Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

janula10
27. dec 2008

marrrka ja to zistim teda v pondelok u niznanskej ci take nieco je a dam vam vediet 😉

emjee
27. dec 2008

marrka ja mam od zaciatku uzv o tyzden viac ako podla poslednej ms, ale moj gynekolog stale tvrdi, ze to nic neznamena - na poslednom uzv v 30tt sme mali rozmery ako v 33tt 😝 takze ja mam uz veci nachystane, uz len nahadzat do tasky (ideme na silvestra k svokrovcom, tasku beriem so sebou, co ak ma to chyti niekde po ceste 😅 )
janula ak zistis tie terminy pripravneho kurzu, nahod to prosim sem, ja som tiez este nebola 😅 9-10.1 sa chystam na taky plateny do karlovky, ale samozrejme je dobre ist aj na taky priamo urceny pacientkam danej nemocnice, ze? 🙂

marrrka
27. dec 2008

emjee ja som myslela ze sibola na tej poslednej prednaske, jedna baba tam bola co by som tipla ze si to ty ale nedrgla som do nej 🙂)) tiez mam podla UTZ o tyzden vacsiu babiznu ;)

janka dik 😉

janula10
27. dec 2008

ja uz mam pobalene aj pre prcka aj pre seba v taske radsej 🙂 no som zvedava ci sa tam postretavame 😉
jasne nahodim aj terminy pripravnych na cely januar aj skusim v pondelok pri zazmluvneni sa spytat na ten aktualny zoznam pre vas
no emjee je to dobre lebo kazda porodka to ma uplne inac, ale vsak tebe som poslala poznamky vsetko co hovorili a ked tam pojdes mozes ist s tym ze sa tam aj popytas co budes chciet ale odporucam to aj preto ze clovek ma velmi dobry pocit z toho ked to sam pocuje 😉

marrrka
27. dec 2008

no janula posli radsej aj mne ked to uz mas v PC, nech vidim, lebo sa mi zda ze ste mali uplne inu prednasku ako my, poslem ti mail 🙂

marrrka
27. dec 2008

ozaj, na prednaske vraveli ze do 1.mes.nemame davat cumel, aby sa spravne naucilo pit z prsa, tak to by som rada dodrzala ;)))

emjee
27. dec 2008

janula ano viem poznamky mam dokonale nastudovane 🙂 ale osobny zazitok je predsa len asi dolezity, hlavne ked idem prvykrat v zivote do nemocnice 😅
marrrka ty nemas poznamky spracovane v elektornickej forme? 😀

janula10
27. dec 2008

emjee no jasne nie kazemu to moze prebiehat tak ako v poznamkach 😀 ale aspon mame paru o tom ako to tam funguje a frci.....
bolo by dobre keby sme si porovnali emjee dopisuj potom do poznamok nieco ine ak by tam hovorili....

marrrka hej dobre nedavat ale ja si beriem radsej

dadka303
28. dec 2008

martinka, prosim ta a ako je to s tym porodnym planom ? Vyuzila si ho v nemocnici, postupoval lekar podla neho? Gratulujem k drobcekovi,isty cas som sa neozvala, mala som trosku problemy s dychanim , tvrdlo mi brusko a tento piatok a vcera som mala krce, ktore sa opakovali kazdu polhodinu, ale cca po 2 - 4 hod. zmizli.

dadka303
28. dec 2008

neviem, ako sa mam v tom vyznat...pred dvoma tyzdnami som bola na KO a Dr. mi povedal, ze som otvorena na 2cm ( krcok ) a branku mam otvorenu na spic prsta, ze sa mu zda , ze to do terminu 6.1.2009 nevydrzim...a poslal ma domov , s tym, ze o tyzden na KO.
Pred tyzdnom som bola znovu na kontrole , uz som bola otvorena na 3cm a povedal mi , ze to nevyzera , ze by sa maly pytal na svet . Pritom lieky na podporu dychania beriem uz od 8 mesiaca, lebo maly mal prietoky v pupocniku na hranici . Ledva fucim, brusko mi uz padlo dole a tvrdne mi . Teraz mam ist na dalsiu kontrolu 30.12.2008 - som zvedava a aj sa trochu bojim, co to zasa budu za spravy....Baby drzte mi prosim palce , nechcela by som ist rodit na Silvestra...bojim sa, ze personal, by s toho nebol moc happy a ja by som si to odniesla...

dadka303
28. dec 2008

to len ja mozem mat taku smolu...zazmluvnila som si lekara, ktory mi v poslednej chvili povedal, ze v den mojho terminu 6.1.09 - bude na lyzovacke, co mam teraz robit ?
Asi zacinam riadne lutovat, ze som si nezazmluvnila Dr, Niznansku, ktoru vsetky tak chvalite... ☹

marrrka
28. dec 2008

emjee ja nemam poznamky, v podstate len vysvetlovali ako to tam frci od prichodu do porodnice po sestonedelie

janula10
28. dec 2008

dadka tak drzim palec aby si co najskor mala za sebou vsetko a mala Riska pri sebe.....tak to je tak sviatky vies ako vela doktorov bude mimo.....kazdy ma narok na dovolenku....

ja budem mat niznu 😵

kukenzi
28. dec 2008

teoreticky vravia, ze cumel nie, ale ak ma raz dieta silny saci reflex tak je cumel super ukludnovak a podla osobnych skusenosti to nic s dojcenim nema. 😉

kukenzi
28. dec 2008

emjee, nepotrebujes chodit aj na kurzy, co davaju v nemocnici, teda ak mas vela casu, tak chod, ale uplne ti staci aj iny predporodny kurz. ja som chodila do pronatalu, do nemocnice vobec a o nic som neprisla.

kukenzi
28. dec 2008

a tiez som mala synceka vzdy vacsieho a rodila som presne na termin, ako bolo vypocitane podla poslednej menstruacie, akurat som porodila valibuka 4450g. 😵 😉

kukenzi
28. dec 2008

dadka a koho si si zazmluvnila?

janula10
28. dec 2008

kukenzi ty si mala koho pri porode? ja som si vyberala zo 4 doktorv, nizna, havalda, drobny a to tretie neviem ani uz.....to som mala tak dohodene tychto vybrala som si niznu

kukenzi
28. dec 2008

ja som mala havaldu, sice nezazmluvneneho, mal akurat sluzbu, ale pri druhom porode si ho urcite zazmluvnim. je vynikajuci a co som pocula od dokiny na vizite, tak mi vravela, ze velmi kludny, pohodovy chlap, ktory bravurne zvlada aj komplikovane situacie a nestresuje. ale to nebol moj pripad, ja som mala porod velmi dobry a aj vdaka jeho ludskemu a profesionalnemu pristupu. ale tam su odbornici vsetci, okrem jednej dokiny, len si nepamatam jej meno.

janula10
28. dec 2008

kukenzi hej hej to si mala stastie teda 😵
hej havalda a nizna su tam naj a oni sa aj zastupuju ked jeden nestihne alebo ma dovolenku 😉

martina2008
28. dec 2008

dadka, prepac, ze odpovedam tak neskoro. po pravde na porodny plan sa uplne zabudlo, ked mi nieco vadilo tak som slusne znovu poziadala o respektovanie mojich poziadaviek, v podstate som mala splnene vsetko, az na jednu vynimku, ked rano prisla cela delegacia k porodu, tak som ich poziadala, aby odisli, naco odisli, ale zostal tusim primar a moja dr., no a ten povedal nieco, ze su fakultna nemmocnica a tak....a potom ma bez akehokolvek vysvetlenia, co ide robit vysetril a dost hnusne...asi hamiltonov hmat....to bol ale jediny negativny zazitok, v tom momente som ale nestihla protestovat, proste som to necakala, ine bolo ok, po pripomenuti!!!

dadka303
28. dec 2008

kukenzi - zazmluvnila som si Dr. Kostolneho, poznas ?

dadka303
28. dec 2008

janula 10 - dakujem - uz aby to bolo... v utorok budem vediet viac - az vydrzim...do utorka 🙂

lucillienka
28. dec 2008

Ehm...Kostolný bol pri mojom nevydarenom pôrode...

kukenzi
29. dec 2008

dadka303, kostolneho nepoznam 😕

janula10
29. dec 2008

Ahojte
tak dnes som bola na antolskej a ta priprava na porod je tam vypisana na 12jan a 26jan o 12,30h na 3posch ako je kniznica

marrrka a papier nemam co si chcela mala velmi vela a niznanska ani nezazmluvnuje uz do jari ma plno...mna ale zobrala idem k nej 8jan do inej ambulancie mimo BA, este ze mam znamost lebo by ma mrdlo....

marrrka
29. dec 2008

dik za info janka ;)

emjee
29. dec 2008

kukenzi no riadny chlap 😀 a to si rodila normalne alebo cisarskym?
janula dik za info, este otazocka - to je v nemocnicnej casti ci poliklinickej?
dadka neboj, ked zacnes vecer na silvestra budes mat novorocne dietatko 😀 a zamavas nam z niektorej telky 😉

marrrka
29. dec 2008

emjee je to v tej nemocnicnej casti, ako vojdes dnu, tak vlavo su schody na 3p.

tonicka
29. dec 2008

Kočky, ja odporucam Mudr.Rozemberga..., emjee, aj dorotka u neho rodila, aj certica 😉 ja ineho urcite nechcem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre