Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

janula10
22. jan 2009

veru cakame co emjee som zvedava 😵 😵 😀

marrrka
22. jan 2009

inak, su tam nejake wecka kde sa mozete vycikat bez strachu ze na nich dostanete Aids? 😀 vieme ake byvaju socialne zariadenia v nemocniciach...

janula10
22. jan 2009

marrrka ja som tam nebola na wc neviem..... ☹

kukenzi
22. jan 2009

marrka, wc na chodbe su otrasne, netusim, ci su vobec osobitne pre muzov a zeny, moj doktor ma nastastie vo vnutri vlastne a to mozem kdyby neco pouzit.

certica
22. jan 2009

pokial praktizujete tzv. bezdotykovy system, da sa. ved ked musis, tak musis... 😅
radsej pouzit wc v ambulant. casti, teda v poliklinike nez tie, co su vo vestibule pri hlavnom vchode a bufete. aj ked v podstate je to fuk 😀

kukenzi
22. jan 2009

certica veru, ja pouzivam bezdotykovy system 😀 a klucku otvaram laktom a este potom dezinfikujem mydlom nemydlom

kukenzi
22. jan 2009

toto je to, co volam mydlo-nemydlo. nosim ho vsade, aj maly si s tym rad utiera ruky a podobne sme mali aj na izbe na sestonedeli, ked prisiel lekar, tak si ruky vzdy vydezinfikoval ked isiel od babatka k babatku. netreba ziadnu vodu ani mydlo. http://www.mojalekaren.sk/sanitaire-75ml/

certica
22. jan 2009

kukenzi, poznam, fakt dobra vec a prakticka 😉 .inak kym som to objavila, pouzivala som vlhcene intim utierky

kukenzi
22. jan 2009

certica aj ja som predtym pouzivala intimky 😅

anjelik7
22. jan 2009

Mile tehulky a maminy.Pozorne citam Vase prispevky a velmi rada by som bola napomocna pri rieseni Vasich otazok a problemov.Som niekolkonasobna matka a sestricka.Najviac mi utkvela v pamati poznamka o nemoznosti dat si dieta k sebe do postele.Kazda mamicka by mala mat co najblizsi kontakt so svojim babatkom ale nemala by ho prebalovat na zakrvavenej podlozke vo svojej posteli.Myslim,ze v tom bol ten hlavny problem.
Tesim sa na Vas i Vase otazky.







😨 😨

certica
22. jan 2009

anjelik vitaj 🙂
ked uz sa tu spomina ten kontakt s babatkom... mne zase utkvelo v pamati (este po 1. porode), ked mojej spolubyvajucej spadol krpko z postele na zem - ona pri nom zaspala, ja som bola sice na vedlajsom lozku, ale netusila som, ze zadriemala a bol to naozaj okamih, takze som nestihala ani ja. chuda sa spamatavala este zvysne 3 dni. cize aj s tym opatrne a davat pozor

marrrka
22. jan 2009

boze tak ja sa tam radsej pocikam tusim...
emmjee ty uz rodis ci kde si?
som si dneska nasla priesvitne hlieny, tak len dufam ze to nic neznamena, ved maju byt hnede az krvave

emjee
22. jan 2009

helou 😀
ja som dnes bola vybavena uz o 10.30 🙂
uzv - komentar doktorky: "ziadny drobcek to nie je" 😀 3960g - slonik, co vam budem hovorit 😀
poradna - vsetko ok, v stredu idem na krv kvoli epi, zabudla som sa opytat, ze ci som este zavreta alebo co, ale napisali mi cervikalne skore 1-2 tak predpokladam, ze uz sa to zacalo
potom som bola na zacviku s novorodencom u zuz11 (moja spoluadminka)
co sa tyka tych wecok, tak dnes som tam bola asi 4 alebo 5 x - ked musis tak musis 😀

anettad
22. jan 2009

Ahoj emjee budes mat co robit, aby si ho vytlacila 😲 pekny valibuk, moj mal v 38t.t na usg, 3400g.Den pred sc, 3700g a ked ho chuda vytiahli 5 dni pred t.p tak vazil rovnych 4000g. 😅 Takze ten tvoj bude mat asi 4500g 😲 drzim palce.

emjee
22. jan 2009

😅 dik
ja si myslim, ze nebude az taky tazky, skor velky, aj ked netusim po kom 😅 ja som krpana, muz tiez, ja som mala pri narodeni 3100g a mm ledva 2500g

kukenzi
22. jan 2009

emjee, len aby 😅 moj mal 2 tyzdne pred porodom 4kg a dr. janac mi vravel, ze bude mat 4,5kg a velmi sa nepomylil. 😅 😉

majusa
22. jan 2009

fúha emjee, tak to ti dobre namerali. Ktorý lekár ti robil sono, nech k takému nechodíme 😀 . Naša maličká mala v 37.tt 3050 g a to už mám strach, že aká sa narodí. Ale ako vidím, aj väčšie detičky sú. Ale ľúbiť ich budeme rovnako či budú mať 3000 g alebo aj tých 4500 g 😉 . Mne by mala robiť lekárka budúci týždeň, tak som zvedavá 😅

emjee
22. jan 2009

mne od zaciatku vychadzal uzv vacsi - v 10, 12 a 20 tt vzdy o tyzden, podla uzv v 30tt a teraz tento az o vyse 3 tyzdne vacsi, aj preto si myslim, ze budem rodit trosku skor
btw. zatial som pribrala 10kg, tak asi to maly vycucal z mojich pestovanych slaniniek spred tehu 😀

emjee
22. jan 2009

akoze ratam aj s cisarakom, aj ked by som rada rodila prirodzene, no ved uvidime

certica
22. jan 2009

no vidis emjee, sikula 😀 v rekordnom case a este si aj pol blavy stihla obehat 😀 . a koho si nakoniec vymakla v poradni?

monkula
22. jan 2009

kukenzi, si mi pripomenula s tým Janáčom... ja som v piatok pri prijatí na rozikové absolvovala UZVa lekárka mi povedala, že bábo má 3450 g, rodila som v 36tt+d dni a celá vystrašená, že to je tak skoro som Janáčovi pri pôrode hovorila, že sa bojím, lebo mi bolo povedané, že maličká bude mať x g,on mi jemne ohmatal brucho apovedal, aale, to vám málo povedali, tipujem tak 2,90 kg 😀 a Chiarka mala 2800 g 😕 😕
no macher teda....
ak ešte jeden pôrod, tak Janáč 😉

kukenzi
22. jan 2009

emjee, aj my sme boli od zaciatku o tyzden vacsi 😀

kukenzi
22. jan 2009

emjeee, tak to si riadna kocica, ze 10kg. ja som pribrala 22kg a v porodnici som pri takejto vahe maleho nechala 10kg. vsak ty pojdes z porodnice z povodnou vahou 😵

kukenzi
22. jan 2009

monkula, presne, mna pozrel na uzv a ohmatal brucho a povedal, toto naozaj nie je male babo

kukenzi
22. jan 2009

s povodnou vahou 😔

katka1981
22. jan 2009

emjee: ako si dokazala pribrat tak malo?

katka1981
22. jan 2009

monkula: prosim ta kto je ten Janac a v kt. je nemocnici? Je taky super?

kukenzi
22. jan 2009

katka1981 janac je doktor, mne osobne robil ultrazvuk, neviem comu konkretne sa venuje. a v ktorej nemocnici? no predsa na antolskej 😉

katka1981
22. jan 2009

kukenzi: ano, ano uz som to nasla, len uz ani nevidim, co som taka unavena. Takb vdaka Vam som sa asi rozhodla pre Antolsku, este si dohodnut toho naj doktora, co pochopi, ze sa vsetkeho bojim a nebudem mat z toho celeho traumu.

kukenzi
22. jan 2009

kati, antolska je super a doktori su tam vsetci vyborni 😉 kati a je to normalne, podla mna kazda zena ma z toho strach, prvorodicka lebo nevie do coho ide, viacrodicka lebo vie do coho ide. a to ja som mala super porod, ale clovek nikdy nevie, aky bude ten dalsi. neboj, postaraju sa tam o teba. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre