Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

maminahenika
29. jan 2009

No už si len vymýšlame všelijaké haluze 😀
No tie cviky, v tom asi ti nepomôžem, lebo sa chystám na SC, kedže aj prvé som to mala, a aj druhé budem mať z ortop. dôvodov ☹ ale podľa mňa maminy, ktoré tu zvykli byť tie ti v tom poradia 🙂
Na Antolskej som ešte nebola, iba sa tam chystám 5-eho. A zatiaľ tu zbieram info o tej nemocnici. Zatiaľ chodím ešte svojmu lekárovi tu v DS.

Ten príspevok ešte neviem ako na to, ale sa spýtam kamošky, ktorá už každý deň by mala rodiť, a už to vybavovanie má za sebou. potom ti napíšem 🙂

elule
29. jan 2009

Ahojte dnes som bola u svojej dr. a ta mi povedala ze som otvorena uz na 2.5cm mam z toho trochu strach ved som len v 35 tt dostala som magnezium 4 krat denne a mam kludovy rezim a vraj uz sa len tazko otoci je velmi velky neviete mi niekto poradit otvarali ste sa skor a dopadlo to v poho? diki

maminahenika
29. jan 2009

Ja som počula o tom, kamoška bola otvorená na 4cm, a podla lekára s tým dá sa doma byť, ale v kľude. Hore nohy, a odpočívať. Kamoška bola doma ešte asi 2-3 týždne.
Keby bolo niečo neOK, tak by si ťa tam určite nechala 🙂

sarianah
29. jan 2009

Ahojte buduce maminy,
ja som rodila tiez na Antolskej v novembri a musim povedat ze som bola so starostlivostou jak o mna, tak o babetko velmi velmi spokojna.Rodila som cisarskym neplanovane, na poslednu chvilu sa zmenila situacia a moj doktor bol uzasny,promtny a vsetko dopadlo o.k.
Novorodenecke je tiez super, bola som prijemne prekvapena, kedze minuly rok vo februari som lezala na Kramaroch a sem tam som zavitala aj na novorodenecke (kvoli ultrazvuku) tak som to trochu vedela porovnat a bola som stastna ze som si vybrala Antolsku.Primar novorodeneckeho MUDr. Divinec - super clovek, vesely, prijemny, zavtipkuje, poradi a snazi sa aby sa maminy s babetkami na oddelenii citili co najlepsie a bolo o ne dobre postarane.Keby kazdy clovek co robi v zdravotnictve bol jak on co sa prace tyka, vyzeralo by to na slovensku uuuuuplne uuplne inak, ale to je ina tema.
Tak maminy vela stastia a drzte sa 😉 .

elule
29. jan 2009

sarianah-tak ja som rodila na antolskej pred tromi rokmi ale v tomto s tebou na 100%suhlasim -novorodenecke naozaj velmi velmi super

talinka
29. jan 2009

presne suhlasim s nazorom "sarianah" 😉

vesi
29. jan 2009

baby, ja som tam rodila 2 krát a úplne súhlasím, primár Divinec nemá konkurenciu ako lekár aj ako človek.
mamina henika, ja som mala prvé tiež cisársky, ale pri druhom som mala rodiť normálne, kedže prešli 3 roky od prvého, poslali ma do nemocnice 1tt pred termínom, aby tam rozhodli ako budem rodiť, takže ak nemáš iné zdrav. dôvody ako to, že si mala prvý cisársky (samozrejme aj na tom záleží, že prečo si ho mala), nemusia ti odsúhlasiť aj druhý...

majusa
29. jan 2009

ahojte, ja som dnes bola na asi poslednom sone. Všetko je OK. Zdá sa, že maličkej je tam dobre. Má odhad na 3600 g, ale lekárka povedala, že to môže byť kľudne aj viac. Nech už má koľko chce, len nech sa už narodí. Ak neporodím do utorka, v utorok poradňa. Potom vo štvrtok a tam sa rozhodne čo ďalej. Viac ako 7 dní sa ževraj prenášať neodporúča, tak dúfam, že takto do konca budúceho týždňa budem mať svoju maličkú pri sebe 😵

jahodka11
29. jan 2009

ahojte, neviete co je s emjee, nerodi uz nahodou? dnes sa neozvala..... 🙂

dadka212
29. jan 2009

tak aj ja môžem len súhlasiť, pán primár je skvelý 😵 a veľmi ludský človek 🙂

Jahodka ráno ešte Emjee úradovala 😀 😉

smejko5ka
29. jan 2009

annamary: ten prispevok sa vybavuje az po narodeni, momentalne neviem presne, az po kolkom dni, ale viem, ze to musi potvrdit lekar.

smejko5ka
29. jan 2009

elule: ja som v decembri musela lezat. neotvarala som sa, ale skracoval sa mi krcek a musela som doma lezat. brala som uz dlhsie magnezium, vtedy max. 3/denne a teraz sa malej uz asi ani nechce 😀

smejko5ka
29. jan 2009

inac, ani michaelka tu uz par dni nebola.

emjee
30. jan 2009

emjee este nerodi 😀
bola som v poradni, som total zavreta, krpec je vysoko, mam otrasny krvny obraz, tak som hned vyfasla tabletky zelezo+kyselina listova, no a vzhladom na velkost nasho babatka to asi bude sekcia 😅 dalsia poradna o tyzden, ak dovtedy nic

inak mi pisala marrrka, ze nevie prispiet do fora - od pondelka je v nemocnici kvoli tlaku a opuchom

maminahenika
30. jan 2009

Ahojte 🙂

vesi: ja to už mám rozhodnuté, keďže som mala ešte v 13ich zlomeninu panvy na dvoch miestach, a nenájde sa taký pôrodník, ktorý by takou panvou chcel rodiť spontánne 🙂 Bohu žiaľ, vtedy som na tom nariekala, ale som sa tým už zmiernila 🙂

majusa: Viac ako 7 dní sa ževraj prenášať neodporúča????? Fíha, to by si mala povedať pôrodníkom v DS 😀 😀 😀 oni si to myslia ceľkom ináč, kamoška už mala 14 dní po druhom termíne, a keďže sa neotvárala ani po tabletkách, manžel musel riadne vynadať lekárovi, a tak popoludní už mali dieťa v ruke 😀

Ináč včera som sa dosť zľakla, maličká mi dosť tlačila smerom dole, a kopala mi dole, alebo boxovala ☹ nevedela som čo s ňou, ležala som, ani tak jej to lepšie nebolo.
Potom v noci mi ľavý bok dostal krč, a nevedela som si ani sadnúť, ani sa postaviť na nohu ☹
Asi som už pristará na toto tehotenstvo, v prvom som nemala žiadne problémy ☹

maminahenika
30. jan 2009

Ako vidím, budem sama rodiť v apríli na Antolskej? Annamary určite porodí skorej dvojčatá 😒 a mne neostane žiadna kamoška z Modrého Koníka? ☹ Bude mi tam smutno

annamary
30. jan 2009

ahoj Heninka, pekny dnik🙂)aj babatkam🙂) vsak budeme dalej pisat aj ked sa skorej porodi🙂 vsetky baby nie? skor ci neskor piseme vsetci ee?🙂

maminahenika
30. jan 2009

no veď áno 🙂

majusa
30. jan 2009

maminahenika, no to je možné s tou DS. Preto som si vybrala Antolsku 😉 . Mne včera lekárka povedala, že to nie je už ani pre dieťa dobré a ani pre matku. Verím jej a dúfam, že to tak aj bude, ak sa dovtedy nič neudeje 🤐 .

gabuliacik
30. jan 2009

ahojte mate niektora skusenosti s doktorom Zajacom???

majusa
30. jan 2009

gabuliacik, ja skoro žiadny, ale keď ma prijímali, tak on bol v prijímacej ambulancii. Došla som tam s tým, že mám vysoký tlak a že ma majú prijať. Sedel za stolom, pozrel sa do papierov a hovorí, že to nebude preeklampsia, že keď mám moč OK, tak to bude len syndróm bieleho plášťa, a že nech sa nebojím, že oni si ma tam len preveria, vyšetria a určite ma pošlú domov. Celé toto hovoril hlasom, ktorý mi pripadal ako keby zaspával. Proste kľudný človek. Žiaden stres, panika. Dosť ma to vtedy ukľudnilo

gabuliacik
30. jan 2009

majusa dakujem a aj ta vysetroval on? pretoze ja som sa u neho ocitla v stredu, vysetroval ma a takeho "masiara" akym je on, som este nezazila a to som si presla uz vselicim... od bolesti som sa mu na koze rozplakala a on len uvolnite sa a ja ze nech sekundu pocka a on kaslal na to a este zatlacil viac a viac, proste nechutak... a on je aj porodnik, snad ho nechytim na porodnej sale lebo uteciem asi

gabuliacik
30. jan 2009

jej majusa ty mas zajtra termin! fu drzim ti palce, nech tam len prides, raz zatlacis a Vikinka je vonku!!!

anettad
30. jan 2009

Gabuliacik ja som ho mala ako izboveho lekara, on je pohodak len starsi, a je taky drsnejsi, mne po sekcii tlacil vzdy pri vizite brucho a poviem ti bolo mi s toho niekedy zle hlavne vprve dni. Uz som sa dopredu bala vizity, potom ma nechcel pustit domov kvoli opuchom nakoniec mu nakazal lekar ktory mi robil sekciu nech to uz necha tak a prepusti ma, mala som doma este vtedy 2rocneho syna, tak som chcela byt co najskor doma. On si robil so vsetkeho zarty aj s bolesti. 🙄

majusa
30. jan 2009

gabuliacik, nie on ma nevyšetroval. Len rozprával. Ale keď som čakala na chodbe, tak k nemu išla jedna baba, ktorá s ním bola spokojná ... 😒 . Neviem posúdiť, ale teda mám radšej ženy lekárky 🤐 Prečo si bola u ňho. Ja keď som išla prvýkrát na poradňu na Antolsku, tak to bolo 23.12.To už skoro nikto nerobil a čakali sme pred týmito dverami. Ale sestrička nás pekne "vyhodila", že keď chceme poradňu, nech ideme k druhým dverám, lebo oni sú len príjmová ambulancia. Takže som u ňho ani nikdy predtým nebola ...

... no uvidíme, či sa zajtra vypýta na svet alebo budeme čakať ďalej.

emjee
30. jan 2009

majusa co znamena prijimova ambulancia? ze ked pojdem rodit mam ist k nim?

ako je to s tym, ked sa "netrafim" s rodenim medzi 8-14 (vtedy sa ide rovno hore na porodnicu ano?) ale pridem inokedy, kde mam ist? ako je hlavny vstup do nemocnice tak tymi schodami dole a kde dalej?

maminahenika neviem ci z mk, ale vcera som v poradni stretla pani Saleh-Suriniovu a ta ma termin 1.5 🙂 http://www.topky.sk/cl/15/335299/Michaela-Saleh...

akejka
30. jan 2009

emjee:
do príjmovej ambulancie prídu ženy, čo prenášajú s papierom od dr. z poradne a zbalené...a ešte ja som chodila do tejto ambulancie, keď som po sekcii mala celé šestonedelie hnisavú ranu, tu ma ošetrovali...

akejka
30. jan 2009

emjee:
ozaj a keď to na teba príde mimo 8-14 hod., tak buď pôjdeš na pohotovosť dole (tam je vždy nejaký pôrodník), alebo ke´d budeš mať "na mále" ako ja (kontrakcie každé 2 min., otvorená na 8cm,...), tak ťa rovno zoberú hore na sále...

akejka
30. jan 2009

maminahenika:
ahojky, akože si pristará na druhé tehotenstvo ? Koľko máš rokov ?
Mňa posledné 2 mesiace tehu malá neskutočne tlačila do rebier, do panvy, tiež som sa v noci budila celá zdrevenená...nemohla som sa ani pohnúť, akoby mi vyrazila dych...tak sa zapierala potvora

maminahenika
30. jan 2009

emjee: ja mám termín zas na 20. apríla 🙂 ale túto babu som zatiaľ nepoznala 🙂 ale keďže je celebrita, tak v tom prípade sa jej môže stať, že tam bude skorej, a na prichystanú SC 😀

ale s týmito príjmovými vecmi ma desíte, musím aj takéto veci vedieť? hmmmmm......no veď sa to naučím ešte dovtedy.

Teraz som prišla od môjho lekára, včera mi malá robila čudné veci, preto som k nemu šla, ale chvála bohu, iba vystrájala....a krčok maternice mám ešte vždy 4cm, a zatvorená 😉
Na ten výtok mi zas dal tie POLYGYNAX tab. 😒 čomu som sa neradovala, lebo v prvom teh. ma to celú vysušilo ☹

Nevadí už sa teším na 5. feb. ked idem do Blavy 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre