telefonu, ze neobjednavaju, ok idem a pockam, ale aby mi zdvihli a vzapati polozili x krat telefon (volala som v roznych casoch, reku ked tam nahodou mali pacientku) sa mi zda nefer a nevidim dovod k takemu lekarovi vobec chodit, ked mozem ist k inemu, ktory sa bude spravat slusne

adetka
30. jún 2008

emjee...: ordinacne hodiny I. kliniky... podla mna staci, ked prides vtedy, ked tam ordinuje ten lekar, ktoreho chces... ja som tak prisla...: http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...

evixa
30. jún 2008

adetka- tuto stranku som uz nasla aj ja, ale bolo mi povedane, ze je neaktualna

evixa
30. jún 2008

chcem sa spytat, ci tento letny chaos plati aj na p. Jezikovu? 🙂 Ak ste mali na nu cislo, lebo neviem ci mam spravne. Kedy je najlepsie sa dohodnut na preporodnu pripravu? Este chodim k pojmu doktorovi mimo Antolskej. Podla niektorych mam este cas, ale uz mi aj bolo povedane, ze ta priprava je len 1x mesacne. A cvicenia? Je to prepojene? Dakujem

saudi
30. jún 2008

evixa - Ja chodim k Jezikovej kazdy tyzden, zatial nic neodpadlo, ani nehlasila dovolenku. len sa jej je tazke dovolat. ak sa ti to nepodari, tak prid vo stvrtok rano na 8:00, to ma cvicenie a prihlas sa osobne. len si od tvojho lekara vypytaj vymenny listok (odporucenie na pripravu k porodu). na cvicenie objednava 8-10 tyzdnov pred porodom. t.c. 02/6867 3403

emjee
30. jún 2008

dnes som sa tam dovolala 😀 vraj sestricka mala minuly tyzden dovcu a pan doktor nebral telefony 😀 a vraj to prve cislo na ktore som volala je to spravne a to spravne je nespravne 😀 ale hlavne, ze ma objednali

certica
30. jún 2008

emjee a kto ti potom pokladal to sluchadlo? 😕 😀 ci to bolo to spravne cislo, ktore bolo nespravne? 😀 😀 .
aj tak je to na mna moc... 😀

emjee
30. jún 2008

sluchadlo pokladal lekar
dnes mi to zdvihla nejaka operatorka a hned na mna, ze mate zle cislo, kde sa chcete dovolat a ake mate cislo - som povedala - "to je zle" a nadiktovala mi to co som volala predtym - tak som jej vysvetlila, ze aj na tom dobrom aj na tom zlom mi to furt niekto zdvihol a vzapati polozil - vysvetenie bolo, ze setricka mala dovolenku a pan doktor nemal cas telefonovat 😀

majula009
30. jún 2008

Ahojte dievčatá, chcem sa opýtať či máte info o tom že je šestonedelie úplne že full, a že niektoré maminy museli ležat aj dva dni na porodnici bez detičiek dokial sa neuvolnilo miesto...začínam mať z toho pekný stres, že ked pojdem rodit nebude miesto... 😅

evixa
1. júl 2008

saudi - tie cvicenia byvaju len stvrtok? Alebo mam sancu ju tam najst aj v stredu? Zajtra mam dovolenku, tak by mi to lepsie vyhovovalo. Dnes sa tam pokusam dovolat ale neuspesne. ☹ A ze sa nemas stresovat a rozculovat v tehotenstve...

certica
1. júl 2008

evixa, myslim ze tie kurzy su aj 4xtyzd.

vanilka32
1. júl 2008

ahojte, idem sa s VAmi podelit o svoj stresujuci zazitok z porodnice Antolska,
Rodila som 26.6. V ten den bolo 16 porodov, nasledujuci den 17! Stav na Antolskej je viac nez alarmujuci, je naozaj pravda ze mamicky po porode ostavaju lezat cely dalsi den v porodnici a neprevazaju ich na sestonedelie, nie su v kontakte s dietatom cely den. Personal je podrazeny, agresivny, ked som sa dozadovala informacii o kojeni sestra mi odpovedala ze ona nie je otrok aby to stale vysvetlovala. Som prvorodicka a bola som totalne hodena do vody, dali mi babatko ale ziadne informacie co a ako, kedy sa spusta mliecko, co robit, ako casto prikladat, ako balit dieta a podobne. Nikde ziadne vyvesne tabule s dakymi informaciami, samostudium, nic. Na izbe sme boli tri prvorodicky a riadne sme sa vystresovali, co sposobilo ze mliecko nie a nie sa spustit a tym padom babatka nam pochudli a bol problem s detskou lekarkou. Nazor nemocnice je dieta nechat vyhladoviet ved co ak styri dni nemalo mliecko, snazte sa, prikladajte, a ak cosi daju vam glukozovy vodu, to akoze dietatu staci tri, styri dni! Nekomentujem, skuste vy pit vodu styri dni co to s Vami spravi.

Takze prvorodicky co sa teraz chystate rodit na ANtolsku, obrnte sa trpezlivostou, neocakavajte ziadnu pomoc, ak budete mat problem pytajte sa pytajte, jedna s desiatich sestier Vam urcite pomoze. Za moj stvordnovy pobyt som sa stretla s troma ochotnymi sestrami, mena bohuzial neviem, a som im vdacna aj za tie informacie ktore mi poskytli.

Vela zdaru!

natalka1
1. júl 2008

Ahojte
Vanilka, dakujem za tvoj prispevok, dost som zostala zaskocena. Mam dobru mienku o Antolskej a viem, ze chcem ist rodit tam. Som v 35 tt. Az teraz sa zacinam venovat organizovaniu cvicenia podobnych veci okolo porodu. Zacinam sa tusim desit, ci to stihnem. Moj drahy mi sice hovori uz dlhsie, ze nestihnem ani dobehnut na salu, ale brala som to doteraz dost nalahko. Teraz sa zacinam pomaly obavat. Myslela som, ze si nepotrebujem dohodnut lekarku vopred, chodim zatial mimo Antolskej, ale nakolko su dovolenky a na konci jula este asi aj budu, myslim, ze si lekarku dohodnem. Nepoznate nahodou niekto z rozpravania Durinovu z Prosanusu? Aka je pri porode? Dakujem

doriaa
1. júl 2008

Ahoj Vanilka, presne v ten den rodili aj moje kamosky tiez mi hovorili, ze bolo strasne vela porodov a mamicky lezali inde ako babatka. Aj mna zachvilu caka porod a mam obavy z pristupu personalu som sice druhorodicka ale rodila som pred osmimi rokmi a babatka sme nemali pri sebe, takze si neviem predstavit ako malemu budem davat tu glukozu zo striekacky ked este nebudem mat mlieko.... No uvidime.
Natalka- ja chodim k Durinovej od zaciatku tehotenstva a mam ju aj zazmluvnenu. Je uplne super a nakolko som mala rizikove teh.s jej pomocou som to dotiahla momentalne do 38tt. Rozpravala som sa aj s inymi mamickami co k nej chodili a je odbornicka aj na cisarsky ked treba a aj na porod. Mne robila aj amniocentezu a nemala som potom ziadne problemy. Drzim palce.

certica
1. júl 2008

vanilka, pri takom navale, mnozstve porodov, do toho dovolenky a zastupovanie, ja sa ani nedivim, ze personal je podrazdeny a nie v super nalade, maju co robit, takze chapem, ked maju toho sem tam dost. nie je to ospravedlnenie, skor konstatovanie, zial musia sa s tou situaciou vyrovnat tak mamicky, rodicky ako aj lekari a sestricky.
drzim vam palce, nech vam to dobre dopadne, tych par dni sa to da prezit, ja som mala pri oboch porodoch stastie, ze vela porodov vtedy nebolo, ani izby plne.

natalka1
1. júl 2008

Ahojte opat,
mate nejaku oblubenu znacku detskej kozmetiky? Pravdepodobne je to individualne pri novorodencoch, ale kedze treba nejake kremiky kupit uz vopred, chcela by som vediet vas nazor, ktore su dobre. Vdaka

certica
1. júl 2008
natalka1
1. júl 2008

Dakujem doriaa a certica, tak si nakoniec doktorku Durinovu asi buduci tyzden zazmluvnim 🙂 Nejako som na toto nemala nazor, kamosky okolo mna si vraj nebudu lekara platit, ved porodit nejako musia....Ja som bola doteraz tiez v pohode, ved som nemala ziadne komplikacie...ale uz mam pocit, ze sa mi to blizi a kedze som sa este ani neobjednala na Antolskej na cvicenie a citam, ze je to dost problem, no, nie je mi tusim vsetko jedno. Doriaa: takze uz to mas za par. Predpokladam, ze si uz na vsetko pripravena, drzim palce.

natalka1
1. júl 2008

Certica dik, uz mam spisany zoznam a zajtra mozem nakupovat 😀

jana87
1. júl 2008

Tak baby, ja uz riadne lutujem, ze som si vybrala Antolsku. Ked idem do poradne, pokazde k inemu lekarovi, kedze su dovolenky a to mam ist este na ultrazvuk, vraj sa mam objednat co najskor. No a dnes, ked som sa tam uz konecne dovolala, tak mi povedala, ze az 16.7. ma moze objednat, co ja uz mozno budem mat aj po porode. Takze co teraz? Uz len ukecat lekarku, ci by ma zobrala bez objednania, ved by som si tam bola ochotna odsediet aj 3 hodiny. Uz len z tohto vsetkeho som zhrozena a ked som si precitala prispevok vanilky, tak som ostala uplne v soku ☹ . Takze mam este nejake 2-3 tyzdne na obrnenie sa, aby sme to nejako zvladli 😒 .

certica
1. júl 2008

jani, no nemyslim si, ze situacia trebars v ruzinove, ci na kramaroch bude ina...

saudi
1. júl 2008

evixa - ako pisu ostatne, je viac terminov. kedy sa cvici.
no ja som ostala tiez zmatena z toho, ako opisujete aktualnu situaciu v porodnici :( doteraz som bola so vsetkeho riadne vystresovana a teraz predstava, ze mi ani len dieta nedaju, nieto dostat sa na nadstandard... no desim sa toho ☹

dadka212
1. júl 2008

Ja si tiež myslím, že to bude asi vo všetkých pôrodniciach, veď aj tam je obdobie dovoleniek....

certica
1. júl 2008

presne tak, na dovolenku chce ist kazdy. navyse taky ruzinov je vseobecne este vytazenejsia porodnicka, takze tam si to uz vobec neviem predstavit.
v lete rodit fakt nie je bohvieco, uz aj kvoli tym horucavam, ale to asi tazko ovplyvnis 😀, zas nie je to kazdy den...

vanilka32
1. júl 2008

natalka...rodila som u Dr.Durinovej (je to moja lekarka od zaciatku tehu) a mozem iba skontatovat ze aj napriek tomu ze odbiehala od porodu k porodu som bola viac nez spokojna s celym priebehom porodu. Manzelovi povysvetlovala ako funguje monitor, co ukazuje, naco sa ma sustredit, anesteziologicka bola velmi prijemna, nechala ma predychavat kontrakcie nepichala mi to tam nasilu, ked dalsia kontrakcia prisla pockala, a i ked ku koncu mi druhy doktor musel zatlacat brucho lebo nastali komplikacie, vsetko dobre dopadlo a ked porovnam porod a pobyt na Sestonedeli, tak porod bol oproti tym dalsim styrom dnom malina.

A to ze je vela porodov je sice pravda, ale to neospravedlnuje nemocnicu a personal sa spravat k rodickam tak ako sa spravaju v tychto dnoch. Postazovali sme sa viacere aj primarke, bola dost prekvapena, dufam ze dalsim rodickam to pomoze.

vanilka32
1. júl 2008

dadka 212, momentalna situacia nema nic spolocne s dovolenkami, rozpravala som sa so sestrickami a s detskymi lekarmi ked som tam lezala, tato situacia je tam uz hodne dlho a nemocnica s tym nic nerobi, chyba im personal, lozka pre mamicky a jasne ze ak niektora sestra ide na dovolenku alebo ochorie, tak je to este vacsi horor.

evixa
1. júl 2008

co som pocula o Ruzinove, je to to iste. 16-17 porodov denne ☹

chasencha
1. júl 2008

mmmm tak ja idem zajtra na poradnu...aaa moja doktorka mi povedala ze si mam so sebou uz zobrat aj veci do porodnice...ze uvidime ako a co...a ked vas pocuvam tak neviem neviem...no a co citam ze chodite kazdy raz k inemu doktorovi....to by som asi nezvladla..to nemate jedneho a kontakt na neho???a zazmluvneneho tiez nie??

doriaa
1. júl 2008

Presne ako pise vanilka, to nie je problem dovoleniek. To je dlhorocny problem Antolskej a personalu, ktory tam prijimaju. Robili tam ako zdrav.sestry moje zname ale nie len moje a museli odtial odist, pretoze uz nemohli zniest ako sa tam ich kolegyne spravaju k pacientom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre